انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 9 فروردین1403 - 2:11pm

پاسخ به موضوع  [ 1964 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 168 , 169 , 170 , 171 , 172 , 173 , 174 ... 197  بعدی
 اپراتوری و اعلام نتایج و عملکرد نقطه زن فلزجو PI 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: کرمانشاه
هنرجو نوشته است:
ali652 نوشته است:
با سلام. لطفا جدولی در خصوص شناسایی وتشخیص فلز توسط دستگاه با به تصویر کشیدن ارقام فرو و ای دی و میتر اگر هست قرار دهید. هر چند حالت و شکل یک فلز باعث تغییر در اعداد میشود ولی بطور نسبی خیلی کمک میکنه به اپراتور . سپاسگذرم @};-

دوست عزیز بهتون توصیه میکنم به این ایدی و فرو دل نبندین .هر فلزی رو که تشخیص دادین در عمق بیشتر از نیم متر بکن.(مناطق مشکوک) به ایدی بیشتر از ۸۰ و فرو کمتر از ۴۰ بیشتر امید وار باش.
باز هم میگم هر فلزی رو که تو عمق گرفتین بکن .حتی اگه تشخیص مدار اهن باشه.
ایدی ۵۳ تا ۶۸ با فرو ۴۸ تا ۶۵ بیشتر اهنی و بی ارزش.

ممنون و سپاس. این هم خودش جدول خلاصه شده ای بود که شما زحمت کشیدی .

عمق هم ازطریق استفاده از لوپ افقی و یا کوچکتر .درسته؟ ممنون

چهارشنبه 5 دی1397 - 8:57am

سلام دوستان
بهترین تنظیمات برای لوپ 25 چی هست؟
غرب کشور

چهارشنبه 5 دی1397 - 10:29am

دوستان طلای عیار پایین که در تماس با خاک پاتین بسته id بالای 30 میده، این یه تجربه بود

یکشنبه 9 دی1397 - 11:46pm
مدیر سایت
مدیر سایت

ali652 نوشته است:
با سلام. لطفا جدولی در خصوص شناسایی وتشخیص فلز توسط دستگاه با به تصویر کشیدن ارقام فرو و ای دی و میتر اگر هست قرار دهید. هر چند حالت و شکل یک فلز باعث تغییر در اعداد میشود ولی بطور نسبی خیلی کمک میکنه به اپراتور . سپاسگذرم @};-

بايد خودتون يك لوپ 20 داشته باشيد و توي خونه در فاصله حدود 1/5 متر از كف كه اطراف فلز نباشه روي پايه جوبي لوپ رو بذاريد و انواع با فلزات خالص مثل مس و طلا و آهن تست بگيريد تا چشمتون به اعداد آشنا بشه تا در محيط اصلي سريع بگيد فلان فلزه كه داره سنس ميشه ! :YMPEACE:

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

شنبه 15 دی1397 - 12:11pm

سلام خدمت سرور گرامی جناب مهندس حمید عزیز.
بعد از مدتها که من فقط نظاره گر پستهای اعضا بودم، واز تجربیات انها استفاده میکردم ، بالاخره جهت استفاده از دستگاه فلز جو راهی یه منطقه ای که قدمت تاریخی داره ، شدم.در ان جا یک چشمه بود و سه تا درخت چنار قدیمی و دور از روستا. با لوپ عنکبوتی ۳۵ سانتی و تنظیمات فرکانس ۱۰۰ پهنای پالس ۱۶۰ انتگرال ۴۴ گرند۴اسپید۶ ای رسجکت ۱۸و دیلی۲۵ شروع به حرکت کردم. بعد از نیم ساعت ، در یک نقطه به عرض و طول ۸۰ سانت حجم گرفتم با id 27 ومیعر۱۸۰ حذف اهن رو خاموش کردم و دور تر بالانس کردم ومجددا با حساسیت۱۸ چک کردم که فرو ۳۴ شد ، با علم به اینکه میدونستم شی مدفون فلزی هست، (البته این دونستن رو مدیون مهندس حمید عزیز هستم، که همیشه با صبر
جوابگوی سوالات، هر چند تکراری اعضا بودند.)شروع به حفاری کردم و در عمق۱ متری به یک لاستیک ماشین خیلی قدیمی بر خورد کردم و از اونجایی که در بافت لاستیک سیم فلزی بود من تونستم عملا شاهکار مهندس حمید رو بدرستی امتحان کنم، و چه خوب جواب داد.واسه خودم جای سوال داشت که این لاستیک چرا تو این عمق باشه، که بعداز بررسی دقیقتر متوجه شدم ، چون اون قسمت در دهانه شیار ابرفتی کوه قرار داشته بواسطه رانش زمین ، اون مقدار خاک روی لاستیک و گرفته بوده. بهر حال وظیفه خودم دونستم تا از مهندس حمید و اعضا محترمی که طی این چند سال زحمت کشیدن ، تشکر کنم، به امید موفقیت برای همگی.

شنبه 6 بهمن1397 - 4:42am
مدیر کل
مدیر کل

به فلزجو خوش اومدین. خیلی ممنون. @};-
ایشالا در ادامه راه موفق باشین.

شنبه 6 بهمن1397 - 4:20pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام
لوپ ۵۶ سانتی عنکبوتی ۱۵ شیار با سیم مسی ۷۰ به تعداد ۱۷ دور با ظرفیت ۴۰۰ میکرو هانری با مقاومت ۱.۴ اهم.
به نظر شما برای کاوش قبر هایی که سنگ بالایشان ۴۰ سانت یا نهایت ۶۰ سانت و ... زیر خاک است کافیه؟ حتی جاهای دیگه؟
در واقع لوپ ۶۰ سانتی می خواستم بسازم فایلش رو دوستان قرار داده اند ولی در اندازه شیار اشتباهی انجام داده اند که موجب میشه سایز ۵۶ در بیاد. ولی از این بر هم ۵۶ با ۴ سانت کوچک بودنش نسبت به ۶۰ حداقل خیلی بزرگ نیست.

همیشه امید داشته باش

یکشنبه 13 بهمن1397 - 12:08am
مدیر کل
مدیر کل

خسته نباشین.
من در خصوص قبور اطلاعات زیادی ندارم ولی تاجاییکه میدونم عمق اکثر قبور عادی کمتر از 2 متر هست و با این حساب لوپ 60 حداقل برای فلزاتی که خیلی کوچک نباشن جواب میده. اگر عمق کمی بیشتر باشه باید از فریم 1 متری استفاده کنین. بزرگتر از اون هم دیگه برای قبور کاربرد نداره و جواب خوبی نمیده.
لوپ شما مشخصات خوبی داره و از حیث ابعاد هم اگر برد نهایی لوپ 60 رو 3 متر در نظر بگیریم برای لوپ 56 برد نهایی 2.8 متر هست.

یکشنبه 13 بهمن1397 - 12:48am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

در جایی که کنار رودخانه میباشد و چند متری هم از رود خانه ارتفاع دارد و و در آنجا در باغچه کوزه و مشابهات هم در چند متری بیرون آمده است در اطراف آن کاوش شد و مشخصات زیر رویت شد
ماسفت 11nk100
تنظیمات فرکانس 100 پالس 230 دیلی 42 اسپید 7 حساسیت 16 - 15 -14 حذف آهن خاموش
لوپ 56 بعد از دوتا سنس کوچکتر و بیهوده دوتا سنس دیگر به نظر خوب می اومد در شش متری لبه ارتفاع داشتم

ID: 48
FR:30 -32
ابعاد حالا حدودی 30 در 50
سنس از کناره 20 تا 30 و در مرکز 280
با لبه لوپ برای تشخیص سطحی بودنش سنس داشت و سنس قوی نبود و انگار سنس در طول ۱۵ سانتی بود که سیر بالا رونده و بعد از چند سانت سیر پایین رونده داشت که شاید نشانه کمی در عمق بودن باشه مثل شصت سانت ...شاید هم بالا تا یک متر

سنس دیگر در شش متری اونجا
ID:67
FR:30
حجم 60 در 25
با سنس بالای 100 چون یادم رفته

من الان نمیتونم تصمیم بگیرم که آیا حذف آهن را روشن بذارم یا عدد فرو خوبه؟ کدومیک قانع کننده است.انگار دلم نمیاد حذف آهن را روشن بذارم چون نمیدونم اعداد منفی یا مثبت فرو یا نان فرو برای من کمک بیشتری میکنه یا فقط همین خود فرو.

همیشه امید داشته باش

یکشنبه 12 اسفند1397 - 11:32pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

delta2014 نوشته است:
در جایی که کنار رودخانه میباشد و چند متری هم از رود خانه ارتفاع دارد و و در آنجا در باغچه کوزه و مشابهات هم در چند متری بیرون آمده است در اطراف آن کاوش شد و مشخصات زیر رویت شد
ماسفت 11nk100
تنظیمات فرکانس 100 پالس 230 دیلی 42 اسپید 7 حساسیت 16 - 15 -14 حذف آهن خاموش
لوپ 56 بعد از دوتا سنس کوچکتر و بیهوده دوتا سنس دیگر به نظر خوب می اومد در شش متری لبه ارتفاع داشتم

ID: 48
FR:30 -32
ابعاد حالا حدودی 30 در 50
سنس از کناره 20 تا 30 و در مرکز 280
با لبه لوپ برای تشخیص سطحی بودنش سنس داشت و سنس قوی نبود و انگار سنس در طول ۱۵ سانتی بود که سیر بالا رونده و بعد از چند سانت سیر پایین رونده داشت که شاید نشانه کمی در عمق بودن باشه مثل شصت سانت ...شاید هم بالا تا یک متر

سنس دیگر در شش متری اونجا
ID:67
FR:30
حجم 60 در 25
با سنس بالای 100 چون یادم رفته

من الان نمیتونم تصمیم بگیرم که آیا حذف آهن را روشن بذارم یا عدد فرو خوبه؟ کدومیک قانع کننده است.انگار دلم نمیاد حذف آهن را روشن بذارم چون نمیدونم اعداد منفی یا مثبت فرو یا نان فرو برای من کمک بیشتری میکنه یا فقط همین خود فرو.

عمق فلز مدفونتون کمتر از نیم متر هست . فلز اولی فلز نازکیست دومی هم فلزی سبیه به خنجر یا میخ بزرگ.
از نظر من بی ارزشند ولی حفاری کن ببین چی هستند عمق هم کمتر از نیم مترن

انان که دستی را که نانشان میداد گاز گرفتند
محکومند به بوسیدن پاهایی که لگدشان می زند.

دوشنبه 12 اسفند1397 - 1:44am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 1964 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 168 , 169 , 170 , 171 , 172 , 173 , 174 ... 197  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 26 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure