انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 9 فروردین1403 - 7:59pm

پاسخ به موضوع  [ 633 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 43 , 44 , 45 , 46 , 47 , 48 , 49 ... 64  بعدی
 فقط فلزجو (لوپ - ديسک) 
نویسنده پیغام

باسلام مجدد راستی مهندس جان یادم رفت .تعداد شیار های هر یک از لوپ ها رو هم ذکر کنید .ممنون.

پنج شنبه 11 بهمن1397 - 10:23pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
مشخصات هر سه کویل اتفاقا بصورت یکجا در فایل راهنما قید شده! لزومی نداره مطلبی که بصورت رسمی در راهنمای فلزجو نوشته شده بارها تکرار کنیم. دوستان هم اگر سوال میکنن از کم لطفی خودشون نسبت به مطالب هست و طبیعتا عجیب نیست که خیلیها به نتیجه مطلوب نمیرسن.
در خصوص تعداد شیارها هر عدد فردی بالاتر از 11 میتونه مناسب باشه. تعداد دقیق شیارها موضوع فنی خاصی نیست و بیشتر تعیین کننده ظاهر نهایی کویل هست. من در لوپهای کوچکتر رقم 15 رو توصیه میکنم و در لوپهای بزرگ ارقامی مثل 19 یا 21 میتونه بهتر باشه.

پنج شنبه 11 بهمن1397 - 11:54pm
کاربر فعال
کاربر فعال

مهندس جان سلام.....من واسه یه کاووش تونلی مجبور شدم یه لوپ 43.5 درست کنم البته تخته موجود جلوی دستم این قطر و داد خلاصه با سیم هفتاد پیچیدم با استفاده از محساباتی که توی سایت شما برای لوپ 45 به یکی از دوستان داده بودید منم از اخر لوپ پیچیدم تا حدود 22 دور یا کمتر نشمردم :D خلاصه سلف سنج زدم و با کم و زیاد به این عدد توی عکس رسیدم و اهم لوپ شد 1 تا 1.1......حالا سوالم از کنجکاوی این بود توی فایل زدید یک اهم با 350 میکرو هانری... این عدد پایه هستش با تلرانس بالا پایین؟ لوپ یک در یک من شده 345 با 0.9 اهم و برای وکیوم کردن لوپ توی سایت هنوز ایده ای پیدا نکردم ممنون میشم یه پیشنهادی بدید....
پیوست:
IMG_20190217_001001_426.jpg

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

یکشنبه 28 بهمن1397 - 10:14am
مدیر کل
مدیر کل

خسته نباشین.
مشخصات لوپ شما خوب و درست هست. مولتی متر هم در رنج میلی هانری رقم 0.365 رو نشون میده که همون 365 میکرو هانری هست. از 300 تا 400 میکرو هانری ظرفیت خوبی هست و دقیقش اهمیت نداره. مقاومت لوپ شما هم مشکلی نداره.

یکشنبه 28 بهمن1397 - 2:47pm
مدیر سایت
مدیر سایت

با سلام
تستهایی که بنده داشتم لوپ عمود فقط برای لوپ 25 تا 30 نهایت خوبه ، چون لوپ عمود از بغل یا کناره ها هم برد بیشتری به نسبت لوپ عنکبوتی و تخت داره و به همین علت نمیشه با لوپ های 50 الی 60 در کناره ها کار کرد چون بی ثبات میشه و کناره ها رو سنس میکنه مثل کناره های دیواره سنگ های بزرگ و تپه و هرجایی که از کناره لوپ حجم بالایی از خاک یا سنگ باشه ، من احساس میکنم برای لوپ 50 الی 60 چون بیشتر در کاوش استفاده میشه روش ساخت تخت یا عنکبوتی باشه

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

سه شنبه 30 بهمن1397 - 12:20pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام مهندس
میشه بگید برای لوپ های ۱ در ۱ یا ۱.۲۰ در ۱.۲۰ یا ۱.۵ در ۱.۵ به غیر از سیم افشان از چه سیم هایی می توان استفاده کرد
مانند کابل فرمان یا کابل های رشته ای
اگه امکانش هست لطفا نام دقیق یا مارک و غیره به اضافه فویل یا غیره بودنش را واضح بفرمایید تا مستقیم و راحت تهیه اش کنیم .
با سیم افشان معلومه که درد سر خواهیم داشت .من قبلا برای دستگاه پالسی دیگری از سیم افشان ۰.۷۵ استفاده کردم برای لوپ ۱ در ۱ وقتی که سیم های افشان را با چسب فقط هر ده بیست سانتی کمی می بستم اون موقع بالانس و حرکت دادن لوپ برای اون دستگاه راحت بود. ولی وقتی که به طور کامل سیم ها را چسب زدم و نسبت به قبلی قطر کل کابل نازک تر میشد و فشرده. دستگاه هنگام حرکت هی بالانسش به هم می خورد و بی ثبات تر میشد به این خاطر نمیدونم اون روش ها برای فلزجو هم اون شرایط را خواهد داشت یا برای فلز جو چسب زدن کامل سیم ها خوب خواهد بود ؟ به این خاطر میگم اگه سیم دیگر و بهتری که بتوان نظم و راحتی و برد بهتر؟

همیشه امید داشته باش

پنج شنبه 15 فروردین1398 - 6:13pm
مدیر کل
مدیر کل

دوستان از سیمها و کابلهای مختلفی استفاده کردن ولی باز هم بنظر من همون سیم افشان معمولی بهتر هست و مشخصات کویل رو دقیق تر میشه در اورد. بین کابلهای آماده بنظر من فقط بعضی انواع کابل تراول آسانسور بلحاظ تخت بودن مناسب هست که البته باید در مورد تعداد رشته ها و ضخامت اونها طبق مشخصات اصلی هر کویل عمل کرد. در مورد مارک هم اطلاعی ندارم.
در خصوص استفاده از چسب روی سیم پیچ کویل همینطور هست و بعضی چسبها بی ثباتی بوجود میاره. این مساله ربطی به نوع مدار فلزیاب نداره.

پنج شنبه 15 فروردین1398 - 7:04pm
کاربر فعال
کاربر فعال

درود
دوستان خواهشا یه راه برای فاصله انداختن بین سیم ها بگین
من هرچی لوپ بزرگ میسازم اعداد سه گانه عجیب غریب در میاد با لوپ های کوچک مشکلی ندارم اعدادشون عالی میشه
ولی امان از لوپ بزرگ تا حالا بالای 5تا لوپ ساختم عدد اول زیر 550 نمیاد عدد دوم و سوم هم کلا 20تا اختلاف دارن باهم ~X(
آخه چجوری میشه بین سیم ها فاصله ایجاد کرد که هم قرص و محکم بشه هم تاشو باشه؟؟؟ :-?

جمعه 23 فروردین1398 - 8:39pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوستان برای ساخت لوپ بزرگ از روش زیر استفاده کنید. مثلا برای لوپ 2*2 هر 25 سانت از بست استفاده کنید تقریبا 3 تا بسته بست 100 تایی میبره. قیمتشم حدود 20 در میاد. بین 25 سانتو هم میتونید با نخ مناسب ببافید تا سیمها بهم نچسبند. فاصله بین سیمها حدود 4 میل در میاد. از بست 15 *2.5 استفاده کنید.

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

یکشنبه 25 فروردین1398 - 11:01am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

درود برشما دوستان برای ساخت لوپ ۸۰سانتی از چه نمره سیمی و چنددور باید باشه تا لوپ ایده ال باشه

سه شنبه 27 فروردین1398 - 1:49pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 633 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 43 , 44 , 45 , 46 , 47 , 48 , 49 ... 64  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: محمد 1900 و 16 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure