انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 9 فروردین1403 - 8:26pm

پاسخ به موضوع  [ 709 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 61 , 62 , 63 , 64 , 65 , 66 , 67 ... 71  بعدی
 ردیاب مود آزاد XS PLUS 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام من میخواستم این مدار و استارت کنم بزودی از مراحل ساخت عکس و اطلاعات میزارم دوستان اگر نکته تجربی خاصی توی ساختش دارن ممنون میشم یاد اوری کنن...خازن 560 رو هنوز پیدا نکردم اگر مقدار اهمیتی نداره راهنمایی کنید گزینه نزدکیش چی بزارم... سپاس

سه شنبه 23 بهمن1397 - 4:06pm
کاربر فعال
کاربر فعال

اقا مجتبی سلام در مورد اون دونا پتانسیومتر 10 کیلو اهم یه توضیحی بدید روی چه مقدار یا چطور تنظیم بشن... من دارم این مدار و مونتاژ میکنم
پیوست:
15503288804321561489661.jpg

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

شنبه 27 بهمن1397 - 6:26pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

boofdivoone نوشته است:
اقا مجتبی سلام در مورد اون دونا پتانسیومتر 10 کیلو اهم یه توضیحی بدید روی چه مقدار یا چطور تنظیم بشن... من دارم این مدار و مونتاژ میکنم
پیوست:

درود بر شما .
مبارکه داداش .
اون دو تا پتانسیومتر یکی برای تنظیم نور صفحه نمایش هست و یکی هم برای کنتراست نوشته ها هست . یکبار تنظیم کنید کافیه . طوری که نوشته ها و نور صفحه براتون مناسب باشه کافیه.
موفق باشید

,If you want to find the secrets of the universe
.think in terms of Energy, Frequency and Viberation
Nikola Tesla

شنبه 27 بهمن1397 - 10:22pm
کاربر فعال
کاربر فعال

Mojtaba195 نوشته است:
boofdivoone نوشته است:
پیوست:

درود بر شما .
مبارکه داداش .
اون دو تا پتانسیومتر یکی برای تنظیم نور صفحه نمایش هست و یکی هم برای کنتراست نوشته ها هست . یکبار تنظیم کنید کافیه . طوری که نوشته ها و نور صفحه براتون مناسب باشه کافیه.
موفق باشید

ممنونم از توضیحات... سوال دیگه اینکه توی شهر کوچیک ما سیم نمره ده نیست دوازده هست توی پیچیدن چوک بجز ظرفیت خازنی ایا اهم سلف هم اهمیت زیادی داره؟ اخه ندیدم در موردش حرفی زده بشه.....مجددا تشکر میکنم

یکشنبه 27 بهمن1397 - 12:41am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

boofdivoone نوشته است:
Mojtaba195 نوشته است:
boofdivoone نوشته است:
پیوست:

درود بر شما .
مبارکه داداش .
موفق باشید

ممنونم از توضیحات... سوال دیگه اینکه توی شهر کوچیک ما سیم نمره ده نیست دوازده هست توی پیچیدن چوک بجز ظرفیت خازنی ایا اهم سلف هم اهمیت زیادی داره؟ اخه ندیدم در موردش حرفی زده بشه.....مجددا تشکر میکنم

خواهش میکنم .
هیچ اشکالی ندارد همون نمره 12 هم بپیچید جوابگو هست نیازی به گرفتن اهم و ظرفیت نیست حدود 700 تا 800 دور کفایت دارد

,If you want to find the secrets of the universe
.think in terms of Energy, Frequency and Viberation
Nikola Tesla

دوشنبه 28 بهمن1397 - 12:24am
کاربر فعال
کاربر فعال

درود
بعد از چند وقت کار کردن با این ردیاب باید خدمت دوستان عرض کنم که این دستگاه از نظر بنده کارکرد قابل قبولی داره و جا داره از مهندس مجتبی تشکر کنم
اگر اپراتوری ردیاب را بلد باشید و قلق آنتن ها دستتون باشه دستگاه هر جارو مشخص کنه احتمال زیاد در اونجا فلز وجود داره
البته بنده تا الان فقط فلز سطحی مثل قوطی رانی رنگو رو رفته و... باهاش پیدا کردم که اونم علتش فرکانس انتخابی بوده و باید فرکانس های بهتری پیدا کرد.
از مهندس مجتبی عزیز هم درخواست دارم که از نظر برنامه آپدیت جدیدی برای دستگاه ارائه بدن که دستگاه مستقیم نره روی حالت ردیابی بلکه مثلا با نگه داشتن کلید خاصی ردیابی شروع بشه یا دستگاه ابتدا رمز ورود بخواد بعد شروع به کار کنه که از نظر امنیت یکم بهتر بشه خواهشا این موضوع را یکم جدی بگیرید خدا وکیلی چند جا سر همین موضوع که دستگاه بلافاصله بعد از روشن شدن میره رو حالت ردیابی نزدیک بود به فنا برم(قبلا هم در قسمت ردیاب مینوتم این درخواست را داشتم)
با تشکر از دوستان و مهندس مجتبی عزیز جهت ارتقای ردیاب ها @};-

دوشنبه 29 بهمن1397 - 1:28pm
کاربر فعال
کاربر فعال

راستی یک موضوع رو فراموش کردم بگم
تا جایی که متوجه شدم تغییر فرکانس پایه فقط کشش آنتن نسبت به هدف رو تغییر میده
مثلا با فرکانس 675 و فرکانس پایه 37 یه جایی رو گرفتم (یک چاه متروکه که از مکانش در هنگام ردیابی خبری نداشتم) بعد از تغییر فرکانس پایه به 26 هم باز اون محل ردیابی شد ولی وقتی فرکانس رو به 59000 تغییر دادم ردیاب جای دیگه رو گرفت
حالا نمیدونم تجربه دوستان چی باشه تو این موضوع

دوشنبه 29 بهمن1397 - 1:43pm
استاد علوم غریبه
استاد علوم غریبه
آواتار کاربر

Fpi نوشته است:
مثلا با فرکانس 675 و فرکانس پایه 37 یه جایی رو گرفتم (یک چاه متروکه که از مکانش در هنگام ردیابی خبری نداشتم) بعد از تغییر فرکانس پایه به 26 هم باز اون محل ردیابی شد ولی وقتی فرکانس رو به 59000 تغییر دادم ردیاب جای دیگه رو گرفت

سلام دوستان
Fpi عزیز منم همین موضوع رو قبلا از اساتید درخواست کردم ولی هنوز کسی جوابی نداده.
رابطه اعداد T و B چطور باید باشه
عدد بالا مال فرکانس مورد جستجو هست ولی عدد پایین مال مغناطیس زمینه حالا این اعداد برای هر منطقه و شهری یکسانه؟
چطور محاسبه و پیدا میشن؟
یاحق @};- @};- @};- @};-

در این درگه
که گه کـَه کـُه و کـُه کـَه می شود ناگـه !

مشو غــّره به امـروزت
که از فــردا نِـه ای آگــه !

http://morvaridman.blogfa.com/

سه شنبه 30 بهمن1397 - 11:57am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

Fpi نوشته است:

فرکانس پایه فقط برای کشش بهتر هست فرکانس فلز یا حفره ربطی به فرکانس پایه نداره. شما دو فرکانس متفاوت رو تست کردید اگر خوب ردیاب زده باشید یعنی داخل چاه شما چیزی وجود نداره.. انجایی که 59000 گرفته رو متمرکز بشید

چهارشنبه 1 اسفند1397 - 8:46am
کاربر فعال
کاربر فعال

bina نوشته است:
سلام دوستان
Fpi عزیز منم همین موضوع رو قبلا از اساتید درخواست کردم ولی هنوز کسی جوابی نداده.
رابطه اعداد T و B چطور باید باشه
عدد بالا مال فرکانس مورد جستجو هست ولی عدد پایین مال مغناطیس زمینه حالا این اعداد برای هر منطقه و شهری یکسانه؟
چطور محاسبه و پیدا میشن؟
یاحق @};- @};- @};- @};-

درود
دقیقا موضوع همینه که این فرکانس ها برای اپراتور های مختلف و مناطق مختلف یکسان نیست مثلا برای کسی که جنوب ایران باشه با کسی که شمال غربی این سرزمین باشه متفاوت هست دلیل این که ردیاب اکسپوفر مد بسته هم برای هرکسی جواب نمی داد همین امر تفاوت فرکانس ها بود
مزیت این ردیاب مد آزاد بودنشه که دست اپراتور رو باز گذاشته و هر اپراتور میتونه فرکانس منطقه ی خودش رو پیدا کنه

چهارشنبه 1 اسفند1397 - 12:28pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 709 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 61 , 62 , 63 , 64 , 65 , 66 , 67 ... 71  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 47 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure