انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 9 فروردین1403 - 2:36pm

پاسخ به موضوع  [ 27738 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2536 , 2537 , 2538 , 2539 , 2540 , 2541 , 2542 ... 2774  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
boofdivoone نوشته است:
مهندس جان سلام....... یادتون هست مدار فلزجو من یه مشکلی داشت که دیلی پایین و عدد a بالای 380 میداد فیبر که لایه سبز بود و قطعات همه تست شده و هر کاری میکردم درست نمیشد بارها و بارها لوپ باز و بسته کردم بارها قطعات مورد توصیه در مسیر تعیین دیلی تغییر دادم و نشد و نشد...... والله یه کاری دوستم باذمدار کرد عجیب شد..... کریستال و تعویض کرد و دیلی رفت بالا و اعداد اومدن پایین یعنی همه چی درست شد.....
اون موقع دیلی 14 تا 11 میداد و طلا رو به خوبی سنس میکرد و جالبترش اینه اصلا میتر نمینداخت و ثبات کامل داشت ولی الان کمی بی ثباتی داره که احتمالا حساس شده یا نمیدونم......
نظرتون اگر بدید ممنون میشم

اگر منظورتون این هست که کریستال 20 مگاهرتز رو تعویض کردین و درست شده ؛ خب حتما کریستال ایراد داشته یا مقدارش درست نبوده. وگرنه کریستال کاری این مدار باید همون 20 مگاهرتز باشه. از کریستال دیگری نمیشه استفاده کرد چون همه محاسبات بر این اساس هست.

مهندس مدار بشدت ثبات داشت و عمق خوبی داشت فقط دیلی پایین و عدد a بالا.... با تعویض کریستال مدار درست شد ولی بی ثبات شده و عمق کم.... فلز و سنس میکنه میتر قطع نمیشه مهندس.... اومدم گوشش و درست کنم زدم چشمش و کور کردم؟

شنبه 21 دی1397 - 12:18am
مدیر کل
مدیر کل

عرض من مشخص بود! لطفا بفرمایین چه کریستالی روی مدار گذاشتین؟

شنبه 21 دی1397 - 1:47am
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
عرض من مشخص بود! لطفا بفرمایین چه کریستالی روی مدار گذاشتین؟

این کریستال و به اسم فرانسوی مرغوب بهم دادن......
عکسش و ببینید... من تجهیزات تست کریستال و ندارم بدون دقیقا چنده و......اگر حوصله داشتید بفرمایید چطوری تست کنم تا اطلاع بدم خدمتت....
کریستال سمت چپ قبلا روی مدار بوده الان سمت راست که نوشه 20000000
روی مدار گذاشتم
پیوست:
IMG_20190112_090938_279.jpg

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

شنبه 22 دی1397 - 9:13am
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید اقا من حتی سعی کردم گین اپ امپ رو زیادتر کنم مثلا مقاومت 100 اهم رو برداشتم ولی شرایط همچین محسوس عوض نمیشه. اپ امپی که استفاده میکنم 3130 هستش که به نظر خوب میاد
من نمونه برداری رو از جایی که 20 میکروثانیه ته موج تموم میشه و شروع میکنه به بالا اومدن شروع میکنم و تا جایی ادامه میدم که موج میاد بالا و صاف میشه

شنبه 22 دی1397 - 1:56pm
مدیر کل
مدیر کل

boofdivoone نوشته است:
این کریستال و به اسم فرانسوی مرغوب بهم دادن......
عکسش و ببینید... من تجهیزات تست کریستال و ندارم بدون دقیقا چنده و......اگر حوصله داشتید بفرمایید چطوری تست کنم تا اطلاع بدم خدمتت....
کریستال سمت چپ قبلا روی مدار بوده الان سمت راست که نوشه 20000000
روی مدار گذاشتم
پیوست:
IMG_20190112_090938_279.jpg

تست کریستال با ابزارهای متداول امکانپذیر نیست. کریستالی که گذاشتین ظاهرا همون 20 مگاهرتز هست ولی قبلی هم 20 مگاهرتز بوده و بهیچ وجه نباید تفاوت کارکرد داشته باشن. اگر اینطور هست یکی از این دو کریستال ایراد داره! بنظر من یک کریستال 20 مگاهرتز دیگه تهیه کنین و روی مدار بذارین ببینین چطور کار میکنه.

شنبه 22 دی1397 - 4:37pm
مدیر کل
مدیر کل

saraqueen نوشته است:
حمید اقا من حتی سعی کردم گین اپ امپ رو زیادتر کنم مثلا مقاومت 100 اهم رو برداشتم ولی شرایط همچین محسوس عوض نمیشه. اپ امپی که استفاده میکنم 3130 هستش که به نظر خوب میاد
من نمونه برداری رو از جایی که 20 میکروثانیه ته موج تموم میشه و شروع میکنه به بالا اومدن شروع میکنم و تا جایی ادامه میدم که موج میاد بالا و صاف میشه

اصولا گین اپ امپ از حدی بیشتر بشه دیگه افزایش برد ندارین و ممکنه حتی برد کمتر هم بشه! بخصوص که هر چه بیشتر تقویت انجام بدین پهنای باند مفید فرکانسی تقویت آپ امپ محدود تر میشه.
آپ امپ 3130 بد نیست ولی باید دقت کنین درست در مدار بسته شده باشه و موج میرای درستی داشته باشین. محدوده نمونه گیری هم درست هست.

شنبه 22 دی1397 - 4:41pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام مهندس جان
مهندس مدار من بعد بالانس كردن زود زود علامت ! با - عوض ميشه؟؟دليلش نويز هس؟؟
داخل خونه با لوپ ٣٥ تست ميكنم قبلا اينطوري نبود ولي با بيشتر گرم شدن مدار هم اين موضوع تشديد ميشه
برا كم كردنش راهكاري پيشنهاد ميكنيد؟؟اين موضوع باعث ميشه بردم كمتر بشه توي تست ها

یکشنبه 22 دی1397 - 1:46am
مدیر کل
مدیر کل

اگر درجه حساسیت بالا باشه این مساله طبیعی هست. داخل منزل هم نویز بیشتر باعث این مساله میشه. اون برد نهایی هم که شما روش حساب میکنین عملا برای هیچ فلزیابی سر زمین بدرد نمیخوره! سخت نگیرین مشکل خاصی نیست.

یکشنبه 22 دی1397 - 2:55am
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید اقا اگر قرار باشه برای کویل شیلد هم درست کنیم یعنی میشه سه تا سیم. در این حالت چه کابلی رو برای اتصال لوپ به مدار پیشنهاد می کنین؟

سه شنبه 24 دی1397 - 12:10am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام مهندس عزيز حميد جان
مهندس جان يه سوال الكترونيكي در مورد فلزجو داشتم
در مورد ديلي اتو كه برا لوپ قبلا گفتين خروجي آپ امپ بعد يه چند ميكرو ثانيه شروع ميكنه به زياد شدن حالا امكانش هس در مورد نحوه ورودي و خروجي آپ امپ و نحوه عملكردش اينجا يه توضيحي بديد؟؟فرموله هم باشه كه عالي ميشه ممنون ميشم
ورودي آمپ رو ميدونم كه يه موج ميرا هستش منتهي دقيقا بعد اتمام موج خروجي امپ شروع به زياد شدن ميكنه حالا ميخواستم لطف كنيد يه توضيحي بديد كه چرا اونجوري تغيير ميكنه خروجيش و تاثير اون ٩.٥ ولت روي ورودي ديگه چيه روي خروجي؟؟

سه شنبه 24 دی1397 - 12:24am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27738 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2536 , 2537 , 2538 , 2539 , 2540 , 2541 , 2542 ... 2774  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Google و 95 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure