انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 9 فروردین1403 - 1:23am

پاسخ به موضوع  [ 27738 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2535 , 2536 , 2537 , 2538 , 2539 , 2540 , 2541 ... 2774  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

ممنون از پاسخ شما

در مورد مقاومت آیا می تونیم 3 وات انتخاب کنیم که گرمای کمتری تولید کنه و پایداری اش بیشتر بشه؟

جمعه 21 دی1397 - 1:38pm
مدیر کل
مدیر کل

penamena نوشته است:
سلام
مهندس حمید اگر روی مدار از lf356 استفاده کنیم تقریبا چقدر قدرت کاوش کمتر میشه؟ اون اعداد هم تغییرات خواهند داشت،درسته؟
آخه lf357 خیلی ساله اصلا دیگه تولید نمیشه،اینهایی هم که توی بازار هستن همه یا کپی هستند یا تقلبی. فقط توی پاساژ امجد طبقه زیر همکف فروشگاه تکنولوژی برتر، LF356 خیلی قدیمی اورجینال داره که با قیمت 8 تومان هم میده.
سوال دیگه اینکه بین 7812 و 7805 دو عدد خازن4700 میکرو و یک عدد 1000 میکرو که درواقع باید نزدیک به ورودی 7805 باشه. با وجود دو عدد 4700 چرا باید یک1000 هم بگذاریم؟ مسیر های اینها هم از هم دور نیستن حتی.

بین 10 تا 20 درصد برد کم میشه و تفکیک هم از کار میفته. اعداد 3 گانه هم کلا پایین میان.
در مورد 357 به اندازه کافی بحث کردیم. اگر اصلی بمعنی ارجینال هم نباشه ایراد نداره فقط باید مشابه اصلی باشه. آیسی تقلبی جواب نمیده و عملکردش مشخصه.
خازنهای دکوپلاژ رو محض اطمینان دست بالا گرفتم. وگرنه گذاشتن این میزان خازن الزامی نیست اما ضرری هم نداره.

جمعه 21 دی1397 - 3:05pm
مدیر کل
مدیر کل

saraqueen نوشته است:
ممنون از پاسخ شما

در مورد مقاومت آیا می تونیم 3 وات انتخاب کنیم که گرمای کمتری تولید کنه و پایداری اش بیشتر بشه؟

خواهش میکنم.
بله قبلا مطرح کردیم که این کار هم قابل انجام هست.

جمعه 21 دی1397 - 3:07pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام مهندس حميد عزيز
مهندس جان مطالبي هس كه يكي اينارو بيان كرده من فقط بازگو ميكنم ممنون ميشم نظرتون رو لطف كنيد
مدار فلزجو ماهیتش دچار مشکل است به این دلیل که دستگاه توسط میکروی
Atmega328
با adc مبدل آنالوگ به دیجیتال ۱۰بیتی می باشد که سرعت نمونه برداری آن با توجه به الباقی پروسه ها بعید میدونم به ۱۰ مگاهرتز هم برسه و همچنین باتوجه به اینکه مدار
Over Clock
شده هستش خیلی تداخلات بزرگی حاصل میشه .
فلزجو برنامه نویسیش زیاد دقیق انجام نشده
شما کافیه یک میکروی mega328
روی مدار فلزجو بدارید و از روی کانال ۱ ام adc میکرو شروع ب نمونه برداری و گرفتن انتگرال کنید
با نوشتن دو For Loop درروتین برنامه میتونید اینکارو بکنید
به حداکثر برد میرسید !..شاید بیشتر از فلزجو اما برای تحلیل موج و تفکیک و ... نیازمند به نوشتن فیلترهای نرم افزاری هستید یک نمونه فیلتر کالمن هستش و ...تا ب ثبات و تفکیک برسید این فیلترها منابع کلاک زیادی مصرف میکنند پس باعث تداخل در نمونا برداری میشوند و ازبرد کم میشه . و گاهابه دلیل کم بود کلاک فیلتر ها به درستی عمل نکرده و بیثباتی و عدم تفکیک را برای شما به ارمغان می آورد..
که درنتیجه مدار فلزجو مشکل اصلی آن برنامه و پروسسور آن می باشد از نظر سخت افزار هم یک سری مشکلات داشته ک در ورژن جدید pcb این مشکلات رفع شده اما در نتیجه همچنان مشکل نرم افزاری دچار مشکل خواهد کدد سیستم رو..
استفاده از پروسسورهای
Arm
دراین پروژه با توجه به وجود واحد
Dma
و بالابودن سرعت کلاک این مشکلات قابل حل هستند ..
در نتیجه کل این حرفها زده شد ک بگم
Lf357
اصلی و قطعات اورجینال هیچ کمکب به این مدار نمیکنند ... و خودتان را درخرج نذارید .
اگر فعلا یک مدار خوب میخواید سندبانکس انالوگ رو پیشنهاد میکنم بهتوت ...

جمعه 21 دی1397 - 3:40pm
مدیر کل
مدیر کل

هر از گاهی از این افاضات به اصطلاح علمی و مهندسی از نوابغ گمنام همیشه در "صحنه تاریکی" میشنویم!!! این دوستان در عمل هنری ندارن و هدفشون فقط کسب اعتبار از کنار چنین پروژه ای هست که طی این چند سال مقبولیت و محبوبیت خوبی پیدا کرده. امثال اینها هیچوقت درک نکردن که هر کسی میتونه توسط کار خودش به اعتبار برسه نه اینکه با لگد کردن دیگران خودشو بالا بکشه! کما اینکه روز اولی هم که فلزجو عرضه شد ما چنین کاری نکردیم و به کار دیگران هم کار نداشتیم. همونطوریکه الان هم نداریم! دیگران اگر کاری بلد هستن میتونن در عمل نشون بدن.
جالبه زمانیکه در فلزیابی نظیر چنس قابلیتها و تفکیک در سطحی خیلی پایین تر پیاده و در سال 2009 توسط اندی روسی عرضه شد تا الان که 9 سال بیشتر گذشته یک نفر نیومد بگه اتمگا 8 مناسب این کار نیست و فلان ایراد رو داره. حتی به نویز پذیری واضح اون طرح هم اشاره نکردن در حالیکه در بسیاری از کیت فروشی های داخلی هم عرضه شد. جالب تر اینکه در نهایت همون مدار هم بعنوان تنها مدار فلزیاب پالسی تفکیک دار در اون زمان توسط شخص بنده بهینه و به جایگاه بالاتری رسید! این دوستان کجا تشریف داشتن؟!
بسیاری از نکات ایشون از اساس اشتباه هست. با این حال بحثی نیست. پیاده سازی مهندسی یک طرح روشهای بیشماری داره! ایشون و امثال ایشون میتونن از هر میکرویی که مد نظرشون هست استفاده کنن و مسائل مورد نظرشون رو بدون عیب و ایراداتی که ادعا میکنن پیاده کنن. ببینیم آیا حتی تنظیم فرکانس هرتز به هرتز فلزیاب پالسی رو که در نسخه 1 فلزجو هم وجود داشت و 50 خط کد بیشتر نداره اما در دنیا فقط در فلزجو پیاده شده میتونن انجام بدن؟!
نظیر این صحبتها رو همون اوایل ارائه فلزجو هم شنیدیم ولی هیچکدوم حتی بصورت تجاری چیزی عرضه نکردن و فقط خواستن از کنار فلزجو جلب توجهی بکنن! حالا چه رزومه کاری دارن که قابل اثبات باشه و اصلا چه پروژه درخوری انجام دادن که کسی دیده باشه خدا داند! جالب اینجاست ما طرح فلزجو رو بطور مفصل حداقل در 10 بخش با فلزیاب معتبر و شناخته شده ای مثل لورنز مقایسه میکنیم اما این دوستان فقط درگیر فلزجو هستن! انگار صرف هموطن بودن امر رو مشتبه کرده که هر کسی میتونه ایراد بگیره! خیر دوست عزیز بنده طرح میذارم هزاران نفر خارج این کشور میسازن و فیلمشو هم توی یوتیوب میذارن. بنده چنین انجمنی رو 6 سال در بالاترین سطح فنی در نوع خودش اداره میکنم که دیگران نتونستن. شما کدوم یک از این کارها رو میتونی بکنی که بخودت جرات و اجازه میدی اینجور به کار من ایراد بگیری؟! میگن تواضع چیز خوبیه ولی گاهی اوقات اگر حرف نزنیم و برخی واقعیات رو به رخ نکشیم امثال اینها "خیال" میکنن توی این کار عدد و رقمی هستن که اینطور راحت و با اعتماد بنفس نظر میدن. در واقع انجام این کارها علاوه بر دانش و تجربه و مهارت مهندسی نیاز به قدرت و توانایی ویژه ای داره که من مطمئن هستم این دوستان همیشه مدعی این فاکتورها رو ندارن. باز هم میگم کار به عمل بر آید نه به حرف!

جمعه 21 دی1397 - 5:18pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
هر از گاهی از این افاضات به اصطلاح علمی و مهندسی از نوابغ گمنام همیشه در "صحنه تاریکی" میشنویم!!! این دوستان در عمل هنری ندارن و هدفشون فقط کسب اعتبار از کنار چنین پروژه ای هست که طی این چند سال مقبولیت و محبوبیت خوبی پیدا کرده. امثال اینها هیچوقت درک نکردن که هر کسی میتونه توسط کار خودش به اعتبار برسه نه اینکه با لگد کردن دیگران خودشو بالا بکشه! کما اینکه روز اولی هم که فلزجو عرضه شد ما چنین کاری نکردیم و به کار دیگران هم کار نداشتیم. همونطوریکه الان هم نداریم! دیگران اگر کاری بلد هستن میتونن در عمل نشون بدن.
جالبه زمانیکه در فلزیابی نظیر چنس قابلیتها و تفکیک در سطحی خیلی پایین تر پیاده و در سال 2009 توسط اندی روسی عرضه شد تا الان که 9 سال بیشتر گذشته یک نفر نیومد بگه اتمگا 8 مناسب این کار نیست و فلان ایراد رو داره. حتی به نویز پذیری واضح اون طرح هم اشاره نکردن در حالیکه در بسیاری از کیت فروشی های داخلی هم عرضه شد. جالب تر اینکه در نهایت همون مدار هم بعنوان تنها مدار فلزیاب پالسی تفکیک دار در اون زمان توسط شخص بنده بهینه و به جایگاه بالاتری رسید! این دوستان کجا تشریف داشتن؟!
بسیاری از نکات ایشون از اساس اشتباه هست. با این حال بحثی نیست. پیاده سازی مهندسی یک طرح روشهای بیشماری داره! ایشون و امثال ایشون میتونن از هر میکرویی که مد نظرشون هست استفاده کنن و مسائل مورد نظرشون رو بدون عیب و ایراداتی که ادعا میکنن پیاده کنن. ببینیم آیا حتی تنظیم فرکانس هرتز به هرتز فلزیاب پالسی رو که در نسخه 1 فلزجو هم وجود داشت و 50 خط کد بیشتر نداره اما در دنیا فقط در فلزجو پیاده شده میتونن انجام بدن؟!
نظیر این صحبتها رو همون اوایل ارائه فلزجو هم شنیدیم ولی هیچکدوم حتی بصورت تجاری چیزی عرضه نکردن و فقط خواستن از کنار فلزجو جلب توجهی بکنن! حالا چه رزومه کاری دارن که قابل اثبات باشه و اصلا چه پروژه درخوری انجام دادن که کسی دیده باشه خدا داند! جالب اینجاست ما طرح فلزجو رو بطور مفصل حداقل در 10 بخش با فلزیاب معتبر و شناخته شده ای مثل لورنز مقایسه میکنیم اما این دوستان فقط درگیر فلزجو هستن! انگار صرف هموطن بودن امر رو مشتبه کرده که هر کسی میتونه ایراد بگیره! خیر دوست عزیز بنده طرح میذارم هزاران نفر خارج این کشور میسازن و فیلمشو هم توی یوتیوب میذارن. بنده چنین انجمنی رو 6 سال در بالاترین سطح فنی در نوع خودش اداره میکنم که دیگران نتونستن. شما کدوم یک از این کارها رو میتونی بکنی که بخودت جرات و اجازه میدی اینجور به کار من ایراد بگیری؟! میگن تواضع چیز خوبیه ولی گاهی اوقات اگر حرف نزنیم و برخی واقعیات رو به رخ نکشیم امثال اینها "خیال" میکنن توی این کار عدد و رقمی هستن که اینطور راحت و با اعتماد بنفس نظر میدن. در واقع انجام این کارها علاوه بر دانش و تجربه و مهارت مهندسی نیاز به قدرت و توانایی ویژه ای داره که من مطمئن هستم این دوستان همیشه مدعی این فاکتورها رو ندارن. باز هم میگم کار به عمل بر آید نه به حرف!

مشکل بیشتر ما ایرانیا اینه که اگه ببینیم کسی بیشرفت کرده یا بجایی رسیده و چون توانایی اون کار رو نداریم به طرف مقابل حسادت میکنیم و سعی میکنیم یه جورایی از خجالتش در بیاییم.همین مشکلات رو خیلی واضع میتونید تو اینستاگرام ببینید.
این اقا هم اگه واقعا در سطحی هستش بجای ایراد گرفتن میتونه خودش یه برنامه بنویسه رو همین فلزجو پروگرم کنه خودشو ثابت کنه !خودش میگه از نظر سخت افزاری مشکلش حل شده پس کار ایشون راحتر شد فقط میمونه نرم افزاری !
جناب دانشمند امیر هم از این حرفا زیاد میزد قرار شد پالس دو قطبی طراحی کنه.اول کار یدونه شماتیک گذاشت بعدش از دوستان شماره تلفن و اسم و فامیل و سند ازدواج و تاریخ تولد میخواست ! اخرش هم غیب شد.هنوز هم خبری نیست. :D

علم را باید در ازمایشگاه یاد گرفت نه در دانشگاه
نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است(ادیسون)

جمعه 21 دی1397 - 5:45pm
کاربر فعال
کاربر فعال

من اصلا حرف های این آقا رو باور ندارم. در ضمن فیلتر کالمن مال این کار نیست.
به جرات میتونم بگم فلزیاب یکی از پیچیده ترین دستگاه های الکترونیکی هستش و من هنوز انگشت به دهن موندم چطور فردی مثل حمید آقا با میکروی محدود و فیبر یک رو کاری مثل این انجام داده. اون بخش افزایش سرعت نمونه برداری یک تکنیک خیلی پیچیده است که در بعضی دستگاه های صنعتی دیده میشه که من نمیگم چیه و کجاها هست تا کسی مفت یاد نگیره بعد اظهار فضل کنه ولی من به جرات میگم کسی که این مدار رو ساخته میتونه در بهترین شرکتهای جهان کار کنه.
در فاروم های خارجی هم از این آدمها زیاده نظر میدن میرن مختص ایرانیا نیست در حالی به قول استاد امون هنوز خودش یک مدار تا حالا طراحی نکرده. من خودم از میکروی پیشرفته ارم استفاده میکنم ولی هنوز به این برد این دستگاه نرسیدم. تفکیک بماند.
در ضمن من به عمرم کسی رو ندیدم اینقدر توجه به مخاطب هاش داشته باشه و جواب سوالات اشون رو مفتی بده. مردم بیرون یکی براشون منفعت مالی نداشته باشه جواب سلام هم نمیدن

جمعه 21 دی1397 - 10:02pm
کاربر فعال
کاربر فعال

مهندس جان سلام....... یادتون هست مدار فلزجو من یه مشکلی داشت که دیلی پایین و عدد a بالای 380 میداد فیبر که لایه سبز بود و قطعات همه تست شده و هر کاری میکردم درست نمیشد بارها و بارها لوپ باز و بسته کردم بارها قطعات مورد توصیه در مسیر تعیین دیلی تغییر دادم و نشد و نشد...... والله یه کاری دوستم باذمدار کرد عجیب شد..... کریستال و تعویض کرد و دیلی رفت بالا و اعداد اومدن پایین یعنی همه چی درست شد.....
اون موقع دیلی 14 تا 11 میداد و طلا رو به خوبی سنس میکرد و جالبترش اینه اصلا میتر نمینداخت و ثبات کامل داشت ولی الان کمی بی ثباتی داره که احتمالا حساس شده یا نمیدونم......
نظرتون اگر بدید ممنون میشم

جمعه 21 دی1397 - 11:38pm
مدیر کل
مدیر کل

saraqueen نوشته است:
من اصلا حرف های این آقا رو باور ندارم. در ضمن فیلتر کالمن مال این کار نیست.
به جرات میتونم بگم فلزیاب یکی از پیچیده ترین دستگاه های الکترونیکی هستش و من هنوز انگشت به دهن موندم چطور فردی مثل حمید آقا با میکروی محدود و فیبر یک رو کاری مثل این انجام داده. اون بخش افزایش سرعت نمونه برداری یک تکنیک خیلی پیچیده است که در بعضی دستگاه های صنعتی دیده میشه که من نمیگم چیه و کجاها هست تا کسی مفت یاد نگیره بعد اظهار فضل کنه ولی من به جرات میگم کسی که این مدار رو ساخته میتونه در بهترین شرکتهای جهان کار کنه.
در فاروم های خارجی هم از این آدمها زیاده نظر میدن میرن مختص ایرانیا نیست در حالی به قول استاد امون هنوز خودش یک مدار تا حالا طراحی نکرده. من خودم از میکروی پیشرفته ارم استفاده میکنم ولی هنوز به این برد این دستگاه نرسیدم. تفکیک بماند.
در ضمن من به عمرم کسی رو ندیدم اینقدر توجه به مخاطب هاش داشته باشه و جواب سوالات اشون رو مفتی بده. مردم بیرون یکی براشون منفعت مالی نداشته باشه جواب سلام هم نمیدن

خیلی ممنون از شما. @};-
در مورد میکروی ARM یا STM و غیره درسته که این میکروها پیشرفته تر هستن و امکانات بیشتری دارن اما در پیاده سازی یک الگوریتم مشخص و دارای فرمولهای مختلف و صدها تصمیم گیری لاجیک که باید انجام بشه خود میکرو که کاری صورت نمیده! این قطعات همه در بازار موجود و در اختیار همه هست و با مختصری وقت گذاشتن میشه سینتکس کاری اونها رو یاد گرفت. مهم هنر برنامه نویسی هست که بیشتر اون به برنامه نویس ربط داره. وانگهی وجود مسائلی مثل DMA حداقل برای یک فلزیاب پالسی کمک خاصی نمیکنه. برای بنده شاید فقط ADC سریع تر میتونست کار رو راحت تر بکنه که در عوض با تکنیکهای برنامه نویسی به نتیجه مطلوب رسیدم. این هم اتفاقا کار مشکل تری بود که انجام دادم! وگرنه با میکروی مد نظر این دوستان که کل اون بخش برنامه قابل حذف هست و خیلی راحت تر میشه! پس منتظر چی هستن؟! :D
حالا یک نفر نیست بگه نه به اون میکروی آرم و فیلتر کالمن و نه به این پیشنهاد استفاده از فلزیاب آنالوگی مثل سندبانکس که مربوط به 40 سال پیش هست و هیچ قابلیت خاصی هم نداره! :D ظاهرا فقط میخواستن به نحوی از فلزجو عبور کنن! و البته بنده میدونم چه کسی هر دو این بحثها رو بارها مطرح کرده و چند بار هم طی این سالها در ساخت فلزیاب دیجیتال ناکام مونده! ;) :D با اطمینان خدمت این دوستمون عرض میکنم فلزیاب پالسی فلزجو همونطور که طی این 4 سال مطرح شده تا سالها بین تمامی این طرحها همچنان مطرح باقی خواهد موند! این نه تنها بدلیل مهارت و ابتکارات کسی مثل من بلکه بیشتر بدلیل 2 سال عمری هست که وقف این کار کردم و میدونم هر کسی مرد این میدان نیست!

جمعه 21 دی1397 - 11:56pm
مدیر کل
مدیر کل

boofdivoone نوشته است:
مهندس جان سلام....... یادتون هست مدار فلزجو من یه مشکلی داشت که دیلی پایین و عدد a بالای 380 میداد فیبر که لایه سبز بود و قطعات همه تست شده و هر کاری میکردم درست نمیشد بارها و بارها لوپ باز و بسته کردم بارها قطعات مورد توصیه در مسیر تعیین دیلی تغییر دادم و نشد و نشد...... والله یه کاری دوستم باذمدار کرد عجیب شد..... کریستال و تعویض کرد و دیلی رفت بالا و اعداد اومدن پایین یعنی همه چی درست شد.....
اون موقع دیلی 14 تا 11 میداد و طلا رو به خوبی سنس میکرد و جالبترش اینه اصلا میتر نمینداخت و ثبات کامل داشت ولی الان کمی بی ثباتی داره که احتمالا حساس شده یا نمیدونم......
نظرتون اگر بدید ممنون میشم

اگر منظورتون این هست که کریستال 20 مگاهرتز رو تعویض کردین و درست شده ؛ خب حتما کریستال ایراد داشته یا مقدارش درست نبوده. وگرنه کریستال کاری این مدار باید همون 20 مگاهرتز باشه. از کریستال دیگری نمیشه استفاده کرد چون همه محاسبات بر این اساس هست.

شنبه 21 دی1397 - 12:00am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27738 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2535 , 2536 , 2537 , 2538 , 2539 , 2540 , 2541 ... 2774  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 105 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure