انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 9 فروردین1403 - 4:35pm

پاسخ به موضوع  [ 27738 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2534 , 2535 , 2536 , 2537 , 2538 , 2539 , 2540 ... 2774  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

خسته نباشین.
پس همونطور که دوستان هم گفته بودن باز هم نقش منفی کانکتور BNC مشخص شد و لذا از این کانکتور دیگه نباید استفاده بشه.
قبلا فیلم از صفحه اسکوپ گذاشته بودین و تا جاییکه یادم هست تشخیص من بیشتر نویز 50 هرتز بود که توضیحشو دادم. حالا اگر فکر میکنین نویز دیگری هم وجود داره فیلمش رو بذارین بررسی کنم. البته بهتر هست خود مدار و کویل و اطراف اینها رو هم در فیلم نشون بدین بلکه منبع نویز مشخص بشه.

پنج شنبه 19 دی1397 - 2:24am
مدیر سایت
مدیر سایت

babayi.sajjad نوشته است:
حمید نوشته است:
babayi.sajjad نوشته است:
سلام مهندس حميد عزيز
مهندس جان ديلي اتوماتيك كه مدار پيدا ميكنه برا يه لوپ از چه عدد عرض پالس به بعد بايستي افزايش پيدا كنه؟؟مثلا الان برا لوپ ٣٥ من ديلي ١٨ مياد با عرض پالس ١٥٠،حالا عرض پالس رو زياد كنم بنظرتون از چه حدي به بعد عدد بايستي زياد بشه؟؟
يكي از دوستان ميگفت عدد ديلي اون توي عرض پالس ١٨٠ دو عدد بيشتر ميشه ولي برا من تا ٢٦٠ هم تغيير نميكنه و فقط توي ٢٦٥ يك عدد زياد ميشد.
حالا كدوم يكي بهتر؟؟

قاعده مشخصی نداره چون دستگاه دیلی رو تقریبا بصورت 2 واحد به 2 واحد پیدا میکنه و مقدار دقیقش به جزئیات زیادی بستگی داره. ولی قاعدتا با 50 یا 100 واحد افزایش عرض پالس دیلی اتوماتیک هم باید 2 واحد بیشتر بشه. این مساله طبیعی هست و نیازی نیست کار خاصی در موردش انجام بدین. تفاوتهای جزئی مدارات یا کویلهای مختلف هم در این مورد عادی هست و ملاکی برای درستی یا نادرستی عملکرد دستگاه نیست. همین که دیلی کویل در رنج مناسب باشه و اعداد 3 گانه هم درست باشن و در تست برد و تفکیک هم مشکلی نباشه یعنی دستگاه ایرادی نداره.

ممنون مهندس جان
آخه مدار من از ١٠٠ تا ٢٧٠ هيچ تغيير ديلي نداره

با سلام
كيفيت و نوع ماسف و لوپ و كابل رابط تاثير دارن در اين مورد . پس ممكنه مدار شما ايده ال باشه و خوب داره جواب ميده @};-

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

پنج شنبه 20 دی1397 - 9:11am
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید اقا مقاومت لوپ بنده هم به نظرم یک مقدار زیاده چون مال شما حدود 1 اهم هستش و مال بنده حدود 1.8 اهم. این چقدر موثر میتونه باشه و با تغییر فرکانس یا عرض پالس بهبود پیدا میکنه؟ (البته عرض پالس رو زیاد کردم فرقی در برد نکرد)

این سوالات هم هستش ممنون:

- منظم بودن سیمهای لوپ عنکبوتی تاثیر محسوس در برد داره؟ سخته سیم لاکی رو دقیق منظم کنار هم پیچید بعضی جاها ممکنه به هم بچسبن و بعضی جاها کمی بازتر بشه.
- در حالت کلی لوپ مسطح بهتره یا عنکبوتی؟

پنج شنبه 20 دی1397 - 1:37pm
مدیر کل
مدیر کل

مقاومت کویل تا حدود 2 اهم مشکلی نداره و به افت برد محسوسی منجر نمیشه. از این گذشته 1 اهم بیشتر برای کویلهای بزرگ مناسب هست وگرنه برای لوپهای کوچک دور و بر 1.5 اهم رو بیشتر توصیه میکنم. بهرحال مشکل شما ارتباطی به این مساله نداره.
بله منظم بودن سیم پیچی کویل در همه انواع اون روی برد تاثیر داره. با این حال کیفیت لوپ عنکبوتی که شما پیچیدین کاملا قابل قبول هست.
لوپ عنکبوتی و تخت اگر منظم پیچیده بشن جوابدهی مشابهی دارن. البته معمولا عنکبوتی رو بهتر میشه پیچیده چون قالب مشخصی داره و ساده تر هست. اما اگر لوپ تخت رو دقیق و منظم در بیارین و از سیم لاکی مناسب که ضخیم تر از حد مورد نیاز نباشه استفاده کنین میتونه اندکی هم بهتر جواب بده. در هر صورت تفاوت عملکرد جزئی هست.

پنج شنبه 20 دی1397 - 2:27pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

حمید نوشته است:
خواهش میکنم. خیلی ممنون. @};-
بله در صورت اصلی بودن مشکلی نداره. بنده حتی همین ماسفت رو روی فرکانس 100 و عرض پالس 500 هم که البته کاربردی نیست برای چند دقیقه تست کردم و مشکلی نداشته.

ممنون مهندس @};-

پنج شنبه 20 دی1397 - 5:58pm
کاربر فعال
کاربر فعال

- حمید اقا در پست های قدیمی تر شما یک شکل موج از یکی از انواع تقلبی LF357 گذاشته بودین. شما وقتی دستگاه اتون رو با این انواع تست می کردین چه فرق اساسی با نوع اصل داشت؟
در تفکیک مشکل داشت یا کاهش برد هم داشتین؟

- یک فرقی که در دستگاه های دیجیتال یا طراحی دیجیتال با فلزیاب های آنالوگ می بینم اینه که در دیجیتال خیلی باید مواظب نویز باشیم چون با ADC سر و کار داریم ولی در انواع آنالوگ مثل دستگاه Surf PI، حتی تغذیه لوپ و ماسفت رگولاتور نداره و ریل منفی با سوئیچینگ درست کرده که منشا نویز خیلی زیادیه ولی برد اش خیلی خوبه در حد همون 30 سانت با لوپ 20 هستش و از قرار ثبات قابل قبولی فراهم کرده! (در تست های سازنده ها دیدم).

پنج شنبه 20 دی1397 - 11:20pm
مدیر کل
مدیر کل

تفاوت اصلی آپ امپ تقلبی در شکل موج میرا بود که خیلی دیرتر بالا میومد. در اپ امپ اصلی موج میرا پس از 80 میکرو ثانیه بعد از صعود تقریبا افقی میشد ولی در نوع تقلبی این میزان حدود 200 میکرو ثانیه یا حتی بیشتر بود! این مساله منجر به کاهش برد و بر هم خوردن تفکیک میشه. همونطور که اعداد 3 گانه هم این رو نشون میده.
روشی که بنده استفاده کردم شبیه سازی سنس آنالوگ بصورت دیجیتال بوده. یعنی تعداد زیادی نمونه رو در نظر گرفتم تا انتگرالگیری سراسری امکانپذیر باشه. در این صورت برد حتی از مدارات آنالوگ هم بیشتر میشه همونطور که در فلزجو هست. البته پیاده سازی دقیق چنین روشی کار هر کسی نیست ولو اینکه از قطعات پیشرفته استفاده بشه.

جمعه 20 دی1397 - 12:02am
کاربر فعال
کاربر فعال

خیلی ممنون.

به نظر من در این مدار اپ امپ و مقاومت ها بیشتر به حرارت حساسن. اپ امپ به شکل غیر مستقیم و مقاومت مستقیم. چون تغذیه اپ امپ از رگولاتور اصلی میاد و رگولاتور جریان کشی محسوسی ازش هست، پس تا گرم بشه و به ثبات برسه تغییر ولتاژ داره و همون در اپ امپ تغییرات ولتاژی ایجاد میکنه، هر چند کم ولی در خروجی اپ امپ هم بتیع ظاهر میشه. به نظر من آیا بهتر نیست تغذیه اپ امپ از رگولاتور اصلی جدا بشه و مثلا با یک 78L09 بعد از رگولاتور اصلی تغذیه بشه چون جریان کشی خیلی کمی داره ولی از ایتدا ثبات پیدا میکنه؟ با این ایده موافقین؟

جمعه 20 دی1397 - 12:37am
مدیر کل
مدیر کل

نظر شما درسته و میشه چنین کاری کرد. اما خود آپ امپ که دارای مدار آنالوگ داخلی هست بیش از این تحت تاثیر مسائل مربوط به دقایق اولیه قرار داره! وانگهی اگر رسیدن به ثبات حرارتی با چنین کار ساده ای ممکن بود که قطعا انجام میدادیم. خودتون میتونین تست کنین.

جمعه 20 دی1397 - 1:04am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

محل اقامت: یزد
سلام
مهندس حمید اگر روی مدار از lf356 استفاده کنیم تقریبا چقدر قدرت کاوش کمتر میشه؟ اون اعداد هم تغییرات خواهند داشت،درسته؟
آخه lf357 خیلی ساله اصلا دیگه تولید نمیشه،اینهایی هم که توی بازار هستن همه یا کپی هستند یا تقلبی. فقط توی پاساژ امجد طبقه زیر همکف فروشگاه تکنولوژی برتر، LF356 خیلی قدیمی اورجینال داره که با قیمت 8 تومان هم میده.
سوال دیگه اینکه بین 7812 و 7805 دو عدد خازن4700 میکرو و یک عدد 1000 میکرو که درواقع باید نزدیک به ورودی 7805 باشه. با وجود دو عدد 4700 چرا باید یک1000 هم بگذاریم؟ مسیر های اینها هم از هم دور نیستن حتی.

جمعه 21 دی1397 - 11:26am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27738 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2534 , 2535 , 2536 , 2537 , 2538 , 2539 , 2540 ... 2774  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 97 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure