انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 9 فروردین1403 - 1:17pm

پاسخ به موضوع  [ 27738 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2531 , 2532 , 2533 , 2534 , 2535 , 2536 , 2537 ... 2774  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

اجازه بدین یک عکس از لوپ و سیم اشم بزارم. البته کابل رو از کویل جدا کردم تا تست کنم با کابل های دیگه فرقی حاصل میشه یا نه. قطر داخلی لوپ 15 سانتی متر هستش. اگر منظور شما از لوپ 20 این بوده که قطر داخلی 20 باشه این 5 سانت کمتره. اگر نه که سابز لوپ درسته. اوت تخته وسط لوپ هم چسبوندم تا کابل رو بهش با چسب حرارتی بچسبونم تکون نخوره و ثابت بمونه.

مقاومت اش 1.8 اهم و ظرفیت اش 380 میکروهانری هستش.

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

سه شنبه 18 دی1397 - 5:21pm
مدیر کل
مدیر کل

Rooz نوشته است:
اینم وضعشه آخه چند متر سیم مرغوب نمی شه تهیه کرد #-o
تشکر از توضیحاتتون مطلب رو روشن می شه ، چیزی که تو کابل های کرمان جدید دیدم البته بنظر بنده ، حجم مس افشان دور کابل مرکزی خیلی کم شده ، شایدم خلوث نداره مثل قبل !
تنها راهی که به ذهنم می رسه ساخت خود کابل از اول هست !! یا بهبود کابل در دسترس . @};- @};- @};-
ایده اول: طول 1/5 متر کابل رو حلقه پلاستیک اول رو باز کنم و با مقداری سیم افشان مرغوب به صورت حلقوی تمام طول کابل رو از بالا بپیچم تا پایین جوری که قرطش توی طول مسیر کم و زیاد نشه بعد کل طولش رو وانیش حرارتی بزنیم،
ایده دوم: کابل میکروفن دور زرهش رو کامل باز کنم چون مس هم نسیت از بالا تا پایین مجدد با مغزی سیم افشان بپیچمش ، این طوری هم مرکز کابل افشان باقی می مونه هم زره بدون مس داریم ، البته فکر کنم باید قطر داخلی عایقش رو هم یک مقدار مثلا با نوار تفلن گاز یا چیز مشابه افزایش بدیم تا حالت خازنیش هم کم بشه ،
ایده سوم: 1/5 متر کابل افشان 0/5در1 یا 1در1 بیاریم ، 1/5 متر هم لوله آب کولر که نازکه و از شیر به مخزن وصل می شه تهیه کنیم ، سیم رو از داخل لوله کولر رد کنیم و فیکس کنیم که قشنگ ثابت باشه ، با مغزی سیم افشان و با دقت کامل قطر بیرونی یکسان طول لوله رو بپیچیم ، در نهایت تمام طول کابل رو وارنیش حرارتی بکشیم .
انصافا دیگه ایده ای الان به ذهنم نمی رسه ، دوستانی که تجربه ای دارن در این زمینه همکاری کنن سپاس

زیاد سخت نگیرین. ساخت کابل که ایده خوبی نیست! کابلهای زیادی در بازار وجود داره که قابل استفاده هستن. انواع کابل آنتن بدون فویل تلویزیون هم در بازار پیدا میشه که بعضیاشون مناسب هستن. خلوص مس هم تاثیر محسوسی در نتیجه نداره.

سه شنبه 18 دی1397 - 5:42pm
مدیر کل
مدیر کل

saraqueen نوشته است:
اجازه بدین یک عکس از لوپ و سیم اشم بزارم. البته کابل رو از کویل جدا کردم تا تست کنم با کابل های دیگه فرقی حاصل میشه یا نه. قطر داخلی لوپ 15 سانتی متر هستش. اگر منظور شما از لوپ 20 این بوده که قطر داخلی 20 باشه این 5 سانت کمتره. اگر نه که سابز لوپ درسته. اوت تخته وسط لوپ هم چسبوندم تا کابل رو بهش با چسب حرارتی بچسبونم تکون نخوره و ثابت بمونه.

مقاومت اش 1.8 اهم و ظرفیت اش 380 میکروهانری هستش.

لوپ شما بنظر من ایرادی نداره. در مورد تمام لوپها وقتی یک اندازه رو ذکر میکنیم منظور قطر بیرونی هست که در عمل باهاش سر و کار داریم.

سه شنبه 18 دی1397 - 5:45pm
کاربر فعال
کاربر فعال

خیلی ممنون از پاسخ شما.
اگر قطر بیرونی 20 باید باشه در لوپ من حدود 16.5 تا 17 هستش پس کوچکتره. چون قطر داخلی 15.5 هستش حدودا. ممکنه از این باشه؟
من در سمت اتصال کابل به برد مدار که از لوپ فاصله زیادی داره از کانکتور فلزی BNC استفاده کردم. فکر نمی کنم اشکالی داشته باشه چون سمت لوپ و در دید مستقیم اش نیست. تایید می کنین؟
در فلزجو هم کمی زمان برای با ثبات شدن اعداد یا همون تعادل حرارتی نیازه؟ در دستگاه های تجاری معروف که بررسی کردین هم اینطورن؟ اول زیاده بعد رفته رفته کم میشه تا به یک حد ثابت میرسه که دیگه کم نمیشه.

سه شنبه 18 دی1397 - 7:45pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: سرزمین لاله های واژگون،لرستان
saraqueen نوشته است:
خیلی ممنون از پاسخ شما.
اگر قطر بیرونی 20 باید باشه در لوپ من حدود 16.5 تا 17 هستش پس کوچکتره. چون قطر داخلی 15.5 هستش حدودا. ممکنه از این باشه؟
من در سمت اتصال کابل به برد مدار که از لوپ فاصله زیادی داره از کانکتور فلزی BNC استفاده کردم. فکر نمی کنم اشکالی داشته باشه چون سمت لوپ و در دید مستقیم اش نیست. تایید می کنین؟
در فلزجو هم کمی زمان برای با ثبات شدن اعداد یا همون تعادل حرارتی نیازه؟ در دستگاه های تجاری معروف که بررسی کردین هم اینطورن؟ اول زیاده بعد رفته رفته کم میشه تا به یک حد ثابت میرسه که دیگه کم نمیشه.

درود @};-
خوب اینو زودتر میگفتی برادر من!شک نکن ایراد به هم خوردن ثبات با حرکت کابل ازBNCهست!!!!کلا BNCبه درد فلزیاب نمیخوره ومشکل شمارو ایجاد میکنه پیشنهاد میکنم که حتما حتما از سوکت توصیه شده استفاده کنید!والا که وقتتون رو رو سایر موارد هدر ندین چون تا سوکت درست نشه همین آش و همین کاسست!

آن کس که بداند و بداند که بداند*باید برود غاز به کنجی پچراند.
آن کس که بداند و نداند که بداند*به که برود خویش به گوری بچپاند.
آن کس که نداند و بداند که نداند*لنگان خرک خویش به منزل برساند.
آن کس که نداند و نداند که نداند*بر پست ریاست ابدودهر بماند.

سه شنبه 18 دی1397 - 8:18pm
کاربر فعال
کاربر فعال

A.D.H1360 نوشته است:
saraqueen نوشته است:
خیلی ممنون از پاسخ شما.

درود @};-
خوب اینو زودتر میگفتی برادر من!شک نکن ایراد به هم خوردن ثبات با حرکت کابل ازBNCهست!!!!کلا BNCبه درد فلزیاب نمیخوره ومشکل شمارو ایجاد میکنه پیشنهاد میکنم که حتما حتما از سوکت توصیه شده استفاده کنید!والا که وقتتون رو رو سایر موارد هدر ندین چون تا سوکت درست نشه همین آش و همین کاسست!

بردار نیستم من :(

در حالت کلی در ورودی همه دستگاه ها اعم از اسیلوسکوپ و فانکشن و غیره از BNC استفاده میشه و قبلا مادگی اشو نشون دادم و آقا حمید تایید کردن استفاده ازش مشکلی نداره. من منظورم اتصال سمت برد مدار هستش نه سمت لوپ. حالا این به کنار من نمی دونم مشکل این چند سانت کاهش برد بخاطر اینه صرفا یا نه چون فرض کنیم اصلا کابل ثابت باشه و دست بهش نزنیم. برد دیگه نباید کم باشه. برد دستگاه من برای لوپ 20 (قطر داخلی 15.5 و قطر خارجی حدود 17) بین 20 سانت تا 22 سانت برای یه سکه 500 تومنیه.

اون سوکت خیلی خوبه ولی کانکتور رو بردی نداره (شاید در بازار ما نیست) که سیم کشی اضافی بین سوکت روی پنل جعبه و برد مدار نداشته باشیم.

سه شنبه 18 دی1397 - 8:51pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
Rooz نوشته است:
اینم وضعشه آخه چند متر سیم مرغوب نمی شه تهیه کرد #-o
تشکر از توضیحاتتون مطلب رو روشن می شه ، چیزی که تو کابل های کرمان جدید دیدم البته بنظر بنده ، حجم مس افشان دور کابل مرکزی خیلی کم شده ، شایدم خلوث نداره مثل قبل !
تنها راهی که به ذهنم می رسه ساخت خود کابل از اول هست !! یا بهبود کابل در دسترس . @};- @};- @};-
ایده اول: طول 1/5 متر کابل رو حلقه پلاستیک اول رو باز کنم و با مقداری سیم افشان مرغوب به صورت حلقوی تمام طول کابل رو از بالا بپیچم تا پایین جوری که قرطش توی طول مسیر کم و زیاد نشه بعد کل طولش رو وانیش حرارتی بزنیم،
ایده دوم: کابل میکروفن دور زرهش رو کامل باز کنم چون مس هم نسیت از بالا تا پایین مجدد با مغزی سیم افشان بپیچمش ، این طوری هم مرکز کابل افشان باقی می مونه هم زره بدون مس داریم ، البته فکر کنم باید قطر داخلی عایقش رو هم یک مقدار مثلا با نوار تفلن گاز یا چیز مشابه افزایش بدیم تا حالت خازنیش هم کم بشه ،
ایده سوم: 1/5 متر کابل افشان 0/5در1 یا 1در1 بیاریم ، 1/5 متر هم لوله آب کولر که نازکه و از شیر به مخزن وصل می شه تهیه کنیم ، سیم رو از داخل لوله کولر رد کنیم و فیکس کنیم که قشنگ ثابت باشه ، با مغزی سیم افشان و با دقت کامل قطر بیرونی یکسان طول لوله رو بپیچیم ، در نهایت تمام طول کابل رو وارنیش حرارتی بکشیم .
انصافا دیگه ایده ای الان به ذهنم نمی رسه ، دوستانی که تجربه ای دارن در این زمینه همکاری کنن سپاس

زیاد سخت نگیرین. ساخت کابل که ایده خوبی نیست! کابلهای زیادی در بازار وجود داره که قابل استفاده هستن. انواع کابل آنتن بدون فویل تلویزیون هم در بازار پیدا میشه که بعضیاشون مناسب هستن. خلوص مس هم تاثیر محسوسی در نتیجه نداره.

اطاعت ، شیش تا سیم تست کردم تا حالا امیدوارم یه خوبش گیرمون بیاد! 8-}

تا در طلب لقمه ی نانی نانی * تا در طلب گوهر کانی کانی
این نکته ی رمز اگر بدانی دانی * هرچیز که در جستن آنی آنی

سه شنبه 18 دی1397 - 9:53pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

A.D.H1360 نوشته است:
saraqueen نوشته است:
خیلی ممنون از پاسخ شما.

درود @};-

دوروووود ، احوال دوست عزیزمون ، کلا برای شما فقط دورود @};- ، آقا سوال : پس برای ما چرا اعداد پایینه که کلا کانکتور رو کندیم انداختیم اون ور دستگاه و لوپ رو دقیق لحیم کردم فقط ...؟ :-\

سه شنبه 18 دی1397 - 9:58pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

نقل قول:

در حالت کلی در ورودی همه دستگاه ها اعم از اسیلوسکوپ و فانکشن و غیره از BNC استفاده میشه و قبلا مادگی اشو نشون دادم و آقا حمید تایید کردن استفاده ازش مشکلی نداره. من منظورم اتصال سمت برد مدار هستش نه سمت لوپ. حالا این به کنار من نمی دونم مشکل این چند سانت کاهش برد بخاطر اینه صرفا یا نه چون فرض کنیم اصلا کابل ثابت باشه و دست بهش نزنیم. برد دیگه نباید کم باشه. برد دستگاه من برای لوپ 20 (قطر داخلی 15.5 و قطر خارجی حدود 17) بین 20 سانت تا 22 سانت برای یه سکه 500 تومنیه.

اون سوکت خیلی خوبه ولی کانکتور رو بردی نداره (شاید در بازار ما نیست) که سیم کشی اضافی بین سوکت روی پنل جعبه و برد مدار نداشته باشیم.

سلام
با احترام ، کلا هرکس که هدف تحقیقاتی داشته باشه و بخواد کار بزرگ انجام بده یطورایی در اصطلاح مرده . نتیجه کابل میکرفن هم 25 شد #-o ، ظرفیت خازنی داره تو این فرکانس ، لوپتون که خیلی مشکوکه دیگه لوپ 20 نیست 18cm هست . اندوکتانسش به تنهایی و با کابل چقدره ؟ و لوپتون رو خیلی خوب برش زدین ، باچی بوده و جنسش دقیق چیه ؟ لیز ~O)
فقط توصیه های مهندس حمید رو مو بمو انجام بدین ، ما و دوستان دیگه که دادیم زرر نکردیم انصافا .

سه شنبه 18 دی1397 - 10:10pm
مدیر کل
مدیر کل

saraqueen نوشته است:

بنده هیچوقت استفاده از کانکتور فلزی از جمله BNC رو تایید نکردم! کما اینکه این مساله رو در راهنما هم توضیح دادم. البته خود BNC رو چون شخصا تست نکردم نمیتونم نظر بدم ولی حداقل از نظر فلزی بودنش خالی از اشکال نیست. در عین حال کیفیت کانکتورهای BNC هم مثل سایر قطعات یکسان نیست و بستگی داره چه نوعی باشه. مثلا اگر بدنه اون آهنی باشه و جذب آهنربا بشه یا اتصال مغزی محکمی نداشته باشه قطعا مشکلساز هست.
وقتی عرض میکنیم لوپ 20 سانتی یعنی قطر بیرونی سیم پیچ 20 سانت باشه در صورتیکه برای شما 17 سانت هست و این خودش برد رو کمی کمتر میکنه. مثلا اگر لوپ 20 سانتی سکه 500 تومنی رو بطور قوی تا 30 سانت بزنه با لوپ 17 حدود 28 سانت خواهد بود.

سه شنبه 18 دی1397 - 10:20pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27738 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2531 , 2532 , 2533 , 2534 , 2535 , 2536 , 2537 ... 2774  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 86 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure