انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 9 فروردین1403 - 11:59pm

پاسخ به موضوع  [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 374 , 375 , 376 , 377 , 378 , 379 , 380 ... 650  بعدی
 ردیاب یونی ساخت دوستان سایت همسایه (فرانکو) 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

Rooz نوشته است:
erfan نوشته است:
موفق باشی دوست عزیز.فقط من آیسی دوم قسمت دیسپلی رو نمیبینم!!!!!
اگر از طرح اصلی همون کوارتز8 مگ استفاده کردی که ظاهرا همون هست ،در قسمت دیسپلی باید از دوتا ایسی 358 استفاده بشه.و قسمت تبدیل تغذیه مدارت( 18 به 12 ولت)؟!!!!!!

دورود بر عرفان عزیز ، آیسی دوم رو طبق دستور مهندس حمید با یک ولتمتر عوض کردم و دیگه از ال ای دی استفاده نکردم فعلا برای تست ، بجای ولوم ده دور هم بخاطر قیمت بالاش از دو عدد ولوم به صورت سری استفاده شد یکی یک مگا اهم و یک یک کیلو اهم تنظیم هم راحت تر و دقیق تر شد، کریستال 8 مگاهرتز هستش و برای تبدیل هم از منبع رگوله خارجی 12 ولت استفاده شده ، تشکر از دقتتون ، راستی کارتون بخاطر خلاصه ای که چند صفحه قبل از مدار گزاشتید خیلی عالی بود باعث ایجاد دیده کلی و بررسی راحت تر بقیه ی عزیزان می شه ، زنده باشید دوست گرامی @};-

ممنونم.برای تغذیه حتما باید از باطری استفاده کنیا.منبع رگوله شما اگر مبدل برق خونگی هست برای حتی تست این مدار هم مناسب نیست.حتما باید از باطری قابل شارز استفاده کنی ،باطریهای 9 ولت کتابی معمولی هم مناسب نیست.

شنبه 17 آذر1397 - 9:39pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دورود
زنده باشید حتما ، تو تست های اولیه هم همین حالت پیش اومد ، منبع رگوله شده با تغزیه ی شهر با اینکه خیلی عالی رگوله شده بود پاسخ هاش با باتری کتابی فرق می کرد ، فکرکنم بدلیل القائی الکترومغناطیس امواج رادیویی رو مسیر طولانی خط برق شهر بوده. در طول تاپیک قبلا دوستان از دو تا باتری 9 ولت کتابی استفاده کرده بودن ، آقا عرفان شما که تجربه ی کار در محیط واقعی رو دارین دقیقا چه توصیه ای برای منبع ، نوعش و روش اتصال و شارژش رو دارین...؟؟؟
سپاس ~O)

تا در طلب لقمه ی نانی نانی * تا در طلب گوهر کانی کانی
این نکته ی رمز اگر بدانی دانی * هرچیز که در جستن آنی آنی

شنبه 17 آذر1397 - 10:05pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: زانی و کوره هاتمه؟
درود
من قبلا از دو باطری کتابی 9 ولت استفاده کردم،و توصیه نمیکنم شما هم استفاده کنی.

شنبه 17 آذر1397 - 10:34pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

میلاد33 نوشته است:
درود
من قبلا از دو باطری کتابی 9 ولت استفاده کردم،و توصیه نمیکنم شما هم استفاده کنی.

سلام زنده باشید ، نظرتون چیه پس دوست عزیز چی پیشنهاد می کنید...؟

شنبه 17 آذر1397 - 11:31pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

Rooz نوشته است:
دورود
زنده باشید حتما ، تو تست های اولیه هم همین حالت پیش اومد ، منبع رگوله شده با تغزیه ی شهر با اینکه خیلی عالی رگوله شده بود پاسخ هاش با باتری کتابی فرق می کرد ، فکرکنم بدلیل القائی الکترومغناطیس امواج رادیویی رو مسیر طولانی خط برق شهر بوده. در طول تاپیک قبلا دوستان از دو تا باتری 9 ولت کتابی استفاده کرده بودن ، آقا عرفان شما که تجربه ی کار در محیط واقعی رو دارین دقیقا چه توصیه ای برای منبع ، نوعش و روش اتصال و شارژش رو دارین...؟؟؟
سپاس ~O)

من از دوتا باطری کتابی 9 ولت شارزی لیتیوم یونی استفاده میکنم 400 میلی آمپری.باطری های دیگه رو تست نکردم ولی مطمینم کتابیهای معمولی خوب نیست و باطری های با آمپر خیلی بالا هم مشکل ساز میشن.

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

یکشنبه 17 آذر1397 - 12:45am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

نقل قول:
سلام جناب بهرام عزیز. خسته نباشید برادر . بنده رو مدار خودم از bc109 استفاده کردم که بتای مناسبی داره حدود 550

سلام برادر.بله منم چندتا از همین ترازیستور داشتم البته فقط یک دونه 183 از قبل برام مونده بود که اون هم برای پری استفاده کردم مابقی رو 108 و109 گذاشتم البته با ترازیستور سنجیکه ساختم بهره اونها رو تست میکردم و به نظرم انتخاب خوبی هست مخصوصا که 109 کلاس بیش کم نویزتره @};-

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

آخرین بار توسط بهرام در یکشنبه 18 آذر1397 - 10:41am ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

یکشنبه 18 آذر1397 - 10:32am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

نقل قول:
ممنونم از تلاشت برای ارتقا مدار.
من از مباحث و اصطلاحات تخصصی چیزی حالیم نمیشه و فقط در حد شماتیک اصلی فرانکو میتونم چیزی بفهمم.اما با ترانزیستورهای سری BC.....C شماره های 183و 549 و550 رو تست کردم جواب داده و از سریBC....B شماره های 183و 548 و550 رو تست کردم اینها هم جواب داده.ولی منظورم این نیست که همیشه در همه حال همه این ترانزیستورها جواب میده.بعضی جاها یکیشون یا تعدایشون و برخی جاهای دیگه ....... .

خواهش میکنم عرفان جان.خب باید hfe تست بشه تا مشخص بشه کدومش بهتره اینام بد وخوب دارن. نوع mps یاksp که اسم اختصاری هست بد نیستن اما باید دید بین این ارقام کدومش بهره بالایی داره البته اگه فقط بهره بالا توی این مدار نیاز بود که مدلهایی هستن که پایینترین بهرشون 700 تا 1000 هست که بیشتر از این فکر نکنم کارای داشته باشن همین نوعی که شما وآقا میلاد گفتین به نظرم ایده آلن @};-
راستی این سیستم کارکردش با رطوبت چطوره توی فصلی مثل پاییز وزمستون جواب گو هست یا نه قبلا که ساخته بودم با یک فرستنده کنارش همراه بود و سرما وگرما معنایی نداشت و سنس میکرد اما با طرح اصلی تست نکردم .چون دارم میندم اگه جواب میده ببرم تست نهایی رو بگیرم @};-

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

یکشنبه 18 آذر1397 - 10:39am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

فقط زمانی که برف و بارون میاد و زمانی که سطح زمین مه گرفته باشه و زمانی که باد شدید هست نباید کار کرد من تجربه کردم و دراین شرایط غالبا جوابگو نیست.اما گرما و سرما تابحال روی وسیله من که تاثیری نداشته و هر چه هوا گرمتر باشه بنظر میاد اون اثرات فلز تشدید میشه.اما اگر روی زمین برف نشسته باشه توی کارکرد مدار تاثیری نداره یعنی باعث اختلال یا بی ثباتی در مدار نمیشه ولی این امکان هست که اثرات فلزات کوچک و یا فلزاتی که در حد بشقاب باشن و در عمق هستن ضعیف بشن یا ازبین برن یا اون بار الکتریکیشون خنثی بشه یا همچین چیزی که نمیتونم بصورت علمی تشریحش کنم.ولی میدونم روی اثرات قوی و زیاد که بواسطه فلزات با حجم بزرگ ایجاد شده تاثیر کمی میزاره و فرانکو بشرطی که در حساسیت ایده الش باشه سنسش میکنه.در کل اینجوری بگم اگر بدنبال قبر و قبرستون هستید بهتره هواخوشی برید بیرون و اگه برف رو زمینه صبر کنید چند روزی افتاب بزنه بعد کار کنید.
من یدفه یه سنس داشتم که گزارشش رو در اواسط تایپیک گزاشتم.محل کار درون روستا بود ،زمین گل بود و برف هم به ارومی و نم نم میومد ولی سنس بخوبی رخ داد.البته عمق کم بود و فلز هم نقره بود.حالا نمیدونم اگر تو عمق بیشتر بود یا بیرون از روستا بود بازم میگرفت یا نه.ولی در کل توصیه من اینه اگر بدنبال قبر و قبرستونید باید ملاحضات بیشتری داشته باشید برای موفقیت.

یکشنبه 18 آذر1397 - 12:15pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام و دورود ، ادامه ی تصاویر قبل که ارسال نشده بود رو خدمتون میزارم ، روش ساخت جزیره ای... @};-

یکشنبه 18 آذر1397 - 4:41pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

مجبور شدم تیکه تیکه بفرستم ، البته بعد از 5 بار سندکردن شد ، نت هم گویا روز بروز شده !

یکشنبه 18 آذر1397 - 5:11pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 374 , 375 , 376 , 377 , 378 , 379 , 380 ... 650  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Reza1569 و 44 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure