انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 9 فروردین1403 - 1:36am

پاسخ به موضوع  [ 27738 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2516 , 2517 , 2518 , 2519 , 2520 , 2521 , 2522 ... 2774  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام
جایی تو سایت خوندم که دوستان باتجربه تر برای کاوش از لوپ 45cm و 1m*1m استفاده می کردن و می گفتن تقریبا تمام نیازهای کاوش شون رو برآورده می کنه ، چون بزرگتر حمل و نقل و جاسازیش و پنهانکردنش تو کوله سخته . خواستم بدونم دوستان حرفه ای نظرشون چیه و چی توصیه می کنن و تجربشون چی هست ؟؟
سپاس

تا در طلب لقمه ی نانی نانی * تا در طلب گوهر کانی کانی
این نکته ی رمز اگر بدانی دانی * هرچیز که در جستن آنی آنی

شنبه 17 آذر1397 - 11:48pm
کاربر فعال
کاربر فعال

Rooz نوشته است:
سلام
جایی تو سایت خوندم که دوستان باتجربه تر برای کاوش از لوپ 45cm و 1m*1m استفاده می کردن و می گفتن تقریبا تمام نیازهای کاوش شون رو برآورده می کنه ، چون بزرگتر حمل و نقل و جاسازیش و پنهانکردنش تو کوله سخته . خواستم بدونم دوستان حرفه ای نظرشون چیه و چی توصیه می کنن و تجربشون چی هست ؟؟
سپاس

قائده کاووش با نقطه زن همینه شما باید اول لوپ بزرگ ببندید تا در همق بالا کاووش کنید هر نقطه ای رو سنس کردید علامت گذاری کنید و زمانی که قصد حفاری داشتید با لوپ کوچیک اول تست کنید سطحی هست یانه اگر نباشه که خدا شانس داده.... و در زمان حفاری با لوپ چهل یا پنجاه یا سی دنبال هدف میگردید
من خودم موقتا لوپ یک و نیم دارم با سی

شنبه 17 آذر1397 - 11:53pm
مدیر کل
مدیر کل

penamena نوشته است:
استاد حمید در مورد خازن 2.2 میکرو که اهمیت زیادی داره فرمودید MKT یا POLYSTER بهتر هست. واسم جالب شد.
اطلاعات بیشتری هست که بدید؟ شما خودتون با MKT هم تست کردید؟ نتیجش چطوره؟ آخه تو بازار راحت پیدا میشه .حتی خودمم تو خونه فکر کنم چند تا داشته باشم.

البته نوع MKT حداقل اون زمان در دسترس من نبود و خودم تست نکردم. ولی دوستان تست کردن و جواب هم گرفتن. خازن MKT اگر نوع مرغوبش باشه بهتر از تانتال معمولی هست. ولی تانتال هایی هم داریم که از برخی MKT ها بهترن! بهرحال شما خازن سنج حرفه ای دارین و اونطور که فرمودین خازن MKT که دارین نسبت به تانتال کیفیت بهتری داره. از حیث طیف فرکانسی هم چون بیش از 10 کیلو هرتز مورد نیاز نیست هیچکدوم مشکلی ندارن.

یکشنبه 17 آذر1397 - 12:00am
مدیر کل
مدیر کل

Rooz نوشته است:
سلام
سپاس

دوستمون توضیح دادن و اون نکته صحیح هست. اما بحث برد و عمقزنی هم مهمه. برد نهایی فریم 1 متری حدود 4.5 متر و فریم 2 متری تا 8 متر هست! این مطلب بخصوص وقتی دنبال اهداف بزرگ باشین و امکان استفاده از کویل بزرگتر رو داشته باشین اهمیت بیشتری پیدا میکنه تا احیانا هدفی رو از دست ندین.

یکشنبه 17 آذر1397 - 12:12am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

محل اقامت: یزد
حمید آقا این لینک سایت digikey رو ببینید. زدم خازن های 2.2 میکرو 5درصد خطا سرامیکی. حتی اس ام دی سایز 1206 هم موجوده! چه چیزایی درست کردن خداییش. ارزش داره بخریم؟
https://www.digikey.com/products/en/cap ... geSize=500

یکشنبه 17 آذر1397 - 12:49am
مدیر کل
مدیر کل

بله خیلی چیزها درست کردن ولی مهم این هست که به کدوم دسترسی داریم و مهمتر اینکه از همونایی که در دسترس هستن درست و به جای خودش استفاده کنیم! در مورد خازن 2.2 میکرو با توجه به نقشش در مدار اگر MKT مرغوب موجود باشه قطعا و با اختلاف بهترین خازن هست! چون این نوع خازن کمترین نشتی و بیشترین پایداری حرارتی رو داره. در این مورد اتفاقا خازنهای سرامیکی زیاد مناسب نیستن.

یکشنبه 17 آذر1397 - 1:12am
مدیر سایت
مدیر سایت

با سلام مهندس حمید در جایی این فیبر رو برای فلزجو طراحی کردن که میگن بهینه سازی شده ، و خوب جواب داده ! میخام لطف کنید و ببینید چه کار شاقی درش انجام دادن ؟ ممنونم

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

یکشنبه 18 آذر1397 - 12:25pm
کاربر فعال
کاربر فعال

مهدی نوشته است:
با سلام مهندس حمید در جایی این فیبر رو برای فلزجو طراحی کردن که میگن بهینه سازی شده ، و خوب جواب داده ! میخام لطف کنید و ببینید چه کار شاقی درش انجام دادن ؟ ممنونم

سلام منم توی گروه تلگرامی یکی رو دیدم مدعی بود این مدار و داره خازن 660 گذاشته وبقیه موارد.....و ادعا میکرد یه سینی چهل سانتی رو توی چهار و نیم متری زده ولی فیلمش و نذاشت کلا لحن حرفهاش بازاری بود...

یکشنبه 18 آذر1397 - 2:10pm
کاربر فعال
کاربر فعال

مهندس عزیز من امروز مدار و باز کردم محض احتیاط ماسفت عوض کردم توی دیلی پایین و عدد a 400 تاثیری نداشت... اپ فلزی 157 کپی دارم اون و گذاشتم یه تغییری عجیب شد.....
دیلی از 16 به 14 نزول کرد و عددa از 407 به 345...ولی توی تفکیک ارماتور میلگردهای سقف تغییری نبود 36 با فرو61 میداد اون یکی امپ هم همین تفکیک و میداد فقط بردشون با فلزی حدود چند درصد کمتر از پلاستیکی هستش.....الان گیج شدم چی به چیه... شرایط و تنظیمات همه یکسان بوده لوپ سی 26 دور سیم شصت..... کابل rg58 کانکتور نظامی با روکش فلزی دیگه همین :(

یکشنبه 18 آذر1397 - 2:15pm
مدیر کل
مدیر کل

مهدی نوشته است:

بقول معروف سفره ای پهن شده حالا این دوستان هم هر کدوم میخوان چیزی از سر این سفره برای خودشون بردارن! وگرنه با همه ادعاهایی که میکنن اگر کمی وارد بحث فنی بشین میبینین چیزی در چنته ندارن.
این فیبر بلحاظ اینکه تولید کارخانه ای هست بیشتر جنبه قشنگی داره و نمیشه تاثیر مثبت روانی اون رو انکار کرد! اما از نظر فنی تفاوت چندانی با فیبر اصلی نداره و البته از نظر ظرافتهای فنی سیمکشی در حد فیبر اصلی نیست. زمین مدارش رو هم اگر از روی فیبر دقت کنین ضعیف تر از فیبر اصلی هست.
در مورد خازنهای 4700 هم که 6800 گذاشته شدن در پستهای قبلی توضیحی در جواب سوال دوستمون دادم. همون دو تا 4700 هم حداکثر هست حالا بیشتر هم بشه ایرادی نداره ولی فایده ای هم نداره. کلا خازنهای دکوپلاژ رو میشه در رنج وسیعی کم و زیاد کرد و سود و ضرری هم نداشته باشه! این اسمش بهینه سازی نیست!

یکشنبه 18 آذر1397 - 2:44pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27738 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2516 , 2517 , 2518 , 2519 , 2520 , 2521 , 2522 ... 2774  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Majestic12 , sahra55 و 108 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure