انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 10 فروردین1403 - 12:53pm

پاسخ به موضوع  [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 373 , 374 , 375 , 376 , 377 , 378 , 379 ... 650  بعدی
 ردیاب یونی ساخت دوستان سایت همسایه (فرانکو) 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

erfan نوشته است:
موفق باشی دوست عزیز.فقط من آیسی دوم قسمت دیسپلی رو نمیبینم!!!!!
اگر از طرح اصلی همون کوارتز8 مگ استفاده کردی که ظاهرا همون هست ،در قسمت دیسپلی باید از دوتا ایسی 358 استفاده بشه.و قسمت تبدیل تغذیه مدارت( 18 به 12 ولت)؟!!!!!!

دورود بر عرفان عزیز ، آیسی دوم رو طبق دستور مهندس حمید با یک ولتمتر عوض کردم و دیگه از ال ای دی استفاده نکردم فعلا برای تست ، بجای ولوم ده دور هم بخاطر قیمت بالاش از دو عدد ولوم به صورت سری استفاده شد یکی یک مگا اهم و یک یک کیلو اهم تنظیم هم راحت تر و دقیق تر شد، کریستال 8 مگاهرتز هستش و برای تبدیل هم از منبع رگوله خارجی 12 ولت استفاده شده ، تشکر از دقتتون ، راستی کارتون بخاطر خلاصه ای که چند صفحه قبل از مدار گزاشتید خیلی عالی بود باعث ایجاد دیده کلی و بررسی راحت تر بقیه ی عزیزان می شه ، زنده باشید دوست گرامی @};-

تا در طلب لقمه ی نانی نانی * تا در طلب گوهر کانی کانی
این نکته ی رمز اگر بدانی دانی * هرچیز که در جستن آنی آنی

پنج شنبه 15 آذر1397 - 11:25pm

سلام
میشه در مورد اون ولت متر و تغیر به جای ایسی کمی توضیح بدین
منم دارم میسازمش

جمعه 15 آذر1397 - 12:46am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

masoudgold نوشته است:
سلام
میشه در مورد اون ولت متر و تغیر به جای ایسی کمی توضیح بدین
منم دارم میسازمش

درود بر مسعود عزیز
بله حتما ، ساده بگم در این مدار دو عدد آیسی تعبیه شده که یکی مسئول تعیین سطح تریشهولد یا حساسیت دستگاه هست و آیسی دوم فعال کردن ال ای دی ها ، حالا شما کافیه آیسی دو رو حذف کنین و از پایه ی یک آیسی اول طبق نقشه یه خروجی بگیرید و به مثبت ولتمتر یا مولتیمتر تون بدیم و سر دیگه رو به گراند یا همون منفی تغزیه وصل کنید ، این طوری مانیتور دقیق تری نسبت به تغیرات مربوطه در مشخص کردن اثر فرانکو داریت . البته این روش رو جناب مهندس حمید به تفضیل پیشنهاد داردند در صفحات قبل . توصیه می کنم کم کم هم که شده کل 375 صفحه ی تاپیک رو از اول مطالعه کنید اگر فرصت دارید مطالب خالی از لطف نیست . بنده هم به قدر بضاعت هر مطلب یا نکته ای بود اینجا خدمت هستم . به هر حال هدف کار تیمی هستش @};- . امیدوارم پاسختون رو دارده باشم ، بازهم اگه جایی نکته ای واضح نبود بفرماید...

تا در طلب لقمه ی نانی نانی * تا در طلب گوهر کانی کانی
این نکته ی رمز اگر بدانی دانی * هرچیز که در جستن آنی آنی

جمعه 15 آذر1397 - 1:19am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

بهرام نوشته است:
سلام به همگی و مهندس حمید نازنین و دوست عزیز دیگمون که به ما لطف داشتن.. @};-
من با میکرو و دو طبقه اپ آمپ مدارو با کمی ایده خاص طراحی کردم قسمت نمایشگر Lcd که کلا به گفته مهندس مطمئنن دقت بیشتری نسبت به موارد مشابه ایی که دوستان ساختن باید داشته باشه و انواع میکرو پروسسورهایی هم هستن که حالا به هر نحوی میتونن احتیاج ما رو مرتفع کنن اما بهترین گزینه برای اینکه بالانس این سیستم رو خودکار کرد واز شر تنظیم کردن مداوم سیستم خلاص شد استفاده از دو طبقه اپ امپ با ضریب تقویت ثابت ودیگری متغییر که نسبت به همدیگه متفاوت باشن. دومی استفاده از میکرویی هست که برای برنامش کلید مربوط به بالانس رو نوشته باشن که اکثر فلزیابها این برنامه واسشون نوشته شده و دارن..با همین ایده که در عمل هم باید درست جواب بده هر وقت سیستم رو بالانس کردین دیگه احتیاجی به تنظیم مجدد ولوم نیست و زمانی که از بالانس خارج شد بازدن کلید مربوط به بالانس میکرو سیستم رو آماده کار میکنه اما این مطلب زمانی درست از آب در میاد که اپ آمپ شرایط تغییر ولتاژ رو در هر محدوده ایی تا حد ولتاژ تغذیه حس کنه و اصلا نیازی نیست از 5 طبقه تقویت کننده مشابه طرحایی که دوستان غربی زحمتش رو میکشن استفاده بشه و این خودش هم باعث بی ثباتر شدن مدار و مصرف باطری بیشتر میشه.... @};-
این طرحی هست که باید با همین ایده کار کنه..فقط دوستان برای ترانزیستور چه کردن من هر چی میگردم چیز بدرد بخوری پیدا نمیکنم ...دوستان بعد نیست به معرفی ترانزیستورهایی که برای این طرح جواب میده بپزدازن... @};-

سلام جناب بهرام عزیز. خسته نباشید برادر . بنده رو مدار خودم از bc109 استفاده کردم که بتای مناسبی داره حدود 550

جمعه 16 آذر1397 - 5:08pm

سلام
خسته نباشید
اقا م ناین طرح رو ساختم مثبت ال ای دی رو از منبع میگیرم اولی و اخری روشن میشن از بعد ریگلاتور میگیرم همشون خاموش میشه
ترانزیستور هم 237bc
ایراد کار کجاس
لطفا راهنمایی کنید

جمعه 16 آذر1397 - 6:50pm

خروجی لامپ اول در حالت عادی 1 ولته دوم .5 سوم هم 1 ولته

جمعه 16 آذر1397 - 7:04pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

بهرام نوشته است:
سلام به همگی و مهندس حمید نازنین و دوست عزیز دیگمون که به ما لطف داشتن.. @};-
من با میکرو و دو طبقه اپ آمپ مدارو با کمی ایده خاص طراحی کردم قسمت نمایشگر Lcd که کلا به گفته مهندس مطمئنن دقت بیشتری نسبت به موارد مشابه ایی که دوستان ساختن باید داشته باشه و انواع میکرو پروسسورهایی هم هستن که حالا به هر نحوی میتونن احتیاج ما رو مرتفع کنن اما بهترین گزینه برای اینکه بالانس این سیستم رو خودکار کرد واز شر تنظیم کردن مداوم سیستم خلاص شد استفاده از دو طبقه اپ امپ با ضریب تقویت ثابت ودیگری متغییر که نسبت به همدیگه متفاوت باشن. دومی استفاده از میکرویی هست که برای برنامش کلید مربوط به بالانس رو نوشته باشن که اکثر فلزیابها این برنامه واسشون نوشته شده و دارن..با همین ایده که در عمل هم باید درست جواب بده هر وقت سیستم رو بالانس کردین دیگه احتیاجی به تنظیم مجدد ولوم نیست و زمانی که از بالانس خارج شد بازدن کلید مربوط به بالانس میکرو سیستم رو آماده کار میکنه اما این مطلب زمانی درست از آب در میاد که اپ آمپ شرایط تغییر ولتاژ رو در هر محدوده ایی تا حد ولتاژ تغذیه حس کنه و اصلا نیازی نیست از 5 طبقه تقویت کننده مشابه طرحایی که دوستان غربی زحمتش رو میکشن استفاده بشه و این خودش هم باعث بی ثباتر شدن مدار و مصرف باطری بیشتر میشه.... @};-
این طرحی هست که باید با همین ایده کار کنه..فقط دوستان برای ترانزیستور چه کردن من هر چی میگردم چیز بدرد بخوری پیدا نمیکنم ...دوستان بعد نیست به معرفی ترانزیستورهایی که برای این طرح جواب میده بپزدازن... @};-

ممنونم از تلاشت برای ارتقا مدار.
من از مباحث و اصطلاحات تخصصی چیزی حالیم نمیشه و فقط در حد شماتیک اصلی فرانکو میتونم چیزی بفهمم.اما با ترانزیستورهای سری BC.....C شماره های 183و 549 و550 رو تست کردم جواب داده و از سریBC....B شماره های 183و 548 و550 رو تست کردم اینها هم جواب داده.ولی منظورم این نیست که همیشه در همه حال همه این ترانزیستورها جواب میده.بعضی جاها یکیشون یا تعدایشون و برخی جاهای دیگه ....... .

جمعه 16 آذر1397 - 7:41pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

masoudgold نوشته است:
خروجی لامپ اول در حالت عادی 1 ولته دوم .5 سوم هم 1 ولته

باید مثبت دیودها رو از بعد از رگلاتور و خازنهای 100نانو و الکترولیت بگیری.مشکلت از منفی دیودهاست.از همون طرف پله پله برو عقب.مطمین شو مقدار مقاومتهای پشت دیودها رو درست گذاشته باشی.

جمعه 16 آذر1397 - 7:44pm

سلام مجدد
دوستان الکترونیک من این مدار رو درست کردم مدار اصلی فرانکو با دو ای سی
۱ _متاسفانه وقتی وصلش میکنم تنام چراغ ها روشنه و بیزر هم فعاله
۲_ این تریشهول کارش چیه
۳_وقتی سیم ولوم ۵۰۰ کیلو رو قطع میکنم هیچ اتفاقی نمیافته مثلا چراغها قطع بشه
شدیدا منتظر جوابهتون هستم کمک کنید مشکل دستگاه حل بشه مرسی

شنبه 17 آذر1397 - 7:34pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: زانی و کوره هاتمه؟
سلام
اول قطعات اطراف دوتا آی سی رو بررسی کنید احتمال خیلی زیاد جایی قطعی یا اتصال کوتاه دارید .
در نهایت اگر اونجا همه چی اوکی بود یا آی سی ها یا ولوم هاتون خرابه.

شنبه 17 آذر1397 - 8:34pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 373 , 374 , 375 , 376 , 377 , 378 , 379 ... 650  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Reza1569 و 57 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure