انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : چهارشنبه 28 فروردین1403 - 1:21am

پاسخ به موضوع  [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 371 , 372 , 373 , 374 , 375 , 376 , 377 ... 650  بعدی
 ردیاب یونی ساخت دوستان سایت همسایه (فرانکو) 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

هنرجو نوشته است:
جناب عرفان میشه لطف کنین در مورد تغییرات جدید فرانکو توضیح بدین
بنده خوب متوجه نشدم ایشون سلف رو دو عدد کردندیا چیز دیگر
ممنون

بله.دو تا سلف شده.مجموعا دو تغییر در فرانکو نسبت به حالت اول پیش اومده.یکی مربوط به اضافه شدن یک امپلی به ورودی آنتن و دیگری اضافه شدن یک سلف به مدار.موضوع دقیقا تو انجمن خارجی مشخصه.تو چند صفحه قبل در مورد تغییر اول که همون اضافه شدن امپلی هست توضیح دادم.در مورد تغییر بعدی هم فردا با تصویر براتون قرار میدم.

سه شنبه 12 آذر1397 - 1:50am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

برای آگاهی دوستان و جواب دوستمون هنرجو و اینکه موضوع مدار از کجا شروع شده و تا هماکنون چه تغییری کرده تصاویر رو با توضیحات کوتاهی قرار میدم.تصاویر این پست شماتیک طرح اصلی فرانکو در قسمت سنسور و دیسپلی هست.بدون اضافه شدن نمایشگر ولتاز باطری و نمایشگر کاهش یا افزایش ولتاز خروجی(ولتمتر) و بدون هیچ تغییر اضافه دیگری.خوده فرانکو همین شماتیک رو ساخته و غیر از تغییراتی که خودش اعلام کرده که در پستهای بعدی قرار میدم تغییر دیگه ای نداده.دوستان اگر میخوان مدارشون با نمایشگر ولتاز باطری و ولتمتر در خروجی سنسور درست کنن میبایست به توصیه های حمید عزیز در این مورد و یا به شماتیک دوستمون dream man در اواسط همین تایپیک خودمون مراجعه کنن.همچنین اگر میخوان پی سی بی پیام عزیز رو بسازن به نکته ای که خودشون در همین پستهای اخیر فرمودن دقت کنن. چون خودم اون شماتیک dream man عزیز نساختم از نحوه کارکردش اطلاعی ندارم.اگر خواستید قرار میدم.توصیه های چگونگی ساختن مدار و ویزگیهای پی سی بی در انجمن خارجی و انجمن خودمون هستش.برای ساخت توصیه میکنم حتما تایپیک خودمون و پستهای فرانکو در تایپیک خارجی رو مطالعه کنن.

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

سه شنبه 13 آذر1397 - 11:51am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

تصاویر پس سی بی خود فرانکو و فایل راهنما بزبان انگلیسی

سه شنبه 13 آذر1397 - 12:37pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

صفحه 85 تایپیک خارجی اولین تغییر توسط فرانکو اعلام شد که شامل اضافه کردن یک آمپلی به ورودی آنتن بود.تصویر شماتیک این امپلی و سپس تصویر چگونگی اتصال این آمپلی به مدار رو قرار میدم.این تغییر رو خودم اعمال کردم و روی هدف واقعی تست کردم.نتیجه مطلوب بود و سنس بعد از تغییر نسبت به حالت قبل از تغییر بهتر و قویتر شده بود.

سه شنبه 13 آذر1397 - 12:45pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سپس در صفحه 87 فرانکو اخرین تغییر رو اعلام کرد که اضافه کردن یک سلف به مدار هست و در تصاویر زیر چگونگی نسب این سلف نمایش داده شده.

سه شنبه 13 آذر1397 - 12:52pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

این تصاویر هم چگونگی ساخت سلف جدید و همپوشانی دو سلف مدار رو نشون میده که مورد تایید فرانکو هست.خودم این تغییر هنوز اعمال نکردم و نمیدونم نتیجه مطلوب خواهد بود یا نه.نیاز هست تست بشه.در توضیحات مدار اومده که سلف اصلی مدار که به آنتن متصله میتونه 2 یا 3 دور باشه.در این تصاویر و تصاویر پست قبل سلف اصلی 2 دور فرض شده چون خود فرانکو در مدارش از سلف 2 دور استفاده میکنه.پس شما اگر سلف اصلی مدارتون 3 دور هست ،سلف ثانوی هم سه دور میشه و اگر سلف اصلی شما 2 دور هست میشه مثل همین تصاویر و تصاویر پست قبل.

سه شنبه 13 آذر1397 - 1:09pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ممنون جناب عرفان تو فیبر اقا پیام سلف های 1 و 2 اینطوری قرار میگیره دیگه؟

انان که دستی را که نانشان میداد گاز گرفتند
محکومند به بوسیدن پاهایی که لگدشان می زند.

سه شنبه 13 آذر1397 - 7:23pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

نه.اینجوری متصل نمیشه.توی این تصویری که قرار دادی امپلی جدید نشون داده نشده.یعنی پی سی بی پیام از روی طرح اصلی ساخته شده و فاقد مرحله آمپلی جدید هست.شما باید اول مرحله آمپلی جدید رو که تصویرش قرار میدم مد نظر داشته باشی و یکقطعه پی سی بی کوچیک خودت بسازی که آمپلی جدید روش طرح شده باشه سپس به مدار اضافه کنی و سلف اول و دوم رو اضافه کنی.نمیتونی بدون اضافه کردن آمپلی جدید فقط سلف مدار رو اضافه کنی.یعنی شما باید در نهایت این شماتیک رو به مدارت اضافه کنی.

سه شنبه 13 آذر1397 - 8:23pm

با سپاس فراوان
در قسمت اول دو تا لیست قطعات هست اگه میشه لطف کنین لیست نهایی رو هم بزارین مرسی از اموزشهاتون

سه شنبه 13 آذر1397 - 9:14pm

عرفان جان سلام
یه سوال داشتم از اساتید
اگه من بخوام اون ده ledرو بسازم دیگه نیاز نیست ایسی الام ۳۵۸ رو سه تا استفاده کنم و ایسی ال ام ۳۹۱۴ رو بزنم کافیه
و تو لیست یه ایسی دیگه نوشته cd4046
ایا این دوتا یکین منتظرم دادا
چون میخام مدار رو بسازم

سه شنبه 13 آذر1397 - 9:53pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 371 , 372 , 373 , 374 , 375 , 376 , 377 ... 650  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: as_ps و 21 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure