انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 30 فروردین1403 - 11:00am

پاسخ به موضوع  [ 1964 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 166 , 167 , 168 , 169 , 170 , 171 , 172 ... 197  بعدی
 اپراتوری و اعلام نتایج و عملکرد نقطه زن فلزجو PI 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
خسته نباشین. خیلی ممنون. @};-
تشخیص های خوبی دادین ولی فقط در مورد فرو من متوجه نشدم اعداد رو درست فرمودین یا خیر چون اگر منظورتون خود فرو بوده باشه این ارقام مربوط به فلز آهنی نیست! از طرفی وقتی آیدی بنظر درست میاد بعیده تفکیک دستگاهتون ایرادی داشته باشه.

درود مهندس جان
بله دقیقا برای آهن های زنگ زده (میخ و مفتول) فروی دستگاه من +14 و +15 با آی دی 65 نشون داد با میتر حد اکثر چون سطحی بودن ، البته من آیرون ریجکتو روی عدد 5 گذاشته بودم فقط برای اینکه عددهای فرو رو بهم نشون بده نه اینکه آهن حذف کنه

شنبه 10 آذر1397 - 6:40pm
مدیر کل
مدیر کل

خب پس اگر حذف آهن فعال بوده که دیگه فرو نشون داده نمیشه! علامت FE یا NON-FE به نمایش در میاد. اگر هدف شما فقط ملاحظه درجه آهنی بودن هست بهتره حذف آهن رو خاموش کنین و از روی عدد فرو بررسی کنین.

شنبه 10 آذر1397 - 7:02pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
خب پس اگر حذف آهن فعال بوده که دیگه فرو نشون داده نمیشه! علامت FE یا NON-FE به نمایش در میاد. اگر هدف شما فقط ملاحظه درجه آهنی بودن هست بهتره حذف آهن رو خاموش کنین و از روی عدد فرو بررسی کنین.

سپاس @};-

شنبه 10 آذر1397 - 7:14pm

سلام خدمت همه ی دوستان عزیز الالخصوص مهندس حمید عزیز .
امیدوارم حال همتون خوب باشه . مهندس ، یه سوال داشتم . چند وقت پیش به ‌یشنهاد دوستان برای کار به تپه باستانی مشهوری رفتیم که طبق تحقیقات دارای نسخه می باشد . ابتدا با ردیاب حفره یابی کرده و نقشه تپه را شبیه سازی کردم که ظاهراً مشابه با نسخه بود . قسمت هایی از تپه را که ردیاب طلا میزد باز طبق نسخه درست از آب دراومد !!! سپس با لوپ 1.5 شروع بکار کردیم . ابتدا کار هوا خنک بود و دستگاه بخوبی کار میکرد . فلزجو نیز همچون ردیاب محدوده حفره را کاملاً مشخص کرد . ولی طبق نسخه باید در عمل سه متری اشیا طلایی از سقف آویزان باشد . اما فلزجو جز حفره هیچ موردی را سنس نمی کرد . با لوپ یک و با لوپ نیم هم تست کردم ولی جز حفره چیزی نمایش نمی داد . بعد از دو ساعت کار هوا به حدود صفر درجه رسید و ناگهان فلزجو قاطی کرد دیگه هی میتر بالا ‌‌و پایین می‌رفت اونم خیلی شدید و با تمام لوپ ها و کلا ثبات از بین رفت . چه روی تپه چه بیرون از محوطه تپه . دوتا سوال داشتم .... ۱- آیا سرما در کار فلزجو ایجاد اختلال می‌کنه ؟ - ۲ - آیا ممکنه بعلت آویزان بودن اشیا از سقف و پلمپ بودن مکان طبق نسخه ، اجناس حکم جنس نو را داشته باشن و توسط فلزجو سپس نشن ؟
ببخشید خیلی طولانی شد . متشکرم بابت پاسختون

یکشنبه 11 آذر1397 - 9:48pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
موارد خوبی رو مطرح کردین و بنده نکاتی دارم که امیدوارم شما و سایر دوستان بهش توجه کنین:
1- با توجه به خطاهای گسترده ردیاب و همینطور صحیح نبودن اکثر نسخه ها ؛ برای ردیابی باید ابتدا خودتون به نتیجه ای برسین و سپس با اطلاعات نسخه مقایسه کنین. وگرنه یکی از خطاهای اصلی ردیاب که همون ذهنیت باشه سبب میشه ناخودآگاه همون نتیجه ای رو بگیرین که دیگران از قبل گفته بودن یا در نسخه نوشته شده! پس پیشنهاد میکنم اگر قصد ردیابی دارین اطلاعاتی از اون مکان نداشته باشین. ضمن اینکه متاسفانه اکثر تپه ها هم بنوعی توسط ردیاب های آنتنی ردگیری میشن و در این مورد نمیشه به نتیجه ردیابی تکیه کرد.
2- اشیاء آویزان از سقف بدلیل عدم تماس با خاک اطراف به اون شکل حالت دفینه ای پیدا نمیکنن. حالا اگر طلا هم باشه که دیگه تفاوتی با فلز جدید نداره. از طرف دیگه آویزان بودن به معنی عمودی بودن و در عین حال بزرگ نبودن فلز هست! لذا اصلا نمیشه توقع داشت در عمق بالایی سنس بشه. از طرف دیگه وجود حالت حفره همیشه اثر فلز داخل اون رو تضعیف میکنه و اگر عمق رو هم در نظر بگیریم در مجموع تحت این شرایط سنس اون فلزات با هیچ دستگاه الکترونیکی ممکن نیست. فقط روی وجود حفره میتونین حساب کنین.
3- قاطی کردن دستگاه در اثر سرما یا در ساعتی خاص میتونه چند دلیل داشته باشه. اگر بحث سرما باشه به کیفیت قطعات ربط داره و قاعدتا تا صفر درجه نباید مشکلی پیش بیاد. با این حال احتمال دیگه ایجاد یک نویز قوی در ساعتی خاص در اون محل هست. بخصوص اگر دکل برق فشار قوی نزدیک اون مکان وجود داشته باشه که در اون ساعت فعال یا دچار افزایش بار شده باشه.

یکشنبه 11 آذر1397 - 10:15pm

حمید نوشته است:
خواهش میکنم.
موارد خوبی رو مطرح کردین و بنده نکاتی دارم که امیدوارم شما و سایر دوستان بهش توجه کنین:
1- با توجه به خطاهای گسترده ردیاب و همینطور صحیح نبودن اکثر نسخه ها ؛ برای ردیابی باید ابتدا خودتون به نتیجه ای برسین و سپس با اطلاعات نسخه مقایسه کنین. وگرنه یکی از خطاهای اصلی ردیاب که همون ذهنیت باشه سبب میشه ناخودآگاه همون نتیجه ای رو بگیرین که دیگران از قبل گفته بودن یا در نسخه نوشته شده! پس پیشنهاد میکنم اگر قصد ردیابی دارین اطلاعاتی از اون مکان نداشته باشین. ضمن اینکه متاسفانه اکثر تپه ها هم بنوعی توسط ردیاب های آنتنی ردگیری میشن و در این مورد نمیشه به نتیجه ردیابی تکیه کرد.
2- اشیاء آویزان از سقف بدلیل عدم تماس با خاک اطراف به اون شکل حالت دفینه ای پیدا نمیکنن. حالا اگر طلا هم باشه که دیگه تفاوتی با فلز جدید نداره. از طرف دیگه آویزان بودن به معنی عمودی بودن و در عین حال بزرگ نبودن فلز هست! لذا اصلا نمیشه توقع داشت در عمق بالایی سنس بشه. از طرف دیگه وجود حالت حفره همیشه اثر فلز داخل اون رو تضعیف میکنه و اگر عمق رو هم در نظر بگیریم در مجموع تحت این شرایط سنس اون فلزات با هیچ دستگاه الکترونیکی ممکن نیست. فقط روی وجود حفره میتونین حساب کنین.
3- قاطی کردن دستگاه در اثر سرما یا در ساعتی خاص میتونه چند دلیل داشته باشه. اگر بحث سرما باشه به کیفیت قطعات ربط داره و قاعدتا تا صفر درجه نباید مشکلی پیش بیاد. با این حال احتمال دیگه ایجاد یک نویز قوی در ساعتی خاص در اون محل هست. بخصوص اگر دکل برق فشار قوی نزدیک اون مکان وجود داشته باشه که در اون ساعت فعال یا دچار افزایش بار شده باشه.

متشکرم مهندس جان ..... بابت پاسخ دقیق و با حوصلتون. @};- @};- @};-

دوشنبه 12 آذر1397 - 10:35am
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم. موفق باشین. @};-

دوشنبه 12 آذر1397 - 1:45pm
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
خواهش میکنم. موفق باشین. @};-

مهندس جان سلام.... مدار من و اگر یادتون باشه مشکل دیلی پایین و عدد a بالا داشت... الانهم فصل کاووش هستش و فعلا به اجبار باید کاووش قبر انجام بدم و فرصت برای رفع مشکلات لوپ کمه البته نه اینکه ولش کرده باشم لوپ شصت و یه بار دیگه هم حتی پیچیدم ولی دیلی نهایتا به 15 رسید.. بگذریم
یه سوال و کمک میخواستم.... من با لوپ یک و در یک و نیم که سیمها رو از داخل لوله پلیکا رد کردم سیم یک افشان درجه یک.... هشت دور پیچیدم و دیلی 14 شده عدد a 380.... با توجه به این مشخصه مدار من برای کاووش توی زمینهای املاح دار و الوده به سفال و اوار چه تنظیماتی رو توصیه میکنید؟
من توی تست هوایی در حالت استاندارد یه بیل 2*،25 و حدودا توی سه متر با این لوپ میگیرم... اما روی زمین خیس و املاح دار مرتبا ایدی 36 تا 48 و فرو 40 تا 70 میده......توی این شرایط اگر فلزی توی عمق باشه سنس میشه تا تلاش من بیهوده است؟

سه شنبه 13 آذر1397 - 12:56pm
مدیر کل
مدیر کل

پایین بودن دیلی کویل کمی حساسیت رو بالا میبره وگرنه ایراد دیگری نداره. بالا بودن اعداد هم میتونه سبب عدم کارکرد صحیح بخش تفکیک بشه که میتونین خودتون بررسیش کنین. برای فریم 1 متری 10 دور سیم مناسب هست و البته 9 دور هم خوب جواب میده ولی 8 دور با اینکه کار میکنه مورد توصیه نیست. بهرحال دستگاه شما ایرادی داره که باید اون رو بر طرف کنین وگرنه نتیجه مطلوب حاصل نمیشه.
تنظیماتی که من پیشنهاد میکنم به این صورت هست: فرکانس 100 - عرض پالس 150 الی 200 - دیلی 30 الی 40 - گراند خاموش - اسپید 8 یا 9 و حساسیت 12
تست برد شما خیلی خوب بوده. با این حال این برد منجر به حساسیت زیاد هم میشه. روی زمینهای خیس و پر املاح مهمترین کاری که میتونین انجام بدین رعایت فاصله مناسب کویل از زمین هست. با توجه به اینکه برد خوبی دارین بنظر من بهتره نیم متر فاصله از زمین رو در نظر بگیرین.

سه شنبه 13 آذر1397 - 2:32pm
مدیر سایت
مدیر سایت

با سلام
طبق تست های واقعی حالت آزمایشگاهی در زیر خاک زمانی که خاک خشک بوده عمق بیشتری رو فلزجو میزنه ، یک مکان تست ثابت در زمان خشک بودن خاک فلزجو با میتر 15 با حجم سنس تقریبا دوبرابر اندازه فلز زیرخاک سنس داشت ولی در زمان رطوبت و خیس بودن خاک خیلی به زحمت با میتر نهایت 5 فقط در روی نقطه فلز مقداری تک و توک سنس میکرد ، طبق بحثهای گذشته به این نتیجه رسیده بودیم که در خاک خیس و بعد از بارندگی مخصوصاً خاک شمال ، نمیشه از هیچ نقطه زنی برد حداکثری گرفت ! و به خاطر اینکه رسانایی خاک در زمان رطوبت بالا و خیس بودن زمین بالاتر میره برد نقطه زن در زیر خاک پائین میاد . و این برای همه نقطه زنهای لوپ دار یکی هست .

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

چهارشنبه 14 آذر1397 - 10:38am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 1964 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 166 , 167 , 168 , 169 , 170 , 171 , 172 ... 197  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 8 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure