انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 9 فروردین1403 - 2:28pm

پاسخ به موضوع  [ 180 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 9 , 10 , 11 , 12 , 13 , 14 , 15 ... 18  بعدی
 پین پوینتر fm2 v2 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

asadof نوشته است:
این همون مداریه که نفکیک داره FM-2 سکه 500 تومانی رو تو 3.5 سانت میزنه البته اگه روی فریت پیچیده بشه تا 5 سانت میزنه تست کردم ساختش راحته pcb دو رو هستش از روی همین بسازید
فریت هم میتونید تو رادیو قدیمی پیدا کنید

دوستانی که این مدار رو میسازنند. خازن موازی C5 رو 33 نانو بذارید و ظرفیت سلفی سیم پیچ هم بین 1.5 میلی هانری تا 2.5 میلی هانری( 1500 تا 2500 میکرو هانری میشه) باشه.قطر سیم فرقی نداره فقط ظرفیت سیم حتما رو رعایت کنید.یک هسته فریت رادیو ضبط رو انتخاب کنید دو تا سه دور روش چسب کاغذی یا چیزی شبیه عایق بزنید.چسب لنت برق هم میشه بعد روش سیم پیچی کنید.باید حتما سلف سنج داشته باشید نبود نسازید یا تهیه کنید
در ضمن رو فریت بپیچید بردش دو برابر میشه

علم را باید در ازمایشگاه یاد گرفت نه در دانشگاه
نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است(ادیسون)

چهارشنبه 23 آبان1397 - 12:42pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

برادر ممنون بابت توضیحات کاملتون فقط ببینید خازن c5و c6 همین شکلی هست که عکس میزارم

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

خداوندا .... دوستانی دارم آیینه تمام نمای عشق . رسمشان معرفت . کردارشان جلای روح و یادشان صفای دلارای من است .
پس آنگاه که دست نیاز به سوی تو میاورند پر کن از آنچه در مرام خدایی توست

چهارشنبه 23 آبان1397 - 12:55pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

shahriyar نوشته است:
برادر ممنون بابت توضیحات کاملتون فقط ببینید خازن c5و c6 همین شکلی هست که عکس میزارم

خازن c5 باید 33 نانو باشه که کدش میشه 333j درسته
اما خازن c6 باید 100 نانو باشه کد 104

چهارشنبه 23 آبان1397 - 2:57pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

امروز رفتم ایمیلم رو چک کنم روز سه شنبه 22 ابان برام یه پیام امده بود!! دو روز قبل!!!
به نظر شما کسی که تحصیل کرده باشه و ادم باسوادی باشه همچین توهینی میکنه و از این ادبیات زشت استفاده میکنه؟ :( =((
خوب اگه شما واقعا مشکلی دارید تو عمومی مطرح کن دیگه من متوجه نمیشم دست چی رو شده!!اگه از من طلبکارید خوب بگو چند برابرش رو بدم یا اگه مشکل دیگه ای دارید بیا یه تاپیک بزن ببینم مشکلت چیه

پنج شنبه 24 آبان1397 - 7:06pm
مدیر کل
مدیر کل

اسدف عزیز تصویر ارسالی شما رو بدلیل وجود الفاظ رکیک و زننده حذف کردم. خواهشا اینجور مسائل رو در انجمن مطرح نکنین. فلزجو جای این چیزها نیست. امثال این اشخاص هم زیاد هستن. اگر فکر میکنین گناهی مرتک نشدین به این حرفا هم اهمیت ندین. این بهترین راه هست.

پنج شنبه 24 آبان1397 - 8:18pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
اسدف عزیز تصویر ارسالی شما رو بدلیل وجود الفاظ رکیک و زننده حذف کردم. خواهشا اینجور مسائل رو در انجمن مطرح نکنین. فلزجو جای این چیزها نیست. امثال این اشخاص هم زیاد هستن. اگر فکر میکنین گناهی مرتک نشدین به این حرفا هم اهمیت ندین. این بهترین راه هست.

بله دقیقا حق باشماست سکوت بهتره ممنون از شما @};-

پنج شنبه 24 آبان1397 - 8:53pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

asadof نوشته است:
بهرام نوشته است:
سلام اسد جان بابت مدار ممنون.رگلاتور باید از نوع 100 میلی امپر باشه نوع ترانزیستوری من قبلا روی این طرح دقیق کار کردم حتی فرکانس رو هم رعایت کردم که درست در بیاد چون کمی خطا باعث سوختن میکرو میشه.به خاطر تغییر پیک مواظب باشید فرکانس از اون چیزی که گفته شده بیشتر یا کمتر نشه..اما با این دنگ وفنگ بردش برای یک سکه با لوپی که قطرش هم ذکر شده بیشتر از 2 سانت نشد..به نظرم طرح اول با سیمپیچ هسته فریت کار میکنه کارامدتره البته با تفکیک... @};-

دوست عزیز کسی پاچه نگرفت همین مدار fm-2 که یک طرح ساده است نتونستید بیشتر از 2 سانت برد بگیرید بعدش زدید ایسی هم سوزوندید بعد صحبت از تغییرات میکنید؟!!!
بعدش اومدی چند تا عکس از انواع مدار گذاشتید میگید من مدار رو تغییر دادم!!! من اومدم انتقاد کردم خوب این کجاش پاچه گیری هستش؟
بعدش از طرف من هم حرف میزنید و میگید اینو فعلا تغییر نده و اون کار رو نکن !! بعدش من میگم چی رو باید تغییر بدم و اصلا چیزی نساختم که !!!
بعد میگی با شما نبودم با بچه ها بودم :D حالا کلا این مسایل بچه گانه رو کنار بذاریم چون بدرد من و شما نمی خوره ببین اصولا تو سایتهای خارجی یا ایرانی چیزی رو میسازند یا طراحی و یا تغییر میدند همراه با مدرک هستش!! که همون فیلم و کلیپهایی هستش که تو یوتیوب یا.. میذارند.
الان اگه من بیام تا صبح بحث کنیم اقا من اینجا رو تغییر دادم عکس بذارم یا اون کار رو کردم مال من ثبات داره تا 100 متر برد داره بندری میزنه !!! حرف مفت زدم که دو حالت بیشتر نداره یا ادم توهمی هستم یا ادم بیکارم دنبال جلب توجه هستم چیزی جز کدورت و ناراحتی نداره و اخرش هم میشه همین !! اگر نگاه کنید چند مدار ساختم یا بقول شما منتاژ کردم یا اصلا هر کاری کرده باشم همه رو با فیلم گذاشتم همون قسمت فورتون هعم برید نگاه کنید چند نمونه فیلم گذاشتم یه قسمتی هم فیلم دینامیک و ثبات گذاشتم انجوری ثابت کردم اگر هم شک دارید میتونید بیایید حضوری ثبات دستگاه رو ببینید فیلم بگیرید همینجا بذارید.
پس عزیز برادر اگه هر کاری میکنید حداقل یه کلیپ هم بذار 5 مگابایت حجم فیلم شما با سیم کارت ایرانسل هم راحت میتونید بذارید.

................................................
خب دلیلهای زیادی داشته.یکیش لوپ و قطر سیم بود که من از لوپ بزرگ استفاده کردم قاعدتا لوپ بزرگ فلزات کوچیک رو خوب سنس نمیکنه :D .بله سوخت و فکر میکنم سوختنش تقصیر خودم بود که خازن موازی با لوپ رو تغییر زیادی دادم وباعث شد دامنه(پیک افزایش پیدا کنه)و منجر به سوختن شد واختار هم کردم میتونید گوش نکنید :D انتقاد به این شکل ندیدیم که دیدیم.ببخشید شیوه جدیده .مهم نیست.
دوست عزیز اگر بنده میخواستم به شما بگم این کارو بکن یا نکن مطمئن باش اسم کاربریتو میبردم .که این هم مهم نیست.فکر کنم سند تغییرات بنده هم موجوده چرا حتما باید کلیپ باشه دوست عزیز اگه با ایرانسل با فیل شکن شما حجمی معادل3مگابایت یا پیکسل رو توی انجمن تونستید آپ کنید بنده هم میتونم. در ثانی فیلم وکلیپ یک دقیقش نمیشه 5 مگ نهایت 20مگ به بالا در میاد مگه اینکه کانورت بشه وبعد شما اولین نفری هستید که بهانه کیفیت میگیری :D البته فیلم کاری انجام نمیده حرف باید سند باشه اگر که اعتماد وجود خارجی اصلا داشته باشه.مثالش مهندس حمید مگه کلیپ گذاشت که یک ملت فلزجورو ساختن بحث سر اعتماد و بحثهای علمی هست که ازشون دیدیم.وگرنه قبلا کلیپ هر مدلش رو که ندیدید بنده گذاشتم توی انجمن حتی برای اثبات حرفهام..بنده هم قبول دارم وکش دادن چهره جالبی نداره بحثی که جنبه علمی نداشته باشه و تخریب کردن دیگری کار قشنگی هم نیست قبلا هم گفته بودم نه با کسی نه باشما هم مشکلی نداشتم و ندارم و شمارو دوست خودم میدونم و مواظب سوء استفاده از این برخوردهای حاشیه ای هم باشید @};-

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

چهارشنبه 30 آبان1397 - 10:57am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

بهرام نوشته است:
asadof نوشته است:
بهرام نوشته است:
سلام اسد جان بابت مدار ممنون.رگلاتور باید از نوع 100 میلی امپر باشه نوع ترانزیستوری من قبلا روی این طرح دقیق کار کردم حتی فرکانس رو هم رعایت کردم که درست در بیاد چون کمی خطا باعث سوختن میکرو میشه.به خاطر تغییر پیک مواظب باشید فرکانس از اون چیزی که گفته شده بیشتر یا کمتر نشه..اما با این دنگ وفنگ بردش برای یک سکه با لوپی که قطرش هم ذکر شده بیشتر از 2 سانت نشد..به نظرم طرح اول با سیمپیچ هسته فریت کار میکنه کارامدتره البته با تفکیک... @};-

دوست عزیز کسی پاچه نگرفت همین مدار fm-2 که یک طرح ساده است نتونستید بیشتر از 2 سانت برد بگیرید بعدش زدید ایسی هم سوزوندید بعد صحبت از تغییرات میکنید؟!!!
بعدش اومدی چند تا عکس از انواع مدار گذاشتید میگید من مدار رو تغییر دادم!!! من اومدم انتقاد کردم خوب این کجاش پاچه گیری هستش؟
بعدش از طرف من هم حرف میزنید و میگید اینو فعلا تغییر نده و اون کار رو نکن !! بعدش من میگم چی رو باید تغییر بدم و اصلا چیزی نساختم که !!!
بعد میگی با شما نبودم با بچه ها بودم :D حالا کلا این مسایل بچه گانه رو کنار بذاریم چون بدرد من و شما نمی خوره ببین اصولا تو سایتهای خارجی یا ایرانی چیزی رو میسازند یا طراحی و یا تغییر میدند همراه با مدرک هستش!! که همون فیلم و کلیپهایی هستش که تو یوتیوب یا.. میذارند.
الان اگه من بیام تا صبح بحث کنیم اقا من اینجا رو تغییر دادم عکس بذارم یا اون کار رو کردم مال من ثبات داره تا 100 متر برد داره بندری میزنه !!! حرف مفت زدم که دو حالت بیشتر نداره یا ادم توهمی هستم یا ادم بیکارم دنبال جلب توجه هستم چیزی جز کدورت و ناراحتی نداره و اخرش هم میشه همین !! اگر نگاه کنید چند مدار ساختم یا بقول شما منتاژ کردم یا اصلا هر کاری کرده باشم همه رو با فیلم گذاشتم همون قسمت فورتون هعم برید نگاه کنید چند نمونه فیلم گذاشتم یه قسمتی هم فیلم دینامیک و ثبات گذاشتم انجوری ثابت کردم اگر هم شک دارید میتونید بیایید حضوری ثبات دستگاه رو ببینید فیلم بگیرید همینجا بذارید.
پس عزیز برادر اگه هر کاری میکنید حداقل یه کلیپ هم بذار 5 مگابایت حجم فیلم شما با سیم کارت ایرانسل هم راحت میتونید بذارید.

................................................
خب دلیلهای زیادی داشته.یکیش لوپ و قطر سیم بود که من از لوپ بزرگ استفاده کردم قاعدتا لوپ بزرگ فلزات کوچیک رو خوب سنس نمیکنه :D .بله سوخت و فکر میکنم سوختنش تقصیر خودم بود که خازن موازی با لوپ رو تغییر زیادی دادم وباعث شد دامنه(پیک افزایش پیدا کنه)و منجر به سوختن شد واختار هم کردم میتونید گوش نکنید :D انتقاد به این شکل ندیدیم که دیدیم.ببخشید شیوه جدیده .مهم نیست.
دوست عزیز اگر بنده میخواستم به شما بگم این کارو بکن یا نکن مطمئن باش اسم کاربریتو میبردم .که این هم مهم نیست.فکر کنم سند تغییرات بنده هم موجوده چرا حتما باید کلیپ باشه دوست عزیز اگه با ایرانسل با فیل شکن شما حجمی معادل3مگابایت یا پیکسل رو توی انجمن تونستید آپ کنید بنده هم میتونم. در ثانی فیلم وکلیپ یک دقیقش نمیشه 5 مگ نهایت 20مگ به بالا در میاد مگه اینکه کانورت بشه وبعد شما اولین نفری هستید که بهانه کیفیت میگیری :D البته فیلم کاری انجام نمیده حرف باید سند باشه اگر که اعتماد وجود خارجی اصلا داشته باشه.مثالش مهندس حمید مگه کلیپ گذاشت که یک ملت فلزجورو ساختن بحث سر اعتماد و بحثهای علمی هست که ازشون دیدیم.وگرنه قبلا کلیپ هر مدلش رو که ندیدید بنده گذاشتم توی انجمن حتی برای اثبات حرفهام..بنده هم قبول دارم وکش دادن چهره جالبی نداره بحثی که جنبه علمی نداشته باشه و تخریب کردن دیگری کار قشنگی هم نیست قبلا هم گفته بودم نه با کسی نه باشما هم مشکلی نداشتم و ندارم و شمارو دوست خودم میدونم و مواظب سوء استفاده از این برخوردهای حاشیه ای هم باشید @};-

لابد اون ایمیل هم شما نبودید برای من فرستادید؟!!!از همون ایمیل عکس گرفتم اینجا گذاشتم و برای مهندس حمید هم خصوصی فرستادم.اولین ایمیلی بود که به من فهاشی شد.در ضمن من دوست شما نیستم .

چهارشنبه 30 آبان1397 - 3:41pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

کار خوبی کردی به مهندس گفتی.اتفاقا به من هم ایمیل زدن فحاشی کردن اگه تو نیستی پس کیه :-? ...فقط میتونم بگم واست متاسفم
و میدونم هدفت چیه.حنات رنگی نداره واسم.در ضمن هر کسی چاه کنده اول خودش افتاده توش.هرکسی هم اتیش روشن کرده اول خودش از دودش میچشه به اینجاش فکر کن
مهندس حمید از روی گلت شرمندم @};-

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

پنج شنبه 1 آذر1397 - 9:57am
مدیر کل
مدیر کل

آقایون خواهش کردم این صحبتها رو تموم کنین! انجمن جای این مسائل نیست. یک کار نصفه نیمه انجام میدین باقیش فقط حاشیه های منفی هست!

پنج شنبه 1 آذر1397 - 3:01pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 180 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 9 , 10 , 11 , 12 , 13 , 14 , 15 ... 18  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 57 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure