انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 9 فروردین1403 - 12:47pm

پاسخ به موضوع  [ 633 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 39 , 40 , 41 , 42 , 43 , 44 , 45 ... 64  بعدی
 فقط فلزجو (لوپ - ديسک) 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: سرزمین لاله های واژگون،لرستان
درود بینا جان @};-
من رو بابت تاخیر در پاسخ ببخشید ^:)^
از نظر تعداد دور وقطر سیم طبق راهنما باید ساخته بشه تنها نکته به دلیل تخت بودن کابل تراول که شبیه تسمه لاستیکی هست که باید به موازات زمین قرار بگیره اما برای چهار کنج لوپ به دلیل شکل پهن کابل نمیشه مثل سایر کابلها اون رو خم کرد مگه اینکه عمود به زمین بشه که اونهم تاثیر منفی زیادی در کارکرد لوپ خواهد داشت در نتیجه یا باید از چهار گوشه با زاویه 45درجه کابلها رو برش زد ودوباره تک به تک لحیم کرد یا.....هر ابتکار دیگه!البته به نسبت سایر کابلها وزن بیش از دوبرابر داره وتنها مزیت اون قرارگیری سیمها به شکل تخت در کنار هم وانعطاف پذیری اون هست که میشه با اون لوپهای بزرگ رو تا هرسایزی به شکل تخت ساخت و کمترین دیلی وخاصیت خازنی رو به دست اورد.
نمونه خاکستری به وفور در بازار در تعداد رشته ها وچند نمره یافت میشه که به دلیل نوع کاربرد که ارتباط کابین آسانسور هست ومدام در حال حرکت!دارای ساختار بسیار محکم ومقاوم به حرکات مکانیکی هستن.

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

آن کس که بداند و بداند که بداند*باید برود غاز به کنجی پچراند.
آن کس که بداند و نداند که بداند*به که برود خویش به گوری بچپاند.
آن کس که نداند و بداند که نداند*لنگان خرک خویش به منزل برساند.
آن کس که نداند و نداند که نداند*بر پست ریاست ابدودهر بماند.

پنج شنبه 17 آبان1397 - 6:15pm
مدیر سایت
مدیر سایت

با سلام
به روش لوپ استوانه ای تست کنید باید خوب جواب بده و دیگه نیازی به برش و دوباره لحیم کاری نیست ! یکی موقت تست کنه و اعلام کنه با روش استوانه ای و به اندازه لوپ 1 در یک و نتایج برد رو با ذکر اندازه فلز اعلام بفرمائید . یاعلی

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

چهارشنبه 23 آبان1397 - 10:08am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

مهدی نوشته است:
با سلام
به روش لوپ استوانه ای تست کنید باید خوب جواب بده و دیگه نیازی به برش و دوباره لحیم کاری نیست ! یکی موقت تست کنه و اعلام کنه با روش استوانه ای و به اندازه لوپ 1 در یک و نتایج برد رو با ذکر اندازه فلز اعلام بفرمائید . یاعلی

درود مهدی جان @};-
نیازی به تست نیست بنده قبلا تست کردم وبرد رو تا بیش از یک سوم کاهش میده!دلیلش هم اینه که لوپ استوانه ای در حقیقت تلفیقی از روش تخت واستوانه ای هست یعنی شما چهار دور استوانه ای میپیچید وبعد دوباره بر روی اون چهار دور دیگه .باز....تا به ظرفیت مورد نظر برسید!البته انجام این کار هم با اون کابل خاکستری امکانپذیرا!چون اگه دقت کنید بین هر چهار سیم یه فاصله توپر لاستیک هست (با قرمز مشخص کردم وخودم هم برش زدم امکانپذیره)که به راحتی میشه با تیغ از اون قسمت چهار رشته رو جدا کرد ودر واقع به یک کابل تخت چهار رشته تبدیل کرد وبعد مثلا دو یا سه دور بر روی هم پیچید تا تبدیل به یک لوپ استوانه ای استاندارد مثلا 2*2بشه!
این نوع مناسب ساخت لوپ تخت هست وبرای استوانه ای بهتره از کابلهای تخت سه یل چهار رشته استفاده بشه!مثلا کابلهای که در برق ساختمان به کابل زیرگچی معروفه!

چهارشنبه 23 آبان1397 - 2:48pm
مدیر سایت
مدیر سایت

سلام . ممنونم از پاسخ خوبت برادر ، به نظر من جواب خوبی میده همین روشی که گفتی چهار لایه روی هم بصورت استوانه ای ، ولی باز جنس روکش مهمه که باعث نشه دیلی اتومات بالا بره اگر بالا بره اون سیم جوابگو نیست . زنده باشی L-) @};- @};-

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

یکشنبه 27 آبان1397 - 1:47pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

مهدی نوشته است:
سلام . ممنونم از پاسخ خوبت برادر ، به نظر من جواب خوبی میده همین روشی که گفتی چهار لایه روی هم بصورت استوانه ای ، ولی باز جنس روکش مهمه که باعث نشه دیلی اتومات بالا بره اگر بالا بره اون سیم جوابگو نیست . زنده باشی L-) @};- @};-

درود مهدی جان @};-
دقیقا بهترین مزیت این روش کاهش دیلی در لوپهای بزرگ مثل 1.5*1.5و2*2هست که اکثرا بچه ها باهاش مشکل دارن!
جنس روکش که از پی وی سی اسفنجی هست که در اکثر کابلها یکسانه اما به دلیل فاصله زیادی که روکش سیم وغلاف کابل بین لایه ها ایجاد میکنه خودبه خود خاصیت خازنی کاهش یافته ودر نتیجه ضمن حفظ شکل مناسب ومنسجم تخت یا استوانه ای ویا ترکیبی دیلی هم کمتر از سایر نمونه ها میشه!

سه شنبه 29 آبان1397 - 1:17pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام من این برد فلز جو رو طبق همین تاپیک ساختم و تا جایی که لازم بوده از پرسیدن سوالات تکراری خود داری کردم قطعات نیازی به توضیح نداره چون طبق توصیه مجتبی با رش داغ کردن و چک کردن قطعات انجام شده خازن ها زیر سه در صد خطا داشتن و مقاومتها مطلقا زیر یک درصد در شرایط سیصد درجه گرمای هویه کمتر از یک درصد مخصوصا مقاومتهای 390 اهم...ال اف هم 357 و 157 فلز که 357 رو از حسین گرفتم هرچند به نظر این حقیر تفاوتی نداشتن.....
اما مشکل از اونجا شروع شده که هر لوپی طبق توضیحات پیچیدم دیلی پایین و عدد a بالا میره توی سایت مهندس حمید عزیز نوشته بودن علت حالت خازنی هستش و منم از حالت تخت به حالت عنکبوتی پیچیدم اما تغییری حاصل نشد مقاومت صد اهم و پایین و بالا بردم تغییری حاصل نشد متاسفانه سلف سنج ندارم ولی اهم لوپ های کوچیک همه 1.3 حدودا و اهم لوپ یک هم 0.9 بود اینم عکس مدار و لوپها کابل رابط یه سیم انتن مس خالص قدیمی هستش که فکر کنم ایرانی نیست چون مال سی سال پیشه و فویل نداره من رشته ام برق صنعتی بوده و با کابل و سیم زیاد سرکار داشتم و کیفیت مس رو تشخیص میدم ....
پیوست:
photo_2018-11-24_02-07-34.jpg

پیوست:
photo_2018-11-24_02-05-43.jpg

پیوست:
photo_2018-11-24_02-05-51.jpg

پیوست:
photo_2018-11-24_02-05-57.jpg

شنبه 2 آذر1397 - 2:19am
کاربر فعال
کاربر فعال

در ادامه پست قبلی چون نشد بیش از چهار عکس بزارم این چند عکس هم ببینید اینها مال یکی دو وز نیست من فقط مطالب سایت و خوندم و ساختم حتی یه ردیاب 2206 هم ساختم که در حد خودش خوب کار کرده و با سوالات بیمورد مزاحم مدیران سایت نشدم
پیوست:
photo_2018-11-24_02-22-30.jpg

پیوست:
photo_2018-11-24_02-23-28.jpg

پیوست:
photo_2018-11-24_02-06-02.jpg

شنبه 2 آذر1397 - 2:25am
مدیر کل
مدیر کل

به فلزجو خوش اومدین. خسته نباشین.
بالا بودن عدد اول و پایین بودن دیلی غیر از مختصات کویل میتونه دلایل دیگری هم داشته باشه. بخصوص وقتی با چند کویل اینطور باشه طبیعیه که دیگه ایراد از کویل نیست! مثلا کابل رابط کویل هم در این مورد تاثیر داره که توصیه کردیم از RG-58 بدون فویل استفاده کنین. همینطور آیسی 357 و برخی قطعات دیگه هم میتونن نقش داشته باشه. باید بررسی کنین احیانا هیچ خازن و مقاومتی رو اشتباه نگذاشته باشین. طبق چیزی که من در تصاویر میبینم کابل رابط از نظر من کمی مشکوک هست! همینطور بنظر میرسه برای فریم 1 متری از 11 دور سیم استفاده کردین که باید 10 دور باشه.

شنبه 3 آذر1397 - 10:25am
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
به فلزجو خوش اومدین. خسته نباشین.
بالا بودن عدد اول و پایین بودن دیلی غیر از مختصات کویل میتونه دلایل دیگری هم داشته باشه. بخصوص وقتی با چند کویل اینطور باشه طبیعیه که دیگه ایراد از کویل نیست! مثلا کابل رابط کویل هم در این مورد تاثیر داره که توصیه کردیم از RG-58 بدون فویل استفاده کنین. همینطور آیسی 357 و برخی قطعات دیگه هم میتونن نقش داشته باشه. باید بررسی کنین احیانا هیچ خازن و مقاومتی رو اشتباه نگذاشته باشین. طبق چیزی که من در تصاویر میبینم کابل رابط از نظر من کمی مشکوک هست! همینطور بنظر میرسه برای فریم 1 متری از 11 دور سیم استفاده کردین که باید 10 دور باشه.

مهندس جان عکسها برای تشریح کامل وضعیت کارم بود... الان فقط تمرکزم روی اعداد سه گانه و دیلی هست و عیب یابی و ممنون که همراه من و دیگر دوستات هستید.....
به توصیه شما کابل rg58 انداختم و ال اف رو هم در حین تست عوض کردم در شرایط یکسان تفاوتی نداشتن و دیلی باز 14 بود و عدد a 380 به بالا و با توجه به وجود فلزات زیاد در منزل احتمالا عددa بالاتر از اینه..... خازنها چک شدن مارک خازنهای بزرگم نیچیکون هستش تانتال ها هم که معرف حضور هست.....
هر توصیه ای لازمه بگید من سریعا انجام میدم فقط یه نکته....... مقاومتهای هم روشون طلایی زده یعنی پنج درصد ولی توی تست حرارت با هویه داغ یک درصد بیشتر نبود....اگر این تاثیرش زیاد باید سفارش بدم برام بیارن چون شهرستانم و دسترسیم به قطعات محدوده.. راستی داشتم روی دستگاه کار میکردم موتورم از توی پارکینگ دزدیدن

شنبه 3 آذر1397 - 8:17pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
ثبات حرارتی مقاومتهای 2 وات لزوما ربطی به درصد تولرانس نداره. لذا ممکنه برخی 5 درصد ها از 1 درصدها ثبات حرارتی بهتری داشته باشن. بهرحال این مساله ربطی به مشکل دیلی و اعداد بالا نداره. بررسی کنین ظرفیت کویلهای شما در رنج درست باشه. بخصوص وقتی عدد اول بالاست ممکنه ظرفیت کویل زیاد باشه. لذا کم کردن تعداد دور میتونه مشکل رو برطرف کنه.

شنبه 3 آذر1397 - 8:25pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 633 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 39 , 40 , 41 , 42 , 43 , 44 , 45 ... 64  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 17 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure