انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 9 فروردین1403 - 6:34pm

پاسخ به موضوع  [ 180 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 ... 18  بعدی
 پین پوینتر fm2 v2 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

بهرام نوشته است:
asadof نوشته است:
بهرام نوشته است:
اره مدار شمارو که حتما میسازم اما قسمت اسیلاتورش ضعیفه البته دلیل هم داره به خاطر اینکه طراح میدونسته که اگه اون رو قویتر طراحی کنه تو تنظیم روی یک فریت واحد مشکل پیدا میکنه همینطور ثبات هم کمتر میشه.اما من طرح شمارو با لوپ بزرگ 10 یا 15 سانت میسازم که بتونه یک سکه رو 20 بزنه واسه همین اسیلاتورش رو تغیر دادم تا مانورش بیشتر بشه.اما طرح 2313 شماتیک داره من فکر نمیکردم که از این ورژن بیخبر باشین بعدش شماتیک به درد کسی میخوره که عیب یابی کنه یا بخواد خودش برد بزنه وگرنه گذاشتن عکس مداری که عمومی شده که هنر نیست اسد جان.چشم امروز که نتم ته کشید اگه عمری باشه فردا میزارم که استفاده کنید @};-

اگه منظور شما با fm-2 هستش که با لوپ 15 سانت یه سکه رو تو 20 سانت بزنه از همین الان میگم بی خیال شو !! شاید نهایت 8 سانت بزنه !!
در مورد طرح 2313 خیر اطلاعی ندارم! چون اصلا وقتم رو صرف این نوع مدارات نمیکنم. همین پوینتر هم چون نیاز داشتم پیگیر شدم.من شماتیک رو به دلیل تحلیل و تغییرات تو بعضی طبقات مدار نیاز دارم.

نه برادر اسد اف ام 2 که یک پین پوینترهست اگه قرار باشه با لوپ بزرگتر کار کنه با این پیکربندی معلومه که بیشتر نمیزنه من میگم کمتر هم میزنه :D .بعدش هم اگه مقدوره پست بالا رو دوباره مطالعه کنید من گفتم طرح شما برای لوپ بزرگتر باید این تغییر رو داشته باشه.در ثانی همه گرفتارن و وقت واسشون حکم طلا رو داره اما اگه مجبور باشی و دست آدم زیر سنگ باشه باید وقت بزاری برادر.من فکر میکنم تحلیل و تغییرات هم وقت گیره نه :-w به هر حال بنده کاری بوده ودر توانم انجام دادم اون چند مدل مدار هم شاید به درد شما نخوره اما هستن کسانی که گره از کارشون بر میداره نمونش خودم که واقعا کمک دستم بود اما به فکر طرح بهتری هستم که قوی تر با ثباتر وکم حجم تر باشه..موید باشید

فکر کنم کلا پستها با هم قاطی شده :D منظورت کدوم مداره/همون 2313؟ اگه منظورت همینه کلیپ دارید از خودتون بذارید.و اینکه یه مدار vlf رو نبایدانتظار برد بیشتر از 1.5 متر رو ازش داشته باشید. نهایت برد 1.5 متر برای بزرگترین فلز هستش
در مورد وقت هم بله همه چیز وقت گیره طراحی pcb و تحلیل و منتاژ و....صدها مدار موجوده قرار نیست همه رو دستکاری کنیم بسازیم

علم را باید در ازمایشگاه یاد گرفت نه در دانشگاه
نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است(ادیسون)

پنج شنبه 10 آبان1397 - 12:40pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

بهرام نوشته است:
این هم کوچکترین پوینتری که میشه با قطعات دیپ زد.همین مدار تا7 سانت یک سکه رو میزنه که بستگی به فرکانس وپیک داره اگه فرکانس رو افزایش بدین(منظورم سیمپیچ با هسته فریت هست که باید کم وزیاد بشه) تا 10 سانت هم میتونه اشکار کنه

ممنون عرض pcb کمه خوبه ولی فکر نکنم تا 7 سانت بزنه!! خودت ساختی؟ فیلم از مدار دارید؟شماتیک هم بذار

پنج شنبه 10 آبان1397 - 12:48pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

نقل قول:
فکر کنم کلا پستها با هم قاطی شده :D منظورت کدوم مداره/همون 2313؟ اگه منظورت همینه کلیپ دارید از خودتون بذارید.و اینکه یه مدار vlf رو نبایدانتظار برد بیشتر از 1.5 متر رو ازش داشته باشید. نهایت برد 1.5 متر برای بزرگترین فلز هستش
در مورد وقت هم بله همه چیز وقت گیره طراحی pcb و تحلیل و منتاژ و....صدها مدار موجوده قرار نیست همه رو دستکاری کنیم بسازیم

مدار شما رو میگفتم .خب آره نباید انتظار زیادی داشت واقعا.من با لوپ بزرگترطرح شمارو ساختم با کمی تغییرات واقعا برد خوبی میده .لوپ هم9 سانت هست یک سکه رو اگه ولوم رو خوب توی استانه قرار بدی 25 سانت میزنه با لوپ بزرگتری هم که داشتم و خیلی مچاله و داغون بود فقط برای تست. تست کردم یک سکه 35تا40 سانت یک درب سوهان 15 سانتی90 سانت تا1 متر...این مدار واقعا قولیه واسه خودش به کوچیکیش نگاه نکنین فقط مشکلش تنظیم کردن تو استانه هست که خوب تنظیم نمیکنه واسه همین پیکربندی اون قسمت رو تغییر دادم عکسش رو میزارم تست کنید خیلی بهتر ودقیقتر تنظیم میکنه.

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

آخرین بار توسط بهرام در پنج شنبه 17 آبان1397 - 6:34am ویرایش شده است، در کل 4 بار ویرایش شده است.

پنج شنبه 17 آبان1397 - 6:14am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

asadof نوشته است:
بهرام نوشته است:
این هم کوچکترین پوینتری که میشه با قطعات دیپ زد.همین مدار تا7 سانت یک سکه رو میزنه که بستگی به فرکانس وپیک داره اگه فرکانس رو افزایش بدین(منظورم سیمپیچ با هسته فریت هست که باید کم وزیاد بشه) تا 10 سانت هم میتونه اشکار کنه

ممنون عرض pcb کمه خوبه ولی فکر نکنم تا 7 سانت بزنه!! خودت ساختی؟ فیلم از مدار دارید؟شماتیک هم بذار

قبلا ساخته بودم تا 7 سانت راحت میزنه متاسفانه توی بیابون گمش کردم .این طرح در واقع اولین طرح من بود که ساختم.این مدار نمونه شرکتی هست که با اپ آمپ602mcp
کار میکنه و چون من نداشتم با یک اپ آمپ دیگه طراحی کردم قسمت اوسیلاتور مدارش هم خوب نبود وثبات نداشت که اون رو هم تغییر دادم.با این اوسیلاتور تنها مشکلی که داره سیمپیچش هست که کمی بیشتر از اوسیلاتورهای دیگه باید بپیچین تا پیک قابل قبولی بده..شماتیکش روهم دارم اما باید بگردم توی یک هارد دیگه هست

پنج شنبه 17 آبان1397 - 6:20am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

بهرام نوشته است:
نقل قول:

مدار شما رو میگفتم .خب آره نباید انتظار زیادی داشت واقعا.من با لوپ بزرگترطرح شمارو ساختم با کمی تغییرات واقعا برد خوبی میده .لوپ هم9 سانت هست یک سکه رو اگه ولوم رو خوب توی استانه قرار بدی 25 سانت میزنه با لوپ بزرگتری هم که داشتم و خیلی مچاله و داغون بود فقط برای تست. تست کردم یک سکه 35تا40 سانت یک درب سوهان 15 سانتی90 سانت تا1 متر...این مدار واقعا قولیه واسه خودش به کوچیکیش نگاه نکنین فقط مشکلش تنظیم کردن تو استانه هست که خوب تنظیم نمیکنه واسه همین پیکربندی اون قسمت رو تغییر دادم عکسش رو میزارم تست کنید خیلی بهتر ودقیقتر تنظیم میکنه.

کدوم طرح سکه رو 25 سانت میزد؟! عکس مدار بذار ببینم دقیق منظور شما چیه متوجه نشدم

جمعه 17 آبان1397 - 3:11am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دیدین چی شد اسد داداش هم قرصی شد :D خوبه فارسی مینویسم.اگه استانبولی بیام که :D
طرح خودت نکنه یادت رفته یک مداری گذاشتی.من گفتم یکم تغییر بعد ساخت..مدار خوبیه دنبال مدار دیگه ایی نرین همین که گذاشتی توپه

جمعه 18 آبان1397 - 7:22am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

بهرام نوشته است:
دیدین چی شد اسد داداش هم قرصی شد :D خوبه فارسی مینویسم.اگه استانبولی بیام که :D
طرح خودت نکنه یادت رفته یک مداری گذاشتی.من گفتم یکم تغییر بعد ساخت..مدار خوبیه دنبال مدار دیگه ایی نرین همین که گذاشتی توپه

فکر کنم منظور شما همون پوینتری باشه که تو قسمت vlf گذاشتم درسته؟ خوب اونکه یه تایپیک دیگه است اگه ساختید و نتیجه خوبی گرفتید تو اون قسمت نظرتون رو اعلام کنید و بعدش یه کلیپ هم بذار

جمعه 18 آبان1397 - 2:53pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

بهرام نوشته است:
نقل قول:

بله درسته این همون مداری هستش که تو قسمت vlf گذاشتم انجا هم عرض کردم مدار خوبی برای پوینتر هستش بردش هم خوبه. البته به نظر میاد شما از pcb دیگه ای استفاده کردید. اگه تونستید یه فیلم تو همون قسمت مربوطه بذار
در مورد تغییرات شما هم همون مقاومت r11 هستش که از 10 کیلو به 100 کیلو تغییر دادید

جمعه 18 آبان1397 - 3:32pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام مهندس خسته نباشید
آیا این مدار برای حفره ها هم میتونه واکنش نشون بده؟

جمعه 18 آبان1397 - 6:09pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

پوریا نوشته است:
سلام مهندس خسته نباشید
آیا این مدار برای حفره ها هم میتونه واکنش نشون بده؟

دوست عزیز مدارات پالسی و vlf بدرد حفره یابی نمیخورند.فقط پالسی کمی واکنش نشون میده اونم در حدی نیست که خیلی کمک کننده باشه و یک اتاقک رو سنس کنه ولی میشه نوع خاک رو تشخیص داد.اونم نیاز به تجربه داره

جمعه 18 آبان1397 - 9:55pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 180 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 ... 18  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 35 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure