انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 9 فروردین1403 - 12:45am

پاسخ به موضوع  [ 260 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 17 , 18 , 19 , 20 , 21 , 22 , 23 ... 26  بعدی
 Re: فلزیاب سار-1 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

saraqueen نوشته است:
.55farhad نوشته است:
saraqueen نوشته است:
کسی در مورد برد این فلزیاب اطلاعاتی داره؟

با سلام وعرض خوش آمد خدمت شما @};-
لیست قطعات وهمچنین Pcbدستگاه سار در صفحه اول موجود می باشد.موفق باشید @};- @};- @};-

برد منظورم برد مدار چاپی نبود. عمق دتکت فلز منظورمه. مثلا با لوپ فلان سکه در فلان عمق و الی آخر. همینطور اگر اطلاعاتی در مورد نحوه نمونه برداری ADC از سیگنال در طرح خودتون بدین ممنون میشم.

سلام خدمت شما و همه دوستان عزیز انجمن @};- @};-
دوست خوبم در مورد نحوه نمونه برداری و همچنین adc دستگاه های پالسی تاکنون در انجمن صحبت های زیادی شده و همچنین استاد حمید عزیز نیز بسیار خوب این موارد را تشریح و توضیح داده اند با توجه به اینکه نحوه نمونه برداری و انتگرال گیری در دستگاه های پالسی تقریباً مشابه می باشد در این دستگاه هم به همین گونه نمونه برداری و انتگرال گیری می شود . بنده به اختصار عرض کنم سیگنال برگشتی از لوپ بعد از این که توسط دیودهای ۴۱۴۸ برش خورده و به آی سی پری آمپلی فایر وارد شده و تقویت شد سپس وارد آی سی atmega۸ میشود و با توجه به دیلی و این تک یا تعداد نمونه که توسط اپراتور مشخص شده از سیگنال نمونه برداری شده و سپس میانگین این سیگنال در ال سی دی به صورت عدد سنس و همچنین میتر قابل مشاهده میباشد . در ورژن ۱ و ۲ که پالس دستگاه به صورت هر پالس با ۳ سیگنال زده می شود و بعد از اینکه سیگنال زده شددستگاه از پالس برگشتی نمونه گیری و به تعداد مشخص شده توسط اپراتور نمونه گرفته و بعد میاانگین این نمونه‌ها را در ال سی دی نشان می دهد در ورژن ۳ نحوه انتگرال گیری و نمونه برداری از پالس به گونه ای است که با هر پالس یا از هر پالس یک نمونه گرفته و نتیجه در ال سی دی قابل رویت میباشد. در ورژن ۴ هم که کلا برنامه دستگاه با ورژن های قبل تغییر کرده و همه گزینه ها از جمله فرکانس وپهنای پالس ودیلی واینتگ و...قابل تنظیم می باشد. البته چنان که مشاهده می فرمایید کلا در رابطه با این دستگاه ۲۰ صفحه مطلب نوشته شده که چنانچه زحمت کشیده و این مطالب را مطالعه بفرمایید در خیلی از موارد می تواند مفید باشد. برد این دستگاه هم مانند دیگر دستگاههای پالسی
است وبا لوپ بزرگتر می توان به برد بیشتر دست یافت.با آرزوی موفقیت برای شما. @};- @};- @};-

چهارشنبه 31 مرداد1397 - 10:03pm
کاربر فعال
کاربر فعال

خیلی ممنون از پاسخ شما.

سوال عمده من اینه که طول قسمت میرای موج یا پالس بازگشتی کوتاهه و سرعتی قسمت ADC میکرو شما در حدی نیست که بتونه این بخش رو کامل پوشش بده و فکر کنم سرعت هر نمونه برداری در اون 20 میکروثانیه هستش. برای حل این مشکل چه اقدامی انجام دادین؟

پنج شنبه 1 شهریور1397 - 12:28pm
کاربر فعال
کاربر فعال

saraqueen نوشته است:
خیلی ممنون از پاسخ شما.

سوال عمده من اینه که طول قسمت میرای موج یا پالس بازگشتی کوتاهه و سرعتی قسمت ADC میکرو شما در حدی نیست که بتونه این بخش رو کامل پوشش بده و فکر کنم سرعت هر نمونه برداری در اون 20 میکروثانیه هستش. برای حل این مشکل چه اقدامی انجام دادین؟

با سلام و ارادت خدمت شما و همه دوستان گرامی @};-
دوست عزیز تبریک می گویم واقعا آفرین به دقت نظر شما :ymapplause: @};- دوست خوبم نظر شماکاملا صحیح هست نمونه برداری دستگاه در همان ۲۰ میکروثانیه ابتدایی می باشد والبته این مدت کم برای نمونه برداری این گونه دستگاه هاکافی نیست ولی جوابگوست زیرا معمولاً در دستگاههایی که دارای تفکیک می باشند احتیاج هست که همه پالس در دسترس باشد و از چند قسمت پالس نمونه برداری و مقایسه انجام شده تادستگاه بتواند اعلام کند که اشیای یافته شده از نوع فلز یا غیر فلز می باشد (البته نه به این سادگی که بنده عرض کردم )اما در دستگاه هایی که مانند سار تفکیک ندارند ممکن است بدینگونه نمونه برداری شود در حقیقت ما چند نمونه از هر پالس نیاز داریم که این نمونه ها از هر جای پالس باشد آنچنان فرقی نداشته و دستگاه به خوبی می تواند پس از نمونه برداری و عملیات روی نمونه ها اعلام نماید که فلزی سنس شده یا نشده است.علت کافی نبودن زمان (بیست میکروثانیه)این است که باعث می‌شود که برای دستگاه مشکلات دیگری پیش آید که با تمهیداتی این مشکلات پوشانده شد.البته این را هم عرض کنم که سرعتadc میکرو یک مگا سیکل است و اصلا برای خواندن پالس برگشتی مشکلی ندارد و علت این که از همه پالس نمونه‌برداری نمی‌شوددر حقیقت کمبود دانش برنامه نویسی بنده می باشد که امیدوارم در آینده بتوانم کامل نمایم.آرزوی موفقیت برای شما و همه دوستان خوب. @};- @};- @};-

جمعه 2 شهریور1397 - 4:55pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

با سلام خدمت مهندس فرهاد عزیز امیدوارم که خوب و سلامت باشید چندی پیش گفتید که داریذ روی یک فلزیاب با تفکیک کار میکنید که در حال اتمام است میخواستم از محضر حضرت عالی بپرسم ایا اون فلزیاب را هم در انجمن قرار میدید؟ ممنون و سپاس از شما.

دوشنبه 5 شهریور1397 - 3:25pm
کاربر فعال
کاربر فعال

Farshadh54 نوشته است:
با سلام خدمت مهندس فرهاد عزیز امیدوارم که خوب و سلامت باشید چندی پیش گفتید که داریذ روی یک فلزیاب با تفکیک کار میکنید که در حال اتمام است میخواستم از محضر حضرت عالی بپرسم ایا اون فلزیاب را هم در انجمن قرار میدید؟ ممنون و سپاس از شما.

دوست گرامی آقا فرشاد عزیز از محبت و لطف شما بسیار سپاسگزارم @};- @};-
دوست خوبم متاسفانه بنده هنوز در نوشتن برنامه تفکیک موفق نشدهام البته در این زمینه نمیشود از کسی یا جایی انتظار کمک داشت مطمئن باشید چنانچه بتوانم به علم تفکیک دست پیدا کنم حتما دستگاهی با این امکان ساخته و در سایت قرار خواهم داد. ولی امیدوارم بتوانم به زودی یک دستگاه با ال سی دی بزرگ برای دوستان عزیز در انجمن قرار بدهم . با آرزوی موفقیت و سلامتی جنابعالی. @};- @};- @};-

سه شنبه 6 شهریور1397 - 9:37pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

.55farhad نوشته است:
saraqueen نوشته است:
خیلی ممنون از پاسخ شما.

با سلام و ارادت خدمت شما و همه دوستان گرامی @};-
دوست عزیز تبریک می گویم واقعا آفرین به دقت نظر شما :ymapplause: @};- دوست خوبم نظر شماکاملا صحیح هست نمونه برداری دستگاه در همان ۲۰ میکروثانیه ابتدایی می باشد والبته این مدت کم برای نمونه برداری این گونه دستگاه هاکافی نیست ولی جوابگوست زیرا معمولاً در دستگاههایی که دارای تفکیک می باشند احتیاج هست که همه پالس در دسترس باشد و از چند قسمت پالس نمونه برداری و مقایسه انجام شده تادستگاه بتواند اعلام کند که اشیای یافته شده از نوع فلز یا غیر فلز می باشد (البته نه به این سادگی که بنده عرض کردم )اما در دستگاه هایی که مانند سار تفکیک ندارند ممکن است بدینگونه نمونه برداری شود در حقیقت ما چند نمونه از هر پالس نیاز داریم که این نمونه ها از هر جای پالس باشد آنچنان فرقی نداشته و دستگاه به خوبی می تواند پس از نمونه برداری و عملیات روی نمونه ها اعلام نماید که فلزی سنس شده یا نشده است.علت کافی نبودن زمان (بیست میکروثانیه)این است که باعث می‌شود که برای دستگاه مشکلات دیگری پیش آید که با تمهیداتی این مشکلات پوشانده شد.البته این را هم عرض کنم که سرعتadc میکرو یک مگا سیکل است و اصلا برای خواندن پالس برگشتی مشکلی ندارد و علت این که از همه پالس نمونه‌برداری نمی‌شوددر حقیقت کمبود دانش برنامه نویسی بنده می باشد که امیدوارم در آینده بتوانم کامل نمایم.آرزوی موفقیت برای شما و همه دوستان خوب. @};- @};- @};-

عالیه دوست عزیز و
بکار خودتون ادامه بدهید .
@};- @};- @};-

,If you want to find the secrets of the universe
.think in terms of Energy, Frequency and Viberation
Nikola Tesla

سه شنبه 20 شهریور1397 - 6:22pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

فرهاد عزیز سلام
مقاومت R20 و R21 تو شماتیک به پایه 27 میکرو وصل شدن ولی توی PCB به پایه 28 وصل شدن.
علت رو بگید ممنون میشم.

شنبه 12 آبان1397 - 12:29pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

Reza Fallah نوشته است:
فرهاد عزیز سلام
مقاومت R20 و R21 تو شماتیک به پایه 27 میکرو وصل شدن ولی توی PCB به پایه 28 وصل شدن.
علت رو بگید ممنون میشم.

مهندس حمید سلام
آقا فرهاد که جواب منو ندادن
اگه راهنمایی کنید ممنون میشم
در ضمن C25 و C13 تو شماتیک به هم وصلن ولی تو PCB نه.
کلا نت 5V- ظاهرا مشکل داره.
ممنون

یکشنبه 13 آبان1397 - 6:06pm
مدیر کل
مدیر کل

سوالات شما مربوط به این مدار خاص هست که آقا فرهاد طراحی کردن و لذا خودشون باید جواب شما رو بدن.

یکشنبه 13 آبان1397 - 6:10pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
سوالات شما مربوط به این مدار خاص هست که آقا فرهاد طراحی کردن و لذا خودشون باید جواب شما رو بدن.

سلام مهندس
آقا تقصیر خودته هرچی پرسیدیم جواب دادی بد عادت شدیم.
حق کاملا با شماست طراح باید مسئول سوالات سازندگان باشه.
یادمه اوایل این تاپیک شما نظر مثبت به طرح و طراح داشتید این بود که جسارت کردم و پرسیدم.
خیلی مخلصیم
در پناه حق

دوشنبه 14 آبان1397 - 5:13pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 260 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 17 , 18 , 19 , 20 , 21 , 22 , 23 ... 26  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Majestic12 و 108 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure