انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 9 فروردین1403 - 1:57am

پاسخ به موضوع  [ 1964 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 163 , 164 , 165 , 166 , 167 , 168 , 169 ... 197  بعدی
 اپراتوری و اعلام نتایج و عملکرد نقطه زن فلزجو PI 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام و دورود خدمت دوست عزیزمون آقا مهدی و تشکر بخاطر اشتراک گزاری این اطلاعات که می تونه خیلی راهگشا باشه ، اگه ممکن ابعاد دقیق لوپ های مورد استفاده برای این میتر سنس رو بفرماید و کمی هم درباره جزئیات ساختش و ابعاد و نوع سیمش بگید ؟ خیلیم خوشحال می شیم تجربه ی اون روزتون رو در تاپیک تجارب روز حفاری مفصل بنویسید که این اتفاقات و تجربیات واقعا بدرد بخورن ؟ سپاس زنده باشید @};-

تا در طلب لقمه ی نانی نانی * تا در طلب گوهر کانی کانی
این نکته ی رمز اگر بدانی دانی * هرچیز که در جستن آنی آنی

جمعه 12 مهر1397 - 2:32am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

اقا مهدی من هم به نوبه خودم تشکر میکنم بابت انتقال تجربتون تا به دوستان کمکی بشه .اما این اعداد برای همه یکسان نیستن مثلا فروی 15تا30 رو شما طلای قدیمی گفتین من با ایدی 27 جایی رو سنس کردم با لوپ40 برای کسب تجربه چون عمقش کم بود اونو بیرون آوردم .یک پوکه اسلحه شکاری بود که زیاد هم بزرگ نبود دوستانی که شکار رفتن میدونن دو شماره پوکه وجود داره 16 و 12 که نوع کوچیکتر 16 هست.این رو هم بگم این پوکه ها فقط قسمت خرجش فلزی هست مثل یک سکه یا درب شیشه شربت که استوانه ایی هست..فقط نمیدونم جنسش از چی هست که مطمئنن الیاژی از فلز وغیر فلز هست بنده نوع 16 رو سنس کردم....تو این رنج اعدادی که گفته شده میتونه خیلی از فلزات باشه و نمیشه با این اطمینان نظر داد...اما یک سوال مگه منوی ایرون رجکت برای لوپهای مختلف اعدادی که آیدی نشون میده متفاوت هستن.واسه من که یکسانه من با لوپ معمولی 70 تاشو بیشتر کار میکنم تا لوپهای عنکبوتی تخت و کوچیک اما فرقی بین فرویی که نشون میده ندیدم به اون صورت مثلا واسه من با هردو لوپ 40 و 70 اهن از 50 دارم تا72 بیشتر نشده..اما در مورد بالا رفتن آیدی من هم یک تجربه کوچیک داشتم در واقع یک جسم برنجی3 سانتی اما تو پر ومکعبی رو 80 نشون میداد که برام جالب بود که آیدی بیشتر نشون دهنده حجم فلزه نه ابعاد فلز و یک فلز اهنی زنگ زده به ابعاد 15در 10 سانت به قطر یک میل رو 66 نشون میداد البته هردوی این تستها روی هوا بودن نه زیر خاک که مطمئنن متفاوت هست..لطفا ادامه بدین مطالبتون جای تامل داره دوست خوبم @};-

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

جمعه 13 مهر1397 - 6:57am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

به نظر من روی حذف اهن دقت بیشتری بشه که روی چه عددی میتونه مطمئن حذف کنه خیلی بهتر ودقیقتره.الان واسه لوپ 70 من روی عدد14 روی هوا اهن به خوبی حذف میشه اما فلز دفنی فرق میکنه و این باعث میشه فلزات نرم هم حذف بشن.توی حیاط منزل دقیقا وسط حیاط که خیلی با فلزات دیگه دوره جایی رو اهن تشخیص میده مشخه از زمان ساخت وساز به جا مونده و مشخصا یک فلز بزرگ هست با میتر بالایی که داره مشخصه کمتر از یک متر و بیشتر از 50 هست همین فلز رو روی گزینه 9 نهایت 10 حذف میکنه در صورتی که هیچ فلز اهنی رو روی هوا کمتر از 13 حذف نمیکنه اون هم به صورت قطع وصل که نهایت 14 حذف کامل انجام میشه.اگه حذف اهن با فلز دفنی کالیبره نشه به تنظیم عدد حذف روی هوا اعتماد کردن اشتباهه..البته این هم به فلز اهنی کوچیک و بزرگ وهمینطور مدت دفن اون نگاه میکنه که نهایت یکی دو عدد متفاوته که باز هم به عدد حذف روی هوا نمیرسه...بیشتر دوستان تست عملی انجام بدن خودشون متوجه میشن. @};-
مهم اینه اهن به درستی حذف بشه و جایی هم اگر حذف نمیشه مهم نیست فلز مشکوک به اهنی هست یا غیر اهنی با این تفصیر احتمال از دست دادن فلز با ارزش رو کمتر میکنیم و گرنه تکیه به اعداد آی دی و میتر فروز با اشتباه سهوی ما با اینکه دقت بالایی داره به درستی کار نمیکنه حتی اگه سیستم در حالت فوق ایده آل باشه و تلاشمون به هدر میره..روی این نکته دقت کنین وگرنه وقت ارزشمندو از دست میدین @};-

جمعه 13 مهر1397 - 10:42am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

Rooz نوشته است:
سلام و دورود خدمت دوست عزیزمون آقا مهدی و تشکر بخاطر اشتراک گزاری این اطلاعات که می تونه خیلی راهگشا باشه ، اگه ممکن ابعاد دقیق لوپ های مورد استفاده برای این میتر سنس رو بفرماید و کمی هم درباره جزئیات ساختش و ابعاد و نوع سیمش بگید ؟ خیلیم خوشحال می شیم تجربه ی اون روزتون رو در تاپیک تجارب روز حفاری مفصل بنویسید که این اتفاقات و تجربیات واقعا بدرد بخورن ؟ سپاس زنده باشید @};-

سلام.زنده باشید.نتایجی که اعلام کردم همع با لوپهای زیر ۶۰سانت بود و ۴۵ ۳۵ و ۳۰ بود.جنس سیم بسیار مهمه بنده دو عد لوپ درست کردم برلی دستگاه که این دو لوپ یکی رو با سیم تلفن قدیمی ۰.۵میل بصورت عنکبوتی درست کرذم که برد بسیار بالایی داره و دومین لوپ بصورت تخت-استوانه ای.درباره اون روز هم واقعا دلیل جابجایی بوق از محل حفر شده با اون سنس بالا به کناره ها تنها چیزی ک میتونه قانعم کنه فقط و فقط ازاد شدن یون فلز مدفون شده هستش که برگرفته از حرفای مهندس حمید بوده.و کار بسیار بزرگیه که فعلا هیچ راهی برای ادامه نیست و جسدی ک پیدا شد بدون سر بود و بنده با توجه به اطلاعات از مکان اعتقاد به سفید خونه دارم که تعدادی از کارشناسان تایید کردن جایی که من حفر کردم سربار هستش و همینطور هست چون سفید خانه حداقل ۲۰ متر پایین هستش...درمورد لوپ و اعداد در پست بعدی به بهرام عزیز ج میدم

حاکم سرزمین خویش باش ، حتی اگر به وسعت شانه هایت باشد.

شنبه 14 مهر1397 - 3:39pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

بهرام نوشته است:
اقا مهدی من هم به نوبه خودم تشکر میکنم بابت انتقال تجربتون تا به دوستان کمکی بشه .اما این اعداد برای همه یکسان نیستن مثلا فروی 15تا30 رو شما طلای قدیمی گفتین من با ایدی 27 جایی رو سنس کردم با لوپ40 برای کسب تجربه چون عمقش کم بود اونو بیرون آوردم .یک پوکه اسلحه شکاری بود که زیاد هم بزرگ نبود دوستانی که شکار رفتن میدونن دو شماره پوکه وجود داره 16 و 12 که نوع کوچیکتر 16 هست.این رو هم بگم این پوکه ها فقط قسمت خرجش فلزی هست مثل یک سکه یا درب شیشه شربت که استوانه ایی هست..فقط نمیدونم جنسش از چی هست که مطمئنن الیاژی از فلز وغیر فلز هست بنده نوع 16 رو سنس کردم....تو این رنج اعدادی که گفته شده میتونه خیلی از فلزات باشه و نمیشه با این اطمینان نظر داد...اما یک سوال مگه منوی ایرون رجکت برای لوپهای مختلف اعدادی که آیدی نشون میده متفاوت هستن.واسه من که یکسانه من با لوپ معمولی 70 تاشو بیشتر کار میکنم تا لوپهای عنکبوتی تخت و کوچیک اما فرقی بین فرویی که نشون میده ندیدم به اون صورت مثلا واسه من با هردو لوپ 40 و 70 اهن از 50 دارم تا72 بیشتر نشده..اما در مورد بالا رفتن آیدی من هم یک تجربه کوچیک داشتم در واقع یک جسم برنجی3 سانتی اما تو پر ومکعبی رو 80 نشون میداد که برام جالب بود که آیدی بیشتر نشون دهنده حجم فلزه نه ابعاد فلز و یک فلز اهنی زنگ زده به ابعاد 15در 10 سانت به قطر یک میل رو 66 نشون میداد البته هردوی این تستها روی هوا بودن نه زیر خاک که مطمئنن متفاوت هست..لطفا ادامه بدین مطالبتون جای تامل داره دوست خوبم @};-

عرض سلام و ادب خدمت بهرام عزیز.بله من هم در پستها گفتم که اعداد تفکیک با توجه به شاخص های دقیقی مثل لوپ مثل lf357و خازن ۱۸ و irfو....میتونه متغیر باشه پس عدد ferro و رجکت در دستگاهها متفاوت میشه و تاکید بر سلامت اعداد ۳گانه داشتم.درمورد id اینطور بگم که اعدادی که گفتم در ۳دستگاهی که بنده ساختم با چندین لوپ مختلف حتی اون لوپهایی که اعداد ۳گانه غیره نر مالی هم داشتن یکسان بوده. با توجه به اعداد id و برنامه ریزی دقیقی در محاسبات انتگرال گیری و ریاضیاتی که داره بسیار دقیق بوده بطوری اجسام دایره شکل که بسیار تمیز بوده دقیقا ۳۵ با کمی خارج از حالت ۳۰ دایره ناقص یا شکسته شده ۷۱تا ۷۳ اجسام نازک کشیده مثل میخ ۶۶ بحث بنده بیشتر روی عدد id بود و برلی عدد تفکیک تاکید بر نرمال بودن داشتم.اکر نه حرف بهرام عزیز درسته و دستگاهها با توجه به نوع قطعات اصل و غیره اصل شبیه هم نیستن.اما عدد id تقریبا یکسانه.دیشب بازهم فلجو مارو پیش دوستان روسفید کرد.جایی در حال کاوش بودیم که عدد id:71 & fe-12 سنس شد به دوستان کفتم شکل دایره ناقص و اهن درش اوردن دیدیم یه تکه سیم ۲۰سانتی که حالت نیم دایره گرفته گفتم صافش کنید عدد۶۶ خواهیم داشت ک همین هم شد.که بازم جای دست مریزاد داره به حمید عزیز بگیم... از بهرام دوست خوبم هم تشکر میکنم که در تاپیک های مختلف دیدم واقعا کمک زیاد میکنن @};-

شنبه 14 مهر1397 - 3:53pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

بهرام نوشته است:
به نظر من روی حذف اهن دقت بیشتری بشه که روی چه عددی میتونه مطمئن حذف کنه خیلی بهتر ودقیقتره.الان واسه لوپ 70 من روی عدد14 روی هوا اهن به خوبی حذف میشه اما فلز دفنی فرق میکنه و این باعث میشه فلزات نرم هم حذف بشن.توی حیاط منزل دقیقا وسط حیاط که خیلی با فلزات دیگه دوره جایی رو اهن تشخیص میده مشخه از زمان ساخت وساز به جا مونده و مشخصا یک فلز بزرگ هست با میتر بالایی که داره مشخصه کمتر از یک متر و بیشتر از 50 هست همین فلز رو روی گزینه 9 نهایت 10 حذف میکنه در صورتی که هیچ فلز اهنی رو روی هوا کمتر از 13 حذف نمیکنه اون هم به صورت قطع وصل که نهایت 14 حذف کامل انجام میشه.اگه حذف اهن با فلز دفنی کالیبره نشه به تنظیم عدد حذف روی هوا اعتماد کردن اشتباهه..البته این هم به فلز اهنی کوچیک و بزرگ وهمینطور مدت دفن اون نگاه میکنه که نهایت یکی دو عدد متفاوته که باز هم به عدد حذف روی هوا نمیرسه...بیشتر دوستان تست عملی انجام بدن خودشون متوجه میشن. @};-
مهم اینه اهن به درستی حذف بشه و جایی هم اگر حذف نمیشه مهم نیست فلز مشکوک به اهنی هست یا غیر اهنی با این تفصیر احتمال از دست دادن فلز با ارزش رو کمتر میکنیم و گرنه تکیه به اعداد آی دی و میتر فروز با اشتباه سهوی ما با اینکه دقت بالایی داره به درستی کار نمیکنه حتی اگه سیستم در حالت فوق ایده آل باشه و تلاشمون به هدر میره..روی این نکته دقت کنین وگرنه وقت ارزشمندو از دست میدین @};-

در این مورد کمی تامل باید بشه بنظر حقیر باید بازهم دستگاه از کیفیت خوبی برخوردار باشه تا بشه بهش اعتماد کرد درمورد حذف اهن‌مثلا بوده با شماره رجکت ۱۸اهن حذف شده ولی طلا رو در ۱۵ پس قطعا در ۱۹ عدد تفکیک طلا بسیار بی ارزش خواهد بود.نحوه پیچیدن و سیم لوپ بسیار در عدد تفکیک نقش مهمی داره بنظر من.از اساتید محترم خواهش میکنم که اگه رنج عددی خاصی رو در تجربیاتشون برای طلا و نقره دارند بگن ممنون @};-

شنبه 14 مهر1397 - 4:00pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

Rooz نوشته است:

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

شنبه 14 مهر1397 - 5:14pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

به به به ، درود بر آقا مهدی عزیز ، چه دستگاه زیبا و لوپ های عالیی ساختید @};- مشخصه حاصل سال ها تجربه و سلیقه ی شماست از دیدنشون لذت بردیم، ممنون ایده های قشنگی بهمون دادیت ، واقعا ذکر این نکات ظریف برای امثال بنده آموزنده هستن باز هم تشکر ، این سیم تلفن که فرمودیت از همون قدیمی ها هستن که کلا رنگ مسی سرخ رنگ دارن و روکش قلع توشون بکار نرفته ؟ ~O)

یکشنبه 15 مهر1397 - 2:35pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

جا داره اینجا سلام گرمی هم به آقا بهرام عزیز عرض کنم که ماشالا کوه تجربه هسن و بعد از یک سال دوباره تشریف اوردن ، امیدوارم بتونیم شاگردهای خوبی باشیم و قابل بدونن از بار علمی و تجربیاتشون بیشتر استفاده بکنیم ، زنده باشید @};- @};-

یکشنبه 15 مهر1397 - 2:42pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

عرض سلام و ادب خدمت بهرام عزیز.بله من هم در پستها گفتم که اعداد تفکیک با توجه به شاخص های دقیقی مثل لوپ مثل lf357و خازن ۱۸ و irfو....میتونه متغیر باشه پس عدد ferro و رجکت در دستگاهها متفاوت میشه و تاکید بر سلامت اعداد ۳گانه داشتم.درمورد id اینطور بگم که اعدادی که گفتم در ۳دستگاهی که بنده ساختم با چندین لوپ مختلف حتی اون لوپهایی که اعداد ۳گانه غیره نر مالی هم داشتن یکسان بوده. با توجه به اعداد id و برنامه ریزی دقیقی در محاسبات انتگرال گیری و ریاضیاتی که داره بسیار دقیق بوده بطوری اجسام دایره شکل که بسیار تمیز بوده دقیقا ۳۵ با کمی خارج از حالت ۳۰ دایره ناقص یا شکسته شده ۷۱تا ۷۳ اجسام نازک کشیده مثل میخ ۶۶ بحث بنده بیشتر روی عدد id بود و برلی عدد تفکیک تاکید بر نرمال بودن داشتم.اکر نه حرف بهرام عزیز درسته و دستگاهها با توجه به نوع قطعات اصل و غیره اصل شبیه هم نیستن.اما عدد id تقریبا یکسانه.دیشب بازهم فلجو مارو پیش دوستان روسفید کرد.جایی در حال کاوش بودیم که عدد id:71 & fe-12 سنس شد به دوستان کفتم شکل دایره ناقص و اهن درش اوردن دیدیم یه تکه سیم ۲۰سانتی که حالت نیم دایره گرفته گفتم صافش کنید عدد۶۶ خواهیم داشت ک همین هم شد.که بازم جای دست مریزاد داره به حمید عزیز بگیم... از بهرام دوست خوبم هم تشکر میکنم که در تاپیک های مختلف دیدم واقعا کمک زیاد میکنن @};-[/quote]

سلام و درود بر شما @};-
بله متوجه عرایضتون در پست قبل بودم وتایید شدست.. \M/

پنج شنبه 26 مهر1397 - 6:06am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 1964 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 163 , 164 , 165 , 166 , 167 , 168 , 169 ... 197  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 21 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure