انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 9 فروردین1403 - 5:17pm

پاسخ به موضوع  [ 633 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 37 , 38 , 39 , 40 , 41 , 42 , 43 ... 64  بعدی
 فقط فلزجو (لوپ - ديسک) 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

hi sir hamid

i like made spider coil 18cm but can I have an image like this or an explanation to facilitate my manufacture in a correct way.

sorry sir hamid X_X and thank you

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

دوشنبه 1 مهر1397 - 1:14am
مدیر کل
مدیر کل

This image is correct. There is no problem.

دوشنبه 1 مهر1397 - 3:07am
کاربر فعال
کاربر فعال

:) hi sir hamid

thank you very much sir I swear I put this picture by suddenly :-J
@};- @};-

دوشنبه 2 مهر1397 - 10:09am

حمید نوشته است:
ممنون از دقت و توجه شما. البته در نمونه ای که من ساخته بودم با 200 الی 300 دور به ظرفیت مناسب رسیدم. بستگی داره دقیقا به چه صورت و چند لایه پیچیده بشه و قطر دقیق سیم چقدر باشه. چون هر چه کویل کوچکتر میشه این نکات بیشتر روی ظرفیت تاثیر میذارن. لذا برای نتیجه دقیق تر بهتره از سلف متر استفاده بشه.

سلام خدمت آقا حمید و دوستان

دوتا 80 دور با سیم 0.5 پیچوندم روی لوله با قطر 25 میلی متر اهمش شده 1.......ولی ظرفیتش 250 میکرو هانری شده؟
خوبه یا باید ظرفیتش به 350 برسه؟

شنبه 14 مهر1397 - 10:41pm
مدیر کل
مدیر کل

خسته نباشین.
عرض کردم اگر هر لایه رو 80 دور بگیرین به 3 لایه نیاز هست. بنابراین باید لایه سوم رو هم تا حدود نصف لایه های قبلی بپیچین تا به ظرفیت مطلوب برسین. البته ظرفیت 250 میکرو هانری هم جواب میده اما بهتر هست حداقل 300 میکرو هانری باشه.

شنبه 14 مهر1397 - 10:58pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

حمید نوشته است:
خسته نباشین.
عرض کردم اگر هر لایه رو 80 دور بگیرین به 3 لایه نیاز هست. بنابراین باید لایه سوم رو هم تا حدود نصف لایه های قبلی بپیچین تا به ظرفیت مطلوب برسین. البته ظرفیت 250 میکرو هانری هم جواب میده اما بهتر هست حداقل 300 میکرو هانری باشه.

با سلام و عرض ادب خدمت یکایک دوستان و مهندسین عزیز خصوصا مهندس حمید بزرگوار. من یسالی میشه تو انجمن نیستم ولی میخوام اگه جسارت نباشه یه نکته ای رو خدمت دوستان کنجکاو وبه ظاهر کاووشگر علام کنم. بحث لوپ و مشخصاتش انقدراهم پیچیده نیست و خیلی حساسیت نشون میدن دوستان انقدری دوستان حساسیت نشون میدن دستگاه با لوپ ناشی رو زمین نشون نمیده. من چند روز پیش دستگاهم رو روشن کردم یه لوپ ۱.۵متری داشتم داخل ساختمون تست کردم قرار بود برم یجایی . لوپ رو یادم پارسال خیلی سریع و بدون وسواس ساختم عجله ای بود خیلی هم خوب جواب میده نهایت ۱۰درصد خطا در بدترین حالت که اونم انقدری نیست همه درگیرشن. من لوپم رو که ۱.۵ متری سه لایه کردم تو ساختمون که تست بگیرم خیلی عالی عمل کرد یه انگشتر نقره از ۴۸ سانتی کاملا اشکار کرد جالب بگم حذف اهنم با این وضعیت لوپم که خنده دارهم بود رو عدد ۸ عمل میکرد و تمام فلزات رو کاملا با اندک سنس حذف میکرد بجز فلزات غیر مغناطیس. حرفم اینجاست زیاد لوپ بازی نکنید همگی به اندازه که باید وسواس کافی رو به خرج دادیم. بیشتر رو زمین به اوپراتوری و نحوه کنترل دستگاهتون حین کاووش و زمین که مناسب و مطمعنه فکر کنیدوگرنه لوپ و دستگاه علم ماورا نداران و زمین شناس نیستن که بخوان بگن اینجا جنس داره ۵۰ سانت دیگ ده تا سکه درمیاری. کسانی که وارد هستن و جهت کاووش دستگاه میسازن اینو بدونن این مدارو طراحش به اندازه ایی وسیع هستن که با هرسازی سازگارن. دستگاه که همجوره پاسخ داده. و طراح گرامی مهندس حمید عزیز که چند سال با صبر و حوصله و بی منت به تک تک افراد جواب گو بودن و همه سوالی رو به کرات جواب دادن. از گفتن این موضوع و جسارت بنده فقط تجربه اندک خودم رو میگم بیشتر به کاووش و اموزش و دقت برسی روی زمین فکر کنید زیادی درگیر جزئیات ساخت لوپ و کارهای زمان بر نشین . این دستگاه جواب داده با بدترین لوپ در بدترین شرایط‌.... سعی کنید خودتون رو ارتقا بدین و مجرب ترکنید. امیدوارم جسارت و بی ادبی بندرو ببخشید. روزگارخوش وپر برکت براتون آرزومندم. و از استاد گرامی و افتخار ایران مهندس حمید عزیز نهایت تشکرو دارم که با علم و صبر و پشتکار بی وقفه خودشون مارو سر افراز فرمودن. فلزجو الان دیگ یه دستگاه جهانی شده و افتخار ایران.

پنج شنبه 18 مهر1397 - 1:58am
مدیر کل
مدیر کل

خیلی ممنون از شما. لطف دارین. @};-
بنده هم بارها عرض کردم شاید تفاوت برد یک کویل خیلی خوب و معمولی بیش از 10 درصد نباشه. فقط از نظر من مهم هست که تفکیکش هم درست کار کنه که اون هم با رعایت چند نکته کلی و گرفتن تستهای صحیح براحتی مشخص میشه. اما موضوع اینجاست که بعضی دوستان دنبال همون 10 درصد برد اضافی هستن! بارها شده بمن گفتن مثلا اگر برد از 3 متر بشه 2.7 متر از کجا معلوم جنس درست توی اون 30 سانت عمق بیشتر نباشه؟! :D

پنج شنبه 18 مهر1397 - 2:17am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

حمید نوشته است:
بنده هم بارها عرض کردم شاید تفاوت برد یک کویل خیلی خوب و معمولی بیش از 10 درصد نباشه. فقط از نظر من مهم هست که تفکیکش هم درست کار کنه که اون هم با رعایت چند نکته کلی و گرفتن تستهای صحیح براحتی مشخص میشه. اما موضوع اینجاست که بعضی دوستان دنبال همون 10 درصد برد اضافی هستن! بارها شده بمن گفتن مثلا اگر برد از 3 متر بشه 2.7 متر از کجا معلوم جنس درست توی اون 30 سانت عمق بیشتر نباشه؟! :D

آدمیزاد است دیگر...۳مترم بده میگه کاش ۳۳۰ بود شاید یه ۳۰ سانت اونورتر باشه. اگه تو سرنوشت ادمی باشه موقع راه رفتن به پاش گیر میکنه... حالا انشالله که همه موفق و سربلند باشن.

پنج شنبه 19 مهر1397 - 10:00am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: سرزمین لاله های واژگون،لرستان
stkmelodi_20 نوشته است:
حمید نوشته است:

آدمیزاد است دیگر...۳مترم بده میگه کاش ۳۳۰ بود شاید یه ۳۰ سانت اونورتر باشه. اگه تو سرنوشت ادمی باشه موقع راه رفتن به پاش گیر میکنه... حالا انشالله که همه موفق و سربلند باشن.

:-BD :-*

آن کس که بداند و بداند که بداند*باید برود غاز به کنجی پچراند.
آن کس که بداند و نداند که بداند*به که برود خویش به گوری بچپاند.
آن کس که نداند و بداند که نداند*لنگان خرک خویش به منزل برساند.
آن کس که نداند و نداند که نداند*بر پست ریاست ابدودهر بماند.

پنج شنبه 19 مهر1397 - 2:27pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام مهندس حمید عزیز
قبل از هر چی بابت راهنمایی ها و زحماتی که داخل این انجمن ها می کشید کمال تشکر رو دارم
مهندس عزیز من می خوام برای اخرین دفعه سه تا لوپ بسازم و همینجور که می دانید و همیشه مزاحم بودم تا امروز لوپ های زیادی با سیم های مختلف امتحان کردم اما خیلی باب دلم نبوده از این جهت که یا ثبات و تفکیک خوبی ندارند یا به طلا حساسیت زیادی نشون نمیده (طلای من یه النگو کلفت به قطر 2.5 و عرض 6 سانت هست که طلای 18 عیار هم هست و یه سکه تمام بهار ازادی مس من یه صفحه 20 در 20 و خوب سکه 500 تومانی جدید و سینی استیل به قطر 30 سانت)
حالا سئوال من : می خوام سه مدل لوپ درست کنم یکی به قطر 30 سانت و قطر داخلی 25 سانت یکی به قطر 50 سانت و قطر داخلی 47 سانت و یکی هم یک در یک (اگر خاطرتون باشه من حتی 2 در 2 و 3 در 3 هم ساختم که خوب نبود یعنی باب دلم نبود ) و هر سه لوپ رو هم به روش تخت میخوام بسازم حالا به نظر شما برای هر کدوم چه مدل سیم و با چه قطری استفاده کنم که به بهترین جواب برسم و ایا هر سه تا رو شیلد کنم یا نه مرسی از پاسخ گویی

یکشنبه 21 مهر1397 - 12:23am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 633 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 37 , 38 , 39 , 40 , 41 , 42 , 43 ... 64  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 20 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure