انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 9 فروردین1403 - 12:43pm

پاسخ به موضوع  [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 357 , 358 , 359 , 360 , 361 , 362 , 363 ... 650  بعدی
 ردیاب یونی ساخت دوستان سایت همسایه (فرانکو) 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

http://www.techlib.com/electronics/allband.htm

خدايا مددی کن

پنج شنبه 21 تیر1397 - 2:35pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

Rlo نوشته است:
سلام دوستان . اگه میشه لطف کنید تست ولتاژ فرانکو رو بصورت یکجا بذارید ممنون میشم
مثلا ولتاژ امیتر ها و پایه های ای سی
مدار من از لحاظ عملکرد صحیح کار میکنه اما ولتاژ امیتر ترانزیسور ها خیلی با هم فرق داره
مثلا امیتر t1 ولتاژ 10.31 داره و امیتر t2 ولتاژی حدود 2و نیم و تی 3 برابر با 4.34 و تی 4 برابر 4.17 و تی 5 برابر با 10.56
با این حال تقریبا عملکرد مناسبی داره که با چرخوندن ولوم ال ای دی خاموش و با نزدیک کردن موبایل شروع به روشن شدن میکنه

شما ولتاز پایه های کلکتور رو اعلام کردی که همگی مناسب هست و برای منم تقریبا همین مقداره. شما کلکتور رو با امیتر اشتباه گرفتی.
پایه های امیتر رو باید بگیری.مثلا امیتر ترانزیستور 2 صفر ولت هست چون به زمین مدار متصله.

پنج شنبه 21 تیر1397 - 5:33pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام به همه دوستان عزیز
اینم ولتاژ های نقاظ مختلف مدار

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

پنج شنبه 21 تیر1397 - 10:55pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

مهندس حمید نظر کلی جنابعالی در مورد مدار فرانکو چیه کلا نتیجه بخش هست ؟
دوست دارم یکی بسازم .
شرمنده مطالعه 360 صفحه سخت بود برا نتیجه گیری بنده.
و اینکه دوستان تونستند در عمق بیشتر از یک متر سنس فلز داشته باشند؟
ممنون @};- @};- @};- ~O) ~O)

برای کسی که می فهمد هیچ توضیحی لازم نیست
و برای کسی که نمی فهمد هر توضیحی اضافه است
آنان که می فهمند عذاب می کشند!و آنان که نمی فهمند عذاب میدهند!
مهم نیست که چه مدرکی دارید! مهم این است که چه درکی دارید.

یکشنبه 4 شهریور1397 - 11:03am
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
بله این طرح نتیجه بخش هست کما اینکه برخی دوستان جواب خوبی گرفتن. البته ساخت این مدار ریزه کاریهای زیادی داره و حتما هم باید زمین تست و یک هدف مشخص که ماهها و ترجیحا سالها مدفون شده باشه داشته باشین تا بتونین از عملکرد دستگاه مطمئن بشین. وگرنه سنس امواج مختلف یا جرقه و امثالهم ملاک نیست. متاسفانه باید همه مطالب رو بخونین تا بتونین نتیجه بگیرین. این طور مدارات جوری نیستن که به صرف ساخت بشه خوب جواب گرفت.
این طرح حداقل تا عمق 2 متر و احتمالا تا 3 متر و حتی بیشتر جواب میده. اما ممکنه تحت شرایط محیطی مختلف همه اهداف رو نتونه سنس بکنه.

یکشنبه 4 شهریور1397 - 2:42pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام مهندس حمید خسته نباشید
به نظرتون میشه از ترانزیستور 2n2484تواین مدار استفاده کرد من سر در گم شدم از 183 یا 550 یا 18 یا این2484 استفاده کنم لطفا منو راهنمایی کنید اینم دیتا شیت ترانزیستور

جمعه 9 شهریور1397 - 7:53pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام و دورود خدمت همه ی اساتید و دوستان عزیز
این اولین پست بنده عضو جدید و کوچیک همه ی اعضا و اساتید محترم در این تاپیک هست . ابتدا باید از زحمات ، آقا بهرام ، erfan , mastr , milad7 , PAYAM20, saeeed60h, zakari, k irani70 , evilman ، مهرآفرین ، سنه دژ ، پویا و البته مهندس حمید عزیز ، که از همشون آموختیم و تلاش کردن و نکات خوبی به تاپیک ازافه کردن تشکر ویژه کنم. با مطالعه ی سایت از بین تمام مدارها فقط فلزجو و فرانکو بنظرم جذاب اومد و تلاش کردم در جهت زحمات دوستان این دو مدار رو بسازم و آزمایش کنم . امید وارم بتونیم نکته ای حتی کوچیک به مطالب عالی دوستان ازافه کنیم . البته حالا حالاها شاگردیم و آرزو بر ما که عیب نیست \:d/ . از همه تاپیک هم یک جمع بندی کلی جمع آوری کردم که تو یک پست مفصل و مشروح در آینده خدمتتون ارائه می شه ، می تونه یک دید کلی به دوستان تازه وارد و بقیه ی عزیزان بده ، البته مطالبی بوده که بنظر بنده جالب اومدن . امیدوارم مورد توجه دوستان قرار بگیره @};- @};-

تا در طلب لقمه ی نانی نانی * تا در طلب گوهر کانی کانی
این نکته ی رمز اگر بدانی دانی * هرچیز که در جستن آنی آنی

جمعه 9 شهریور1397 - 9:48pm
مدیر کل
مدیر کل

mohsen90 نوشته است:
سلام مهندس حمید خسته نباشید
به نظرتون میشه از ترانزیستور 2n2484تواین مدار استفاده کرد من سر در گم شدم از 183 یا 550 یا 18 یا این2484 استفاده کنم لطفا منو راهنمایی کنید اینم دیتا شیت ترانزیستور

ممنون.
ترانزیستوری که میفرمایین ممکنه جواب بده ولی بر اساس جمع بندی نتایجی که تا الان بدست اومده توصیه میکنم از BC550 با بتا یا hFE بین 400 تا 600 استفاده کنین. حالا اگر پسوند C هم داشت بهتر هست اما اگر نداشت اشکالی نداره و درستی محدوده بتا که عرض شد کفایت میکنه.

جمعه 9 شهریور1397 - 10:19pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

تصاویر کامل برد مدار رو خدمتتون میزارم ، برای بعضی از قطعات از سوکت نظامی استفاده شدن ، عجب سوکت های جالبی هستن ، این سوکت ها قابلیت جابجایی و انجام آزمایشات مختلف رو با قطعات متفاوت ، ایجاد می کنن . البته باید توجه کرد که استفاده از سوکت در طولانی مدت با اکسید شدن سطح فلز سیم وارد شده به اون باعث عدم اتصال درست قطعات می شه . جالبی سوکن نظامی اینه که بعد از تعیین قطعه اصلی به راحتی می شه اون رو از بالای برد لحیم کرد و یک اتصال عالی داشت. :-BD البته باید در نهایت تمام قطعات با پایه های بلند رو نیز کوتاه نصب کرد تا ایجاد حالت سلفی یا راه ورود امواج مزاحم نباشه . بنده تو این برد بعدا تعدادی از خازن ها رو با ولتاژ بالا تر تعویض کردم. زنده باشید

جمعه 9 شهریور1397 - 11:03pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ادامه ی تصاویر @};-

جمعه 9 شهریور1397 - 11:09pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 357 , 358 , 359 , 360 , 361 , 362 , 363 ... 650  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 51 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure