انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 9 فروردین1403 - 1:33am

پاسخ به موضوع  [ 1964 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 162 , 163 , 164 , 165 , 166 , 167 , 168 ... 197  بعدی
 اپراتوری و اعلام نتایج و عملکرد نقطه زن فلزجو PI 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

عرض من بیشتر بر اساس تجربیات مشابه داخل چاله بود وگرنه این میتر سنس و آیدی بخودی خود لزوما بمعنی خطا نیست. با این حال آیدی های پایین همونطور که در راهنما ذکر کردم احتمال خطای ذرات بودن رو بالا میبره. بعلاوه ثابت نبودن ایدی خودش نشانه دیگری از خطاست و باید دید آیا درست اپراتوری کردین و ایدی بین 28 تا 32 تغییر داشته و آیا ایدی روی مرکز هدف اینقدر بوده و اصلا سنس شما مرکزیت داشته یا خیر؟ به همین دلیل عرض کردم بهتره با لوپ 60 هم تست کنین.
رابطه خاصی بین میتر و آیدی وجود نداره جز اینکه هر چه میتر بالاتر باشه آیدی و کل تفکیک بیشتر قابل اعتماد هست. البته میتر 70 در حدی قوی محسوب میشه که بشه روی تفکیک حساب کرد.
کار داخل تونل از حیث وجود سقف کمی مشکل هست و باید از لوپ کوچکتر استفاده کرد. اگر ابعاد تونل طوری باشه که خودتون بتونین براحتی داخلش حرکت کنین لوپ 60 جواب میده ولی اگر فضا محدود تر باشه باید از لوپ 30 استفاده کنین.

جمعه 19 مرداد1397 - 12:57pm
کاربر فعال
کاربر فعال

دوستان سلام اگه کسی فلزیابی که اقا مجتبی ساخترو دست دومشو داشت بمن اطلاع بده م میخرم تشکر

جمعه 2 شهریور1397 - 8:55pm

با سلام
جایی رو با کویل 1.5 سنس داشتم به طوری که میتر در مرکز 175 (از 35 شروع و در مرکز به 175 می رسید )و ای دی 52 و نان اف 66 و با لوپ 60 میتر از 11 شروع میشد تا مرکز به حدود 60 می رسید بقیه حدودا همون بود . با این اوصاف
1 - به نظر شما عمق هدف چقدر میتونه باشه ؟
2- ایا هدف ارزشمنده ؟(ایا ممکنه حلب یا فلزات دیگه باشه چون به فلزی بودن مطمعنم چون از 4 طرف سنس داشت)
با تشکر

قبل از اینکه نا امید بشی یک بار دیگه امتحان کن .

شنبه 3 شهریور1397 - 11:45am
مدیر کل
مدیر کل

خسته نباشین.
1- با توجه به اینکه حجم گیری رو بیان نکردین فقط میشه حداکثر عمق رو تخمین زد که حدود 2.5 متر هست. اگر حجم کم باشه عمق هم کمتر از این خواهد بود اما در هر صورت سطحی نیست.
2- با این مشخصات تفکیک و بخصوص وجود میتر غیر آهنی مثبت تا این حد بالا هدف نمیتونه چیزی مثل آهن زنگ زده یا حلبی باشه و نشان میده در عین اینکه غیر آهنی هست قدمت زیادی هم داره. شانس با ارزش بودن چنین هدفی بالاست.

شنبه 3 شهریور1397 - 2:30pm

سپاسگزارم مهندس ،همیشه باعث دلگرمی هستید
نحوه دقیق و کامل حجم گیری و عمق گیری با کویل و لوپ های مختلف رو تو کدوم پست میتونم بخونم . (بیشتر کول و لوپ 1.5 و 60 )
متشکرم

قبل از اینکه نا امید بشی یک بار دیگه امتحان کن .

یکشنبه 4 شهریور1397 - 12:52pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم. لطف دارین. @};-
حجم گیری سادست. ابتدا مرکز هدف یعنی جایی که بیشترین میتر سنس رو دارین مشخص کرده و علامت بزنین. سپس از 4 طرف شبیه حالت بعلاوه (+) بسمت مرکز هدف حرکت کنین و جایی که بوق شروع میشه و جایی که قطع میشه رو علامت بزنین. اینجوری به یک مربع میرسین که حجم ظاهری هدف از دید فلزیاب هست و تا حد زیادی محدوده حفاری رو هم برای شما مشخص میکنه.

یکشنبه 4 شهریور1397 - 2:34pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

مهرافرین نوشته است:
با دیدن این ویدئو بیش از پیش به قدرت فلزجوی استاد حمید پی بردم :D

https://www.youtube.com/watch?v=bmQpbF17q78

زنده باد :ymhug:

سپاس از ایشان @};-

جناب مهرافرین با اینکه سال 95 این پیام رو گذاشتین نمیدونم این فلزیاب دست ساز یا شرکتی ولی واقعا خیلی ضایعست.
20 سانت بیشتر لوپ رو تکون نمیده ثباتش به هم می خوره.مجددا بالانسش میکنه جالب اینجاست محل تست فروشگاست :D :D
با اینکه فلزجو به بعضی خاکها یا سنگها مثل سایر فلزیابها حساسیت نشون میده ولی ب بسیار سر تر از اینه.

یاشا مهندیس حمید یاشا.

انان که دستی را که نانشان میداد گاز گرفتند
محکومند به بوسیدن پاهایی که لگدشان می زند.

چهارشنبه 7 شهریور1397 - 11:18pm
مدیر سایت
مدیر سایت

با سلام خدمت عزیزان
مهندس حمید عزیز یک لوپ 40 به روش استوانه ای ساختم با اهم 0/9 الی 1 دقیق ، اما بدون شیلد گرافیت ، جایی رو سنس با میتر 250 داشتم با حساسیت 10 که بعد از حدود 40 سانت برداشت خاک یک تیکه 10 سانتی خشت قرمز مرطوب بیرون اومد که بیرون از خاک هم با میتر 200 سنس میشد ، و بعد از خارج شدن خشت قرمز از خاک دیگه اون مکان سنس نداشت ، اولین باری بود که به همچین موردی برخوردم ! نتیجه اینکه اهم لوپ نباید از 1/2 اهم کمتر و از 1/5 اهم بیشتر باشه در تست های قبلی با اهم لوپ های 1/2 الی 1/5 همچین سنسی وجود نداشت ، جهت اطلاع و تجربه دوستان عرض شد ! لوپهایی که آقا مجتبی ساخته بسیار عالی و با کیفیت هست و خیلی عالی جواب داده چون تمام اصول فنی رو رعایت کرده . @};-

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

سه شنبه 13 شهریور1397 - 8:07am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

اپراتوری فلزجو

مطلب طولانی ولی با ارزش

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت همه دوستان که بدنبال دانش اند.خسته نباشید ویژه خدمت یاور همیشه همراه حمید جان عزیز که هنوزم بشکل خستگی ناپذیری جوابگویی همه هست
یه مدت من نبودم بدلایل شخصی تا مدتی قبل که به اصرار یکی از دوستان براشون یه فلزجو بسیار مرتب ساختم و جوابهایی که از اپراتوری خودم با فلزجو گرفتم رو حیفم اومد برای دوستان نذارم فلزجو با اعداد id براحتی شکل هندسی اجسام رو تشخیص میده و اما بعد
حالت هایی رو که الان خدمت دوستان ارائه میدم در حالتی هستن که دستگاه شما در حالت نرمال باشه و قسمت تفکیک و اعداد سه گانه و از لحاظ فیزیکی در حالت نرمال باشه

اپراتوری با لوپهای زیر ۶۰!!! در حالت reject off

Id:61-66,ferro:58-61 سیم ،میخ و اجسام باریک و تا حدودی کشیده اهنی
Id:50-66(58), fe:58-61 اهن و اجسام بی ارزش
Id:30-35&70-75 سکه و اشکال دایره ای شکل
Id:78-82انگشتر و اجسام توخالی مثل قوری
Id:40-50ناشناس
Ferro:58-61   اهن
Ferro:30-35  نقره
Ferro:15-30  طلای قدیمی

دوستان توجه کنن اگه کد ۳۰ یا ۳۵ با تغییر میتر رو ثابت داشتید بدون شک دایره یا سکه بسیار دقیق  دارید
اعداد گفته شده تا تلرانس ۳عدد میتونه تغیر کنه در تشخیص شکل اجسام با Id شک نکنید و درمورد تفکیک باید بدونید حتی تغییر لوپ و بهم ریختگی اعداد سه گانه میتونه کاملا متفاوت کنه تفکیک شمارو

درمورد عمق زنی باید بدونید اگر گاها نمایشگر  میتر شما به درجه بالایی رسیده ولی خود عدد میتر عدد پایینی رو نمایش میده مثلا ۳۰ بدونید اون جسم بسیار ریز و در سطح قرار داره اگه نمایشگر میتر و عدد بالایی داشتید جسم تقریبا بزرگ و عمق زیر ۱ متر اگر عدد میتر بالا و نمایشگر میتر پایین داشتید جسم بزرگ و عمق بالا خواهد بود که درمورد قسمت اخر بسیار کمتر پیش میاد

گاها جایی کار میکنید که روی حساسیت ۱۰تا۱۵ بصورت مرتب و پاره وقت سنس عددی دارید که با باقی جاهای اطراف هم یکسانه احساس بر خطا میکنید لوپ رو به سمت بالا میبرد و میبینید سنسی موجود نیست و دستگاه در حالت نرماله باید بگم این از خطای خاک یا معدنی بودن جنسش هست تنها راه اینه که حساسیت دستگاه رو بشدت پایین بیارید

نکته نهایی  در تشخیص درست هدف شک دار همیشه وقتی به نقطه ای مشکوک شدید که عایا این سنس واقعی بوده یا نه  با توجه به میتر روی سنس ۱۵ اون رو کم کنید حتی تا جایی با حساسیت ۱ اگر باز هم جواب گرفتید بدونید اون مکان خطا نخواهد بود

تمام اطلاعات بالا طی کار چندساله با فلزجو در بهترین و بدترین شرایط کاری بوده  امیدوارم مورد استفاده قرار بگیره  و بتونید از وقتتون بهتر استفاده کنید امیدوارم گوشه ای  یک در هزار از زحمات و تلاشهای حمید عزیز رو  پاس کرده باشم

حاکم سرزمین خویش باش ، حتی اگر به وسعت شانه هایت باشد.

پنج شنبه 12 مهر1397 - 3:57pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

91150472039 نوشته است:
با سلام خدمت همه دوستان و اساتید به خصوص مهندس حمید عزیز.بنده به دلیل مشغله زیاد مدت طولانی بود که نتونستم برای کاووش برم ولی بالاخره تو این هفته یه جا برای کاووش رفتیم که به یه نکته برخورد کردم که گفتم از شما بزرگواران هم بپرسم.
یه محیط به اندازه 1000 متر مربع منطقه کوهی حدود 4ساعت کار مداوم باتنظیمات مختلف که در سه نقطه بوق مشکوک که در هر سه نقطه عدد تفکیک حدود 64 تا 82 و nonfe +12تا +24 عدد سنس از کناره ها 30 و مرکز نهایتا تا140 بالا میومد.تنظیمات هم:
فرکانس 35تا 200 پهنای پالس 180 تا 250 انتگرال 44 دیلی اتو 18 دیلی دستی 35 تا 50 اسپید 7 گراند 5 البته با گراند خاموش هم تست کردم. ابعادی که میداد با لوپ 60 حدود 1در1 بود که بعداز نیم متر کندن به یه لایه ضخیم آهک سفت برخوردیم که حدودا 20 سانت ضخامتش بود و هر چقدر حفاری میکردیم همراه با کندنش سنس هم عقب میرفت که در نهایت بد از از بین بردنش سنس هم از بین رفت دقیقا در هر سه قسمت موارد مشابه بود که واقعا مونده بودم چیکار کنم. اگر طولانی شد ببخشید منتظر راهنماییتون هستم.ممنون.

خسته نباشید میگم.مدتی قبل بنده هم به همچین موردی خوردم که منطقه کاملا صحت دار بود ولی بدلیل وسعت زیاد مکانی مجبور شدم ابتدا چند نقطه رو با چشم پیدا کنم که اولین مورد طرحی شبیه قبر برجسته دور سنگ چین با اندازه حدود ۳.۵متر در ۲.۵ متر بود که در نقطه بالایی طرف سر میتر در یک نقطه به حدود ۷۰۰رسید با non-fe 78 اول فکر کردیم یه جسم بزرگ و بسیار نزدیک باشه متاسفانه شرایط جوری شد که نتونستیم در اون لحظه حفاری کنیم بعد از مدتی وقتی حفاری رو شروع کردیم بعد از کندن ۲۰ سانت سنس از محل حفاری به سمت چپ رفت و داخل رو نمیزد جوری شد مجبور شدیم همون رو ادامه بدیم جالب ادامه دادن بود در حدود ۳۰ سانت به ۳سنگ منظم بصورت مثلث قفل شده رسیدیم بعد از اون تغیر رنگ خاک بعد از اون گل بو دار و تعدادی استخوان و یه تکه النگو یشم سبز با روکش طلا که طبیعتاً میتر۷۰۰ از اون دستبند به اون ریزی و روکش نازک طلا نبوده ادامه دادیم به تکه های زغال رسیدیم بعد از اون گل پخته شده رسیدیم که کلنگ درونش با هزار بدبختی کار میکرد و دلیلش برای جلوگیری از نفوذ رطوبته بعد از اون به ۳۰سانت اهنک سفت خوردیم که در نهایت بعد همه این لایه ها به ساروچ سفید مایل به شیری رنگ رسیدیم و در نهایت هیچ فلزی ندیدیم :(( از این رو مطمعن شدم پاین تر و بزرگ تر از این حرف ها باشه متاسفانه بدلیل بد جا بودن موقعیت مکانی و اتفاقاتی که افتاد ما دستگاه رو از دست دادیم که نشد باز نقطه زنی کنم.و هنوزم تو دلمه.با هرکس صحبت کردم تایید میکنن که صحت داره.شایان ذکره این مکان به دوران قبل از اسلام بر میکرده

حاکم سرزمین خویش باش ، حتی اگر به وسعت شانه هایت باشد.

پنج شنبه 12 مهر1397 - 11:04pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 1964 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 162 , 163 , 164 , 165 , 166 , 167 , 168 ... 197  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 21 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure