انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 9 فروردین1403 - 12:19pm

پاسخ به موضوع  [ 20 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2
 پاور بانک بسازید ( شارژر اضطراری موبایل و تبلت ) 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: آذربایجان
تهم نوشته است:
pouya83 نوشته است:
هوشیار عزیز اون بازری که روی فیبر نصب کردی چیه/

اقا پویا منم اولش فکر کردم بازره
ولی اون بست پلاستیکی جعبست برای نگهداشتن بورد

خخخخخخ :D

دمت گرم داداش

چهارشنبه 30 اردیبهشت1394 - 6:20pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

hoshyar191 عزیز باتری ورودی باید چند آمپر باشه ؟ همونطوریکه میدونید آمپر خروجی اکثر شارژرهای موبایل بین 500 تا1000میلی امپره.اگه مثلا از یه باتری 12ولت 4.5 امپر استفاده بشه آیا این مقاومتها جریان خروجی رو به اندازه مطلوبی که باعث خرابی باتری موبایل نشه تولید میکنند؟

پنج شنبه 30 اردیبهشت1394 - 12:15am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

پویا جان اساس پاور بانکها با هر بار شارژ باطریش ، برای یک یا دوبار شارژ کردن ساخته شده همچنین حجم کم و سبک و قابل حمل . این قضیه در پاور بانکهای چینی بی نام نشان رعایت نشده حتی اونا دارای باطری لیتیومی نبوده و از باطری سنگین اسیدی استفاده کرده اند. حالا شما اگر از یک باطری 4و نیم آمپر ساعت استفاده کنید سنگین بنظر میرسه ولی باهش میشه 4 یا 5 بار باطری رو شارژ نمود که برای یک هفته دوری از برق کفایت میکنه.
مطلب بعدی اینه که ولتاژ 12 شما به 5 ولت تبدیل میشه و به مدار شارژ داخل باطری یا گوشی سرازیر میشه و اونجا کنترلهای لازم روش انجام میشه .
یادت باشه پایه های کناری در usb ها پایه های + و - هستند و دو پایه ی وسطی پایه های دیتا . در بعضی مدلها نیاز نیست از دو پایه ی وسط استفاده بشه ولی در این طرح طراح خواسته ولتاژ usbشارژرها رو شبیه سازی کنه . و حدود 1 ولتی به اون دوتا پایه داده که ضروری بنظر نمیرسه .
اگر شما دغدغه ی اون مقاومتها رو داری از این طرح ساده استفاده کن . قطب +و_ رو درست رعایت کن.
ولی گاهی اوقات داشتن یک پاور بانک شرکتی مرغوب با نشان دهنده ی مانده ی ولتاژ باطری ( چون کوچیک و سبکه ) معقول تر ه.

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

علم گنج بزرگیست که با خرج کردن تمام نمی شود.

پنج شنبه 31 اردیبهشت1394 - 8:44pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

hoshyar191 نوشته است:
پویا جان اساس پاور بانکها با هر بار شارژ باطریش ، برای یک یا دوبار شارژ کردن ساخته شده همچنین حجم کم و سبک و قابل حمل . این قضیه در پاور بانکهای چینی بی نام نشان رعایت نشده حتی اونا دارای باطری لیتیومی نبوده و از باطری سنگین اسیدی استفاده کرده اند. حالا شما اگر از یک باطری 4و نیم آمپر ساعت استفاده کنید سنگین بنظر میرسه ولی باهش میشه 4 یا 5 بار باطری رو شارژ نمود که برای یک هفته دوری از برق کفایت میکنه.
مطلب بعدی اینه که ولتاژ 12 شما به 5 ولت تبدیل میشه و به مدار شارژ داخل باطری یا گوشی سرازیر میشه و اونجا کنترلهای لازم روش انجام میشه .
یادت باشه پایه های کناری در usb ها پایه های + و - هستند و دو پایه ی وسطی پایه های دیتا . در بعضی مدلها نیاز نیست از دو پایه ی وسط استفاده بشه ولی در این طرح طراح خواسته ولتاژ usbشارژرها رو شبیه سازی کنه . و حدود 1 ولتی به اون دوتا پایه داده که ضروری بنظر نمیرسه .
اگر شما دغدغه ی اون مقاومتها رو داری از این طرح ساده استفاده کن . قطب +و_ رو درست رعایت کن.
ولی گاهی اوقات داشتن یک پاور بانک شرکتی مرغوب با نشان دهنده ی مانده ی ولتاژ باطری ( چون کوچیک و سبکه ) معقول تر ه.

ممنون دوست عزیز

جمعه 31 اردیبهشت1394 - 12:01am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

hoshyar191 نوشته است:

پس با این حساب اون دوتا مقاومت فقط برای ولتاژ پایه های 2و3 که دیتا هستند میباشد و اگه اونارو وصل نکنیم مشکلی برای شارژ کردن باتری گوشی پیش نمیاد؟

شنبه 2 خرداد1394 - 7:19pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

بله اون دوتا مقاومت فقط برای ولتاژ پایه های 2و3 که دیتا هستند میباشد و اگه اونارو وصل نکنیم مشکلی برای شارژ کردن باتری گوشی پیش نمیاد.

شنبه 2 خرداد1394 - 11:33pm
کاربر فعال
کاربر فعال

محل اقامت: وطنم ایران
سلام بچه ها، کسی تاحالا این مدار روساخته که ببینه برای گوشیهای اندرویدی وضعیتش چطوریه؟

پنج شنبه 20 خرداد1394 - 1:20am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام
مهندس حمید مداری که جناب هوشیار در بالا گذاشتن رو من ساختم . رگلاتور 5 ولت با هیتسینگ تو 5 ثانیه اونقدر گرم میشه که نمیشه بهش دست زد.
مقاومت و خازن هم بهش اضافه کردم یا مقاومت خیلی داغ میشه یا رگلاتور.
لطفا کمک کنین چیکار کنم که جریانش محدود بشه .
ممنون

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

جمعه 22 تیر1397 - 7:14pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محمد جان مداری که معرفی کردم مشکل داغ شدن رگلاتور داره و متاسفانه مناسب نیست ، برای ساخت پاور بانک بهتر است از ماژول های مخصوص پاور بانک استفاده کنید ، این ماژول ها در بازار موجود هست و مناسب ساخت پاور بانک می‌باشد . یعنی نشان دهنده شارژ باتری دارد ، خروجی یو اس بی دارد و حتی چراغ قوه اظطراری ، و با شارژر خود گوشی شارژ می‌شود .
البته نمونه هایی هم هست که قاب استاندارد باتری و ماژول پاور بانک در یک باکس شیک عرضه میشود . و مناسب باتری لیتیومی می باشد.
من دو نمونه ساختم. و از نظر قیمت و کارایی راضی هستم.
حال اگر شما در نظر دارید از باتری ۱۲ ولت برای ساخت پاور بانک استفاده کنید بهتر است از ماژول کاهنده استفاده کنید و روی ۵ ولت تنظیم کنید.
از اینکه مداری معرفی کردم که کارایی نداشته عذرخواهی میکنم.

جمعه 22 تیر1397 - 11:27pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام دوست عزیزم @};-
به شخصه همیشه از پست های پر بار شما استفاده کردم.
جناب هوشیار منظور بنده از ساخت این مدار , میخواستم چراغ قوه اضطراری بسازم که هم روشنایی , چراغ فلاشر,فلش پلییر،فندک برقی و...(بجر چراغ و فلاشر و پاور بانک همرو بی خیال شدم)
پاور بانک رو هم واسه اورژانسی میخواستم که مثلا 5% باتری رو شارژ کنه والا واسه چراغ قوه دیگه شارژباتری کم میارم واسه اون از این مدار ساده میخواستم استفاده کنم.
@};-

جمعه 22 تیر1397 - 11:48pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 20 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 22 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure