انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 9 فروردین1403 - 1:38am

پاسخ به موضوع  [ 70 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7  بعدی
 درایور و تقویت کننده قدرتمند برای سنسور FLC100 - EMS100 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

مهم نیست چی فکر میکنید جناب مهر افرین اصلا مهم نیست فقط این رو خوب میدونم که حتی شما فکر ساختن این مدار رو نکردید و قضاوت میکنید و متاسفم برای شما که بجای اینکه از ایشون حمایت کنید تا طرحشون رو تکمیل کنن و به بهترین شکل اصلاح بشه از همون پست اولتون در این تاپیک اقدام به خراب کردن این طرح کردید بنده میدونم شما و امثال شما هیچوقت قدرت ساخت رو ندارید بنابر این بهتون پیشنهاد میدم کنار گود بایستید و نظاره گر باشید در ضمن بهره دایه بهتر از مادر برای مردم نشید اگر طراح این طرح هم فروشنده باشن این مهم هست در اینجا چیزی رو شما هزینه پرداخت نکردی تا الان پس بهتره فقط تشکر کنی و ساکت بشینی بیشتر از این ادامه نده

یکشنبه 20 خرداد1397 - 7:03am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

pmd نوشته است:
مهم نیست چی فکر میکنید جناب مهر افرین اصلا مهم نیست فقط این رو خوب میدونم که حتی شما فکر ساختن این مدار رو نکردید و قضاوت میکنید و متاسفم برای شما که بجای اینکه از ایشون حمایت کنید تا طرحشون رو تکمیل کنن و به بهترین شکل اصلاح بشه از همون پست اولتون در این تاپیک اقدام به خراب کردن این طرح کردید بنده میدونم شما و امثال شما هیچوقت قدرت ساخت رو ندارید بنابر این بهتون پیشنهاد میدم کنار گود بایستید و نظاره گر باشید در ضمن بهره دایه بهتر از مادر برای مردم نشید اگر طراح این طرح هم فروشنده باشن این مهم هست در اینجا چیزی رو شما هزینه پرداخت نکردی تا الان پس بهتره فقط تشکر کنی و ساکت بشینی بیشتر از این ادامه نده

ماهیت شما برای همه روشن هست و بد به حال ایشون که چون شمایی از ایشون حمایت میکنید! ;)

نادان صحبت از کارآیی مدار هست نه ادعای طراح!

اینکه کسی از مداری انتقاد کنه ربطی به دانش الکترونیک اون شخص نداره بلکه کافیه مطالعاتی روی سیستمها انجام بده تا محدودیتهای اونها رو بشناسه!

خیلی جالبه که مهندس حمید با اون همه دانش در الکترونیک که من لااقل تا الان همانند ایشون رو ندیدم با دلیل و مدرک به همه اعضا چه بی سواد چه با سواد با زبان خوشون صحبت میکنه و همه رو قانع میکنه(البته آدمهای منطقی) اما هرکس دیگری که تا الان اومده یه مدار ساده طراحی کرده حاضر نیست به پرسشهای کاوشگران جواب بده!! :-?
(البته بجز مجتبی)

واقعن عجیبه برام!
چرا حتی حاضر نیستند ادعاهای خودشون رو اثبات کنند و فقط میگن ما مهندس و طراح هستیم پس ما بهتر میدونیم و شما چون سواد الکترونیک ندارید پس حق سوال کردن هم ندارید!! :|

سه شنبه 21 خرداد1397 - 3:18am
کاربر فعال
کاربر فعال

دوست من حرفهای ایشون کاملا صحیح هست فقط یک جمله ایشون مورد داره اینکه فلزیابها ا ۱.۵ متر بیشتر نمیزنن فقط مورد داره در مورد دیگر جملات کاملا صحیح فرمودن مگنومترهای تصویری میتونن حفره رو در عمقهای بالا سنس کنن و فلز رو هم بنده تا ۳.۵ متری تونستم سنس کنم ولی اگر منطقی باشی هیچ نقطه زن پالسی قدرتی در حد یک مگنومتر نداره شاید دوست من اطلاعات ما کم باشه ولی ایشون چون طراح هستن بهتر از بنده و شما میدونن چی طراحی کردن در کل حرفهای حاشیه ای باعث اختلال در پیشرفت طرح میشه شما هم لطف کنید کمی صبور باشید بنده از ایشون ابتدا تشکر میکنم بابت طرحشون و درخواست دارم کارشون رو ادامه بدن

سه شنبه 22 خرداد1397 - 7:55am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام من این تقویت کننده رو ساختم خروجیش به 5 ولت نمیرسه یعنی زمانی که خروجی سنسور 5 ولت هست خروجیی تقویت کننده 4 ولت هست و زمانی که خروجی سنسور صفر هست خروجی تقویت کننده 1ولت هست میشه راجع به تقویت کننده توضیح بیشتری بدید ایا خودتون طراحی کردید یا از جایی برداشتید منبعی چیزی داره

سه شنبه 22 خرداد1397 - 8:27am
کاربر فعال
کاربر فعال

دوست من بنده دارم مونتاژ رو تموم میکنم اجازه بدید بزودی تست میکنم و خبر میدم شاید جایی از مدار شما مشکل داره

سه شنبه 22 خرداد1397 - 9:21am

باسلام و عرض ادب خدمت دوستان گرامی خصوصا explore245 عزیز که زحمت این مدار بسیار باارزش رو کشیدن.فقظ میخواستم یه زحمتی بدم و اون اینکه یه راهنمایی درمورد خرید سنسور که در حقیقت نقش اصلی و اساسی علاوه بر زحماتی زیادی که explore245 عزیز در این طرح کشیدن رو ایفا میکنه بدید ممنون میشم چون الان خواستم بگیرم و انقدر تنوع محصول و تقلبی و اصل بودنش مطرحه که واقعا سردرگم شدم .ممنون میشم اگه به راهنمایی هم دراین مورد بکنید بایک دنیا سپا س فراوان از زحمات شما

سه شنبه 22 خرداد1397 - 11:00am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

pmd نوشته است:
دوست من حرفهای ایشون کاملا صحیح هست فقط یک جمله ایشون مورد داره اینکه فلزیابها ا ۱.۵ متر بیشتر نمیزنن فقط مورد داره در مورد دیگر جملات کاملا صحیح فرمودن مگنومترهای تصویری میتونن حفره رو در عمقهای بالا سنس کنن و فلز رو هم بنده تا ۳.۵ متری تونستم سنس کنم ولی اگر منطقی باشی هیچ نقطه زن پالسی قدرتی در حد یک مگنومتر نداره شاید دوست من اطلاعات ما کم باشه ولی ایشون چون طراح هستن بهتر از بنده و شما میدونن چی طراحی کردن در کل حرفهای حاشیه ای باعث اختلال در پیشرفت طرح میشه شما هم لطف کنید کمی صبور باشید بنده از ایشون ابتدا تشکر میکنم بابت طرحشون و درخواست دارم کارشون رو ادامه بدن

خب مهندس اینو از همون اول هم میتونستی توضیح بدی بجای اینکه ...

مهندس حمید نظر شما در این مورد چی هست؟؟

چهارشنبه 23 خرداد1397 - 4:09am
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
جا داره ضمن خوشامدگویی خدمت explore245 عزیز ابتدا از ایشون بابت ارائه این طرح تشکر کنیم هر چند بنظر میرسه طرح چه در بخش سخت افزار و چه نرم افزار بصورت دمو و با "کارایی محدود" ارائه شده و در این صورت مشخصا جنبه تبلیغاتی طرح جهت بهره برداری تجاری در مراحل بعدی قویتر از جنبه ساخت و استفاده اون توسط عموم هست!
بنظر من هر کسی طرحی عرضه میکنه لازم نیست سایر سیستمها رو زیر سوال ببره یا ضعیف جلوه بده بلکه طرح خودش در جایگاه بالاتری قرار بگیره! این کار از هر حیث اشتباه هست و تجربه نشون داده در دراز مدت نتیجه عکس داره. وانگهی پس از گذشت دهها سال از اختراع هر یک از سیستمهای مذکور دیگه کارایی هر کدوم مشخص هست. حالا برخی فروشندگان ادعاهای جدیدی مطرح میکنن یا برخی کاوشگران توقعات عجیب و غریب دارن ؛ چیزی رو در واقعیت کارکرد این سیستمها تغییر نمیده!
در خصوص چند مطلبی که در مورد کارایی فلزیاب ها عنوان شد لازم میدونم با توجه به اشرافی که به این سیستمها دارم نکاتی عرض کنم. فلزیاب پالسی با فریم 1 متری فلز 20 در 20 رو میتونه تا حدود 2 متر بصورت فلز جدید و در تست هوایی سنس بکنه. حالا این هدف بصورت یک دفینه قدیمی در خاک ممکنه با این کویل تا حدود 3 متر هم قابل سنس باشه ولی به احتمال قریب به یقین امکانی برای سنس اون در عمق 4 متر وجود نداره. اما اینکه گفته بشه برد مفید فلزیاب ها 1.5 متر هست در بیان کلی اصلا مطلب صحیحی نیست و نهایتا در خصوص فلزیاب های VLF یا سایر فلزیاب هایی که لوپهای کوچکتر از 45 سانت دارن صدق میکنه. در واقع برای دفینه یابی حرفه ای باید حتما از فلزیاب با کویلهای بزرگ بهره گرفت که طبیعتا فقط در نوع پالسی امکانپذیر هست و در این صورت مثلا با فریم 2 متری تا عمق 8 متری هم امکان سنس هدف وجود داره کما اینکه مواردی از کشف فلز در عمق 5 یا 6 متری بارها گزارش شده. این خلاصه مطلب در مورد برد فلزیابهاست.
اما در مورد سیستمهای مگنومتر یا به بیان صحیح تر "مگنتومتر" سیستم کار کلا فرق داره. دوستان مصرف کننده یا حتی صاحب نظر و طراح در این زمینه باید به این نکته فنی مهم توجه داشته باشن که اصولا مگنتومتر امکانی برای سنس "فلز" نداره که حالا بخوایم برد فلزیابی اون رو بررسی کنیم! منطق کار مگنتومترها اندازه گیری مغناطیس و بررسی تغییرات میدان مغناطیسی هست و ربطی به فلز نداره! بر این اساس مگنتومتر تنها دو چیز بدرد بخور در کاوش رو میتونه مشخص بکنه: 1- حفره 2- آهن ! امکان تشخیص حفره بر اساس کم شدن میدان مغناطیسی زمین در اون قسمت محقق میشه و آهن هم که مشخصا بدلیل داشتن مغناطیس بسیار زیاد بطور واضح و کاملا متفاوت از حفره قابل تشخیص هست. پس این سیستمها چیزی تحت عنوان سنس طلا ندارن! فلزات غیر آهنی صرفا بلحاظ حفره اطرافشون قابل تشخیص هستن و در اکثر قریب به اتفاق موارد امکان تشخیص حفره خالی با حفره ای که طلا داخلش قرار گرفته وجود نداره! هر کسی ادعایی غیر از این داره باید اون رو ثابت بکنه وگرنه تئوری کار مگنتومترها واضح تر از این حرفهاست که با ادعای کسی تغییر بکنه. نظر به تجربه چند ساله بحث و گفتگو با هزاران کاوشگر لازم میدونم این نکته اساسی رو متذکر بشم که با توجه به تخلیه بسیاری از مکانهای مهم و باستانی در گذشته بلحاظ اینکه هیچ یک از سیستمهای حفره یاب اعم از مگنتومترها و سیستمهای زمین شناسی یا ژئوفیزیک و همینطور GPR امکانی برای مشخص کردن وجود یا تخلیه بار در فضای خالی رو ندارن ؛ پیدا کردن حفره ها و تونلها و اتاقک هایی که یا از ابتدا خالی بودن یا بار اونها تخلیه شده توسط این سیستمها رایج هست. در واقع بین سیستمهای متعارف و قابل اعتماد تنها انواع فلزیاب هستن که خود جنس رو در صورت وجود سنس میکنن.
دوست دیگری فرمودن مگنتومتر امکان آشکارسازی یک سکه در عمق 2 متری رو داره! مطلقا هیچ یک از این سیستمها چنین امکانی ندارن! اگر شما چنین ادعای غیر متعارفی دارین باز هم راهش گرفتن یک فیلم سادست.
بهرحال فکر میکنم دوست عزیز طراح ما هم بهتر بود در عوض این همه مطلب و توضیح در کانال ؛ چند فیلم مشخص از کارکرد طرحشون در محیط واقعی ارائه میکردن. وگرنه تست در محیط آزمایشگاهی و نشان دادن سنس آهنربا و پیچ گشتی و چنین چیزهایی که تا حالا شاهد بودیم نه بدرد کسی میخوره و نه نشانگر کارکرد واقعی این سیستمها در منطقه عملیاتی هست. اگر دوستان طراح این سیستمها مدعی هستن تستهایی فراتر از حد تستهای بی ارزش آزمایشگاهی انجام دادن و مثلا تونل یا اتاقکی رو تونستن در فلان عمق بدرستی اسکن بگیرن طبیعتا فیلمبرداری واضح از مراحل چنین تستی نه تنها مشکل نیست بلکه بزرگترین تبلیغ برای خودشون هست. البته اگر مثل برخی دیگر دوستان مدعی درست در لحظه انجام چنین تستهای میدانی حساسی دوربین خاموش نبوده باشه یا حجم فیلم طوری بوده که قابل آپلود نبوده یا ... !!!

چهارشنبه 23 خرداد1397 - 2:06pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سپاسگزارم استاد :ymhug:

خب این هم از این.. :D

پنج شنبه 24 خرداد1397 - 4:08am
آواتار کاربر

محل اقامت: gach
حالا سیستم و اطلاعات این دوست غلط بود یا صحیح یا هرچی به کنار
ولی جناب مهرافرین عزیر عین نوجوانان 15 ساله توی محیط اینستاگرام برخورد نکنید لطفا
عین طرفداران استقلال یا پرسپولیس که حتی توی اسیا و تیم ملی هم ارزوی شکست حریف رو دارن
یعنی الان اکثر استقلالیا خوشحالن که ضربه سر طارمی توی جام جهانی گل نشد
نکنید لطفا
یا حق

woke up morning
you got self a gun
mama say you are one in a million
... burn to shine

دوشنبه 4 تیر1397 - 5:59am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 70 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: kambiz1985 , mouloud , Reza1569 و 41 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure