انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 9 فروردین1403 - 4:01pm

پاسخ به موضوع  [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 353 , 354 , 355 , 356 , 357 , 358 , 359 ... 650  بعدی
 ردیاب یونی ساخت دوستان سایت همسایه (فرانکو) 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام عرفان عزیز
من کل تاپیک رو برای نوشته های شما سرچ کردم و مطالب خوبی رو یاد گرفتم و دست گلت درد نکنه که راهنمایی کردی و تجربیاتت رو اینجا بیان کردی اما چند مورد برام هنوز سئوال هست من هم روی فرانکو خیلی کار کردم اما تا الان نتونستم فلز رو باهاش دیتکت کنم حتی یکی از دوستان داخل انجمن گفته بود که ترانزیستورها رو برعکس زده و تونسته دیتکت کنه من این کار رو هم کردم ترانزیستور هم از 550و547و559و548 و... و bc237b , bc239b و هر چی خلاصه گیرم اومده تست کردم 4 مدل دستگاه درست کردم یکی سه چراغ با بازر یکی دیگه سه چراغ رو داره و یه نمایشگر 10 چراغه هم اضافه کردم یکی دیگه 3 چراغه و مازول ولتمر و اخری سه چراغ همراه با 10 چراغ همراه با ولتمر و بازر حتی فیلتر رو دستکاری کردم سلف 2 دور 3 دور 4 دور و 5 دور استفاده کردم انتن یکمتری هم یک دونه و دوتایی استفاده کردم و تغییراتی که در خازن ها دادم خازن c9=1.5nf,c13,c14=330pf,c10=27pf trimer
کل مدارات من به شوکر نویز تلفن بی سیم جرقه فندک گاز لامپ کم مصرف و مهتابی و دست حساسیت دارن و بستگی به خازن ها و ترانزیستور ها این حساسیت ها کم و زیاد میشده اما نکته اخر اینکه ولتاژ من 4.28 تا 4.67 بوده جعبه من چوبی از ام دی اف یک میل هست و شیلد اون هم کاغذ الومینیوم 0.4
که نه خیلی کلفته نه نازک
حالا سئوالاتی که با خوندن تجربیات شما برام پیش اومده
1- ایا جعبه من مناسب هست منظورم جنس جعبه هست
2- ایا شیلدی که به صورت یه تیکه داخل کل جعبه رو پوشونده با این نوع ورق الومینیوم مناسبه یا نه مثلا از کاغذ الومینوم ساندویچی استفاده کنم
3- ایا فیبر مدار چاپی باید دو طرفه باشه و یه طرف اون رو حتما به زمین وصل کنیم یا نه لازم نیست همون یک طرفه خوبه
4- ایا از یک انتن استفاده کنم یا 2 انتن
5- ایا ولتاز من که بین 4 تا 5 هست مناسبه یا حتما بین 5تا 6 باید باشه
6- ایا تغییراتی که در خازن ها دادم لازم هست یا نه مثل شماتیک اولیه فرانکو باید باشه
7- ایا اتصال مازول ولتمر و نمایشگر 10 ال ای دی اختلالی در مدار ایجاد میکنه یا نه مهم نیست که باشه یا نباشه
8- برای اینکه دستگاه رو در سایت بتونیم کالیبره کنیم برای تغییر قطعات بهترین پیشنهاد چی هست ایا باید دستگاه باز بشه یا نه مثلا یه کلید برای اتصال کریستال به مدار بگذاریم و خازن ها رو هم تریمر استفاده کنیم تا بشه راحت تر دستکاری کرد
9- فلز چال شده من الومینیوم و در جای دیگه مس و در جای دیگه اهن هست که 3-5-9 ماه هر کدوم عمر دارن بهتره روی کدوم میدان تست بگیرم همون اهن که 9 ماهه یا مس 5 ماهه
10 - خیلی دوست داریم خودت خبر نداری مرسی از راهنمایی و زخماتی که میکشی

چهارشنبه 1 خرداد1397 - 2:18am
کاربر فعال
کاربر فعال

erfan نوشته است:
pmd نوشته است:
great-arman نوشته است:
درود به دوستان
چند روز پیش با فرانکو در یک مکانی به مساحت حدود 4000 مترمربع تونستم یک درب فلزی قوطی را آشکار کنم و با نقطه زن بکشم بیرون. حداقل از این بابت راضی هستم که این ردیاب میتونه فلز را آشکار کنه حالا فلز مغناطیس شونده باشه یا غیرمغناطیسی.

با این وجود بالاخره معلوم شد دوستان بدنبال چی هستن و کلا حل شد ماجرا امیدوارم هر روز بیشتر از دیروز بتونید از این دربهای قوطی پیدا کنید در سطح دیگه جای بحثی نیست دوستان که راضی هستن هر کسی هم بدنبال همچین موفقیتی هست بسازه

کمال بیشعوری خودتو با این پیام نشون دادی.حالا که ثابت شده این مدار کار میکنه و تمام نظر شما ذره ای ارزش نداشت ازین تایپیک خارج شو و بزار کسانی که به این مدار اعتقاد دارن به فعالیتشون ادامه بدن. نشون دادی اون سالها تجربه ای که ازش دم میزدی در اصل بدرد ساخت دستگاه سبزی خورد کنی و پمپ تخلیه چاه فاضلاب میخوره.دیگه باید روتو کم کنی ازین تاپیک خارج بشی چون حداقل دو نفر ثابت کردن این تویی که نتونستی بسازی ،نه اینکه این وسیله کار کنه.

فرهنگ خانوادگیتو داری کاملا با این جملاتت نشون میدی نه اینکه این مدار جواب نمیده دقیقا مشخص میشه شما از این مدار ظاهرا امرار و معاش میکنید مهم نیست چون میدونم نه شما نه کس دیگه نتیجه ای نگرفته اگر خلافش هست لااقل بعد از اینهمه مدت یه فیلم تست خودت از جنس زرد قرار میدادی در هر حال کسی که باید اینده جوابگو باشه خود شما هستی که ادعای یک یون یاب کارامد رو داری و ادعای نتایج مطلوب ولی هنوز داری ترانزیستور تست میکنی و انقدر بیسوادی که حتی نمیدونی یک یون یاب دقبق باید خوراک خور باشه تا دقیق باشه نه با تعویض ترانزیستو و دور سیم پیچ و فقط باعث تاسف هست همچین کسایی هستن که کورکورانه داران بدنبال انسانهای متوهمی مثل جنابعالی میان در هر حال زمان مشخص میکنه با این حال هنوز در حدی نیستی که خودت احساس میکنی این علائم رو یک انسانی داره که فکر میکنه موفقیت در یک قدمیش هست ولی نمیدونه اون سرابی بیش نیست بسیار اساتیدی هستن در این انجمن که تو گرد پاشون نمیرسی و اطمینان دارم ساختن و تست کردن و متوجه حرف من هم هستن ولی چون روزی شما با این مدار تامین میشه ظاهرا ناراحت بر این قضیه هستی ولی دوستان خودشون ببینن تا الان فیلم تست مبنی بر موفق بودن این مدار برای سنس فلز زرد در عمق بوده و یا همش بازارچه ای بوده برای افرادی قطعه فروش و یا فروشندگان کیت در هر صورت حتی مشکل رو بهت گفتم ولی اینقدر نادانی که حتی با اینکه کسی بهت لطف میکنه به طرفش حمله میکنی اگر خواستی با این مدار به جایی برسی اول برو سراغ مینرو بعد بیا ترانزیستور و سلف عوض کن اینم راهنمایی

چهارشنبه 2 خرداد1397 - 5:31am
کاربر فعال
کاربر فعال

این pmd یکی از اون فروشنده های بی وجدانه که سه سال پیش وقتی که هنوز مدار fpi شناخته نشده بود اونو به اسم خودش میلیونی میفروخت مدار tl12000 رو با یه بارگراف دیجیتالی 4 میلیون میفروخت،تو چندتا تاپیک ادعای واهی کرده برای شناخت شخصیتش کافیه یه سر به تاپیک توتم و فورتون بزنید خودتون متوجه میشید این شیاد فقط قصدش کلاه برداری کردنه.
در مورد فرانکو هم چون تو نتونستی نتیجه بگیری دلیل بر این نیست که مدار مشکل داره در ضمن مهندس حمید هم این مدارو تست کردن و حتی خروجی مدار موقع سنس رو تو اسیلوسکوپ دیدن پس دیگه حرف نزن :-w
در ضمن جناب عرفان رو هم خیلی از بچه ها میشناسن ایشون یه شخص محترم و جا افتاده ای هستن خودش بارها گفته که من حتی مونتاژ هم بلد نیستم و دادم بیرون برام مونتاژ کردن
به هر حال این مدار بدجوری باعث سوزشت شده بهتره ادامه ندی چون مدارکی دارم از کلاه برداری هات که رسوات میکنم مرتیکه الدنگ

چهارشنبه 2 خرداد1397 - 8:18am
کاربر فعال
کاربر فعال

درود بر تو جمله اولتو بخون شاید فکر میکنی بنده قبل از مهندس حمید این مدارو داشتم و میفروختم به هر حال میشینم و نگاه میکنم به حرکات و کارهاتون و همینطور نتایجش شماها اشخاصی هستید که بیشترین ضرر و زیان رو به افراد میزنید اولا که حرفهای شما درست نیست دوما اینو باید بهت بگم اصلا گیرم من فروشنده بی وجدان شاید بتونم سر یکی رو کلاه بذارم ولی ضرر زدنم به یک نفر هست ولی شماها چی میخوای ضرر شما به چند نفر برسه برو داخل همون تاپیکها اطمینان داشته باش اجر به یکی ضرر زدم در عوض یه جا لااقل یه تجربه ای هم داشتم و گذاشتم وشمایی که هنوز نمیدونی این مدار چی هست اومدی و های و هوی میکنی چی ساختی از خودت میخوام نه کس دیگه مرد باشید من وجدان ندارم شما داشته باش بیا وجدانا یه فیلم تست از زدن طلا بذار و حفاری کن و محکم بزن تو دهن من و امثال من بفرما این گرز و میدان

چهارشنبه 2 خرداد1397 - 8:29am
کاربر فعال
کاربر فعال

اولا من هیچوقت کسی رو ترغیب نکردم که این مدارو بسازه در ثانی هرکسی هم بخواد بسازه نهایتا با 200 هزار میتونه مدارو سر هم کنه و بهتر از اینه که بره این مدارو 4 میلیون از یه خدا نشناس بخره.
برای اثبات مردونگی هم باید شما اول پیش قدم میشدی چون دو سال پیش تو تاپیک توتم یه ادعایی کردی و زودم زیرش زدی لینکشم اینجا میذارم تا دوستان خودشون قضاوت کنن و مرد رو از نامرد تشخیص بدن
viewtopic.php?f=21&t=109&start=90
چند صفحه آخر تاپیک توتم بیانگر مردونگی شماست.....

چهارشنبه 2 خرداد1397 - 8:52am
کاربر فعال
کاربر فعال

میخوای مردونگی رو ببینی برادر من از استاد حمید خواهش میکنم قابلیت قرار دادن فیلم رو برای بنده بذارن تا من دوتا فیلم بذارم یکی برای فورتون که ساختم و یکی دیگه هم برای ردیاب جدید اقا مجتبی عزیز رو که با راهنمایی کامل بگم بقیه هم بسازن و کیف کنن ولی از شما هم همینو میخوام با فیلم نشون بدید نه حرف در ضمن من کسی هستم که به تفکر شما وجدان ندارم ولی اینکارو میکنم از همینجا هم درخواست میکنم هیچ دوستی بغیر از هم فکری و یا کمک داخل خصوصی من نیاد حتی دوست دارم اقا حمید خودشون خصوصی منو چک کنه من نه میفروشم و نه قصدشو دارم فقط قصد کمک دارم اگر ایشون قابلیت قرار دادن فیلم رو برای من بذارن حاضرم فیلمها رو با تمامی توضیحات ساخت قرار بدم تا دوستان استفاده کنن

چهارشنبه 2 خرداد1397 - 10:04am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

pmd عزیز منظورتون کدوم مدار اقا مجتبی هست؟
من به شخصه احساس میکنم شما هم حق میگید ولی بجای اشتراک تجربه و نظر که از جملات مشابه تمسخر استفاده میشه خب دوستان ناراحت میشن،ولی بازم من بشخصه ازتون ممنونم

چهارشنبه 2 خرداد1397 - 10:31am
YIM
کاربر فعال
کاربر فعال

خواهش میکنم دوست عزیز مدار ردیاب جدید اقا مجتبی همونی که دوتا میکرو داره با بصورت توماسی بسازید ۳ انتنه چوک رو هم ۹۰۰ دور سیم ۷ دهم و ۳ متر سیم ۲۵ صدم روی اون بپیچید با فرکانس ۶۱۲ عالی جواب داده دسته رو هم ابتدای باکس خلاف انتنها بذارید تست کنید من طوری فلز رو میزنم که کاملا مشهود تکان میخوره و دستگاه بسیار عالی کار میکنه یه عکس شب قرار میدم اگر بتونم فیلم بذارم خیلی خوب میشه متاسفانه اجازه رو باید مهندس حمید بده

چهارشنبه 2 خرداد1397 - 11:37am
کاربر فعال
کاربر فعال

حتی نمیدونی باید فیلم رو در یک سایت دیگه آپلود کنی بعد لینکشو اینجا بزاری و تازه فکر میکنی محدودیت آپلود در این سایت رو داری باز هم از رو نمیری و ادعای استادی میکنی. :ymparty:

چهارشنبه 2 خرداد1397 - 11:50am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

http://uupload.ir/files/t57g_438711246_271160.jpg
http://uupload.ir/files/0kft_438311660_359647.jpg
http://uupload.ir/files/ant4_439637972_36595.jpg

چهارشنبه 2 خرداد1397 - 12:13pm
YIM
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 353 , 354 , 355 , 356 , 357 , 358 , 359 ... 650  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: peymankharrat و 67 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure