انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 10 فروردین1403 - 12:26pm

پاسخ به موضوع  [ 3615 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 345 , 346 , 347 , 348 , 349 , 350 , 351 ... 362  بعدی
 توباکس ساشو - قویترین فلزیاب جهان! 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

مهندس من همه تغییراتو برگردوندم و بدون تقویت!ولتاژم رو ۲۷ هستش!فرکانسمم از ۱۲.۴۳تا ۱۲.۶۰ تغییر میکنه برای محاسبه خازنها بین عدد رو در نظر بگیرم؟

چهارشنبه 26 اردیبهشت1397 - 8:48pm
مدیر کل
مدیر کل

خسته نباشین.
در مورد تقویت بنظر من همه نکات گفته شده بدون استفاده از مبدل افزاینده ولتاژ رو میتونین در نظر بگیرین و کفایت میکنه.
در خصوص ولتاژ هم که توضیح دادم. وقتی برد قابل ملاحظه دارین دیگه کم بودن و بخصوص صفر بودن ولتاژ مشکل ولتاژگیری یا مولتی متر شماست.
توضیح دادم بهتره فرکانس رو به 11 کیلوهرتز نزدیک کنین و راهش رو هم عرض کردم. در نهایت مبنای محاسبه خازنها فرکانس واقعی دو سر کویل فرستنده هست. هر چند که این محاسبه حدودی هست و آزمون و خطا رقم نهایی رو مشخص میکنه.

جمعه 28 اردیبهشت1397 - 10:51pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام مهندس خسته نباشین!یه سوال دارم نمیدونم درسته یا غلط!وقتی یکم حجم دور لوپ یکم از حالت عادی کمتر بشه یعنی ۷۲ دور درست باشه ولی یکم ۲۷ سانت درست رعایت نشوه باشه!فرکانس میره بالاتر!ولتاژ acممکنه کم بشه؟

دوشنبه 31 اردیبهشت1397 - 11:04pm
مدیر کل
مدیر کل

alamut777 نوشته است:
سلام مهندس خسته نباشین!یه سوال دارم نمیدونم درسته یا غلط!وقتی یکم حجم دور لوپ یکم از حالت عادی کمتر بشه یعنی ۷۲ دور درست باشه ولی یکم ۲۷ سانت درست رعایت نشوه باشه!فرکانس میره بالاتر!ولتاژ acممکنه کم بشه؟

ممنون.
بله اصولا در سیم پیچ وقتی با حفظ تعداد دور ؛ محیط سیم پیچ کوچکتر بشه ظرفیت اندوکتانس اون کاهش پیدا میکنه که برای این مدار منجر به افزایش فرکانس هم خواهد شد. برای جبران باید کمی به تعداد دورها اضافه کنین.

سه شنبه 31 اردیبهشت1397 - 1:25am
کاربر فعال
کاربر فعال

درسته مهندس ولتاژ acاون چی؟اونم کاهش پیدا میکنه یا ربطی به ولتاژش نداره فقط فرکانس میره بالا؟

سه شنبه 1 خرداد1397 - 1:58pm
مدیر کل
مدیر کل

احتمال داره کمی افزایش پیدا کنه ولی مساله مهمی نیست.

سه شنبه 1 خرداد1397 - 5:00pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام
از دوستان کسی فایل التیوم ساشو رو نداره میخوام بدم بیرون فیبرشو برام بزنن
ممنون میشم کمک کنید

دوشنبه 6 خرداد1397 - 2:34am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام خدمت مهندس حمید عرضی داشتم ممنون میشم جوابمو بدی
مهندس یه رگولاتور ۷۸۱۲ ب مدار بستم منفیشو دادم ب شارژر و منفی مدار! مثبتشم مثبت مدار
حالا از سمت لوپ فرستنده ی سوکت پنج پین وصله دوتاش ک واسه فرستنده مدار یکیش شیلد دو تا از پیناش هم به هم اتصال کوتاهن از سر سوکت لوپ که وقتی فیش لوپو نزنی سیستم روشن نشه!از دو تا پین داخلی لوپ فرستنده هم ک به هم وصل نیستن یکیشو دو تا انشعاب گرفتم زدم به کلید خاموش ۴ پین!یکیشم به رگولاتور!
مبدل استفاده نمیکنم!مدار روشن میشه سنس هم دارم در منزل ۱ متر!اما وقتی مقاومت ۱ رو مدار هس ولتاژ acرو ۵ هس سنس هم دارم تو خونه اما برد کم!مقاومت ۱ رو حذف میکنم ی سیم میگیرم میزنم مثبت مدار ولتاژ ac میشه ۱۲!
با این حساب الان من باید حتما به ولتاژ ac سی تا پنجاه برسم یا اشکالی نداره!
رگولاتور بخاطر این بسته شده که وقتی لوپ فرستنده وصل نباشه سیستم روشن نشه تا بسوزه !
ببخشید اگه سوالمو بهتر از این نمیتونم مطرح کنم

پنج شنبه 9 خرداد1397 - 12:31am
مدیر کل
مدیر کل

نه من متوجه میشم شما دقیقا داری چکار میکنی و نه ظاهرا شما متوجه توضیحات اخیر من شدی! با این حساب گمان نمیکنم کمکی از من برای شما ساخته باشه. وقتی عرض میکنم با تجربه و شناختی که من دارم فکر نمیکنم شما به جواب "مطلوب" برسی از حرف من ناراحت میشی! بهرحال در خصوص ولتاژ AC در صفحات اخیر و به طور ویژه در پاسخ به شما به اندازه کافی و در حد توانم توضیح دادم. در ضمن باز هم متذکر میشم فلزیابی با برد بالا اون هم از نوع توباکس تقریبا در هیچ کجای خانه درست جواب نمیده و اولین اشکال اون هم کم شدن قابل ملاحظه برد هست.

پنج شنبه 9 خرداد1397 - 12:42am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام خداروشکرتوباکس منم را افتاد فقط یکم دیجیتالیه!تفکیکشم خوبه !ممنون از همه

پنج شنبه 14 تیر1397 - 1:22pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 3615 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 345 , 346 , 347 , 348 , 349 , 350 , 351 ... 362  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 13 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure