انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 9 فروردین1403 - 9:15pm

پاسخ به موضوع  [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 351 , 352 , 353 , 354 , 355 , 356 , 357 ... 650  بعدی
 ردیاب یونی ساخت دوستان سایت همسایه (فرانکو) 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

فکر کنم این هم کل سیستمی هست که مدارشو گذاشتی.. :)
ببینید دوستان اول بهتره سیستم رو بدون فرستنده طوری بسازید که فلزات اهنی سنس نکنه اونوقت روی فرستنده کار کنید

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

پنج شنبه 27 اردیبهشت1397 - 10:02pm

با سلام
من با اجازه اساتید محترم مدار رو مونتاژ کردم ولی وقتی روشن میشه بازر دائم صدا میده و وقتی ولوم ها رو میچرخونم وقتی تمام 10 ال ای دی روشن میشه بازر قطع میشه و هیچ گونه واکنشی به مواردی که بابت تست مدار فرمودید نداره اگه میشه راهنمایی فرمایید
لازم به ذکر است که ولتاژ پایه 3 ای سی 1 حدود 3.3 ولت هستش و در مونتاژ مدار از المانهای با حد اقل خطا استفاده کردم و قبل از نصب دونه به دونه اندازه گیری کردم
تمامی ترانزیستورهای مدار دارای ضریب تقویت 500 الا 600 میباشد و در پشت مدار چک کردم که هیچ گونه اتصالی و یا قطعی نداشته باشد
به نظر شما امکان داره آی سی های مدار معیوب باشند و کدام؟
باتشکر از تمامی زحمت کشای تاپیک و به ویژه استاد حمید عزیز

دوشنبه 31 اردیبهشت1397 - 12:35pm
کاربر فعال
کاربر فعال

درود دوستان عزیز طبق تجارب چندساله روی ساخت و تست این مدارات باید خدمت دوستان یک نکته رو بدون حاشیه و بصورت شفاف عرض کنم دوستان بهتره دنبال توهمات در مورد یافتن فلزات با ارزش با این مدارات نباشید همانطور که دوستان ساختن و تست هم شده هم توسط خودم و هم توسط برخی دوستان این مدارات کلا تحت شرایط محیطی دارای خطاهای بسیاری هستن و در کل بخاطر خطای زیاد به هیچ عنوان برای اینکار جواب قطعی نمیدن بهتره دوستان واقع بینانه و بدور از توهم و خیالات بدنبال یک نقطه زن و ردیاب فرکانسی مناسب باشن تا با تمرین و خطا گیری به امید خدا موفق بشن

دوشنبه 31 اردیبهشت1397 - 1:49pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

pmd نوشته است:
درود دوستان عزیز طبق تجارب چندساله روی ساخت و تست این مدارات باید خدمت دوستان یک نکته رو بدون حاشیه و بصورت شفاف عرض کنم دوستان بهتره دنبال توهمات در مورد یافتن فلزات با ارزش با این مدارات نباشید همانطور که دوستان ساختن و تست هم شده هم توسط خودم و هم توسط برخی دوستان این مدارات کلا تحت شرایط محیطی دارای خطاهای بسیاری هستن و در کل بخاطر خطای زیاد به هیچ عنوان برای اینکار جواب قطعی نمیدن بهتره دوستان واقع بینانه و بدور از توهم و خیالات بدنبال یک نقطه زن و ردیاب فرکانسی مناسب باشن تا با تمرین و خطا گیری به امید خدا موفق بشن

کاملا اشتباه میکنی دوست عزیز.
در مورد مدار فرانکو اگر درست و ظریف بسازی و نکات تاکید شده رو رعایت کنی و در محل بار دار تمرین کنی و درست تنظیم کردن در محل کاوش رو بلد باشی و اپراتوری درستی انجام بدی این مدار کاملا کاربردی هست و احتیاج بسیاری رو برطرف میکنه.
اثبات حرف من برای شما و بسیاری از دوستان که این مدار رو ساختن و نتایج مطلوبی نگرفتن سخت هست بخاطر شرایطی که این حرفه پیش روی ما گذاشته.من فقط برای راهنمایی دوستان و کسانی که تو این حرفه مشقت و بدبختی کشیدن سعی کردم بارها و بارها تو این تایپیک این موارد رو گوشزد کنم تا دوستان براحتی ازین مدار صرف نظر نکنن.اما قول میدم به شما 99درصد کسانی که این مدار ساختن در یک یا چند تا از مواردی که در بالا ذکر کردم اشتباه عمل کردن.شما کافیه مدار مونتاز شده دوستانی که این مدار رو ساختن نگاه کنی.در همون ابتدای کار انقدر دور از توصیه ها و نکات تاکید شده مونتاز کزدن که نتیجه نگرفتنشون قابل پیش بینی هست.بشرط رعایت همه موارد این مدار دو دسته آشکار سازی داره.یک دسته برای عوامل و پدیده هایی که در فضای بالای سطح زمین منتشر هست مانند اختلالات رادیویی و اختلالات کابلهای حامل برق و انعکاسهای امواج در برخورد با موانع محیطی و...... و یک دسته عواملی که در فضای کمی بالاتر از سطح زمین وجود داره که در واقع ناشی از وجود پدیده هایی در داخل خاک هست که این اثرات در ارتفاعی کم از سطح خاک منتشر هستن و یا بروز میکنن.این دو دسته از پدیده ها با رعایت و اعمال چند باره تنظیم فرانکو از طریق تغییر قطعات در محل کاوش قابل تفکیک و تمایز هستن.یعنی شما میتونی با تغییراتی(منظورم تغییرات مجازی هست که خوده فرانکو در پیامهاش هم شرح داده) در خوده مدار دسته اولی رو از دسته دومی تفکیک کنی و برای خودت قابل شناسایی و تمیز دادن کنی.سپس مطمین باش این امکان وجود داره فرانکو بشرط رعایت نکات فقط برای الومینیوم و مس و طلا و نقره واکنش داشته باشه و فقط اگر فلزات دیگری با حجم دو سه برابر بزرگتر نسبت به این 4فلز بمدت زیاد در داخل زمین مدفون باشن میتونن مانند این 4 فلز در فرانکو واکنش رو ایجاد کنن.و همونطور که قابل حدس هست بندرت فلزاتی مانند آهن و سرب و برنج و مفرغ و حلبی و ...... در محیطهای غیر مسکونی با حجم بزرگ و دفینه مانند در زمین مدفون میشن.

دوشنبه 31 اردیبهشت1397 - 2:34pm
کاربر فعال
کاربر فعال

درود بر شما دوست عزیز شاید شما تازه وارد تست این سیستمها شدید بنده تجربه ساخت انواع PD و pdk رو دارم در مورد این نوع یون یاب هم نظر قطعی میتونم بدم که جوابگو نیست قطعا شما در اشتباه هستی اگر با این نوع سیستمها بدنبال جنس زرد میگردی کاملا در اشتباهی در هر صورت باید این راهی رو که ما رفتیم شما برید تا به تجربه ما برسی امیدوارم بتونی به نتیجه برسی

دوشنبه 31 اردیبهشت1397 - 7:53pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

pmd نوشته است:
درود بر شما دوست عزیز شاید شما تازه وارد تست این سیستمها شدید بنده تجربه ساخت انواع PD و pdk رو دارم در مورد این نوع یون یاب هم نظر قطعی میتونم بدم که جوابگو نیست قطعا شما در اشتباه هستی اگر با این نوع سیستمها بدنبال جنس زرد میگردی کاملا در اشتباهی در هر صورت باید این راهی رو که ما رفتیم شما برید تا به تجربه ما برسی امیدوارم بتونی به نتیجه برسی

مسلما با تمامی مدلهای ردیاب کار نکردم ولی با چند مدل ازین قبیل کار کردم هیچ کدوم غیر از این فرانکو جوابگوی کار نیستن.مدت 2 ساله با فرانکو بیرون میرم و اینکه چه نتایجی بدست آوردم صد البته منو راضی کرده که این فرانکو رو بعنوان بهترین وسیله برای تایید صحت درستی هدف همراهم همیشه داشته باشم.اینکه شما نتیجه ای با فرانکو نگرفتید قابل قبوله و ازین بیشتر هم انتظاری از شما نیست.من توصیه های دوستانه کردم ولی جملات و کلمات شما نشاندهنده بهم ریختن تعادل روانی در شما پس از خوندن پیام من هست.البته من باید همیشه هر پیامی قرار میدم این پیش بینی رو بکنم که باعث بروز مشکلات هرمونی در اعصاب و روان اشخاص میشم.برای شما ارامش و حفظ تعادل روانی پس از مطالعه پیامهایی که باعث بهم ریختنتون میشه ارزو میکنم.

دوشنبه 31 اردیبهشت1397 - 10:24pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

عجب شیرتو شیری...اصلا فکرتون در مورد مدارات فرکانسی نظیر فرانکو غلط هست این مدار کاملا تست شده و با شرایط خاصی میتونه فلزات رو با دقت خوبی شکار کنه.دوست خوبم جناب pmd عزیز مگه هر کسی انواع یونیابهارو ساخت وجواب نگرفت دلیل بر نفی کردن اون سیستم میشه.من خودم بشخصه با همین فرانکو با تغییرات خیلی مختصر فلزات جدید رو سنس کنم حتی بیابون هم تست کردم و تونستم فلز رو بیرون بکشم برادر .نمیشه که با حرف مداری کار بکنه یا نکنه در ثانی این مدار طبق گفته های خود طراح آزمایشی بوده و کسانی که با این دسته از مدارت فرکانسی (مدارات مخابراتی وتحلیلگر )سرو کار دارن بهتر میتونن تو بهینه سازی کمک کننده باشن حتی دوستان وارد در الکترونیک هم شاید نتونن به درستی از این مدار بهره ببرن..اما قبول دارم ساخت ردیاب انتنی موفقتر عمل میکنه به شرطی که جفت انتن نباشه یااگر هست به این شکل کارایی نداره :)

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

دوشنبه 31 اردیبهشت1397 - 10:25pm
کاربر فعال
کاربر فعال

erfan نوشته است:
pmd نوشته است:

مسلما با تمامی مدلهای ردیاب کار نکردم ولی با چند مدل ازین قبیل کار کردم هیچ کدوم غیر از این فرانکو جوابگوی کار نیستن.مدت 2 ساله با فرانکو بیرون میرم و اینکه چه نتایجی بدست آوردم صد البته منو راضی کرده که این فرانکو رو بعنوان بهترین وسیله برای تایید صحت درستی هدف همراهم همیشه داشته باشم.اینکه شما نتیجه ای با فرانکو نگرفتید قابل قبوله و ازین بیشتر هم انتظاری از شما نیست.من توصیه های دوستانه کردم ولی جملات و کلمات شما نشاندهنده بهم ریختن تعادل روانی در شما پس از خوندن پیام من هست.البته من باید همیشه هر پیامی قرار میدم این پیش بینی رو بکنم که باعث بروز مشکلات هرمونی در اعصاب و روان اشخاص میشم.برای شما ارامش و حفظ تعادل روانی پس از مطالعه پیامهایی که باعث بهم ریختنتون میشه ارزو میکنم.

اقای محترم ظاهرا مشکلات روانی رو که به بنده ارتباط میدید در شما هم وجود داره و به نوع دیگر داره خودشو نشون میده شما رو دچار توهمات و خیال پردازی کرده خودتون هم خوب میدونید این مدار با اینهمه توضیحات هنوز نتیجه نداده ولی با دروغ و خیالات دوست داری که افکار دیگران رو به سمت ساخت و تست بیهوده اینگونه یونیابهای فاقد کارایی بکنی این یون یاب مانند سایر یون یابها دارای خطای زیادی هست و فقط با تایید این مساله شما دارید دوستان رو بیهوده اواره بیابان میکنید بهتره بجای این خیال پردازیها و افکارات خام بدنبال یک مدار کارامد باشی

سه شنبه 31 اردیبهشت1397 - 12:02am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

از کل کل کردن و تیکه کنایه زدن بپرهیزیم که کار بیهوده ای هست و ثمره ای هم برای خودمون و دیگران نداره.واقعا بدون قصد و غرض سویی نظرم رو گفتم.این اطمینان رو به شما و همه میدم که اگر همه شرایط رو رعایت کنن این وسیله کارامد هست ولی چون موفقیت با این وسیله نیاز به تست و تمرینهای مستمر و دراز مدت در مکانهای بار دار داره مسلما عده زیادی بخاطر نداشتن این شرایط نمیتونن نتیجه ای ازین وسیله بگیرن.خوشبختانه من بخاطر سختی که برای یادگرفتن کار با این وسیله متحمل شدم این توانایی رو پیدا کردم که بهترن سنس ها رو با این وسیله تجربه کنم و اهدافی که بسیاری از دستگاهها توانایی آشکارسازیش رو نداشتن من با همین مدار ساده ولی ظریف و البته دارای محدودیتهایی آشکارشون کردم واینو به تمام کسانی که منو برای تست میبردن ثابت کردم.هر کسی هم بتونه متحمل زحمت و سختی بشه بشرط رعایت نکاتی که عرض کردم نتایج مثبت این مدار میبینه و مسلما کارکرد سخت این مدار رو بخاطر نتایج خوبش در جستجو میپذیره و این وسیله میشه وسیله دستش.

سه شنبه 31 اردیبهشت1397 - 12:26am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

با سلام خدمت دوستان گرامی و اساتید محترم فلزجو
دوست عزیز میشه گفته های خودتون رو با فیلم اثبات کنید تا درمعرض عموم کاربران قرار بگیره البته من در الکترونیک صاحب نظر نیستم ولی شک دارم این مدار بتونه خواسته های دوستان رو برآورده کنه الخصوص خودم پیروز و سر افراز باشی :x

سه شنبه 1 خرداد1397 - 5:30am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 351 , 352 , 353 , 354 , 355 , 356 , 357 ... 650  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 42 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure