انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 9 فروردین1403 - 2:15pm

پاسخ به موضوع  [ 17 پست ]  برو به صفحه 1 , 2  بعدی
 تعمیر فلزیاب 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام خسته نباشید .یه سوپرمکس۲۰۰۰دارم روشن میشه ولی سنس نمیکنه.چیکارش کنم؟

پنج شنبه 13 اردیبهشت1397 - 9:36am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: سرزمین لاله های واژگون،لرستان
برادر گرامی احتمالا این دستگاه دست ساز هست که معلوم نی از چه مداری استفاده شده درش چون من تونت سرچ زدم وهیچی پیدانکردم پس اول شما از برد دستگاه عکس بگیرید ودر ثانی اگه مشخص بشه که دلیل بروز این ایراد در دستگاه شما چی بوده قطعا در عیب یابی از راه دور میتونه خیلی موثر وکمک کننده باشه!!

آن کس که بداند و بداند که بداند*باید برود غاز به کنجی پچراند.
آن کس که بداند و نداند که بداند*به که برود خویش به گوری بچپاند.
آن کس که نداند و بداند که نداند*لنگان خرک خویش به منزل برساند.
آن کس که نداند و نداند که نداند*بر پست ریاست ابدودهر بماند.

پنج شنبه 13 اردیبهشت1397 - 6:57pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

shahab_2006 نوشته است:

شما یه عکسی از مدارت بزار تا مشخص بشه مدار داخل باکست چیه تا بشه کمک و راهنمایی کرد من تا الان مدارات زیادی رو در باکسهای شیک و نمونه شرکتی دیدم که مدار داخل باکس به نوعی دست ساز بوده و بیس بیشتر این مدارات از دلتا پالس و دوازده رگلاتور و همچنین سندبانکس بوده بنابراین اصل به اسم دستگاه توجه نکنید چند روز پیش مداری رو دیدم که به قیمت ۹ ملیون خریداری شده بود ظاهری کاملا شرکتی و قابل تحسین اما وقتی که به مشگل برخورده و برای تعمیر اورده بودن با باز شدن جعبه یه مدار ساده بود از گری که به نحوی با یه میکرو براش ال سیدی گرافیکی جا زده بودن

خدايا مددی کن

جمعه 14 اردیبهشت1397 - 10:25am
کاربر فعال
کاربر فعال

بله دست ساز هست و از دوازده رگولاتور تشکیل شده.این سایت تلگرام یا واتس نداره .چون اپلود عکس سخته .سرعت نت پایین اومده

جمعه 14 اردیبهشت1397 - 10:46pm
کاربر فعال
کاربر فعال

غضنفر نوشته است:
shahab_2006 نوشته است:

شما یه عکسی از مدارت بزار تا مشخص بشه مدار داخل باکست چیه تا بشه کمک و راهنمایی کرد من تا الان مدارات زیادی رو در باکسهای شیک و نمونه شرکتی دیدم که مدار داخل باکس به نوعی دست ساز بوده و بیس بیشتر این مدارات از دلتا پالس و دوازده رگلاتور و همچنین سندبانکس بوده بنابراین اصل به اسم دستگاه توجه نکنید چند روز پیش مداری رو دیدم که به قیمت ۹ ملیون خریداری شده بود ظاهری کاملا شرکتی و قابل تحسین اما وقتی که به مشگل برخورده و برای تعمیر اورده بودن با باز شدن جعبه یه مدار ساده بود از گری که به نحوی با یه میکرو براش ال سیدی گرافیکی جا زده بودن

اینم همونجوریه ۱۲ تا رگولاتور 7915داره و یه میکرو برای ال سی دیش.الان وقتی روشن میکنم رگولاتور میکرو داغ میکنه.و رو ال سی دی فقط دوتا خط روشن میشه

یکشنبه 16 اردیبهشت1397 - 7:23am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

shahab_2006 نوشته است:
غضنفر نوشته است:
shahab_2006 نوشته است:

اینم همونجوریه ۱۲ تا رگولاتور 7915داره و یه میکرو برای ال سی دیش.الان وقتی روشن میکنم رگولاتور میکرو داغ میکنه.و رو ال سی دی فقط دوتا خط روشن میشه

اگه رگلاتور رد جوری جلوش بمونید که شمارش که باید 7805 باشه درست جلو روتون باشه از سمت چپ رو پایه یک فرض کنید وحالابا مولتی متر رو رنج اندازه گیری ولتاژ dc ولتاژ بین پایه وسط با پایه یک
(سمت چپی) و ولتاژ بین پایه وسط وپایه 3(سمت راستی ) رو در حالی که دستگاه روشنه اندازه بگیرید که اول معلوم بشه ایراد از خود رگلاتور هست یا جای دیگه مدار؟؟

دوشنبه 17 اردیبهشت1397 - 4:16pm
کاربر فعال
کاربر فعال

رگولاتورش 7905هستش ولتاژ روی پایه هم منفی ۵ولته.اقا این اول لوپ میزدی هیچ عکس العملی نداشت .گرفتم اسپری برد زدم اینجوری شد

سه شنبه 18 اردیبهشت1397 - 6:54pm
کاربر فعال
کاربر فعال

A.D.H1360 نوشته است:
برادر گرامی احتمالا این دستگاه دست ساز هست که معلوم نی از چه مداری استفاده شده درش چون من تونت سرچ زدم وهیچی پیدانکردم پس اول شما از برد دستگاه عکس بگیرید ودر ثانی اگه مشخص بشه که دلیل بروز این ایراد در دستگاه شما چی بوده قطعا در عیب یابی از راه دور میتونه خیلی موثر وکمک کننده باشه!!

نت ضعیفه نمیشه عکس گزاشت.از دوازده تا رگولاتور ۷۹۱۵ ساخته شده.میکروش هم atmeg32 هست.در حال حاضر رگولاتور ۷۹۰۵ میکرو داغ میکنه

یکشنبه 23 اردیبهشت1397 - 10:33am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

shahab_2006 نوشته است:
A.D.H1360 نوشته است:

نت ضعیفه نمیشه عکس گزاشت.از دوازده تا رگولاتور ۷۹۱۵ ساخته شده.میکروش هم atmeg32 هست.در حال حاضر رگولاتور ۷۹۰۵ میکرو داغ میکنه

با این حساب بنا به دلیلی که میتونه سوختن میکرو یا ال سی دی یا یکی از خازن یا ترانزیستورها ویا وجود اتصال کوتاه پشت برد شما باشه جریان اظافی از رگلاتور کشیده میشه .
ابتدا شما ولتاژ پایه های 10 و11 میکرو رو اندازه بگیرید تا از صحت ولتاژ5 ولت تا میکرو مطمعن شید و بع میکرو رو از روی سوکت بردارید ومجدد دستگاه رو روشن کنید ببینید آیا همچنان رگلاتور داغ میشه یا خیر ؟

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

یکشنبه 23 اردیبهشت1397 - 6:21pm
کاربر فعال
کاربر فعال

A.D.H1360 نوشته است:
shahab_2006 نوشته است:
A.D.H1360 نوشته است:

با این حساب بنا به دلیلی که میتونه سوختن میکرو یا ال سی دی یا یکی از خازن یا ترانزیستورها ویا وجود اتصال کوتاه پشت برد شما باشه جریان اظافی از رگلاتور کشیده میشه .
ابتدا شما ولتاژ پایه های 10 و11 میکرو رو اندازه بگیرید تا از صحت ولتاژ5 ولت تا میکرو مطمعن شید و بع میکرو رو از روی سوکت بردارید ومجدد دستگاه رو روشن کنید ببینید آیا همچنان رگلاتور داغ میشه یا خیر ؟

تقریبا۵.۵ ولت روی میکرو هستش.میکرو از رو برد برداشتم دیگه رگولاتور داغ نکرد
میکرو سوخته؟چارش چیه؟برنامه های دستگاها یکیه؟

دوشنبه 24 اردیبهشت1397 - 9:03am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 17 پست ]  برو به صفحه 1 , 2  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 16 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure