انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 9 فروردین1403 - 1:14am

پاسخ به موضوع  [ 1964 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 152 , 153 , 154 , 155 , 156 , 157 , 158 ... 197  بعدی
 اپراتوری و اعلام نتایج و عملکرد نقطه زن فلزجو PI 
نویسنده پیغام
مدیر سایت
مدیر سایت
آواتار کاربر

orkobon نوشته است:
با سلام خدمت دوستان و مهندس عزیز
برای کاوش در یک منطقه که به صورت دره بود عرض پایین دره حدود 4 متر بود و خاکش خیس بود دستگاه به صورت ممتد با میتر حدود 20 بوق میزد که کاملا کلافه شده بودم . در این شرایط چه باید کرد .؟؟
دوم در جایی دیگه میتر حدود 130 تفکیک هم غیر اهنی همه موارد فلز با ارزش رو داشت ولی بعد نیم متر حفاری به یه سنگ سفید رنگ سخره ای برخورد کردیم که ریشه گیاه زرشک هم کنارش بود . سنس به خاطر خود سنگ سفید بود . چون ریشه رو در اوردم جلو دستگاه سنس نداشت .

منم مثل تو شاید بیست نقطه رو سنس ممتد داشتم تو تمام مسیرم که سمت کوه و دره ها رفته بودم که راحت با نکاتی که گفتم حل شد و اولین کلنگی که سر یه نقطه ای به دوستان گفتم بکنین کندن تو عمق 50سانتی یه ته قوطی رانی بیرون اوردم.البته این فقط یه نمونه بود که به دوستان فتم

درکوی نیک نامان...ماراگذر ندادند

جمعه 14 اردیبهشت1397 - 4:30am

ramin نوشته است:
orkobon نوشته است:
برای کاوش در یک منطقه که به صورت دره بود عرض پایین دره حدود 4 متر بود و خاکش خیس بود دستگاه به صورت ممتد با میتر حدود 20 بوق میزد که کاملا کلافه شده بودم . در این شرایط چه باید کرد .؟؟
دوم در جایی دیگه میتر حدود 130 تفکیک هم غیر اهنی همه موارد فلز با ارزش رو داشت ولی بعد نیم متر حفاری به یه سنگ سفید رنگ سخره ای برخورد کردیم که ریشه گیاه زرشک هم کنارش بود . سنس به خاطر خود سنگ سفید بود . چون ریشه رو در اوردم جلو دستگاه سنس نداشت .

منم مثل تو شاید بیست نقطه رو سنس ممتد داشتم تو تمام مسیرم که سمت کوه و دره ها رفته بودم که راحت با نکاتی که گفتم حل شد و اولین کلنگی که سر یه نقطه ای به دوستان گفتم بکنین کندن تو عمق 50سانتی یه ته قوطی رانی بیرون اوردم.البته این فقط یه نمونه بود که به دوستان فتم

ramin عزیز خیلی ممنونم بابت اطلاعات بسیار خوبی که از تجربیاتتون در اختیار ما قرار دادید .امیدوارم همیشه موفق باشید

قبل از اینکه نا امید بشی یک بار دیگه امتحان کن .

جمعه 14 اردیبهشت1397 - 12:38pm
مدیر سایت
مدیر سایت
آواتار کاربر

orkobon نوشته است:
ramin نوشته است:
orkobon نوشته است:

ramin عزیز خیلی ممنونم بابت اطلاعات بسیار خوبی که از تجربیاتتون در اختیار ما قرار دادید .امیدوارم همیشه موفق باشید

خواهش میکنم دوست عزیز انجام وظیفه هست @};-

درکوی نیک نامان...ماراگذر ندادند

جمعه 14 اردیبهشت1397 - 9:18pm

با سلام خدمت مهندس حمید و همگی دوستان عزیز۰بنده بتازگی عضو انجمن فلزجو شدم و نقطه زن فلزجو رو زحمت به آقا مجتبی دادم و تهیه کردم۰انصافا لذت بردم چون فکر نمیکردم واقعا اینقدر عالی باشه و قوی باشه۰ باید از آقا حمید و آقا مجتبی تشکر کنم بخاطر زحماتشون۰از نظر برد هم توان اسمی ۱۷۰ سانتیمتر برای لوپ ۳۰ و ۳ متر برای لوپ ۶۰ رو همونطور که گفته بودید تونستم برد هوایی توی محیط منزل با وجود عبور امواج از دوتا دیوار تقریبا بگیرم ولی نتونستم فعلا توی زمین تستش کنم۰سوالم از آقا حمید و دوستانی که تست کردن توی زمین با اینکه فک میکنم سوالم ممکنه یکم آماتور باشه اینه که برد دستگاه توی خاک و سنگ افت میکنه یا خیر ۰یعنی میتونم به بردش با تنظیمات صحیح توی سنگ چقدر استناد کنم؟ممنون میشم جواب بدید

یکشنبه 16 اردیبهشت1397 - 4:29pm
مدیر کل
مدیر کل

به فلزجو خوش اومدین. خیلی ممنون از شما. @};-
اگر خودتون فلزی رو زیر خاک بذارین و زمان زیادی هم از دفنش نگذشته باشه حدود 10 درصد افت برد نسبت به تست هوایی وجود داره که طبیعی هست. در مورد سنگ هم تفاوتی وجود نداره. اما برای فلزات مدفون قدیمی داستان برعکس میشه و بدلیل وجود اثر هاله بطور میانگین اون فلز تا حدود 1.5 برابر بیش از تست هوایی قابل سنس هست. جهت نتیجه گیری بهتر سعی کنین از فرکانسهای خیلی بالا استفاده نکنین. از نظر من فرکانس 100 کاملا مناسب هست.

یکشنبه 16 اردیبهشت1397 - 6:13pm

سپاسگزارم @};- @};-

یکشنبه 16 اردیبهشت1397 - 10:27pm
مدیر سایت
مدیر سایت

با سلام
داشتم توی نت گشت و گذاری میزدیم که چشمم در یک جایی با این نکته خورد که شخصی نوشته بود با یک نقطه زن وطنی که اسمش FPi فلزجو بود تونسته بودن با لوپ 1/5 یک بشقاب قطر 20 سانت مفرق رو در عمق 270 سانتی بخوبی کشف کنن ! زنده باد مهندس حمید با طراحی بی نظیرشون ^:)^ :ymapplause: :ymapplause:

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

دوشنبه 24 اردیبهشت1397 - 9:37am
مدیر کل
مدیر کل

ممنون آقا مهدی عزیز. @};-
فریم 1.5 میتونه بشقاب 20 سانتی رو در هوا تا حدود 2.2 متر سنس بکنه. اما بعنوان یک دفینه قدیمی بطور متوسط تا کمی بیش از 3 متر هم قابل سنس هست. در هر صورت نتیجه خیلی خوبی هست.

دوشنبه 24 اردیبهشت1397 - 11:51am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام دستگاه دست دوم فلزجو که اقا مجتبی درست کرده باشرو از کی میتونم تهیه کنم؟

دوشنبه 24 اردیبهشت1397 - 4:03pm

با سلام۰من امروز فلزجو رو بردم توی یه زمین کشاورزی که قبلا قبرستان بوده تست بزنم۰دو روز قبل بارون اومده بود و سطح زمین هنوز خیس بود دستگاه تقریبا همه جارو میزد۰یعنی هر نقطه ای که زمین خیس بود رو سنس میکرد۰دیلی بالا و حساسیت پایین و تنظیمات گرند هم تاثیری نداشت۰خواستم از دوستانی که تجربه بیشتر دارن بپرسم که طبیعی همچین حالتی؟لوپم ۶۰ بود چون نتونستم لوپ بزرگتر همراه خودم ببرم۰به طور مثال یکی از تنظیماتم این بود۰فرکانس۱۰۰ پهنا پالس ۲۰۰ دیلی ۳۰ انتگرال ۴۴ حساست ۱۴ گراند ۷ اسپید ۷ پهنا پالس و حساست و فرکانسم پایینتر آوردم ولی وضعیت همینطوری بود۰دیلی اتومات هم ۱۹ بود معمولا۰کاملا مشخص بود که نقاطی که خیس هست رو سنس میکنه۰لوپ رو که در حد ۱۵ سانتیمتر از زمین فاصله میدادم سنس قطع میشد۰ممنون میشم راهنمایی کنید۰ /:)

جمعه 28 اردیبهشت1397 - 9:52pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 1964 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 152 , 153 , 154 , 155 , 156 , 157 , 158 ... 197  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 21 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure