انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 9 فروردین1403 - 4:35pm

پاسخ به موضوع  [ 37 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4
 تجربیات لحیم کاری 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

loyalجان
ممنون خیلی جالب بود مخصوصا صداش که شبیه ترقه بود :D
اگه شوکش ضعیف تر و طولانی تر بود بهتر فلز رو ذوب میکرد و به هم میچسبیدن
واسه من اصلا نمیچسبه یا خیلی ضعیف میچسبه
@};-
مشخصات خازن من که مال دینام هست
motor srarting
capasitor
300-400 mfd
220/275vac

یکشنبه 5 فروردین1397 - 11:18pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: سرزمین لاله های واژگون،لرستان
اوه اوه جیزه [-X
با روشهای زیادی میشه کار کرد که بدترین وخطرناکترین شکلش همینه که در فیلم اومده !
واسه جوشکاری مقاومتی یا همون نقطه جوش بسته به مشخصات کار از جریانهای بالا در حد چند ده تا چند هزار آمپر با ولتاژ پایین مثلا 2ولت و1500آمپر به صورت لحظه ای تحت فشار مناسب الکترودها به قطعات زیر کار انجام میشه وواسه باطری های که به کار ما میاد چیزی حدود 12ولت با 150 تا 300 آمپر درکسری از ثانیه توسط دو الکترود با نوکی به تیزی نوک مداد ودر کارهای خانگی از جنس مس(سیمهای استخوانی با نمره 2.5تا4میلیمتر)اونهم در حالی که الکترودها با نیروی حدود دوکیلوگرم وبا فاصله چند میلیمتر از هم به سطح کار فشرده شدن کار انجام میشه وتا یکی دوثانیه بعد از اعمال پالس همچنان باید فشار از روی کار برداشته نشه تا محل کاملا سرد بشه! برای رسیدن به پالسی با این شدت جریان بهترین حالت شارژ یک خازن یک تا دوفارادتوسط منبع تغذیه محافظت شده در برابر اظافه جریان به وسیله مقاومت چند اهمیب وات بالای سری بات خازن هست که بعد شارژ کام خازن واستقرار الکترودها با اعمال یک پالس به پایه فرمان(گیت)یک مدار سویچ که در اون از ماسفت یا agbtاستفاده شده ووظیفه تخله جریان ذخیره شده در خازن بر روی الکترودها رو داره در یک لحظه کوتاه کل جریان ذخیره شده در خازت در سطه مقطع اندک نوک دو الکترود روی کار تخلیه شده وجریان بالا باعث ذوب لحظه ای ورقها واتصال اونها به هم میشه وبرای ساخت پک باطری به طور استاندارد باید از ورقهای نیکل که به همین منظور ساخته وفروخته میشن استفاده کنید.
ولتاژ12ولت خطر برق گرفته گی نداره اما 220ولت اونهم AC اصلا واسه شارژ خازن وکارهنقصه جوش مناسب نیست @};-

آن کس که بداند و بداند که بداند*باید برود غاز به کنجی پچراند.
آن کس که بداند و نداند که بداند*به که برود خویش به گوری بچپاند.
آن کس که نداند و بداند که نداند*لنگان خرک خویش به منزل برساند.
آن کس که نداند و نداند که نداند*بر پست ریاست ابدودهر بماند.

جمعه 10 فروردین1397 - 11:39pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام
ممنون دوست عزیز
با این توضیحات کاملی که فرمودین بنده 4 عدد خازن 400 میلی فاراد 270 ولت دارم که با موازی کردن اونها میشه به ظرفیت پیشنهادی شما رسید. مقاومت وات بالا هم دارم.
اگه براتون امکان داره نقشه مدار رو بکشین اینجا قرار بدین
متاسفانه اطلاعات من در حد این مداری هست که قرار دادم @};-

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

شنبه 11 فروردین1397 - 2:57pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

mohammad22 نوشته است:
سلام
ممنون دوست عزیز
با این توضیحات کاملی که فرمودین بنده 4 عدد خازن 400 میلی فاراد 270 ولت دارم که با موازی کردن اونها میشه به ظرفیت پیشنهادی شما رسید. مقاومت وات بالا هم دارم.
اگه براتون امکان داره نقشه مدار رو بکشین اینجا قرار بدین
متاسفانه اطلاعات من در حد این مداری هست که قرار دادم @};-

فکر کنم جای رو دارید اشتباه میکنید دوست گرامی خازن 400میلی فاراد یا میکرو فاراد ؟؟
چون چهارصد میلی فاراد با این ولتاژ فکر نکنم راحت پیدا بشه و از اون ور هم به 270 ولت برای خازن نیاز نیست وولتاژ کار خازن چیزی بین 16 تا 35 ولت باشه مناسب هست! وبهتره به جای مقاومت وات بالا مثلا از لامپهای مربوط به چراق جلو یا مه شکن خودرو استفاده بشه که تا 15ولت راحت کار میکنه ودر هنگام شارژ خازن یه لحضه روشن میشه وخاموش شدن کامل اون به معنی شارژ شدن خازن واماده شدن واسه زدن جوش هست و در واقع میشه با یک تیر دو نشون.
خازنهای که شما دارید در فکر کنم که خازنهای ACباشن که در موتورهای تکفاز جریان متناوب به عنوان راه انداز استفاده میشن که اندازه بزرگ اونها تنها به خاطر ولتاژ کار بالا وتوان کار کردن با جریان AC هست ودر واقع واسه کاره ما به هیچ وجه مناسب نیستن ودارای ظرفیت بسیار پایین هستن.
جهت راهنمایی اگر در شهرهای بزرگ ساکن نیستین وبه خازنهای با ظرفیت بالا دسترسی ندارید بهترین گزینه خازنهای هست که هنگام نصب سیستم وآمپلی فایر بر روی خودرو نصب میشه که معمولا دارای ظرفیتهای بالامثل از 1 تا هشت وحتی ده فاراد هستن که برای کار ما یک خازن 2فاراد کاملا کفایت میکنه!
جهت جلو گیری از اتلاف هزینه جا داره اول کار بگم که اگه هدف شما فقط ساخت یک پک باطری برای دستگاه فعلی شماست روشهای بسیار ساده تر وکم هزینه تر هم موجود هست اما اگه به این مبحث علاقه دارید وخواهان یک دستگاه کاملا حرفه ای نقطه جوش واسه پک کردن باطریهاتون هستین که مطلب رو ادامه بدیم با این توضیح که ساخت اون تا پایان بسته به تبحر شما در تهیه قطعات ممکنه تا دویست هزار تومان هم هزینه برداره ولی در عوض مالک یک نقطه جوش حرفه ای ومهمتر از اون دانش فنی اون رو نیز کسب خواهید کرد که البته در بخش سویچ تخلیه خازن به وسیله ماسفت یا AGBT یا ترایاک که بتونه تا ولتاژ 24 ولت وجریان 1000 تا1500آمپر رو به صورت لحظه ای تحمل کنه بیشک به تجربه اساتید مخصوصا مهندس حمید عزیز نیاز خواهیم داشت تا کاملا اصولی ساخته بشه و بشه مطمعن عمری روی کارش حساب کرد.
اینو هم اضافه کنم که قیمت یک دستگاه نقطه جوش دست ساز تو بازار واسه همین کار حدودا یک سال پیش که من قیمت گرفتم 340هزارتومن بود.
واسه کم کردن هزینه ساخت با توجه به اینکه مهمترین وگرون ترین قطعه خازن اون هست میشه به جای خرید خازن نو توی سایتای مثل دیوار یا شیپور نمونه کار کرده اون رو با قیمت کمتر خریداری کرد.
نقشه وشماتیک هم به روی چشم تو یک تاپیک جدید وبا همین نام استارت میکنم وقرار میدم که انشالادر نهایت با کمک مهندس حمیدتبدیل به یک طرح کامل وباجزعیات برای استفاده همه علاقه مندان بشه.

شنبه 11 فروردین1397 - 4:34pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

روی خازن 300-400mfd نوشته شده و همانطور که شما فرمودین برای استارتر موتور های تک فاز بکار میره.
با ظرفیت میکرو فاراد و ولتاژ275 اندازه خازن اینقدر بزرگ نمیشه به خاطر این میلی عرض کردم.
4 تا خونه داشتم خیلی وقت بود خریده بودم.
بله هدف من از ساختش پک باتری به تعداد 1 یا 2 عدد هست اونم بخاطر اینکه لحیم واقعا سخت میگیره و هویه وات بالا هم قیمتش پرسیدم زیاده.
دوست عزیزم شما که این زحمت رو متحمل میشین و یه تاپیک جدید باز میکنین اگه براتون مقدور آموزش درست کردن این مدار همراه با یک ترانس جوشکاری خانگی رو هم قرار بدین .
از زحمات و وقتی که برای پاسخ به سوالات بنده صرف کردین سپاسگزارم @};- @};-

دوشنبه 13 فروردین1397 - 2:53pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

mohammad22 نوشته است:
روی خازن 300-400mfd نوشته شده و همانطور که شما فرمودین برای استارتر موتور های تک فاز بکار میره.
با ظرفیت میکرو فاراد و ولتاژ275 اندازه خازن اینقدر بزرگ نمیشه به خاطر این میلی عرض کردم.
4 تا خونه داشتم خیلی وقت بود خریده بودم.
بله هدف من از ساختش پک باتری به تعداد 1 یا 2 عدد هست اونم بخاطر اینکه لحیم واقعا سخت میگیره و هویه وات بالا هم قیمتش پرسیدم زیاده.
دوست عزیزم شما که این زحمت رو متحمل میشین و یه تاپیک جدید باز میکنین اگه براتون مقدور آموزش درست کردن این مدار همراه با یک ترانس جوشکاری خانگی رو هم قرار بدین .
از زحمات و وقتی که برای پاسخ به سوالات بنده صرف کردین سپاسگزارم @};- @};-

ببخشید دوست گرامی چند روزی نبودم @};-
درسته اون خازن 400میکرو فاراد بدونه پولاریته دائم کار هست و اندازه بزرگی دارن ودرچند سال اخیر یه مقدار کوچیکتر ساخته میشن و چوابگوی این کار نیست!
برای یکی دومورد کار بهترین روش استفاده از دوتا الکترود مسی نوک تیز وبا سیم رابط نمره چهار یا شیش افشان به طول تقریبی چهل سانت واسه هر الکترود ویه دونه باطری شارژ شده موتورسیکلت یا باطری هفت آمپر ساعت سیلد اسید .
جهت اطلاعات کاملتر بد نیست این لینک رو ببینید: https://www.aparat.com/v/ZzWlj/%D8%B3%D ... 8%A7%D9%87
ضمنا از هر روشی بخواید بریر ورق نیکل رو حتما لازم دارید!

چهارشنبه 15 فروردین1397 - 4:07pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

خواهش میکنم @};-
ممنون دوست عزیز تشکر از پاسخ های شما
:ymhug:

جمعه 17 فروردین1397 - 12:13pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 37 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 10 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure