انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 9 فروردین1403 - 1:25am

پاسخ به موضوع  [ 231 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 9 , 10 , 11 , 12 , 13 , 14 , 15 ... 24  بعدی
 PDK-M 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ممنون بهرام جان .
از نظر من فرکانس دقیق اصلا ملاک نیست و ردیاب هم با این جور سیستم ها متفاوت است . به هر حال دوستان براحتی میتونن با یک سلکتور و گذاشتن چند خازن مختلف رنج های گیرندگی مختلف رو تست کنند . وقتی ما میاییم مثلا 70 کیلو رو با خازن و سیم پیچ در گیرندگی میسازیم این بدان معنا نیست که سایر فرکانس هارو نمیتونیم بگیریم در حقیقت ما با این کار حدود 70 کیلو رو بهتر از سایر فرکانس ها می تونیم دریافت کنیم مابقی کارهای فیلتر در مدار اجرا میشه .

,If you want to find the secrets of the universe
.think in terms of Energy, Frequency and Viberation
Nikola Tesla

یکشنبه 5 فروردین1397 - 3:00pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

Mojtaba195 نوشته است:
ممنون بهرام جان .
از نظر من فرکانس دقیق اصلا ملاک نیست و ردیاب هم با این جور سیستم ها متفاوت است . به هر حال دوستان براحتی میتونن با یک سلکتور و گذاشتن چند خازن مختلف رنج های گیرندگی مختلف رو تست کنند . وقتی ما میاییم مثلا 70 کیلو رو با خازن و سیم پیچ در گیرندگی میسازیم این بدان معنا نیست که سایر فرکانس هارو نمیتونیم بگیریم در حقیقت ما با این کار حدود 70 کیلو رو بهتر از سایر فرکانس ها می تونیم دریافت کنیم مابقی کارهای فیلتر در مدار اجرا میشه .

خواهش میکنم.البته بین ردیاب و این گونه مدارات اختلاف فاحش زیادی هست اما هر کدوم یکی از ویژگیهای فلزات رو شکار میکنن و این ویژگی در فلزات به طور وابسته وجود داره ما نمیتونیم بگیم انتن چون میدان یابی میکنه نمیتونه طیف دیگه امواج رو بگیره دوم اینکه من در مورد ردیابی صحبت میکنم که با ردیابهای معمول ال رود یا داوزینگ متفاوت عمل میکنه وچیزی نیست که شما یا کس دیگه ایی دیده باشه پس در مورد فرکانس اگر که جای شما بودم محتاط عمل میکردم :) .بله این خاصیت فیلتر غیر فعال هست شبکه خازن یا خازنها با سیمپیچ میتونن فرکانس خاصی رو بهتر عبور بدن اما مانع عبور دیگر فرکانسها هم نمیشن برای همین گفتم مدار بدون فیلتر جالب نیست من از فیلتر فعال یا اکتیو صحبت میکنم که میتونه فقط یک فرکانس یا برعکسش رو عبور بده این بستگی به فرکانس درست طلا داره که اگه به درستی تنظیم بشه با گذاشتن فیلتر فقط میتونیم اون موج یا فرکانس رو عبور بدیم ومابقی حذف میشن این کمک میکنه سیستم خطای کمتری داشته باشه..البته منکر کمک شما به دوستان نیستم اما مداری که هر فلزی رو بزنه که فایده ایی نداره همون مدار فرانکو این کارو انجام میده بدون کویل وفریت غیره اما بهتره واقعا روی مداری کار بشه که بتونه کاری انجام بده تا نیاز شما و دوستانتون رفع بشه .ایده مداریتون که بد نیست اما واقعا روی عبور یک موج خاص فکر کنید شاید زیاد آسون نباشه اما شدنیه @};- ...

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

یکشنبه 5 فروردین1397 - 7:49pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

بهرام نوشته است:
Mojtaba195 نوشته است:
ممنون بهرام جان .

خواهش میکنم.البته بین ردیاب و این گونه مدارات اختلاف فاحش زیادی هست اما هر کدوم یکی از ویژگیهای فلزات رو شکار میکنن و این ویژگی در فلزات به طور وابسته وجود داره ما نمیتونیم بگیم انتن چون میدان یابی میکنه نمیتونه طیف دیگه امواج رو بگیره دوم اینکه من در مورد ردیابی صحبت میکنم که با ردیابهای معمول ال رود یا داوزینگ متفاوت عمل میکنه وچیزی نیست که شما یا کس دیگه ایی دیده باشه پس در مورد فرکانس اگر که جای شما بودم محتاط عمل میکردم :) .بله این خاصیت فیلتر غیر فعال هست شبکه خازن یا خازنها با سیمپیچ میتونن فرکانس خاصی رو بهتر عبور بدن اما مانع عبور دیگر فرکانسها هم نمیشن برای همین گفتم مدار بدون فیلتر جالب نیست من از فیلتر فعال یا اکتیو صحبت میکنم که میتونه فقط یک فرکانس یا برعکسش رو عبور بده این بستگی به فرکانس درست طلا داره که اگه به درستی تنظیم بشه با گذاشتن فیلتر فقط میتونیم اون موج یا فرکانس رو عبور بدیم ومابقی حذف میشن این کمک میکنه سیستم خطای کمتری داشته باشه..البته منکر کمک شما به دوستان نیستم اما مداری که هر فلزی رو بزنه که فایده ایی نداره همون مدار فرانکو این کارو انجام میده بدون کویل وفریت غیره اما بهتره واقعا روی مداری کار بشه که بتونه کاری انجام بده تا نیاز شما و دوستانتون رفع بشه .ایده مداریتون که بد نیست اما واقعا روی عبور یک موج خاص فکر کنید شاید زیاد آسون نباشه اما شدنیه @};- ...

ممنون از شما دوست عزیز بنده مشکلی بابت دریافت یک موج خاص یا حتی فعالسازی مدار در رنج خاص هیچ مشکلی ندارم حتی میتونم یک فرکانس متر هم بنویسم تا یک فرکانس خاص یا محدوده خاصی رو که دریافت کرد اجازه عبور امواجو بده یا همون بحث تفکیک فرکانسی ولی به قول شما مطلب مهم همان فرکانس یا محدوده فرکانسی است که همه جا جواب بده و یا بهتره اینگونه بگیم که آیا دفینه یا به اصطلاخ طلا فرکانسی رو منتشر میکنه و اگه منتشر میشه وابسته به چه عوامل محیطی است .
من فعلا درگیر طراحی فرستنده برای این مدار هستم که به روش خاصی هم خواهد بود و مدولاسیون خاصی رو هم داره ولی همه چیز را محیط تست واقعی نشان خواهد داد .
خوشحال میشم اگر مطلبی هست که باعث بهبود مدار میشه بگویید .

Nikola Tesla

یکشنبه 5 فروردین1397 - 10:44pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

خب این که خیلی عالیه که دوستان برنامه نویس حرفه ایی کم نداشته باشیم تو سایت...نه به نظر من به این مدارات اصلا احتیاجی نیست کلا تشریفاتی میشه و در عمل هیچ. فرستنده هم بد نیست اما زمانی به کار میاد که از عملکرد گیرنده مطمئن باشیم فرستنده نهایت کمی برد و حساسیت رو افزایش بده البته همیشه هم اینطور نیست شاید تو مدار شما برعکس عمل کنه باعث تضعیف بشه این دیگه به اناتومی مدار شما بستگی داره.بله مطمئن باشید که طلا هم مثل فلزات دیگه داری واکنشهای شیمیایی و فیزیکی هست حالا به نسبت میتونه ضعیف یا قوی عمل کنه که علتش رو میتونیم تو الیاژهایی که با طلا مخلوط میکردن بگردیم همین یک نکته کلیدی هم هست ویک نکته دیگه باعث تغییر فرکانس هم میشه اگه غیر این بود هیچ ردیابی.فلزیابی قادر به سنس طلا نبود البته خیلی چیزهای دیگه هم دخیل هستن الوده کردن خاک و تولید گاز.از روی همین نکته میشه متوجه شد که طلا هم واکنش نشون میده وگرنه هیچ وقت هیچ خزانه ایی هواکش واسش تعبیه نمیشد این رو به طور کلی برای دوستان هم توضیح دادم که بدونن چون در این مورد هم قبلا بحث شده بود که طلا سرده و هیچ واکنشی نداره تولید یو ن نمیکنه غیره...باعث افتخاره اگه بتونم کمکی بکنم به شما ودوستان. ایده من اگر که سیستم قادره فلزات قدیمی رو سنس کنه تو هر منطقه هر کسی که ساخته وجواب گرفته تو مناطق باستانی جایی که مشخص هست بار داره تست بشه به همون شیوه قدیمی گذاشتن خازنهای زیاد و کلید سلکتوری با یک سیمپیچ تو محدوده 1 میلی هانری ویک خازن واریابل بزرگ و در محیط تست و ازمایش بشه تو هر رنج جواب بده با خازن واریابل حساسیت رو تغییر میدیم تا محدوده دقیق فرکانس یا موج مشخص بشه یعنی هر جایی که گیرنده بیشتر واکنش نشون داد بعد با خوندن دقیق خازن با lc متر دقیق یعنی جمع خازن واریابل تو محدوده ایست جایی که تنظیم نهایی انجام شده + خازن ثابت و مقدار دقیق کویل میشه فرکانس رو مشخص کرد با نرم افزارهای متعددی که وجود داره و مشخص شدن فرکانس میشه فیلترش رو طراحی کرد و در اخر میشه فرستنده هم واسش درست کرد که دیگه کمبود حساسیت نداشته باشیم اینها یک ایده بسیار نزدیک به واقعیت هستن که میشه با کمک دوستان به اون رسید و یک سیستم طلایاب رو درست کرد

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

یکشنبه 5 فروردین1397 - 11:40pm

سلام وعرض ادب به همه دوستان زحمتکش من این مداروساختم
ولی این خطارومیده دوستان منوراهنمایي کنیدممنون ومتشکرم سال97مبارک بادانشاالله دراین سال جدیدهمه دوستان به آرزوهایشان برسن وهمه صحیح سلامت درکنارخوانوادشون خوش وخرم باشند ^:)^ %%- %%- %%-
@};- @};- @};-

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

دوشنبه 6 فروردین1397 - 11:09am

سلام آقامجتبي سال نو مباک
عکسی که پست بالاگذاشتم همانطوری شمافرموده بودیدمداروممتاژوپروگرم کردم ولی حالا به ال سی دی این نوشتههامیادنقص کارمن
کجای مدار یاپروگرام هست یاشاسین آقامجتبی ویولداشلارمن هاموزا قربان اولوم @};- @};- @};-

سه شنبه 7 فروردین1397 - 9:16am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

saeidpor نوشته است:
عکسی که پست بالاگذاشتم همانطوری شمافرموده بودیدمداروممتاژوپروگرم کردم ولی حالا به ال سی دی این نوشتههامیادنقص کارمن
کجای مدار یاپروگرام هست یاشاسین آقامجتبی ویولداشلارمن هاموزا قربان اولوم @};- @};- @};-

سلام
عید شما هم مبارک
شما فایل کلید رو بدرستی روی میکرو رایت نکردین . مشکل از فایل کلید هست

Nikola Tesla

چهارشنبه 8 فروردین1397 - 3:08pm

Mojtaba195 نوشته است:
saeidpor نوشته است:

سلام
عید شما هم مبارک

آغامجتبی خسته نباشی
من هردوفایل روبافیوزبیت کلیدپروگرم کردم درست شدولی ولوم بالانس روهرچقدرمی پیچونم تغییری نمی کنه همیشه صفرهست ولی وقتی موبایل رو
روشن می کنم وزنگ میزنم شماره بالا نس تغییر می کنه آیادرسته یانه ممنون

چهارشنبه 8 فروردین1397 - 7:49pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

saeidpor نوشته است:
Mojtaba195 نوشته است:
saeidpor نوشته است:

سلام
عید شما هم مبارک

آغامجتبی خسته نباشی
من هردوفایل روبافیوزبیت کلیدپروگرم کردم درست شدولی ولوم بالانس روهرچقدرمی پیچونم تغییری نمی کنه همیشه صفرهست ولی وقتی موبایل رو
روشن می کنم وزنگ میزنم شماره بالا نس تغییر می کنه آیادرسته یانه ممنون

خسته نباشید
اگه ولوم بیست کیلو جواب نمیده از ولوم پنجاه کیلو استفاده کنید و حدالامکان از مولتی ترن ده دور.
بله مدار درسته ولی باید اون عدد بیاد بالای سی چهل تا بتونید از راه دور سنس کنید .

Nikola Tesla

پنج شنبه 9 فروردین1397 - 10:09pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

منم بنوبه خودم کمال تشکر رو از دوست عزیزمون مجتبی جان دارم.

جمعه 9 فروردین1397 - 12:56am
YIM
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 231 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 9 , 10 , 11 , 12 , 13 , 14 , 15 ... 24  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: mouloud , Reza1569 و 34 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure