انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 9 فروردین1403 - 4:39pm

پاسخ به موضوع  [ 126 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 8 , 9 , 10 , 11 , 12 , 13  بعدی
 مدار تبدیل ردیاب به فلزیاب 
نویسنده پیغام
استاد
استاد

بهرام نوشته است:
جاوید نوشته است:
درود بر شما
قدرت فلز قدیم از فلز جدید بیشتره به خاطر میدان مگنتی که درست کرده

سلام به همگی ....ســــــــــــــــــــــــــــــــــــــلام من اومدم دوباره اه بعد یک سال. استاد جاوید خوبین دورو نزدیک مهندس حمید و استاد مهدی خوب هستن انشالله @};- .استاد جاوید بدون حاشیه برم سر اصل مطلب وقتی مطالب این تایپیک رو مطالعه میکردم چیز جدیدی دستگیرم نشد فقط نمیدونم چرا هنوز دوستان از ال رود انتظار دارن. :) مهم نیست...در واقع من به خاطر جواب شما به برادر جهان بین پست زدم و صد البته دلتنگی =(( نــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــه متاسفانه با نظر شما موافق نیستم فلز جدید مخصوصا از نوع نرم برعکس هر چقدر قدیمی تر واکنش سیستم نسبت به اون کندتره...اما برعکسش واسه فلزات اهنی هست این فرق این دونوع فلزه.متاسفانه فلزات نرم مخصوصا طلا دقیقا همینطوره اما در مورد مس کمی فرق میکنه بهتر قابل سنس شدن هست اما بدتر از همه اینها برنج هست که خیلی ضعیف تر از طلا هست باز جای شکرش باقیه....جناب جهان بین انتن ال رود به تنهایی قادره میدان یابی کنه این یک خسیسه جدا نشدنی هست و تو پیدا کردن میدان نسبت به فلز چندین برابر قویتر عمل میکنه مطمئنم اگه انتن شما از ده مورد فلز بتونه 1 مورد سنس واقعی داشته باشه اون هم در شرایطی هست که میدان اضافه یا سیگنال مزاحمی اونجا نباشه که این تقریبا محاله.دومین سوال من از شما اینه که نحوه بالانس انتن شما به همین صورت معمولی هست که توی عکس مشاهده میشه.اگه به همین منوال باشه پس بیشترین سیگنالی که انتن جذب میکنه سیگنالهای کاذب هستن حتی اگه شرایط سنس فلزات توی انتن شما لحاظ شده باشه .من قبلتر هم گفته بودم شرایط انتن به این شکل برای ردیابی میدان عالیه اما فلزات نه.....طبق تستهای میدانی پیچیده فرق بین فلز طلای جدید و قدیم 100 هرتز هست که هر چقدر فلز جدیدتر باشه فرکانس هم در محدوده 100 هرتز بالاتره و فرقی هم بین کوچکی و بزرگی اون نداره این تنها مزیت فلز جدید وقدیم برای طلا هست که از همین رابطه میشه فهمید فلز قدیمی هست تا حدودی ...در کل شرایط ردیابی پیچیده تر از این حرفهاست که بشه با ال رود به تنهایی تفکیک هم عملی کرد اما امیدوارم موفقیت سر لوحه بچه های بی ادعای این انجمن باشه :ymblushing:

درود بر شما
خوشحالم بهرام جان از این که یه سر به سایت زدید و.دوباره با همون شور و شوق اظهار نظر میکنید
فلزات در خاک به خاطر القا مغناطیس میدان مغناطیس زمین مثل فلزات مغناطیس شونده همراستا با میدان زمین میشه یا مثل فلزات غیر مغناطیس جهت گیری با میدان زمین میکنه و دلیل سنس ضعیفتر اونها هم توسط نقطه زن همینه
میدان مغناطیس زمین همیشه وجود داره و فرکانس فلز مورد نظر هم همیشه بر این میدان سواره از این طریق فقط میشه تفکیک انجام داد اونم با فرستنده و گیرنده الکترونیکی
میدان مغناطیس ازقطب های مثبت و منفی تشکیل شده انتنها هم چه با فرکانس و چه میدان مغناطیس بدن داری قطب میشن جذب انتنها و گردش اونها بخاطر کشش قطب های غیر همنام دو میدان بدن و میدان فلز دفن شده هست و خروجی 45نقطه عمود شدن انتن بر میدان فلز هست که نقطه شمالی با انتن خالی تقریبا برای همه یکسان هست که میشه با موج و شکل اون این زوایا و همینطور نقطه خنثی یا مرکز میدان را هم مشخص نمود که شخصا این موارد را تجربه کردم با شکل موج مربعی و سبنوسی
انتن ال رود به دنبال میدان هست نه فرکانسه خاصی،درسته که هر میدان بدنی رفتارش با بقیه یه تفاوت هایی داره اما باز هم چرخش انتن برای اونها هم یکسانه با افراد دیگه

دوشنبه 23 بهمن1396 - 7:51am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

خواهش میکنم استاد ممنونم...
بله مطالبتون صحت محضه و نمیشه انکار کرد..خب دو موج سینوسی و مربعی هم درسته چون هر جسمی حتی غیر فلزات هم از فرکانسهای خودش که با قطبین زمین هم راستا بشن تبعیت میکنه فقط تو این بحث مربعی گرایش بهتری به میدانهای ضعیفتر نشون میده چراش مشخص نیست حالا همین مسئله هم یک نکته مثبت ارزیابی میشه فلزات دفن شده بشدت نیروشون رو که خودش توسط فشار ناشی از قطبین هست از دست میده و جذب قطبین میشن واین به حدی هست که کار رو مشکل کنه .میدان هم مدام در حال شدت وضعف هست تحت تاثیر گرما وسرما و عوامل بیرونی حتی امواجهای کهکشانی که زمین به خودش جذب میکنه مشکل رو جدی تر میکنه.البته استاد بحث زاویه 45 کاملا به میدان ناشی از تاثیر قطبین روی اجسام منتسب میشه و صرفا یک میدان محسوب میشه که میتونه به هر شکلی وبه هر علتی به وجود بیاد وفقط به فلزات مرتبط نیست و هر کسی با نیروی محرکه بدن و هم راستا شدن با قطب به این نتیجه برسه و شما هم گفتین مشکل زمانی هست که ذات ال رود روی میدان یابی خلاصه شده و این یعنی تمام میدانهای مغناطیسی هم راستا به سمت شمال وجنوب مغناطیسی زمین این یعنی فاجعه استاد...
از دوستان کسی هست که فیزیک خونده باشه سوالی دارم که مرتبط با همین قضیه هست...یک مشکل دیگه هم اینجا داریم دوستان به خاطر ترس تو بحثها شرکت نمیکنن چرا.... سایت در واقع خوابیده چرا کسی نیست پس دوستان جدید چه میکنن #-o

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

دوشنبه 23 بهمن1396 - 9:37pm
کاربر فعال
کاربر فعال

درود دوست عزیز. اگر سوالی دارید بفرمایید بنده اگر در توانم باشه پاسخ میدم.

سه شنبه 24 بهمن1396 - 9:40pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

mstar نوشته است:
درود دوست عزیز. اگر سوالی دارید بفرمایید بنده اگر در توانم باشه پاسخ میدم.

سلام وممنون برادر mstar عزیز...در واقع سوالی که ازتون دارم شاید عجیب باشه اما بشخصه حدودا زمانی که ردیاب رو دستکاری کردم بهش برخورد کردم..میخواستم بدونم آیا امکانش هست که یونهای پراکنده (نمیدونم کدوم تایپیک بود که این مطلب رو خوندم pd بود یا ردیابهای انتنی که دوستان در این مورد یونهای پراکنده ومتمرکز بحث کردن که خیلی جالبه )
ممکنه یونهای پراکنده همشون جذب قطبهای مغناطیسی زمین یا نیرویی قویتر نشن و حالت حرکتشون عوض بشه مثلا از شرق به غرب یا برعکسش تا در مسیر طول عرض جغرافیایی دوباره به مسیر اصلیشون برگردن یا کلا یونهایی هستن که به هیچ وجه تحت هیچ نیرویی جذب نشن یا به عبارت ساده تر در حواشی همون نقطه پراکنده بمونن ممنون میشم اگه مطلبی دارین در این مورد یا نظری حتما بگین چون قضیه خیلی جدیه و به همین مبحث ارتباط مستقیم داره....پیشاپیش از نظرتون سپاسگذاری میکنم @};-

چهارشنبه 24 بهمن1396 - 12:48am
کاربر فعال
کاربر فعال

درود دوست عزیز: فکر میکنم پاسخ سوالتون رو بنده تا حدودی تو آدرس زیر توضیح دادم. لطفا یه مطالعه بفرمایید ببینید اگر جواب سوالتون نبود توضیح میدم براتون. موفق باشید
viewtopic.php?f=24&t=2576&start=3490

چهارشنبه 25 بهمن1396 - 1:34pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

mstarعزیز مطالب رو خوندم کاملا همون چیزی بود که مطمئن بودم اتفاق میفته حالا نمیدونم این مطالب تجربه خودتون هست که کسب کردین یا به صورت تئوریک مبحثی براش تعریف شده هر چه که هست دست مریضاد @};-

دوستان توجه کنن این مطالب کاملا درسته و تا حدودی اگر که اثبات شده باشه برای قانون ردیابی به کار میره یعنی نوع حرکت یونها مهمه...تو انتنی ابتدای حرکت تا الان معمولا از شمال یا جنوب مغناطیسی بهترین کارایی رو داشته اما اصلا این طور نیست در واقع برعکسش رخ میده از شرق به غرب یا غرب به شرق هستش..برای همین نوع اپراتوری تو ردیابهای انتی هم متفاوته مثلا mfd به صورت ساعت گرد باید شروع کرد که گیرندگی کامل رخ بده دوستانی که این نوع سیستمها رو دارن لطفا تست کنن که وقتی انتن درگیر میشه از کدوم سمت هست شمال و جنوب مغناطیسی معمولا 20 تا 30 درجه با شمال و جنوب جغرافیایی تفاوت داره که تو هر منطقه کم و زیاد هست اما زیاد فاصله ایی نداره..متشکر از برادر mstar عزیز دوستانی چون شما مایه افتخار سایت هستن :ymapplause:

چهارشنبه 25 بهمن1396 - 3:54pm
کاربر فعال
کاربر فعال

ممنونم دوست عزیز. @};-
پاراگراف اول اثبات شده هست و از قوانین فیزیک محسوب میشه ولی پاراگراف دوم و سوم رو تئوریک مطرح کردم. امیدوارم دوستان بدردشون بخوره. موفق باشید

چهارشنبه 25 بهمن1396 - 5:06pm
مدیر سایت
مدیر سایت

بهرام نوشته است:
mstarعزیز مطالب رو خوندم کاملا همون چیزی بود که مطمئن بودم اتفاق میفته حالا نمیدونم این مطالب تجربه خودتون هست که کسب کردین یا به صورت تئوریک مبحثی براش تعریف شده هر چه که هست دست مریضاد @};-

دوستان توجه کنن این مطالب کاملا درسته و تا حدودی اگر که اثبات شده باشه برای قانون ردیابی به کار میره یعنی نوع حرکت یونها مهمه...تو انتنی ابتدای حرکت تا الان معمولا از شمال یا جنوب مغناطیسی بهترین کارایی رو داشته اما اصلا این طور نیست در واقع برعکسش رخ میده از شرق به غرب یا غرب به شرق هستش..برای همین نوع اپراتوری تو ردیابهای انتی هم متفاوته مثلا mfd به صورت ساعت گرد باید شروع کرد که گیرندگی کامل رخ بده دوستانی که این نوع سیستمها رو دارن لطفا تست کنن که وقتی انتن درگیر میشه از کدوم سمت هست شمال و جنوب مغناطیسی معمولا 20 تا 30 درجه با شمال و جنوب جغرافیایی تفاوت داره که تو هر منطقه کم و زیاد هست اما زیاد فاصله ایی نداره..متشکر از برادر mstar عزیز دوستانی چون شما مایه افتخار سایت هستن :ymapplause:

با سلام
برای یک اپراتور ردیاب حرفه ای که با آنتن خالی بدونه هیچ فرکانسی کار میکنه ، همینطور هست و شمال و جنوب و شرق غرب نداره ! از هر جهتی که در راستای فلز قرار گرفت آنتنها سریع گردش میکنن ! فقط اپراتور حرفه ای که مغز و بدنش با آنتنهای خالی مچ و بالانس شده باشه طی سالها تمرین . :YMPEACE:

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

دوشنبه 15 مرداد1397 - 8:25am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام استاد مهدی خوبین انشالله.... @};-
بله همینطوره کلا انتن خالی بین جهات مختلف زیاد فرق نمیزاره ... @};-

پنج شنبه 18 مرداد1397 - 1:06pm
مدیر سایت
مدیر سایت

علیک سلام ، زنده باشی شکر خدا ، لطف عالی مستدام

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

دوشنبه 22 مرداد1397 - 7:42am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 126 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 8 , 9 , 10 , 11 , 12 , 13  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 54 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure