انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 9 فروردین1403 - 5:00pm

پاسخ به موضوع  [ 633 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 25 , 26 , 27 , 28 , 29 , 30 , 31 ... 64  بعدی
 فقط فلزجو (لوپ - ديسک) 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

خیر در مورد طرحی که مد نظر شماست پیشنهاد خاصی ندارم.

جمعه 15 دی1396 - 2:36pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

با سلام خدمت مهندس حمید عزیز
مهندس جان این مدل لوپ رو با برش لیزری از جنس پلی کربنات ساختم که قطر خارجیش ۵۲ و قطر داخلیش رو ۴۹ گرفتم که برای سیم پیچ ۶*۱۵ میلیمتر فضا داره که میخوام بصورت تخت چند لایه تقریبا مشابه لوپ مینلب بپیچم.بنظرتون سیم لاکی رو بدون استفاده از روکش بپیچم ظرفیت خازنیش بالا نمیره؟و با این سایز لوپ بهترین سایز سیم و تعداد دور رو چقدر بپیچم

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

زندگی در بردگی شرمندگی‌ست

یکشنبه 17 دی1396 - 10:56am
مدیر کل
مدیر کل

1426539 نوشته است:
با سلام خدمت مهندس حمید عزیز
مهندس جان این مدل لوپ رو با برش لیزری از جنس پلی کربنات ساختم که قطر خارجیش ۵۲ و قطر داخلیش رو ۴۹ گرفتم که برای سیم پیچ ۶*۱۵ میلیمتر فضا داره که میخوام بصورت تخت چند لایه تقریبا مشابه لوپ مینلب بپیچم.بنظرتون سیم لاکی رو بدون استفاده از روکش بپیچم ظرفیت خازنیش بالا نمیره؟و با این سایز لوپ بهترین سایز سیم و تعداد دور رو چقدر بپیچم

خسته نباشین.
با توجه به مشخصات قالب و روش پیچیدنی که فرمودین بنظر من 15 دور سیم لاکی 0.6 مناسب هست. نیاز به روکش هم نیست. مشابه این قبلا ساخته شده و از نظر دیلی و اعداد 3 گانه و تفکیک مشکلی نداشته.

یکشنبه 17 دی1396 - 2:02pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ممنون مهندس جان ،لطف کردین @};-

یکشنبه 17 دی1396 - 2:33pm
مدیر سایت
مدیر سایت

1426539 نوشته است:

سلام برادر ، بنده هم به همین روش یک لوپ 20 ساختم که حدود سه لایه روی هم پیچیدم با اهم 1/5 که دیلی اتومات 14 شده و اعداد سگانه هم میزان هست ، انشاا.. برای شما هم خوب جواب بده ، در ضمن مرتب و کنار هم بودن ردیف اول خیلی مهمه ! دقت کن سیمها کنار هم مرتب باشن و در آخر بعد از 1 اهم شدن لوپ ، اول دیلی اتو رو چک کن و بعد اگر میزان بود ، روی شکاف یا روی سیم پیچ رو کلاً چسب حرارتی بکش سرتاسری تا خوب محکم بشه . نتیجه تست هارو هم لطفا اعلام کن رفیق . علی یارت @};-

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

سه شنبه 19 دی1396 - 11:17am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

مهدی نوشته است:
1426539 نوشته است:

سلام برادر ، بنده هم به همین روش یک لوپ 20 ساختم که حدود سه لایه روی هم پیچیدم با اهم 1/5 که دیلی اتومات 14 شده و اعداد سگانه هم میزان هست ، انشاا.. برای شما هم خوب جواب بده ، در ضمن مرتب و کنار هم بودن ردیف اول خیلی مهمه ! دقت کن سیمها کنار هم مرتب باشن و در آخر بعد از 1 اهم شدن لوپ ، اول دیلی اتو رو چک کن و بعد اگر میزان بود ، روی شکاف یا روی سیم پیچ رو کلاً چسب حرارتی بکش سرتاسری تا خوب محکم بشه . نتیجه تست هارو هم لطفا اعلام کن رفیق . علی یارت @};-

ممنونم آقا مهدی،فعلا که لایه‌ها رو چسبوندم و زیر پرس هستند و هنوز سیم پیچی نکردم،کارش که تموم شد چشم،حتما نتایج رو میگم

سه شنبه 19 دی1396 - 3:15pm

سلام اساتید محترم، اقا مهدی یک لوپ یک متر و ده سانتی با اهم تقریبا ۱ با ۱۲ دور سیم ۱ میل افشان، و یک لوپ ۵۵ سانتی با اهم ۲ برای دستگاهی که لوپ نداشت ساختم و یک سینی پنجاه سانتی استیل رو تو تست هوایی تو ۱۹۰ سانتی میزد و کنسرو ماهی رو تو یک متری ، حالا به نظر شما لوپ با اهم بالاتری بسازم تا اینا رو دستکاری کنم فقط لوپ یک متری وقتی از سیم رابط ۲در ۱ افشان استفاده می کردم دستگاه بسیار ساکت و روی اخرین قدرتش جیکی ازش در نمی اومد اما برد کمتری داشت، اما وقتی سیم رابط رو از سیم انتن کواکسیال فویل دار استفاده می کردم دستگاه دیگه ساکت نمی شود و هی بوق میکشید یک بار رو پایین ترین قدرت ساکت شد تست کردم حداقل نیم متر برد اضافه شود اما از بالانس زود خارج میشه و تو سیم پیچ قشنگ صدای جریان برف رو میشنیدی یک صدای اووو شکلی میداد حالا به نظر شما با چه مقاومتی سیم پیچ بسازم ؟ اگه جواب بدید خیلی ممنون میشم؟

جمعه 22 دی1396 - 4:42pm
مدیر کل
مدیر کل

به فلزجو خوش اومدین.
ابتدا عرض کنم اگر منظور شما از کویل 110 سانتی بصورت فریم مربعی باشه ؛ 12 دور اصلا میزان مناسبی نیست و باید از 9 الی 10 دور سیم افشان استفاده کنین. مقاومت 1 اهم برای این سایز کویل مناسب هست و دقیقش اهمیت نداره.
برای لوپ 55 سانتی مقاومت 2 اهم کمی بالاست و بهتره حدود 1.5 اهم در نظر بگیرین. سینی 50 سانتی با این لوپ در فضای باز باید تا حدود 2.5 متر قابل سنس باشه.
همونطور که در راهنما تاکید شده کابل رابط باید از نوع کواکسیال بدون فویل باشه که بهترینش تا الان RG-58 از نوع بدون فویل و دارای مغزی افشان بوده. سایر انواع کابل هر کدوم مشکل خاصی برای کار فلزیاب پالسی ایجاد میکنن. دقت کنین چیزی که توصیه کردیم دقیقا مطابق کابلی هست که مینلب در فلزیاب های خودش استفاده میکنه!

جمعه 22 دی1396 - 4:56pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید جان من توصیه میکنم که دوستان حدالامکان فقط و فقط از لوپ و فریم های دایره ای استفاده کنن هر چند هم که میخواد بزرگ باشه اصلا لوپ دایره ای خیلی خیلی بیشتر و قویتر و عمق بیشتری رو سنس میکنن

خدايا مددی کن

جمعه 22 دی1396 - 5:15pm

سلام اقا حمید متشکرم فریم یک متر و ده سانتی من به صورت گرد است مشکل من اینه که دستگاهی دارم که کویل نداشت مال یکی بود الان لوپ واسش ساختم بامشخصاتی که گفتم عکس دستگاه رو لینک کردم اقا مهدی جواب داد که اهم دستگاهت ۲ به بالا است منم اینایی که گفتم ساختم حالا لوپی با اهم بیشتر بسازم تا کمتر ؟ ببخشید امیدوارم پایینده باشید.

جمعه 22 دی1396 - 6:43pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 633 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 25 , 26 , 27 , 28 , 29 , 30 , 31 ... 64  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 18 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure