انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 9 فروردین1403 - 12:59pm

پاسخ به موضوع  [ 6396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 630 , 631 , 632 , 633 , 634 , 635 , 636 ... 640  بعدی
 بخش آزاد آموزش اپراتوری با ردیاب فوق حرفه ای FPL-35 
نویسنده پیغام

سلام
كسي نيست جواب سوال ما رو بده؟ مثل يه دهكده مخروبه شده اين بخش
حيف از اين ردياب حرفه اي كه كسي قدرشو نميدونه
پنج ساله دارم رديابي ميكنم ردياب به اين عظمت و قدرت نديده بودم
دست اقا مجتبي و مهندس حميد درد نكنه كه مطمئنم خيلي ها رو از بدبختي نجات دادن با اين ردياب
واقعا دمتون گرم
كاش اين بخش ادامه داشت چون اين شيشصد و خورده اي صفحه هنوز يك پنجم ناگفته هاي اين ردياب هم نيستش
موفق باشين

چهارشنبه 11 اسفند1395 - 7:49pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

sam_67 نوشته است:
سلام
كسي نيست جواب سوال ما رو بده؟ مثل يه دهكده مخروبه شده اين بخش
حيف از اين ردياب حرفه اي كه كسي قدرشو نميدونه
پنج ساله دارم رديابي ميكنم ردياب به اين عظمت و قدرت نديده بودم
دست اقا مجتبي و مهندس حميد درد نكنه كه مطمئنم خيلي ها رو از بدبختي نجات دادن با اين ردياب
واقعا دمتون گرم
كاش اين بخش ادامه داشت چون اين شيشصد و خورده اي صفحه هنوز يك پنجم ناگفته هاي اين ردياب هم نيستش
موفق باشين

خوب داداش شما از تحربیاتت بگو همه استفاده کنن

چهارشنبه 11 اسفند1395 - 9:08pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

مهدی نوشته است:
جواد64 نوشته است:
okحفاری میکنم ولی سنگای اهنی ومعدنی نیست تو این موارد تجربه کافی دارم زیاد زدم :D واینا پراکنده ویه عدد تفکیک برابرمیده
بهر حال ممنون نتایجوبعداعلام میکنم

اگر فلز آهنی باشه ممکنه از سه جهت حذف آهن و قطعی صدا داشته باشیم ولی از یک جهت متفاوت باشه از یک جهت عدد تفکیک ممکنه مقداری مثبت nonfe مثلا +12 هم بده که به خاطر ذرات و اکسید جدا شده از آهن هست که همین مورد باعث خطای اکثر ردیابها در برابر فرکانس های طلا میشه ! هرچقدر فرکانس های طلا دقیق تر باشه باز هم همین اکسید آهن رو خواهد گرفت ! کاریش نمیشه کرد

درود بر شما مهدی گرامی
آیا به نظر شما راه حلی وجود داره که بشه اکسید آهنو رد داد :-w چون من هم دقیقا همین مشکلو دارم ، با فرکانسهای گلد تو ردیابی ظرف چند ثانیه رد هدفو میگیرم (حتی از فواصل دور) و دقیقا نقطه هدفو در میارم ولی متاسفانه تمامی آهن زنگ زده و اکسید شده هستند :-? #-o :-w

پنج شنبه 2 شهریور1396 - 8:09pm
مدیر سایت
مدیر سایت

سلام جناب کوروش عزیز
هیچ راهی نداره تمام کسانی که تبلغ میکنن که راهی هست به خاطر فروش دستگاه خودشون خواهد بود ! تنها راهش استفاده از نقطه زن با تفکیک خوب هست که حرف آخر رو میزنه ، درضمن آهن جزء فلزاتی بوده که در قدم کاربرد خیلی زیادی داشته پس دلیل نمیشه هرجایی آهن گرفتی بیخیال بشی ! شاید در کنار همون آهن فلزات با ارزش هم وجود داشته باشه که همون آهن باعث قدرت گیرندگی در ردیابی شما شده ! پس بهترین کار ابتدا متوجه شدن از عمق فلز هست اگر عمق بالای 50 سانت هم داشت باید درش بارید و کار کنید ، از فکر اینکه ردیاب فقط طلا بزنه بیاید بیرون ! مهم قدرت اپراتوری شماست که بتونه فقط فلز ردیابی کنه و ذرات رو نزنه ! هر وقت به اینجا رسیدید موفق خواهید بود ، البته بستگی به شرایط خاک و رطوبت خاک هم داره

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

شنبه 4 شهریور1396 - 9:26am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

با درود به دوستان گرامی @};-
دوستان من در اینجا میخوام تجربه و تکنیکها و (تحلیلها از نظر خودم) که بر اساس تجربه با ردیاب FPL35 بدست آوردم رو قرار بدم ، البته اینم از ابتدا بگم ممکنه برای همه اینطور نباشه ولی فکرکنم برای اکثر دوستان به این شکل خواهد بود :YMPEACE:
در ابتدا من اول تحلیل خودمو از ردیاب میگم که برچه اساسی عمل میکنه و سپس در مرحله بعد اوپراتوری و نحوه پیدا کردن مکان اصلی هدف رو توضیح خواهم داد:
اون اینکه این بدن ماست که بعنوان یک آنتن اصلی عمل میکنه نه آنتنهای برنجی ردیاب @-)
بهتره با یک مثال ساده مسئله رو برای دوستان روشن کنم : ببینید بدن ما و آنتن ها دقیقا مثل درجه باک بنزین ماشین عمل میکنه ، شما وقتی به درجه بنزین نگاه میکنید در واقع فقط به یک نمایشگر نگاه میکنید و کار اصلی اندازه گیری رو میتر در داخل باک انجام میده و در اینجا بدن ما مانند میتر داخل باک و آنتن مانند درجه نمایشگر پشت داشبورد خودرو عمل میکنه و برای همین است که اگر چنانچه آنتنهای خالی رو بدون اتصال به بدن انسان در جایی دورتر قرار بدین به هیچ عنوان آنتنها عکس العملی نشان نخواهند داد.
بعد از روشن شدن این مسئله به این میپردازم که چرا بیشتر کسانی که با بهترین و دقیقترین فرکانسهای طلا کار میکنند فقط آهن زنگ زده استخراج میکنند @-)
همونطور که گفتم وقتی بدن ما بعنوان میتر یا آنتن اصلی عمل میکنه پس جنس این میتر یا آنتن در رهگیری خیلی مهم هست و از اونجایی که در بدن ما مقدار زیادی آهن (بخصوص در مردان) وجود داره پس طبیعی هست که گرایش آنتنها به سمت آهن اکسید شده بیشتر هست که البته تشابهات فرکانسی طلا و اکسید آهن هم در این امر دخیل هستند.
حالا این بستگی به این داره که در محلی که ردیابی میکنید آیا دفینه ای با قدرت بیشتری در حال ارسال سیگنال به سطح هست یا خیر...به نطر من یک میخ کوچک اکسید شده سطحی قدرتی چند برابر بیشتر از یک دفینه نسبتا متوسط در عمق متوسط رو داره و به همین دلیل ابتدا آنتنها به سمت میخ اکسید شده گرایش پیدا میکنند و چنانچه در محل دفینه ای هم باشد از نظر مخفی میماند حتی اگر مدت زمان زیادی هم از فاصله دور با آنتن منتظر بمانیم باز به روی هدف اصلی منحرف نخواهد شد و حتی ممکن است هدفهای کاذب دیگری را بجزء هدف اصلی رهگیری نماید... دوستان طبق تجربیاتی که من داشتم میخهای آهنی بسیار قدیمی ، قوی ترین سیگنال را در سطح دارند و همه موارد دیگر رو تحت تأثیر خودشون قرار میدن @-)
دوستان گرامی بعد از این مقدمه در پست بعدی نحوه دریافت سیگنال هدف و پیدا کردن جای اصلی هدف رو توضیح خواهم داد...
پیروز باشید :YMPEACE:

سه شنبه 21 آذر1396 - 3:08pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

با درود به دوستان @};-
من در اینجا فرض رو بر این میگیرم که بیشتر دوستان با نحوه بدست گرفتن آنتن ، انتخاب فرکانس مورد نظر و رهگیری یک سیگنال که از ابتدایی ترین کارهای اوپراتوری و ردیابی هست با اطلاع هستند و فقط نکته مربوط به نحوه پیدا کردن نقطه اصلی هدف رو مد نظر قرار داده و بازگو میکنم :
وقتی سیگنالی رو رهگیری کردیم باید با استفاده از یک قطب نما ابتدا جهات شمال و جنوب مغناطیسی رو پیدا کنیم و برای نزدیک شدن به میدانی که رهگیری کردیم یا از سمت شمال یا جنوب میدان (فرقی نمیکند) به سمت آن میدان حرکت کنیم. وقتی به لبه های میدان برسیم طبیعی هست که آنتنها قیچی میشوند و باید همان جا را علامت گذاری کنیم و این کار را برای دو جهت دیگر البته ابتدا غرب و در آخرین مرحله شرق میدان انجام دهیم . باید سعی شود حتما از مقابل وسط میدان به آن نزدیک شویم تا بهترین و قوی ترین سیگنال را دریافت کنیم . حالا ما یک حجم(منظور شکل مساحت تعیین شده روی زمین است) علامت گذاری شده تقریبا مربع شکل بر روی زمین داریم که این حجم در واقع میدان اثرات هدف اصلی بر روی سطح زمین هست و هیچگونه هدفی در زیر آن نیست و این اثر فقط بدلیل خطای زاویه ای ردیابی با فاصله از هدف اصلی ایجاد شده است و برای همین است که بیشتر کسانی که جایی را رهگیری میکنند و دستور حفاری در همان جا را میدهند هیچ چیزی بجز خاک بکر نسیبشان نمیشود . البته در بعضی مواقع این حجم بصورت مستطیل شکل با اضلاع بزرگتر سمت های شرقی و غربی خود را نشان میدهد. براساس تجربه من حجمهایی که بیش از حد به مستطیل نزدیک باشند خطا هستند و ارزش پیگیری ندارند با این همه باید برای کم شدن درصد خطای احتمالی بررسی شوند. گاهی اوقات به جای یک مساحت کامل ممکن است از دو جهت روی یک نقطه برسیم و قیچی شود و از دوجهت دیگر با هم فاصله داشته باشیم که بازهم این نوع اشکال که شکلی شبیه [ یا ] را ایجاد کنند (بیشتر از سمت شرق و غرب روی یک نقطه قیچی میشوند)خطا هستند و ارزش جستجو ندارند .
مورد دیگری هم داریم مانند نقطه شدن میدان هدف از هر سمت ، یعنی وقتی از چهار جهت اصلی به سمت میدان حرکت کنیم دقیقا روی یک نقطه قیچی میشود که متاسفانه اکثر اپراتورهای کم تجربه فکر میکنند که دقیقا به هدف زده اند و دستور حفاری در همان نقطه را میدهند . البته در این مورد بستگی به نوع فرکانس انتخابی اوپراتور هم دارد و ممکن است با یک فرکانس دیگر همین نقطه بصورت حجم خودش را نشان دهد ، به طور مثال برای من با فرکانس گلد 4 فاین ok میدان بصورت نقطه ای و همان میدان با فرکانس گلد 2 فاین 4+ بصورت حجمی مربع خودش را نشان میدهد ، و البته در این گونه مواقع صددرصد هدف فلزی داریم و بیگمان هدف ، شیئی بسیار کوچک مانند میخ یا بقایای آهن پوسیده شده قدیمی میباشد .
در پست بعدی تلاش خواهم کرد با کمک تصویر رسم شده نحوه پیدا کردن هدف اصلی با استفاده از میدان تولید شده آن را برای دوستان توضیح دهم.
شاد و پیروز باشید @};-

چهارشنبه 21 آذر1396 - 12:30am
مدیر سایت
مدیر سایت

زنده باد آقا کوروش مستفیض شدیم
برای نمایش تصاویر سعی کنید ساده و گویا باشه که برای کسی گنگی و سوال پیش نیاد . سپاس
درضمن میدان های قوی تر و حجم های بالارو نمیشه گفت آهن باشه صد درصد ! چون بستگی به فلزات دفن شده داره ممکنه که چند نوع فلز در یک جا تجمع داشته باشن و آهن هم که در قدیم از فلزات پر مصرف بوده وجود داشته باشه که به نسب فلزات مسی و غیره میدان مغناطیسی و اکسیداسیون بیشتر تولید میکنه ، که همین وجود آهن میتونه باعث کشف های ارزشمندی هم بشه البته نه در هرجایی ! به هرحال حرف آخر و تائید نهایی با نقطه زن قدرتمند هست ! و بدون نقطه زن حفاری عاقلانه نیست !

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

چهارشنبه 22 آذر1396 - 12:04pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

مهدی نوشته است:
زنده باد آقا کوروش مستفیض شدیم
برای نمایش تصاویر سعی کنید ساده و گویا باشه که برای کسی گنگی و سوال پیش نیاد . سپاس
درضمن میدان های قوی تر و حجم های بالارو نمیشه گفت آهن باشه صد درصد ! چون بستگی به فلزات دفن شده داره ممکنه که چند نوع فلز در یک جا تجمع داشته باشن و آهن هم که در قدیم از فلزات پر مصرف بوده وجود داشته باشه که به نسب فلزات مسی و غیره میدان مغناطیسی و اکسیداسیون بیشتر تولید میکنه ، که همین وجود آهن میتونه باعث کشف های ارزشمندی هم بشه البته نه در هرجایی ! به هرحال حرف آخر و تائید نهایی با نقطه زن قدرتمند هست ! و بدون نقطه زن حفاری عاقلانه نیست !

با سپاس از شما آقا مهدی گرامی @};-
استاد بزرگوار شما لطف دارین @};-
چشم همین کار رو کردم تصاویر به حدی گویا هستند که حتی بدون توضیح هم دوستانی که کمی به اوپراتوری آشنایی دارند کاملا متوجه میشوند :YMPEACE:
بله من هم در ادامه توضیحاتم میخواستم در مورد اندازه حجمها و اینکه چه حجمهایی بیشتر به هدف اصلی نزدیک هستند اشاره کنم و خوشبختانه شما هم به این نکته ظریف اشاره فرمودید.
از حسن نظر جنابعالی به گفتار بنده بینهایت سپاسگزارم @};- @};- @};-

چهارشنبه 22 آذر1396 - 12:48pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

kurosh نوشته است:
با درود به دوستان @};-
من در اینجا فرض رو بر این میگیرم که بیشتر دوستان با نحوه بدست گرفتن آنتن ، انتخاب فرکانس مورد نظر و رهگیری یک سیگنال که از ابتدایی ترین کارهای اوپراتوری و ردیابی هست با اطلاع هستند و فقط نکته مربوط به نحوه پیدا کردن نقطه اصلی هدف رو مد نظر قرار داده و بازگو میکنم :
وقتی سیگنالی رو رهگیری کردیم باید با استفاده از یک قطب نما ابتدا جهات شمال و جنوب مغناطیسی رو پیدا کنیم و برای نزدیک شدن به میدانی که رهگیری کردیم یا از سمت شمال یا جنوب میدان (فرقی نمیکند) به سمت آن میدان حرکت کنیم. وقتی به لبه های میدان برسیم طبیعی هست که آنتنها قیچی میشوند و باید همان جا را علامت گذاری کنیم و این کار را برای دو جهت دیگر البته ابتدا غرب و در آخرین مرحله شرق میدان انجام دهیم . باید سعی شود حتما از مقابل وسط میدان به آن نزدیک شویم تا بهترین و قوی ترین سیگنال را دریافت کنیم . حالا ما یک حجم(منظور شکل مساحت تعیین شده روی زمین است) علامت گذاری شده تقریبا مربع شکل بر روی زمین داریم که این حجم در واقع میدان اثرات هدف اصلی بر روی سطح زمین هست و هیچگونه هدفی در زیر آن نیست و این اثر فقط بدلیل خطای زاویه ای ردیابی با فاصله از هدف اصلی ایجاد شده است و برای همین است که بیشتر کسانی که جایی را رهگیری میکنند و دستور حفاری در همان جا را میدهند هیچ چیزی بجز خاک بکر نسیبشان نمیشود . البته در بعضی مواقع این حجم بصورت مستطیل شکل با اضلاع بزرگتر سمت های شرقی و غربی خود را نشان میدهد. براساس تجربه من حجمهایی که بیش از حد به مستطیل نزدیک باشند خطا هستند و ارزش پیگیری ندارند با این همه باید برای کم شدن درصد خطای احتمالی بررسی شوند. گاهی اوقات به جای یک مساحت کامل ممکن است از دو جهت روی یک نقطه برسیم و قیچی شود و از دوجهت دیگر با هم فاصله داشته باشیم که بازهم این نوع اشکال که شکلی شبیه [ یا ] را ایجاد کنند (بیشتر از سمت شرق و غرب روی یک نقطه قیچی میشوند)خطا هستند و ارزش جستجو ندارند .
مورد دیگری هم داریم مانند نقطه شدن میدان هدف از هر سمت ، یعنی وقتی از چهار جهت اصلی به سمت میدان حرکت کنیم دقیقا روی یک نقطه قیچی میشود که متاسفانه اکثر اپراتورهای کم تجربه فکر میکنند که دقیقا به هدف زده اند و دستور حفاری در همان نقطه را میدهند . البته در این مورد بستگی به نوع فرکانس انتخابی اوپراتور هم دارد و ممکن است با یک فرکانس دیگر همین نقطه بصورت حجم خودش را نشان دهد ، به طور مثال برای من با فرکانس گلد 4 فاین ok میدان بصورت نقطه ای و همان میدان با فرکانس گلد 2 فاین 4+ بصورت حجمی مربع خودش را نشان میدهد ، و البته در این گونه مواقع صددرصد هدف فلزی داریم و بیگمان هدف ، شیئی بسیار کوچک مانند میخ یا بقایای آهن پوسیده شده قدیمی میباشد .
در پست بعدی تلاش خواهم کرد با کمک تصویر رسم شده نحوه پیدا کردن هدف اصلی با استفاده از میدان تولید شده آن را برای دوستان توضیح دهم.
شاد و پیروز باشید @};-

ممنون منتظریم

خدايا مددی کن

چهارشنبه 22 آذر1396 - 1:12pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ممنون کوروش عزیز ،زحمت کشیدی
تقریبا همه ما تجربه آهن زنگ زده و میخ و جلد ساندیس و ... رو داریم،ایشالا که بتونیم با کمک هم یه فکری به حالش بکنیم

زندگی در بردگی شرمندگی‌ست

چهارشنبه 22 آذر1396 - 2:53pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 630 , 631 , 632 , 633 , 634 , 635 , 636 ... 640  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 17 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure