انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 10 فروردین1403 - 11:12am

پاسخ به موضوع  [ 1922 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 188 , 189 , 190 , 191 , 192 , 193  بعدی
 مکمل ردیاب fpl-35 , fpl-22 حذف بیشتر خطاها 
نویسنده پیغام
مدیر سایت
مدیر سایت

با سلام
ممنون از بیان تجارب شما ، باید عرض کنم هر وقتی که کسی فلزی رو در جایی مخفی کرد و شما اصلا ندونی کدام جهت و کجا مخفی کرده و حتی صدای پای شخص مخفی کننده رو هم نشنوی اونوقت بتونی با ردیاب دقیق تا 2 الی 3 متری فلز هم نزدیک بشید و حرکت قوی در آنتنها حس کنید اون فرکانس برای شما موفق آمیز خواهد بود ! اصلا چیزی به عنوان فرکانس فلزات بصورت دقیق وجود نداره ! با هر فرکانسی که تونستید فلز حتی آهنی و یا مسی در طبیعت پیدا کنید همون فرکانس برای شما دفینه هم پیدا خواهد کرد ! چون باید فرکانسی که به بدن شما جواب میده و مغز بخوبی آنتنهارو هدایت میکنه پیدا کنید ! روش عمق گیری شما هم در بالا فرمایش کردی درست نیست ، چون شما میدونستید فلز کجا دفن هست ! بهترین روش از زوایای 45 درجه سمت غرب یا شرق هست و 1/5 متر از مقدار متراژ مرکز حجم تا نقطه 45 درجه شرق یا غرب کم کنید عمق فلز بدست میاد ؛ با فرمایش اخر شما خیلی موافقم هرچقدر تمرین بیشتر داشته باشی کمتر ذرات میزنید و یک سری قواعد شخصی اپراتوری باید رعایت بشه . یاحق @};-

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

یکشنبه 5 آذر1396 - 10:12am

مهدی نوشته است:
با سلام
ممنون از بیان تجارب شما ، باید عرض کنم هر وقتی که کسی فلزی رو در جایی مخفی کرد و شما اصلا ندونی کدام جهت و کجا مخفی کرده و حتی صدای پای شخص مخفی کننده رو هم نشنوی اونوقت بتونی با ردیاب دقیق تا 2 الی 3 متری فلز هم نزدیک بشید و حرکت قوی در آنتنها حس کنید اون فرکانس برای شما موفق آمیز خواهد بود ! اصلا چیزی به عنوان فرکانس فلزات بصورت دقیق وجود نداره ! با هر فرکانسی که تونستید فلز حتی آهنی و یا مسی در طبیعت پیدا کنید همون فرکانس برای شما دفینه هم پیدا خواهد کرد ! چون باید فرکانسی که به بدن شما جواب میده و مغز بخوبی آنتنهارو هدایت میکنه پیدا کنید ! روش عمق گیری شما هم در بالا فرمایش کردی درست نیست ، چون شما میدونستید فلز کجا دفن هست ! بهترین روش از زوایای 45 درجه سمت غرب یا شرق هست و 1/5 متر از مقدار متراژ مرکز حجم تا نقطه 45 درجه شرق یا غرب کم کنید عمق فلز بدست میاد ؛ با فرمایش اخر شما خیلی موافقم هرچقدر تمرین بیشتر داشته باشی کمتر ذرات میزنید و یک سری قواعد شخصی اپراتوری باید رعایت بشه . یاحق @};-

ایا شما با این نظریه موافقین که در فلز واقعی نباید وزن صفر قیچی بکنه؟
W 0 نباید قیچی کنه در این وزن فقط روی ذرات قیچی خواهیم داشت

سه شنبه 7 آذر1396 - 1:18pm
مدیر سایت
مدیر سایت

ردیاب واقعی مغز اپراتور هست و نیروی ذهنی پس جایی که مغز فرمان بده هر فلزی دفینه شده زیر خاک باشه با ردیاب الکتریکی با وزن صفر هم باید بتونید بگیرید ! چون وقتی ولوم وزن صفر میشه فرکانس مدار قطع نمیشه و اگر در این موقع باز هم گرایش خوبی به نقطه مشکوک داشتن آنتنها نباید بگید ذرات هست ! چون بدن و مغز و قابلیت های فردی هر اپراتوری با دیگران فرق میکنه ! فقط با تمرین و کشفیات شخصی خودتون میتونید به جواب سوالهای خودتون برسید که مهمترین اصل هست به علت تفاوت بدنی اشخاص !!! و در آخر برای تائید مکان باید در مرکز حجم نقطه زن استفاده بشه . موفق باشید

آدم‌های بزرگ،

آدم‌های عادی،

آدم‌های کوچیک،
بهشون حسودی می‌کنند!

آخرین بار توسط مهدی در سه شنبه 7 آذر1396 - 2:26pm ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

سه شنبه 7 آذر1396 - 1:50pm
مدیر کل
مدیر کل

در ردیاب FPL-35 وقتی وزن روی صفر یا حالت W0 قرار میگیره به این معنی هست که تمامی اهداف از وزن صفر به بالا که شامل ذرات هم میشه ردیابی خواهند شد! اینجور نیست که روی وزن صفر دیگه نباید روی ذرات قیچی کنه یا اینکه فرکانس قطع میشه!!! واقعا تعجب میکنم 4 سال پس از ارائه این ردیاب ظاهرا برخی دوستان هنوز به ساده ترین بخشهای اون هم اشراف ندارن علیرغم اینکه بارها و بارها توضیح داده شده. وقتی شما چند تنظیم ساده ردیاب رو نمیتونین فرا بگیرین چطور میشه انتظار داشت در قسمت اپراتوریش که ذهن و توانایی فردی شخص بمراتب بیشتر اهمیت داره بتونین به تسلط بیشتری برسین؟! همینها باعث شده طی این سالها تقریبا هر چند ماه یکی از اساتید بر اساس تجربه شخصی یک تئوری جدید مطرح کنه و این داستان کماکان ادامه داره!

سه شنبه 7 آذر1396 - 2:15pm
مدیر سایت
مدیر سایت

شرمنده مهندس بنده مکمل رو ندارم ، پیام هم ویراش شد

آدم‌های بزرگ،

آدم‌های عادی،

آدم‌های کوچیک،
بهشون حسودی می‌کنند!

سه شنبه 7 آذر1396 - 2:28pm
مدیر کل
مدیر کل

مکمل رو ندارین ردیاب 35 رو که داشتین و دارین! مطلب من ارتباطی به مکمل نداشت و از کلمه مکمل هم استفاده نکردم. اما شنیدن این مطلب که روی وزن صفر فرکانس قطع میشه ؛ اون هم از زبان شما که به واقع حکم استاد ردیابی رو دارین واقعا برای من نا امید کننده بود!!! باز هم عرض میکنم در ردیاب 35 سیستم وزن به این صورت عمل میکنه که روی هر وزنی گذاشته بشه اهداف با وزن بیشتر از اون قابل ردیابی هستن. پس بطور مثال روی وزن صفر عملا هیچ فیلتر وزنی اعمال نشده و از ذرات گرفته تا اهداف سنگین همگی قابل ردیابی خواهند بود.
در مورد تجربه دوستمون با مکمل هم بنده نظری ندارم اما دلیلی هم برای درستیش نمیبینم. بسیاری از این مسائل در ردیابی بر اساس ذهنیت شخصی اتفاق میفته و ممکنه عمومیت نداشته باشه. اون چیزی بیشتر ملاک بوده و مورد بحث قرار دادیم که عمومیت بیشتری داشته.
آقا مهدی عزیز در مورد تاثیر فرکانس و تفاوتش برای افراد مختلف هم که اینجا و اونجا میفرمایین بنده با شما زیاد موافق نیستم! درسته عملا شاید به تعداد اپراتورهای ردیاب در دنیا ما تئوریسین ردیابی هم داریم! علتش هم مشخصا تاثیر مهم بخش اپراتوری و تجربیات شخصی و حتی قابلیتهای فردی شخص اپراتور هست. اما همونطور که در مورد عمومیت عرض کردم وقتی مثلا فرکانس 612 هرتز توسط هزاران اپراتور در جاهای مختلف دنیا بعنوان فرکانس ردیابی طلا داره استفاده میشه و در چندین ردیاب شناخته شده هم بعنوان یک فرکانس و مود ثابت ردیابی طلا بکار رفته مسلما دیگه شما نه میتونین تاثیر فرکانس رو کلا رد کنین و نه اون رو بطور کامل به شخص و یا مکان نسبت بدین! ذهن شخص و مکان و شرایط همگی تاثیر دارن ولی رقم اصلی فرکانس واقعا داره همه جا و برای همه کسانی که توان ردیابی دارن جواب میده. کما اینکه سیستم وزن ردیاب 35 با اینکه شاید برای اهداف قدیمی وزن رو بیشتر نشون میده ولی برای اهداف جدید حتی وزن رو هم با دقت خوبی نشون میده و اگر خاطرتون باشه این قابلیت چیزی بود که اوایل ارائه ردیاب 35 همه از جمله خود شما رو متعجب کرده بود! اینها رو کنار هم بذارین متوجه میشین همه چیز هم ذهنیت خود اپراتور نیست. هر چیزی جای خودش رو داره.
متاسفانه چون هر یک از دوستان اپراتور ردیاب بمرور زمان تبدیل به یک تئوریسین و مدعی در امر ردیابی شدن عملا مسیر ردیاب و ردیابی آنتنی به نوعی به بیراهه رفت و هر از گاهی هر کسی مطلبی مطرح کرد که گاها حتی باعث شد دیگری که داشت جواب میگرفت به بیراهه کشیده بشه و الان هم که ملاحظه میکنین از خود مدعیان ردیابی هم صدایی شنیده نمیشه! بنده هیچ ادعایی در ردیابی ندارم اما به جرات عرض میکنم یکی از مهمترین مشکلات الان ما در ردیابی همین هست که هر کسی یک طرح و یک روش اپراتوری رو مطرح کرده که شاید هم فقط خودش بتونه بخوبی ازش جواب بگیره و مطرح کردنش برای بقیه بارها سبب شده دیگری از همون روش اولیه هم دیگه نتونه درست جواب بگیره! لذا بنظر من یک استاندارد اولیه برای ردیابی باید وجود داشته باشه چیزی که ما به کمک شما دوستان در روزهای اول انجمن بنا گذاشتیم و اطلاعاتش هم در انجمن موجود هست. ولی خارج شدن از مسیر اصلی ردیابی که تا قبل این همه جای دنیا مرسوم بوده و بیان مسائل عجیب و غریب توسط برخی اساتید که بعضا بنده خودم هیچ نتیجه ای ازش نگرفتم باعث شد همگی به بیراهه کشیده بشیم!

سه شنبه 7 آذر1396 - 3:40pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

مهندس حمید عزیز ،این پستتون واقعا جای هزارتا لایک داره،

ولی حیف،،،ای کاش شما در زمینه‌ی ردیاب و ردیابی سکوتتون رو میشکستین!!بعد از طراحی ردیاب دوم شما یا همون fpl35 یه عده معلوم الحال شروع به سنگ اندازی و مغلطه کردن که متاسفانه به مقصودشون هم رسیدن که اونم کناره‌گیری شما از زمینه ردیاب بود،.اما به قول خودتون،،زمان همه چیز رو بهتر مشخص میکنه،، که کرد

زندگی در بردگی شرمندگی‌ست

سه شنبه 7 آذر1396 - 8:20pm

حمید نوشته است:
مکمل رو ندارین ردیاب 35 رو که داشتین و دارین! مطلب من ارتباطی به مکمل نداشت و از کلمه مکمل هم استفاده نکردم. اما شنیدن این مطلب که روی وزن صفر فرکانس قطع میشه ؛ اون هم از زبان شما که به واقع حکم استاد ردیابی رو دارین واقعا برای من نا امید کننده بود!!! باز هم عرض میکنم در ردیاب 35 سیستم وزن به این صورت عمل میکنه که روی هر وزنی گذاشته بشه اهداف با وزن بیشتر از اون قابل ردیابی هستن. پس بطور مثال روی وزن صفر عملا هیچ فیلتر وزنی اعمال نشده و از ذرات گرفته تا اهداف سنگین همگی قابل ردیابی خواهند بود.
در مورد تجربه دوستمون با مکمل هم بنده نظری ندارم اما دلیلی هم برای درستیش نمیبینم. بسیاری از این مسائل در ردیابی بر اساس ذهنیت شخصی اتفاق میفته و ممکنه عمومیت نداشته باشه. اون چیزی بیشتر ملاک بوده و مورد بحث قرار دادیم که عمومیت بیشتری داشته.
آقا مهدی عزیز در مورد تاثیر فرکانس و تفاوتش برای افراد مختلف هم که اینجا و اونجا میفرمایین بنده با شما زیاد موافق نیستم! درسته عملا شاید به تعداد اپراتورهای ردیاب در دنیا ما تئوریسین ردیابی هم داریم! علتش هم مشخصا تاثیر مهم بخش اپراتوری و تجربیات شخصی و حتی قابلیتهای فردی شخص اپراتور هست. اما همونطور که در مورد عمومیت عرض کردم وقتی مثلا فرکانس 612 هرتز توسط هزاران اپراتور در جاهای مختلف دنیا بعنوان فرکانس ردیابی طلا داره استفاده میشه و در چندین ردیاب شناخته شده هم بعنوان یک فرکانس و مود ثابت ردیابی طلا بکار رفته مسلما دیگه شما نه میتونین تاثیر فرکانس رو کلا رد کنین و نه اون رو بطور کامل به شخص و یا مکان نسبت بدین! ذهن شخص و مکان و شرایط همگی تاثیر دارن ولی رقم اصلی فرکانس واقعا داره همه جا و برای همه کسانی که توان ردیابی دارن جواب میده. کما اینکه سیستم وزن ردیاب 35 با اینکه شاید برای اهداف قدیمی وزن رو بیشتر نشون میده ولی برای اهداف جدید حتی وزن رو هم با دقت خوبی نشون میده و اگر خاطرتون باشه این قابلیت چیزی بود که اوایل ارائه ردیاب 35 همه از جمله خود شما رو متعجب کرده بود! اینها رو کنار هم بذارین متوجه میشین همه چیز هم ذهنیت خود اپراتور نیست. هر چیزی جای خودش رو داره.
متاسفانه چون هر یک از دوستان اپراتور ردیاب بمرور زمان تبدیل به یک تئوریسین و مدعی در امر ردیابی شدن عملا مسیر ردیاب و ردیابی آنتنی به نوعی به بیراهه رفت و هر از گاهی هر کسی مطلبی مطرح کرد که گاها حتی باعث شد دیگری که داشت جواب میگرفت به بیراهه کشیده بشه و الان هم که ملاحظه میکنین از خود مدعیان ردیابی هم صدایی شنیده نمیشه! بنده هیچ ادعایی در ردیابی ندارم اما به جرات عرض میکنم یکی از مهمترین مشکلات الان ما در ردیابی همین هست که هر کسی یک طرح و یک روش اپراتوری رو مطرح کرده که شاید هم فقط خودش بتونه بخوبی ازش جواب بگیره و مطرح کردنش برای بقیه بارها سبب شده دیگری از همون روش اولیه هم دیگه نتونه درست جواب بگیره! لذا بنظر من یک استاندارد اولیه برای ردیابی باید وجود داشته باشه چیزی که ما به کمک شما دوستان در روزهای اول انجمن بنا گذاشتیم و اطلاعاتش هم در انجمن موجود هست. ولی خارج شدن از مسیر اصلی ردیابی که تا قبل این همه جای دنیا مرسوم بوده و بیان مسائل عجیب و غریب توسط برخی اساتید که بعضا بنده خودم هیچ نتیجه ای ازش نگرفتم باعث شد همگی به بیراهه کشیده بشیم!

درود مهندس جان
من نمیدونم وقتی وزن دستگاه صفر میشه چه اتفاقی میفته ولی چند وقت پیش من یجایی رو با ۳۵ زدم با وزن ۴۰ گرم و یجای دیگر رو هم با وزن صفر زدم
هر دو جا رو حفاری کرده بودن که مکان اولی پا بند مفرغ در اومده بود و مکان دوم که با وزن صفر گرفته بود سفال در اومده بود
این حاصل یه تجربه شخصی بود که من گفتم حالا نمیدونم چطور شده که اینجوری شده

چهارشنبه 7 آذر1396 - 2:19am
مدیر کل
مدیر کل

ظاهرا متوجه عرض من نشدین! عرض کردم وزن صفر یعنی از ذرات تا اهداف سنگین همگی قابل ردیابی هستن. پس اگر در این حالت ذرات بزنین طبیعی هست! حالا اگر منظور شما از ذرات سفال باشه باز هم درست در میاد. وقتی هم که روی وزن 40 گرم بذارین یعنی اهداف با وزن 40 گرم یا بیشتر قابل ردیابی هستن و زیر 40 گرم و ذرات باید حذف بشه. تجربه شما هم همین بوده پس تناقضی وجود نداره. البته اگر همه خطاها در ردیابی به کمک سیستم کنترل وزن قابل رفع بود که دیگه مشکلی وجود نداشت. اما کنترل وزن فقط بخشی از خطاها رو میتونه پوشش بده که اون هم باز تا حدودی به مهارت اپراتور بستگی داره. مثلا همین که دقیقا بدونین کنترل وزن چی هست و چطور کار میکنه. جالبه بالای صد بار توی انجمن عملکرد این سیستم رو توضیح دادم و توی تاپیک مخصوصش هم نوشتم باز هم گاهی اساتید بزرگوار برعکسش رو در نظر میگیرن!

چهارشنبه 7 آذر1396 - 2:47am
مدیر سایت
مدیر سایت

حمید نوشته است:

بله موافقم مهندس بنده جای ولوم قدرت رو با وزن اشتباه گرفتم یک لحظه به خاطر مشقلات فکر و کاری روزمره هست ، عفو بفرمائید لطفاً ، ولی بارها شده بنده با ولوم وزن 40 کیلو هم ذرات و مخصوصاً تیکه سفال در عمق 40 الی 50 سانتی رو قوی گرفتم ! در عمق و توی خاک بحث فرق میکنه ! ولی روی خاک و فلز جدید بله انصافاً دقت ولوم وزن عالیه ، جایی ذرات باشه هیچ فرکانسی حریفش نیست چون میدان قوی داره و در زیر خاک تنها قابلیتی که به نظر بنده آنتنهارو جذب میکنه همین میدان مغناطیسی دور ذرات و فلزات مدفون هست و فرکانس دخلی درش نداره ! حتی اگر با ولوم وزن صفر هم با قدرت جایی سنس شد نباید بگیم که ذرات گرفتیم حتما باید نقطه زن بخوره ، حرف بنده رو مبنی بر زیر سوال بردن طرح خودتون نگیرید لطفاً ، خودتون هم میدونید که کار ردیابی و بیشتر دستگاه های حتی خارجی توجیه علمی ندارن و هر کسی بیشتر تجربه و تمرین داشته باشه بهتر میتونه ردیابی کنه اونهم به نظر من بحث قابلیتهای فردی و بدنی اشخاص بیشترین تاثیر رو داره ، به همین خاطر هست که برای فیلم گرفتم و نشون دادن به مردم برای فروش ردیابشون از یک اپراتور حرفه ای استفاده میکنن ! چون میتونه فلز رو پیدا کنه در موقع فیلم برداری و مغزش عادت کرده به کشف فلزات ! حالا شخص مبتدی دستگاه رو میخره کلی مکافات میکشه ولی بعد چندین ماه میگه انتن در دست من حرکتی نداره !

آدم‌های بزرگ،

آدم‌های عادی،

آدم‌های کوچیک،
بهشون حسودی می‌کنند!

چهارشنبه 8 آذر1396 - 11:19am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 1922 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 188 , 189 , 190 , 191 , 192 , 193  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 24 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure