انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 10 فروردین1403 - 10:23am

پاسخ به موضوع  [ 14 پست ]  برو به صفحه 1 , 2  بعدی
 افسانه ی فلزیاب در ایران 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: نیویورک
سلام به همگی

شاید برای شما همیشه سوال اینه که بهترین دستگاه فلزیاب ساخت بشر چی هست....خیلی ها حرف از دستگاهای تصویری میزنن که مثلا 30 متر تصویر میده خلاصه میگن میراث داره فقط .خلاصه اصن آدم همیشه براش سواله آیا اصن اینکه بخاطر سیاست دنیای فلزیاب دستگاههای پیشرفته عمومی نمیشن یا تکنولوژی اونها فرق میکنه و کلا بنظرتون یه سیستم که حتی اگه میلیارد قیمتش باشه دوستان معرفی کنن که ببینیم میشه پرونده برترین سیستم فلزیابی رو بست. خیلی ممنون
با تشکر

چهارشنبه 12 مهر1396 - 5:13pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دروددوست عزیز
درموردمیراث بگم یکی ازاشنایان بامیراث تویه کوهی یه مقدارکارکرده میگفت هیچ دستگاهی همراه نداشتن خاکوبایه محلولی تست میکردن 10تاکارگرداشتن میگفتن این سمتوبکنیدکارگراهم کلا اون مکانو میکندن که قبرستون درمیومد
به نظرمن میراث فقط مکانای باستانی روکنده کاری میکنه که دست خالیم برنمیگردن

جمعه 14 مهر1396 - 2:13pm
استاد باستان شناسی
استاد باستان شناسی
آواتار کاربر

محل اقامت: همه جای ایران سرای من است
جهان بین نوشته است:
سلام به همگی

شاید برای شما همیشه سوال اینه که بهترین دستگاه فلزیاب ساخت بشر چی هست....خیلی ها حرف از دستگاهای تصویری میزنن که مثلا 30 متر تصویر میده خلاصه میگن میراث داره فقط .خلاصه اصن آدم همیشه براش سواله آیا اصن اینکه بخاطر سیاست دنیای فلزیاب دستگاههای پیشرفته عمومی نمیشن یا تکنولوژی اونها فرق میکنه و کلا بنظرتون یه سیستم که حتی اگه میلیارد قیمتش باشه دوستان معرفی کنن که ببینیم میشه پرونده برترین سیستم فلزیابی رو بست. خیلی ممنون
با تشکر

درود بر شما

علم باستان شناسی مدرن آمیخته با سیستمهای پیشرفته هست و لازمه این کاره ,محوطه شناسی مثل دیواره های مدفون و نقشه کاخ و قلعه ای که راهرو و اتاق های اون مدفون شده رو میشه با سیستمهای پیشرفته بدون گمانه زنی و حفاری مشخص کرد
با هزینه ای بین 200-250 میلیون میشه پیشرفته ترین سیستمها رو تهیه کرد و نیاز به میلیارد نیست

ولی در کارهای کوچیک و بحث فلزیابی
در پالسی ها دستگاه هایی مثل فلزجو,لورنز
در وال اف ها جی پی
پاسخگو هست در عمق معقول و نباید دنبال دستگاه های ساختگی و تخیلی رفت

@};-

راه در جهان يکی است و آن راه راستی است(زرتشت)
کانال تخصصی باستان شناسی
https://t.me/joinchat/AAAAAD8uAfDJXZ2rj9jCWg

شنبه 14 مهر1396 - 1:11am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

باستانشناس نوشته است:
جهان بین نوشته است:
سلام به همگی

با تشکر

درود بر شما

علم باستان شناسی مدرن آمیخته با سیستمهای پیشرفته هست و لازمه این کاره ,محوطه شناسی مثل دیواره های مدفون و نقشه کاخ و قلعه ای که راهرو و اتاق های اون مدفون شده رو میشه با سیستمهای پیشرفته بدون گمانه زنی و حفاری مشخص کرد
با هزینه ای بین 200-250 میلیون میشه پیشرفته ترین سیستمها رو تهیه کرد و نیاز به میلیارد نیست

در وال اف ها جی پی

@};-

ممنون از شما

خب سوال اینه که اسم دستگاه 200 -300 میلیونی که میگین چیه؟ و آیا خریدش عمومیه؟

یکشنبه 16 مهر1396 - 4:17pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوستان اکثر ما دچار توهم گنج هستیم که زجر و لذت ااااین خواب رو داریم میچشیم.اگر دنبال گنجی نابرده رنج ممکن نیست دستگاه بهانه هست

سه شنبه 10 بهمن1396 - 2:23pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوستان عزیز همین دستگاه های وی ال اف برای کاوش قبر بهترین وسیله هستند.. کسانی که تجربه کاوش قبرهای گبری را داشته باشند با بنده قطعا موافق هستند.
خیلی از دوستان در این انجمن هستند که تنها از روی شنیده ها حرف میزنند و تجربه کاوش قبر به صورت واقعی را ندارند و فکر میکنند قبرهای گبری همگی عمق بسیار بالایی دارند. مثلا ٢متر به بالا. بخدا اینگونه نیست. اکثر قبرها عمق کمی دارند دوستان خوبم. نهايت 1/5 متر.
دوستان که تجربه واقعی دارند میدانند که قبرهای گبری معمولا دو نوع هستند. سردابه ای و خمره ای که نحوه تدفین هرکدام متفاوت است. بسیار آسان میتوان قبر های سردابه ای را پیدا کرده و جای دقیق را مشخص کرد. نه نیاز به ردیاب است نه حفره زن.
در آخر عرض میکنم در این کار و ساير کارها با علم این کار را دنبال کنید. مطالعه داشته باشید و بشناسید که شرایط قبرها چگونه هستند. موقعیت قرار گیری, نحوه تدفین و و و..... اینگونه پیدا کردن گنج بسیار آسانتر خواهد بود و خواهید دید که این کار آنقدر که فکر میکنید سخت نیست و دور از دسترس.... تنها علم و شناخت کافی و دستگاه خوب نیاز است....
موفق باشید برادران عزیزم. اگر در مورد قبرهای گبری سوالی دارید در خدمتم.

چهارشنبه 11 بهمن1396 - 8:44pm
کاربر فعال
کاربر فعال

دوست عزیز ایران
در مورد همین قبرهای سردابه ای و خمره ای یک توضیحاتی بفرمایید که چگونه آنهارا بشناسیم و پیدا کنیم ممنون

چهارشنبه 11 بهمن1396 - 8:49pm
کاربر فعال
کاربر فعال

باستانشناس نوشته است:
جهان بین نوشته است:
سلام به همگی

با تشکر

درود بر شما

در وال اف ها جی پی

@};-

سلام خدمت استاد بزرگوار..شماسیستمی رو بفرمایید که با تست و تصویر بدون خطا فقط تا10مترجواب بده..من الساعه خریدارم...من کبرا400 خی پی ارشرکت رادار تیم رو هم دارم و راضی نیستم..vlf ctx3030هم در کنارش دارم و از این راضی ترم...شما با تست من تحویل بدید من در خدمتم

چهارشنبه 11 بهمن1396 - 10:00pm
استاد باستان شناسی
استاد باستان شناسی
آواتار کاربر

محل اقامت: همه جای ایران سرای من است
نقل قول:
سلام خدمت استاد بزرگوار..شماسیستمی رو بفرمایید که با تست و تصویر بدون خطا فقط تا10مترجواب بده..من الساعه خریدارم...من کبرا400 خی پی ارشرکت رادار تیم رو هم دارم و راضی نیستم..vlf ctx3030هم در کنارش دارم و از این راضی ترم...شما با تست من تحویل بدید من در خدمتم

درود بر شما

در تلگرام پیام بدید تا تصویر و مشخصات اش رو ارائه بدم خدمتتون
persian_archaeologist@
باید سفارش بدید
سیستمی نیست که در ایران باشه
از کانادا باید بیاد

جدا از سیستم ,اپراتوری 50 درصد کار هست
خیلی ها با جی پی هم بیش از 30 سانت نمیتونن جواب بگیرن چون نقطه زن حرفه ایی هست و تنظیمات خاص خودش برای هر خاکی داره
آموزش در سیستمها حرف اول رو میزنه
متاسفانه 90 درصد فروشنده ها فقط تحویل دهنده سیستم هستند و هیچ شناختی از اپراتوری و کارایی اون سیستم ندارند

راه در جهان يکی است و آن راه راستی است(زرتشت)
کانال تخصصی باستان شناسی
https://t.me/joinchat/AAAAAD8uAfDJXZ2rj9jCWg

چهارشنبه 11 بهمن1396 - 11:43pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

wave نوشته است:
دوست عزیز ایران
در مورد همین قبرهای سردابه ای و خمره ای یک توضیحاتی بفرمایید که چگونه آنهارا بشناسیم و پیدا کنیم ممنون

دوست خوبم قبور گبری سردابه ای و خمره ای در شمال ایران(گیلان و مازندران) به وفور یافت میشود. قبر سردابه ای بصورت اتاقکی است که دیواره های آن سنگچین بوده بصورت قطعه های به طول و عرض حدودا 30-40 سانتی و روی آن را با تخته سنگی بزرگ پوشیده شده است. بعضی از آنها دارای تاقچه هستند که ابزار زندگی و اموال خود را در آن قرار میدادند و بعضی فاقد طاقچه هستند. اکثر آنها در عمق نهایت 1/20 هستند و تعداد کمی از آنها در عمق بالای 2 متر قرار دارند.
قبر خمره ای بدین صورت است که خمره بزرگی به اندازه حدودا 1/20-1/30 را به شکل نیمه میساختند و جنازه را بصورت نشسته (نوزاد) درون آن قرار میدادند و با ساروج دو نیمه خمره را به هم وصل میکردند و بصورت ایستاده درون خاک مدفون میساختند.
و اما نقطه مشترک این دو نوع قبر این است که همگی آنها معمولا در نزدیکی آب رودخانه یا چشمه ها قرار داشته و در شیب حدودا 20 الی 30 درجه ای که هنگام طلوع و غروب خورشید بیشترین میزان تابش خورشید باید در آن منطقه دیده شود.
قبرهای خوب و ارزشمند را معمولا روی تپه ها که ارتفاعشان از قبر های دیگر بالاتر باشد قرار میدادند که بعضی تپه ها طبیعی و بعضی نیز دست ساز هستند.
اگر سوالی بود در خدمتم....

پنج شنبه 12 بهمن1396 - 2:12pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 14 پست ]  برو به صفحه 1 , 2  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 50 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure