انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 9 فروردین1403 - 5:31pm

پاسخ به موضوع  [ 113 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 8 , 9 , 10 , 11 , 12  بعدی
 لوپ 1*1 
نویسنده پیغام

سلام.ممنون از راهنماییتون. اسم دستگاهی که استفاده میکنم SDX3500است.
در ساعت اول درست کار میکرد ولی موقعی که کابل رو بازکردم و به صورت ۱*۱پیچیدم دیگه به هیچ فلزی واکنش نشون نمیده.دستگاه رو روشن میکنم حتی بدون اینکه فیش لوپ رو بهش وصل کنم بوق میزنه.

سه شنبه 29 تیر1395 - 4:09pm
کاربر فعال
کاربر فعال

kabra نوشته است:
سلام.ممنون از راهنماییتون. اسم دستگاهی که استفاده میکنم SDX3500است.
در ساعت اول درست کار میکرد ولی موقعی که کابل رو بازکردم و به صورت ۱*۱پیچیدم دیگه به هیچ فلزی واکنش نشون نمیده.دستگاه رو روشن میکنم حتی بدون اینکه فیش لوپ رو بهش وصل کنم بوق میزنه.

سلام دوست عزیز.
برای اینکه دستگاه شما با لوپ 1#1 کار کنه باید از طریق اون دوتا پیچ ریز که سمت چپ دستگاه شما قرار داره تنظیم کنید البته پیچ اولی که نزدیک ولوم بالانس هستش برای تنظیم لوپ هستش و شما باید کم کم اینو بپیچونید و دستگاه رو بالانس کنید تا جواب بده. این کار رو انقدر باید انجام بدید تا دستگاه در بهترین شرایط قرار بگیره. و اون پیچ ریز دوم برای حالت تفکیک مدار هستش.
روش دوم برای اینکه دستگاه با لوپ یک متر کار کنه اینه که دستگاه رو به حالت free قرار بدید و مولتی متر مدرجی که بالای ولوم بالانس قرار داره اونو بچرخونید تا نقطه واکنش عالی رو پیدا کنید البته با هر بار چرخوندن باید دستگاه رو بالانس کنید و یک فلز مشخص رو بهش نزدیک کنید تا حصول نتیجه بهتر.
اگه قاب دستگاه رو هم بتونی عوض کنی و فلزی بکنیش ثبات دستگاه میره بالا چون قاب پلاستیکی که برای این دستگاه استفاده کردن اصلا به درد نمی خوره و باعث عدم ثبااااااات میشه.
امیدوارم تونسته باشم کمکی کرده باشم.

شنبه 14 آبان1395 - 2:33am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

از اساتید و دوستان محترم مجددا خواهشمند است لطفا راهنمایی فرمایید : یکدستگاه فلزیاب دست ساز فرکانس پایین دارم با کویل 50 سانت . با توجه به اندوکتانس 715 و اهم 2.3 که با مولتی متر گرفتم میخوام براش لوپ 1*1 و 1.5*1.5 و 2*2 بسازم . البته با کابلهای cat6 ساختم اصلا خوب جواب نداد حتی سیم ها رو هم موازی کردم تا سطح مقطعشون زیاد بشه ولی بازم خوب جواب نداد . لطفا راهنمایی کنید . در مورد تست با کویل 50 یک حلب 17 کیلویی را در تست هوایی 2.50 متر میزنه.متشکرم

*** به بار رسیدن ؛ به باور رسیدن است ***

یکشنبه 21 آذر1395 - 4:12pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

من در چند تا دستگاه مثل دیپ مسترتستشو دیده ام تو همین حولو حوش میزنه

همیشه امید داشته باش

شنبه 16 بهمن1395 - 8:22pm
مدیر سایت
مدیر سایت

نوروزخان نوشته است:
از اساتید و دوستان محترم مجددا خواهشمند است لطفا راهنمایی فرمایید : یکدستگاه فلزیاب دست ساز فرکانس پایین دارم با کویل 50 سانت . با توجه به اندوکتانس 715 و اهم 2.3 که با مولتی متر گرفتم میخوام براش لوپ 1*1 و 1.5*1.5 و 2*2 بسازم . البته با کابلهای cat6 ساختم اصلا خوب جواب نداد حتی سیم ها رو هم موازی کردم تا سطح مقطعشون زیاد بشه ولی بازم خوب جواب نداد . لطفا راهنمایی کنید . در مورد تست با کویل 50 یک حلب 17 کیلویی را در تست هوایی 2.50 متر میزنه.متشکرم

دستگاه شما به احتمال زیاد باید از خانواده و مدار تی ال 12000 باشه ، این مدار تنظیمات خاصی برای هر لوپ داره ! پخش تی ال 12000 رو مطالعه کنید باید برای لوپ مطالب خوبی گیرتون بیاد

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

سه شنبه 3 اسفند1395 - 10:57am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام خدمت دوستان @};-
دوستانی که میخوان لوپ 1x1 یا بزرگتر به صورت تاشو درست کنن اول طبق عکس لوله هارو به هم بچسبونن و با فنر یه دور سیم رو از داخل لوله ها رد کنن بعد لوله هارو باز کنن و با فنر هر چند دور لازمه از داخل لوله رد کنن که به راحتی باز و بسته میشه. فقط برای اطمینان میتونن گوشه های لوله که سیم تا میشه رو چسب برق یا هر چیزی بزنن تا موقع باز و بسته شدن به سیم ها اسیبی وارد نشه

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

جمعه 30 تیر1396 - 8:32pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام دوستان ... با عرض شرمندگی .. من تاحالا چند بار لوپ رو بستم ولی با کیفیت نشد ... میشه یکی یه فیلم بگیره بذاره چطوری لوپ رو میپیچین ؟

پنج شنبه 2 شهریور1396 - 12:58pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

محل اقامت: یزد
سلام وعرض ادب.من قبلا یه دستگاه mdl داشتم یادمه لوپش افشان شفاف بود.مثل کابل بلند گو ولی یکی بود.نظر دوستان چیه.کسی تست کرده.

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

جمعه 3 شهریور1396 - 10:45pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام جنس عایق انچنان مهم نیست ... سیم ها استاندارد هستند ... مهم ضخامته عایقه که از ازدیاد ظرفیت خازنی لوپ جلو گیری کنه
شما حتی میتونی سیم رو با وارنیش روکش کنی که ظخیم تر شه و عملکردش بهتر شه ... البته فکر کنم پیچیدنش سخت شه

یکشنبه 12 شهریور1396 - 10:09pm
مدیر سایت
مدیر سایت

از سیم سفید دوقلوی برق خانگی استفاده کنید از نوعی که روکشش ضخیم تر باشه ولی نباید دور کل لوپ رو نوار چسب بپیچید چون خازن داخل لوپ بالا میره و اعداد سگانه مدار فلزجو رو خراب میکنه ، میتونید سیمهارو کنار هم فیکس کنید و هر 5 سانت تا 7 سانت رو با بست پلاستیکی زیپی فیکس کنید و تمام

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

پنج شنبه 16 شهریور1396 - 8:59am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 113 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 8 , 9 , 10 , 11 , 12  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 20 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure