انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : سه شنبه 29 اسفند1402 - 5:44am

پاسخ به موضوع  [ 130 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 8 , 9 , 10 , 11 , 12 , 13  بعدی
 مدار شارژر باطریهای لیتیوم ایون همراه با بالانسر 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: سرزمین لاله های واژگون،لرستان
milad7 نوشته است:
با سلام خدمت دوستان و اساتید عزیز.
اسدف جان بنده میخوام این مدارو بسازم. آیا مورد جدیدی به این مدار اضافه شده یه همون طرحی که در صفحه اول تایپک قرار دادیو استفاده کنم؟ در ضمن آداپتور من 18 ولت 1 آمپرهست. آیا نیاز یه آداپتور دیگه تهیه کنم؟

تو فایل که قرار دادید. دوتا pcb وجود داره یکی به نام شما و دومی pcb که بنظر با هم فرق دارند. حالا کدومشو باید پرینت بگیرم؟ برا پرینت کردن اندازه خاصی باید به پرینتر بدم یا همینو مستقیم پرینت کنم.؟

واسه فول شارژ پنج سل شما به یک آداپتور 21ولت سویچینگ (حتما سویچینگ باشه!!!)نیاز دارید که واسه هر سل 4.2ولت ازش جدابشه حتی وسه شارژ هفتاد در صد برای طول عمر باطری ها باید 20ولت استفاده کنیدچون با 18ولت ولتاژ هر باطری 3.6 ولت میشه که 0.1ولت از ولتاژ نامی باطری کمتر هست و زمان برق دهی باطری رو خیلی پایین میاره!!!
درنهایت با توجه به کم یاب بودن آداپتور 21ولت میتونید از 24 ولت استفاده کنید وبا استفاده از رگلاتور یا دیود ولتاژ اون رو به 21یا.....کاهش بدین.

واسه pcb هم دوتاش یکه هست که در pdf به نام asadofکه اینجاهم براتون مجدد لود کردم که فاصله خطوط بیشتر شده تا به هم اتصال نکنن وساخت اون راحتر هست همون رو مستقیم پرینت بدین درست در میاد.
یک آمپر هم برای این مدار کافی هست

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

آن کس که بداند و بداند که بداند*باید برود غاز به کنجی پچراند.
آن کس که بداند و نداند که بداند*به که برود خویش به گوری بچپاند.
آن کس که نداند و بداند که نداند*لنگان خرک خویش به منزل برساند.
آن کس که نداند و نداند که نداند*بر پست ریاست ابدودهر بماند.

دوشنبه 11 اردیبهشت1396 - 3:11pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

A.D.H1360 نوشته است:
milad7 نوشته است:
با سلام خدمت دوستان و اساتید عزیز.
اسدف جان بنده میخوام این مدارو بسازم. آیا مورد جدیدی به این مدار اضافه شده یه همون طرحی که در صفحه اول تایپک قرار دادیو استفاده کنم؟ در ضمن آداپتور من 18 ولت 1 آمپرهست. آیا نیاز یه آداپتور دیگه تهیه کنم؟

تو فایل که قرار دادید. دوتا pcb وجود داره یکی به نام شما و دومی pcb که بنظر با هم فرق دارند. حالا کدومشو باید پرینت بگیرم؟ برا پرینت کردن اندازه خاصی باید به پرینتر بدم یا همینو مستقیم پرینت کنم.؟

واسه فول شارژ پنج سل شما به یک آداپتور 21ولت سویچینگ (حتما سویچینگ باشه!!!)نیاز دارید که واسه هر سل 4.2ولت ازش جدابشه حتی وسه شارژ هفتاد در صد برای طول عمر باطری ها باید 20ولت استفاده کنیدچون با 18ولت ولتاژ هر باطری 3.6 ولت میشه که 0.1ولت از ولتاژ نامی باطری کمتر هست و زمان برق دهی باطری رو خیلی پایین میاره!!!
درنهایت با توجه به کم یاب بودن آداپتور 21ولت میتونید از 24 ولت استفاده کنید وبا استفاده از رگلاتور یا دیود ولتاژ اون رو به 21یا.....کاهش بدین.

واسه pcb هم دوتاش یکه هست که در pdf به نام asadofکه اینجاهم براتون مجدد لود کردم که فاصله خطوط بیشتر شده تا به هم اتصال نکنن وساخت اون راحتر هست همون رو مستقیم پرینت بدین درست در میاد.
یک آمپر هم برای این مدار کافی هست

ممنون دوست عزیز @};- :YMPEACE: @};-

سه شنبه 12 اردیبهشت1396 - 10:14am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

جناب اسدف بجای مقاومت 20 اهم 2 وات میشه مقاوت دیگری گذاشت؟ ما شهرستان هستیم و تو این فروشگاهای اینترنتی هم هرچی گشتم این مقاومتو پیدا نکردم. اگه راهی هست لطفا بفرمایید

دوشنبه 25 اردیبهشت1396 - 3:24pm
کاربر فعال
کاربر فعال

milad7 نوشته است:
جناب اسدف بجای مقاومت 20 اهم 2 وات میشه مقاوت دیگری گذاشت؟ ما شهرستان هستیم و تو این فروشگاهای اینترنتی هم هرچی گشتم این مقاومتو پیدا نکردم. اگه راهی هست لطفا بفرمایید

دوستان نمیشه همان شارژری که همهراه باطریها هست که به صورت تکی شارژ میکنه تغییرشـ داد و به 20 ولت رساند

دوشنبه 25 اردیبهشت1396 - 7:42pm

با سلام و تشکر
بنده 2سوال برام پیش امد که متاسفانه در پستها دوستان پاسخی پیدا نکرم
ابتدا این شارژ به چه صورت فول شارژ شدن رو مشخص میکنه و اینکه بعد فول شارژ شدن جریان به طور کامل قطع خواهد شد
دوم اگر مثلا از 5 ل ای دی 3تاش زودتر از دگر ال ای دی ها روشن بشه باید صبر کرد تا اون دوتا هم روشن شه یا کلا همه ال ای دی ها با هم روشن میشن وقتی فول شارژ بشن
با تشکر

سه شنبه 25 اردیبهشت1396 - 1:09am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

milad7 نوشته است:

2 تا 10 اهم پیدا کردم. از پاسخ سریعتون سپاسگذارم :D حالا لطف کنید بفرمایید بجای 2sc9013 میشه شماره دیگه ای جاگزاری کرد؟

سه شنبه 26 اردیبهشت1396 - 8:05am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوستان چرا کسی جواب مارو نمیده؟؟؟؟؟ :-w آقا این مقاومت 20 اهم باید 2 وات باشه یا 120 اهم؟ اقا اسدف برادر وقت کردی یه نگاهی به تایپک خودت هم بنداز خیلی ممنون میشیم :) [-X

چهارشنبه 27 اردیبهشت1396 - 5:18pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

milad7 نوشته است:
دوستان چرا کسی جواب مارو نمیده؟؟؟؟؟ :-w آقا این مقاومت 20 اهم باید 2 وات باشه یا 120 اهم؟ اقا اسدف برادر وقت کردی یه نگاهی به تایپک خودت هم بنداز خیلی ممنون میشیم :) [-X

:( :( :(

جمعه 29 اردیبهشت1396 - 12:52pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

cnn2007 نوشته است:
با سلام و تشکر
بنده 2سوال برام پیش امد که متاسفانه در پستها دوستان پاسخی پیدا نکرم
ابتدا این شارژ به چه صورت فول شارژ شدن رو مشخص میکنه و اینکه بعد فول شارژ شدن جریان به طور کامل قطع خواهد شد
دوم اگر مثلا از 5 ل ای دی 3تاش زودتر از دگر ال ای دی ها روشن بشه باید صبر کرد تا اون دوتا هم روشن شه یا کلا همه ال ای دی ها با هم روشن میشن وقتی فول شارژ بشن
با تشکر

دوست گرامی این مدار فقط بلانسر هست فول شارژ رونمایش نمیده واسه نمایش فول شارژیه دونه از اون شارژر های21ولت که با توجه به میزان مصرف جریان کل پک اتمام شارژ رو با ال ای دی نمایش میدن از پاساژ امجد بگیریدوبه ورودی این بلانسر وصل کنید
این ال ای دی های روی برد هم برای تشخیص سلهای خراب هست واگه بالانسر درست تنظیم شده باشه وسلها هم درست باشن هیچکدوم نباید روشن بشن
که البته جناب اسدوف نظر دیگه داشتن ولی منکه هرکاری کردم نتیجه همین شد که گفتم
در کل توصیه میکنم قبل سری کردن باطریها ابتدا تک تک اونها رو فول شارژ کنید وبعد در مدار قرار بدین

شنبه 30 اردیبهشت1396 - 3:04pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

milad7 نوشته است:

یک 10اهم 5وات یا دوتا 20 اهم 2وات!
واسه مشابه دقیق9013 هم شب نگاه میکنم وبهتون میگم
هرچند 9013 شماره رایجی هست وبه راحتی پیدا میشه ونیاز به جایگزین نداره

شنبه 30 اردیبهشت1396 - 3:07pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 130 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 8 , 9 , 10 , 11 , 12 , 13  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 14 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure