انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : سه شنبه 11 اردیبهشت1403 - 8:12pm

پاسخ به موضوع  [ 4944 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 485 , 486 , 487 , 488 , 489 , 490 , 491 ... 495  بعدی
 فلزیاب تفکیک دار Chance 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
ممنون.
مطالبی که بعدها در جریان مدار فلزجو مطرح کردیم در اینجا هم صدق میکنه! بنابراین استفاده از سیم افشان برای ساخت لوپهای کوچک رو اصلا توصیه نمیکنم. تنها تفاوتی که وجود داره این هست که در مدار چنس امکان تنظیم عرض پالس یا قدرت دستگاه وجود نداره. لذا اگر بخواین از قدرت بیشتری بهره بگیرین چاره ای نیست جز اینکه مقاومت لوپ رو پایین بیارین. باقیش دیگه بخودتون بستگی داره که بین قدرت و ثبات کدوم رو بیشتر مدنظر داشته باشین. بهرحال پیشنهاد من استفاده از سیم لاکی 0.8 هست.

سیم لاکی0.8 برای لوپ 45 تا 60 استفاده بشه خوبه؟؟؟؟] چون شما گفتی سیم افشان بهتره ، من با سیم 0.75 افشان بسازم بهتر نمیشه؟با نرم افزار هم حساب کردم ظرفیت 415 میکرو هانری دراومدش.
انجمن متال شو هم یه ویدئو پخش کرده بود که چنس تونسته بود درب آهنی رو از 3 متر بزنه.لوپش 60 بود و سیم لوپ هم نمره 1 افشان.

دوشنبه 16 اسفند1395 - 6:22pm
مدیر کل
مدیر کل

فکر میکنم مطلبم رو واضح عرض کردم! سیم لاکی 0.8 خیلی مناسبتره. لوپ 60 برد نهاییش 3 متر هست و نوع مدار زیاد تفاوتی نداره. با این حال لوپ 60 درب آهنی رو میتونه بیش از اینها سنس کنه. مدار پالسی فلزجو کمی قویتر از چنس هست. توجه کنین تا قبل از اینکه بنده روی مدار چنس کار کنم تقریبا توی ایران کسی این مدار رو نمیشناخت و بهش اعتقادی نداشت! پس هر اون چه که میبینید حاصل تمرکز بنده روی این مدار در اون زمان بوده. چیزی نیست که شک داشته باشم یا اطلاع درستی ازش نداشته باشم.

دوشنبه 16 اسفند1395 - 8:00pm
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
فکر میکنم مطلبم رو واضح عرض کردم! سیم لاکی 0.8 خیلی مناسبتره. لوپ 60 برد نهاییش 3 متر هست و نوع مدار زیاد تفاوتی نداره. با این حال لوپ 60 درب آهنی رو میتونه بیش از اینها سنس کنه. مدار پالسی فلزجو کمی قویتر از چنس هست. توجه کنین تا قبل از اینکه بنده روی مدار چنس کار کنم تقریبا توی ایران کسی این مدار رو نمیشناخت و بهش اعتقادی نداشت! پس هر اون چه که میبینید حاصل تمرکز بنده روی این مدار در اون زمان بوده. چیزی نیست که شک داشته باشم یا اطلاع درستی ازش نداشته باشم.

خیلی ممنون از شما مهندس حمید.

سه شنبه 17 اسفند1395 - 1:53pm
کاربر فعال
کاربر فعال

مهندس حمید من با لوپ 45 و سیم 0.8 تست کردم جالب نبود ! فیبر مسی 20 در 30 از 75 سانتیمتر
نهایت بردش 1 متر و 20 سانت . عدد گارد هم از 27 پایین نمیشه آورد.با لوپ 1 در 1 متر میشه حداقل دو متر رو زد؟؟

چهارشنبه 25 اسفند1395 - 9:14pm
مدیر کل
مدیر کل

خسته نباشین.
برد مدار چنس فقط کمی نسبت به حد نهایی پالسیها کمتره و این رو نمیشه کاریش کرد. ولی بردی که شما گرفتین خیلی کمه و این میتونه از لوپ نباشه! لوپ 45 عنکبوتی میتونه فیبر 20 در 30 رو تا 1.6 متر با این مدار سنس کنه. البته تست باید در فضای باز انجام بشه وگرنه افت برد در فضای بسته یا نزدیک به فلزات بزرگ طبیعیه. لوپ 1 متری برای این مدار میتونه تا 4 متر برای فلزات خیلی بزرگ برد داشته باشه.

پنج شنبه 26 اسفند1395 - 5:38am
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
خسته نباشین.
برد مدار چنس فقط کمی نسبت به حد نهایی پالسیها کمتره و این رو نمیشه کاریش کرد. ولی بردی که شما گرفتین خیلی کمه و این میتونه از لوپ نباشه! لوپ 45 عنکبوتی میتونه فیبر 20 در 30 رو تا 1.6 متر با این مدار سنس کنه. البته تست باید در فضای باز انجام بشه وگرنه افت برد در فضای بسته یا نزدیک به فلزات بزرگ طبیعیه. لوپ 1 متری برای این مدار میتونه تا 4 متر برای فلزات خیلی بزرگ برد داشته باشه.

دست شما درد نکنه . انشالله که جبران کنم . در ضمن سال نو مبارک . سال خوب و پر خیر و برکتی داشته باشین االهی آمین ..........
مهندس حمید من مدارم رو با یه سلف ساده 40 سانتیمتر و 47 میلی هانری! تست کردم و نتایج تقریبا مثل لوپ عنکبوتی45 سانتیمتر400میکروهانری! با سیم لاکی 0.8 شدش. البته خیلی خوب نشدش لوپ عنکبوتی ولی بردش خیلی کمه.البته ثبات عالیه و من تو خونه با ترانس غیر سوییچینگ (آهنی 220 به 12 ولت ) تست کردم و ولتاژ خروجی ترانس که به مدار دادم 16 ولت بود.به نظر شما اگه نشه عدد گارد رو از 29 پایین آورد پس میشه گفت مشکل از لوپ هستش یا این که نه اگه عدد گارد از 29 پایین هم نیاد مثلا با لوپ 45 عنکبوتی میشه عمق حاکثر رو زد؟

چهارشنبه 2 فروردین1396 - 4:26pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم. سال نو شما هم مبارک. @};-
اصولا لوپ با ظرفیت خیلی پایین و یا خیلی بالا از نظر قدرت سنس فلز برای هیچ فلزیاب پالسی مناسب نیست! لذا مساله ای که در خصوص ظرفیت لوپ بیان میشه کم و بیش برای همه مدارات پالسی صدق میکنه.
بالا بودن گارد لوپ میتونه از زیاد بودن حالت خازنی لوپ باشه که به ساختار و نوع سیم استفاده شده بستگی داره. همینطور اگر لوپ رو جایی قرار بدین که فلزات مزاحم در نزدیکی اون باشن طبیعی هست که گارد لوپ بالا بره.
بالا بودن گارد لوپ برد و حساسیت رو کمی کاهش میده ولی در عوض ثباتش بهتر میشه! اگر گارد شروع به کار لوپ دور و بر 20 باشه بهتر هست.

چهارشنبه 2 فروردین1396 - 5:55pm
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
خواهش میکنم. سال نو شما هم مبارک. @};-
اصولا لوپ با ظرفیت خیلی پایین و یا خیلی بالا از نظر قدرت سنس فلز برای هیچ فلزیاب پالسی مناسب نیست! لذا مساله ای که در خصوص ظرفیت لوپ بیان میشه کم و بیش برای همه مدارات پالسی صدق میکنه.
بالا بودن گارد لوپ میتونه از زیاد بودن حالت خازنی لوپ باشه که به ساختار و نوع سیم استفاده شده بستگی داره. همینطور اگر لوپ رو جایی قرار بدین که فلزات مزاحم در نزدیکی اون باشن طبیعی هست که گارد لوپ بالا بره.
بالا بودن گارد لوپ برد و حساسیت رو کمی کاهش میده ولی در عوض ثباتش بهتر میشه! اگر گارد شروع به کار لوپ دور و بر 20 باشه بهتر هست.

خیلی ممنون بابت جواب خوبتون.
منم فکر میکنم از زیاد بودن حالت خازنی باشه که گارد پایین نمیاد چون زمانی که روی 29 قرار میگیره سطر دوم ال سی دی پر و خالی میشه و حساسیتش به فلزات بیشتر میشه ولی موقعی که روی 28 میره دیگه خط پایینی خالیه و فقط بوق ممتد داره مدار . دقیقا همون چیزی که شما گفتین.
چیزی که شما گفتین تو چندتا پست قبلی راجب اینکه با لوپ 45 میشه فیبر 20 در 30 رو تا 1.6 متر زد با گارد پایین بوده دیگه درسته؟ چون من میخوام بدونم این عمق هایی که واسم بدست اومده ایراد از مداره یا لوپ ؟ میشه گفت چون لوپ عدد گاردش از 29 پایین نمیاد پس از لوپه؟

پنج شنبه 3 فروردین1396 - 4:57pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
بله اگر گارد لوپ بالا بره از برد هم کاسته میشه ولی نه اونقدر که شما فرمودین!

پنج شنبه 3 فروردین1396 - 5:47pm
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
خواهش میکنم.
بله اگر گارد لوپ بالا بره از برد هم کاسته میشه ولی نه اونقدر که شما فرمودین!

خوب پس من باید مدارم رو تغییر بدم تا برد بیشتر بشه . ولی نهایت تغییری که دادم این بود که 5534 رو با 37 جایگزین کردم که برد بیشتر شد اونم در حد 15 سانت! آیا تغییر دیگه ای هم هست که من انجام بدم؟

پنج شنبه 3 فروردین1396 - 9:37pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 4944 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 485 , 486 , 487 , 488 , 489 , 490 , 491 ... 495  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: mikimaus , zagalo16 و 143 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure