انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 10 فروردین1403 - 2:48pm

پاسخ به موضوع  [ 75 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8  بعدی
 نظر سنجی درباره دستگاه های VLF 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوستان در فلزیابهای وی ال اف اگر بخواهیم از حداکثر عمق گیری آن استفاده کنیم باید چه تنظیمی رو انجام دهیم مثلا حساسیت و ترشولهد رو بالا ببریم کافیه یا تنظیم دیگه ای هم داره .

...جواب ابلهان خاموشیست....

سه شنبه 14 دی1395 - 10:32am
استاد باستان شناسی
استاد باستان شناسی
آواتار کاربر

محل اقامت: همه جای ایران سرای من است
معراج نوشته است:
دوستان در فلزیابهای وی ال اف اگر بخواهیم از حداکثر عمق گیری آن استفاده کنیم باید چه تنظیمی رو انجام دهیم مثلا حساسیت و ترشولهد رو بالا ببریم کافیه یا تنظیم دیگه ای هم داره .

درود بر شما
دوستان توجه داشته باشید که مهمترین مسئله در ابتدا تهیه سیستم اصل (یونیت,کابل,لوپ,باتری و..)هست
که از هر شخصی نباید تهیه بشه و قبل از خرید و پرداخت وجه حتما اصالت اون مشخص بشه
سیستم را از شخصی تهیه کنید که آموزش کامل و حرفه ای اون سیستم رو به شما بصورت کامل ارائه کنه
اما در مورد سوالتون باید این موارد رو رعایت کنید تا بهترین نتیجه رو بگیرید :
بالانس دستی,
ریسپنسهای نرمال
,تقویت صدای هدف
,تنظیمات دستی و خروج از حالت اتومات

قبل از خرید هرگونه سیستم شرکتی حتما در تلگرام با بنده در ارتباط باشید

https://t.me/Persian_Archaeologist

@};-

راه در جهان يکی است و آن راه راستی است(زرتشت)
کانال تخصصی باستان شناسی
https://t.me/joinchat/AAAAAD8uAfDJXZ2rj9jCWg

یکشنبه 19 دی1395 - 10:30pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

درود دوستان :ymhug:

ادامه ی بحثی رو که در تاپیک دئوس شروع کرده بودم به اینجا انتقال دادم..

قضیه ازین قرار بود که برای انتخاب یک وی ال اف مناسب از دید یک کاوشگر ایرانی شاید مهمترین عامل پشتیبانی دستگاه از بزرگترین لوپ موجود در بازار هست و در اون تاپیک دو دستگاه Detech Relic Striker و aka signum mfd معرفی شدند که این قابلیت رو دارند!
یعنی هر دو دستگاه دارای کویلهای 18×15 اینچ هستند..

اما نکته جالب در مورد کویل 18×15 اینچ پروانه ای شرکت Detech این هست که این مدل کویل علاوه بر اینکه برای دستگاه خودشون یعنی مدل Relic Striker ساخته شده بلکه برای 12 دستگاه وی ال اف از شرکتهای دیگه هم ساخته شده!

https://detech-metaldetectors.ro/en/pro ... 18x15-coil

اما در لینک زیر که باز هم مربوط به شرکت Detech هست میبینید که کویل 18 اینچ دایره ای برای 9 دستگاه وی ال اف از شرکتهای دیگه هم ساخته شده!
و این بزرگترین لوپ دبل برای دستگاههای وی ال اف هست که تا الان پیدا کردم!
ولی اینکه کیفیت این لوپ در چه حدی هست اطلاعاتی در دست نیست..

https://detech-metaldetectors.ro/en/pro ... or-18-coil

و این کویل بخصوص که برای چهار مدل از دستگاههای xp ساخته شده (البته بجز دئوس):

http://www.metallidetektor.ee/?149,18-x15-(45cm-x-38cm)-dd-4-6khz-otsimispea-(xp3845)

علاوه بر اینها دو شرکت دیگه هم هستند که برای بسیاری از دستگاههای وی ال اف کویلهای بزرگ میسازند که البته اندازشون 15×17 اینچ هست:

http://www.nel-coils.eu/en/nel-coils-products.asp

http://www.corscoils.com/index.php/product/giant

امیدوارم این مطالب بتونه کمک کنه @};-

دوشنبه 11 بهمن1395 - 5:17am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

درودی دیگر :ymhug:

خب دوستان طی تحقیقات کلی که بر اساس انتخاب بین دستگاههایی بود که هم بزرگترین لوپ موجود در بازار رو پشتیبانی کنند و هم فرکانس پایین رو پشتیبانی کنند به این نتیجه رسیدم که از بین تمام دستگاههای وی ال افی که توی بازار هست فقط سه دستگاه هستند که این دو گزینه رو پشتیبانی میکنند
1-Minelab E-Trac
2-aka signum mfd
3-Detech Relic Striker

البته دستگاههای دیگری از شرکت Minelab در این لیست قرار میگرفتند مثل safari ولی چون E-Trac از بقیه ی دستگاههای وی ال اف شرکت مینلب بهتر و قویتر هست بقیه رو از لیست حذف کردم بخصوص که از تکنولوژی مشابهی استفاده میکردند..
البته دستگاه E-Trac یک دستگاه مولتی فرکانس هست و از یک تا صد کیلوهرتز رو پشتیبانی میکنه! و در واقع از 28 فرکانس در این محدوده استفاده میکنه.
از طرفی هم نیاز به داشتن این طیف گسترده از فرکانس نیست زیرا در عمقزنی محدوده یک 1 تا 8 کیلوهرتز یا به نقل از شرکت Detech فرکانس 4.8 کیلوهرتز بهترین عمقزنی رو با تفکیک داره،ولی دستگاههای مولتی فرکانس توانایی تفکیک بهتری در مقابل دستگاههای تک فرکانس دارند در عوض دستگاهی مثل Relic Striker عمقزنی بیشتری خواهد داشت(همونطور که میدونید این دستگاه تک فرکانسی هست و با فرکانس 4.8 کیلوهرتز کار میکنه)

دستگاه signum mfd هم یک دستگاه مولتی فرکانس هست اما محدوده فرکانسی اون بین 1 تا 30 کیلوهرتز هست که بنسبت E-Trac خیلی منطقیتر و کاربردی تر بنظر میاد!
بنظر خیلی از کاربرهای خارجی این دستگاه انقلابی یا شروع دوباره ای برای علم فلزیابی بوده که سالهاست پیشرفتی نداشته!

دوستان اگر کم و کسری هست لطفن تکمیل کنید و اگر اشتباه میکنم لطفن راهنمایی کنید..

با سپاس @};-

سه شنبه 12 بهمن1395 - 6:26am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

مهر آفرین بی زحمت در مورد دستگاه T2 شرکت تکنتکس هم نظرت رو بگو اون چطوره .... چون من دارمش با لوپ 11 و 15 :D

...جواب ابلهان خاموشیست....

سه شنبه 12 بهمن1395 - 10:16am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

معراج نوشته است:
مهر آفرین بی زحمت در مورد دستگاه T2 شرکت تکنتکس هم نظرت رو بگو اون چطوره .... چون من دارمش با لوپ 11 و 15 :D

درود بر شما.. :x
دو مدل داره که مدل ltd کمی بهتر هست اما دستگاههای متوسطی بحساب میان و تک فرکانس هستن (13 کیلوهرتز) در کل برای سکه یابی خوبن،ولی بنظرم انتخاب خوبی نکردید =((
برای سکه یابی xp deus انتخاب بهتری میتونه باشه :)

جوینده باشید @};-

سه شنبه 12 بهمن1395 - 2:15pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوستان منم به این نتیجه رسیدم دستگاه وی ال اف که بیشتر از هزار دلار قیمتش باشه ارزش خرید نداره
و اگه دستگاه انالوگ میخواید relic striker خیلی خوبه و اگه دیجیتال میخواید signum mfd خوبه

البته اگه کویل 17 ×15 nel برای garrett at pro گیرتون بیاد میتونه دستگاه خوبی باشه

سکه یابی
https://telegram.me/sekeyabi

چهارشنبه 13 بهمن1395 - 3:31pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سپاس از شما jegvar گرامی :)

بله با شما موافقم..
دستگاه relic striker با کویل 13″ Ultimate coils ( که شاهکاری بحساب میاد) احتمالن بهترین دستگاه برای سکه یابی خواهد بود و با کویل 18×15″ SEF coil احتمالن بهترین دستگاه وی ال اف برای دفینه یابی خواهد بود(البته باید با signum mfd بطور عملی مقایسه بشه وگرنه تقریبن مطمئنم بقیه دستگاههای وی ال اف قدرت مقابله با این دستگاه بینظیر رو ندارند!)
اما با اطمینان بیشتری مطمئنم که در حال حاضر بهترین دستگاه به نسبت قیمتش همین Detech Relic Striker هست.

تمام مطالبی که گفتم برداشت شخصی من که نتیجه تحقیقات خودم هست میباشد و هیچ تضمینی بر کاملن درست بودنشون نیست..

تحقیق خوبه @};-

پنج شنبه 13 بهمن1395 - 12:17am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام.مهر افرین بنظر شما relicاز ایتراک قویتره؟؟؟اگر aka هم با ایتراک و relicتست میدانی میشد خیلی عالی میشد.

پنج شنبه 14 بهمن1395 - 11:14am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

mehrdad23276 نوشته است:
سلام.مهر افرین بنظر شما relicاز ایتراک قویتره؟؟؟اگر aka هم با ایتراک و relicتست میدانی میشد خیلی عالی میشد.

درود بر شما دوست گرامی :)
جواب سوالتون بستگی به این داره که قدرت رو در چی بدونید یا منظور و هدفتون از قویتر چی هست..
اگر منظورتون به لحاظ تفکیک هست بنظرم ایتراک باید عملکرد بهتری داشته باشه،
اما اگه منظور عمقزنی بیشتر باشه به گمانم رلیک باید عملکرد بهتری داشته باشه
این نکته رو هم اضافه کنم که تفاوت میان فلزیابهای وی ال اف مختلف(البته در رده بالا) آنچنان زیاد نیست که سختگیری زیادی نیاز باشه تحلیل و دسته بندی من تنها با توجه به شرایط خاک ایران و هدف کاوشگر ایرانی(یعنی حداکثر عمق با تفکیک) و بصورت کلی بوده که این نیاز با توجه به شرایط منطقه دید و نیاز و یا حتی فلسفه ی کاوشگر میتونه متفاوت باشه..!
@};-

پنج شنبه 14 بهمن1395 - 3:03pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 75 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 34 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure