انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 30 فروردین1403 - 10:35pm

پاسخ به موضوع  [ 6469 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 570 , 571 , 572 , 573 , 574 , 575 , 576 ... 647  بعدی
 دستگاه زمین شناسی Earth Resistivity Logger 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

درود بر دوستان
من فایلی پیدا کردم که مربوط به سویچ باکس و اسکن اتومات روی پراپهاست البته گویا طرح اولیه بوده اگر بتونیم همچین قسمتی را بسازیم و به دستگاه اضافه کنیم دستگاه زمین شناسی به یک وسیله حرفه ایی و بی نقص تبدیل میشه و تبدیل به یک اگزاماینر کامل میشه فایلها را میزارم لطفا نظر بدید

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

دوشنبه 27 دی1395 - 11:39am

سلام دوستان
با عرض خسته نباشيد خدمت دوستان اقا حميد ، مجتبي ، مهر افرين و اقا فرخ كه بسيار زحمت كشيدند براي نتيجه دهيه اين تايپيك .
عارضم خدمتتون كه بعز از تلاش دو ماهه ميداني بر روي نرم افزار هاي برداشت هاي ژئوالكتريك و جريان متناوب به اين نتيجه رسيدم كه بالاترين بازدهي نرم افزاري رو نرم افزار surfer و res3 دارند ، و بين اين دو هم نرم افرار سورفر كامل ترين نرم افزار براي اين نوع برداشت ها است كه ما فقط قسمتي خيلي ابتدايي از اين نرم افزار رو يادگرفتيم ، در ادامه صحبت هام و صحت گفته هام فايل ٦٠٠صفحه اي از انوزش نرم افزار سورفر رو براتون ميفرستم ، در ضمن ترجمه ي فايل اصلي مقاله رو كه از ابتدا بايد رو فايل اصليه مقاله انرژيمون رو ميزاشتيم به همراه فايلي كه بهش اشاره شد در مورد نرم افزار سورفر در پست بعدي ارسال ميكنم ، در حال حاضر خيلي تلاش كردم براي بارگذاري فايل ولي نشد ، فعلا لينك دانلود خود اموز نرم افزار سورفر ( انگليسي ) رو براتون ميزارم تا بعد هم فايل ترجمه هر دو رو ، با ارزوي موفقيت روز افزون صالح

http://gis.fns.uniba.sk/vyuka/DTM_ako_s ... _Guide.pdf

http://downloads.goldensoftware.com/gui ... review.pdf

لينك اولي ٦٦٠ صفحه
لينك دومي ١٨٠ صفحه
از روي دستور عمل ها و شكل هاي اين دو راهنماي نرم افزار سورفر بسياري از مشكلات اناليز تصاوير حل خواهد ،
مختصر عرض كنم خدمتتون كه ميتونيد به راحتي ارتفاع لايه هاي خاك از سطح ، حجم و اندازه ي دقيق ناهمواري هاي داخل زمين ( حفره ، تونل ، اتاقك و غيره ... ) مشخص كردن انها با رنگ هاي درخواستي ، مشخص كردن نقاط و تطبيق دقيق انها با محل اسكن شده و بسياري از موارد و امكانات فوق العاده ي ديكر اين نرم افزار .

سه شنبه 28 دی1395 - 8:12am

سلام دوستان
ترجمه فايل اصليه مقاله رو براتون ميفرستم
خواهش ميكنم با دقت مطالعه كنيد و اكر دوستان با حوصله بتونند عكس هاي مقاله ي اصلي رو تو اين فايل ترجمه جاگذاري كنند قابل درك تر و كاربردي تر خواهد شد .
در ضمن خواهش بعدي كه از دوستان دارم اينه كه علاوه بر اناليز برداشت هاشون با نرم افزار سورفر با ياد گيري كامل نرم افزار اصليه دستگاه كه سازنده اون رو برنامه نويسي كرده يك بار اناليز كنند ، نتايجش متعجبتون خواهد كرد ، قول ميدم .
سعي ميكنم تجارب يك سالم رو با اين دستگاه در يك فايل pdf كامل ، با تمام جزئيات جمع اوري كنم و براتون ارسال كنم .
از اينكه تو اين مدت يك سال پيدام نبود عذر خواهي ميكنم ، ميخواستم با دسته پر و اطلاعات صحيح خدمت برسم و درست كمكتون كنم ، البته من اين تجربيات رو مديون دوستان خوب فلزجو كه باعث ساخت اين دستكاه شدند هستم ،
و اموخته هاي ميدانيم رو هم مديون يكي از دوستانم در اداره صنايع و معادن رشت هستم كه در حال حاضر غريب به يقين نزديك ٢٤ سال كه تجربه ي كار با انواع دستكاه هاي برداشت ژئوالكتريكي رو در سطح حرفه اي دارند .
با تشكر ( صالح زارعي نژاد )

دوستان متاسفانه بعد از بارها تلاش براي اپلود فايل ترجمه با پيغام ( فايل اپلود شده خالي است . ) رو به رو شدم ، لطفا راهنماييم كنيد تا فايل را براتون ارسال كنم ، البته نهايتا اكر نشد هم جايه ديگه براتون اپلودش ميكنم و فقط لينكش رو ارسال ميكنم ، موفق باشيد .

سه شنبه 28 دی1395 - 9:04am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام دوست گرامی جناب s.z6996
ممنون بابت فایلهای ارسالی. منتظر راهنمایی های بعدی شما هستیم . برای ارسال فایلتان را به win rar تبدیل کنید . اگر فایل ترجمه اپ نشد لطفا لینک بزارید .
اگر امکانش هست در خصوص نحوه پراپ زنی و برداشت و نوع ارایه توضیح بدهید .

سه شنبه 28 دی1395 - 9:39am
کاربر فعال
کاربر فعال

درود بر دوستان
همانطور که دوستمون جناب زارعی نژاد فرمودن نرم افزاری که جان بکر معرفی کرده میتونه کمک زیادی برای انالیز تصاویر داشته باشه. من نصب کردم ولی نتونستم دیتا را انتقال بدهم گویا مشکل از نوع کابل انتقال باشه . نرم افزار میزارم لطفا دوستان راهنمایی کنید برای انتقال دیتا.
با تشکر

سه شنبه 28 دی1395 - 10:00am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

با سپاس فراوان از جناب زارعی نژاد :ymhug:
و سپاس از farokh عزیز بخاطر تلاشهای فراوانشون :x
مطمئنن با کمک هم میتونیم به سرانجامی نیک برسیم :YMPEACE:
@};-

سه شنبه 28 دی1395 - 4:52pm

سلام
طبق قول قبليم فايل ترجمه مقاله اصلي
دوستاني كه ذوق و حوصله دارند ميتونند عكس هاي داخل مقاله رو به اين ترجمه اضافه كنند تا باعث شه كاريردي تر و قابل درك تر شه ،
ممنونم ( زارعي نژاد )

چهارشنبه 29 دی1395 - 12:32pm

خالي از لطف نيست بدونيد كه در حال حاضر برداشت هاي ژئى الكتريك در كشورمون پيشرفت خوبي داشته ،

چهارشنبه 29 دی1395 - 2:17pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

s.z6996 نوشته است:
سلام
طبق قول قبليم فايل ترجمه مقاله اصلي
دوستاني كه ذوق و حوصله دارند ميتونند عكس هاي داخل مقاله رو به اين ترجمه اضافه كنند تا باعث شه كاريردي تر و قابل درك تر شه ،
ممنونم ( زارعي نژاد )

ممنون دوست عزیز زحمت کشیدید @};-

چهارشنبه 29 دی1395 - 2:38pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

farokh نوشته است:
mohammad22 نوشته است:
سلام
لطفا یکی از اساتید کمکم کنه
تمام ای سی هارو گذاشتم رو مدار بازم مربع در دو ردیف نشون میده.
ولتاژ هارو چک کردم به گفته دوستمون درست هستند.
اینم عکس مدار
viewtopic.php?f=21&t=387&start=5630
ممنون از همه شما @};-

سلام
شما دوتا پتاسیومتر را بچرخون ببین اعداد ظاهر میشه ؟
ممکنه مشکل در جابجایی اتصال سیمهای رابط بین برد و ال سی دی باشه یه مقدار سیم کشی این قسمت از نظر طراحی جالب نیست و احتمال جابجایی سیمها زیاده . روی دوسر کابلها شماره بزنید تا موقع اتصال جابجا لحیم نکنید.

سلام
امروز دادن بیرون دوباره پروگرام کردن ولی بازم چیزی نشون نمیده :((
فکر میکنم از مدار باشه چون ال سی دی ردیف پایین رنگش فرق میکنه (تو عکس معلومه)
تک به تک قطعاتو چک کردم برد رو با ذره بین هم نگاه کردم نه اشتباهی شده و نه اتصالی داره.
اگه ال سی دی بدون ای سی ها درست کار کنه موقع جاگذاری ای سی ها هم فکر کنم درست بشه.
شماره سیم رابط ال سی دی هم درست هست .
مدار تو حالت بدون ای سی 25 MA و با جاگذاری ای سی ها 45 MAجریان میکشه.
کمکم کنید @};-
شرمنده وسط بحث فنی اساتید مزاحم میشم.

چهارشنبه 29 دی1395 - 8:56pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6469 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 570 , 571 , 572 , 573 , 574 , 575 , 576 ... 647  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Mahnaz.na و 29 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure