انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 9 فروردین1403 - 1:55pm

پاسخ به موضوع  [ 899 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 76 , 77 , 78 , 79 , 80 , 81 , 82 ... 90  بعدی
 تالار کارشناسی آثار , اماكن , علائم و اشیاء باستانی 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: سرزمین لاله های واژگون،لرستان
باسلام خدمت همه دوستان واساتید محترم
جناب باستان شناس وسایر اساتید لطفا بافرض اینکه این یک نماد قدیمی که به وسیله نوعی رنگ یا ساروج کشیده شده باشه لصفا نظر بدین که آیا میتونه یک نشانه باشه یانه واگه نیاز به جزعیات بیشتر هست تا خدمتتون ارسال کنم ^:)^ ؟
لازمه بگم که این شکل سالهای سال که همونجاست دور از دسترس وحتی ذره ای تعقیر رنگ نداده در حالی که تواین مدت دها نوشته با رنگهای امروزی اون نزدیکیها نوشته شد که نهایت بعد یکی دو سال از بین رفت :-?
در ضمن این نماد به موازات یک رودخانه قرار داره

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

آن کس که بداند و بداند که بداند*باید برود غاز به کنجی پچراند.
آن کس که بداند و نداند که بداند*به که برود خویش به گوری بچپاند.
آن کس که نداند و بداند که نداند*لنگان خرک خویش به منزل برساند.
آن کس که نداند و نداند که نداند*بر پست ریاست ابدودهر بماند.

دوشنبه 6 دی1395 - 1:10pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

هفت یاهشت سال پیش توشهرومون بارنده گیهای زیادی داشتیم واسه همین منهم رفتم یه دونه چتر از اون بزرگا که شکل عصا هستن خریدم باور بفرمایید خریدن چتر من همان وآغاز خشکسالی ونباریدن باران هم همان :D ;)
یه بار دیگه هم زد به سرم که کشاورزی کنم چند قطعه کوچیک زمین پدری تو آبادی داشتیم پاشدم رفتم همه رو گندم کاشتم بهار اون فصل کشاورزی بیماری زنگ زرد گندم اکثر محصولات اون منطقه رو از بین برد :-w
حالا هم هرچی باخودم کلنجار رفتم که اینجا پست نزنم وباعث تعطیلی این تاپیک نشم ولی خوب شیطون گولم زدو کاری رو که نباید رو انجام دادم وفکر کنم که باعث خوابیدن وتعطیلی اون شدم که جا داره به خاطر این کارم از همه دوستان عذر خواهی کنم ^:)^

(دوستان به دل نگیریدعرایضم صرفاجهت مزاح وشوخی بود) ;) :D ;;)

شنبه 11 دی1395 - 10:56am
استاد باستان شناسی
استاد باستان شناسی
آواتار کاربر

محل اقامت: همه جای ایران سرای من است
A.D.H1360 نوشته است:
باسلام خدمت همه دوستان واساتید محترم
جناب باستان شناس وسایر اساتید لطفا بافرض اینکه این یک نماد قدیمی که به وسیله نوعی رنگ یا ساروج کشیده شده باشه لصفا نظر بدین که آیا میتونه یک نشانه باشه یانه واگه نیاز به جزعیات بیشتر هست تا خدمتتون ارسال کنم ^:)^ ؟
لازمه بگم که این شکل سالهای سال که همونجاست دور از دسترس وحتی ذره ای تعقیر رنگ نداده در حالی که تواین مدت دها نوشته با رنگهای امروزی اون نزدیکیها نوشته شد که نهایت بعد یکی دو سال از بین رفت :-?
در ضمن این نماد به موازات یک رودخانه قرار داره

درود بر شما
بیرون زدگی لایه رسوبی آهکی هست ,شکل حرکت این لایه در پشت لایه اول مورب هست که در نقطه ای بسیار نزدیک به سطح و در نقطه ای دور به سطح هست
کاملا طبیعی و بدون دخالت دست بشر
در کدام منطقه ایران تشریف دارید ؟برام در تلگرام محلتون رو بفرمایید تا مشخص کنم بیشتر کدوم قسمت ها رو بررسی کنید
@};-

راه در جهان يکی است و آن راه راستی است(زرتشت)
کانال تخصصی باستان شناسی
https://t.me/joinchat/AAAAAD8uAfDJXZ2rj9jCWg

دوشنبه 13 دی1395 - 6:23am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ممنون جناب باستان شناس به روی چشم حتما مزاحم میشم ^:)^

دوشنبه 13 دی1395 - 10:17am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام دوستان عزیز کسی میدونه این سنگ نماد چیه؟

چهارشنبه 22 دی1395 - 1:05pm
کاربر فعال
کاربر فعال

ممنون میشم اینم راهنمایی کنید؟

چهارشنبه 22 دی1395 - 1:08pm
مدیر سایت
مدیر سایت
آواتار کاربر

اول اینکه این نشانه ها ایا در کنار هم بودن یا جدا ی از هم و در منطقه دیگری بودن؟ دوم اینکه زیر خاک بودن یا ریشه در خاک داشتن یا اینکه روی زمین به حالت عادی قرار گرفته بود؟ جنس سنگ لاک پشت تو عکس نمیشه تشخیص داد اگه نوع سخت باشه یعنی رسوبی نباشه هم جنس سنگی که تو عکس اولی گذاشتین باشه اگه کار درست باشه باید در کنار رودخونه یا چشمه یا نزدیکی غاری باشه این نشان.معمولا تو شیب دامنه کوه قرار دارن

درکوی نیک نامان...ماراگذر ندادند

چهارشنبه 22 دی1395 - 1:19pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سنگ اولی و دومی از هم جدان هر کدوم واسه ی منطقه جداست.سنگ اولی یکی از دوستام از کسی پرسیده بود بهش گفته بود نشانه قبر. سنگ دومی که لاک پشت سنگ سختیه که کاملا مشخصه تراشیده شده که تو شیب کوه بودش میخواستم بدونم ایا نشانه ای از دیفنست یا نه؟

چهارشنبه 22 دی1395 - 1:57pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سنگ اولی زیر خاک خیلی کمی بود و سنگ دومی هم نصفش زیر خاک بود نصفش بیرون

چهارشنبه 22 دی1395 - 2:00pm
مدیر سایت
مدیر سایت
آواتار کاربر

اگه این دوتا با هم بودن در نزدیکی هم یه معنی دیگری رو میدادن حالا که جدا جدا پیدا شدن من احتمال میدم این سنگ لاک
پشت از مسیر اصلیش خارج شده معمولا سنگ لاک پشت قابل جابجایی نیست اگه دست تراش انسان باشه و مر بوط به دفینه باشه سنگ لاک پشت نباید قابل جابجایی باشه .تصویر اولتون هم همینطور در کنار این نشانه باید نشانه های دیگری هم باشه که قبرهای اونجا معنی پیدا کنه من نمونه این کارو چن سال پیش بهش برخورد کرده بودم که سنگ لاک پشت تراشیده شده و غیر قابل جابجایی دفینه خوبی رو در نزدیکی خودش داشت عمق کار چهار متر بود ضمن اینکه در کنار این لاک پشت قبرهای مهمی تو شیب کوه یعنی پشت سنگ لاک پشت دفن بودن که همه رو جارو کرده بودن حفارها .ولی اینکه شما این سنگهارو راحت جابجا کردین جوابش اینه که از مسیر اصلیشضون جفت سنگها خارج شدن و کار بسیار سخت میشه.

درکوی نیک نامان...ماراگذر ندادند

چهارشنبه 22 دی1395 - 3:29pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 899 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 76 , 77 , 78 , 79 , 80 , 81 , 82 ... 90  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 46 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure