انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 9 فروردین1403 - 1:49pm

پاسخ به موضوع  [ 633 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 8 , 9 , 10 , 11 , 12 , 13 , 14 ... 64  بعدی
 فقط فلزجو (لوپ - ديسک) 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

جواد64 نوشته است:
استادحمیدعزیزسلام وخسته نباشید
برای ساخت لوپ تخت میشه ازنخ ارایشگری یانخ دندان استفاده کرد چون هیچ جوره نمیشه اونومهارکرد.واگرمیشه به چه صورت بایدبست مثلا اگرتیکه تیکه ببندیم فاصله این تیکه ها کم باشه توسنس تاثیرداره.
باسپاس فراوان.

ممنون.
مشکلی نداره از هر نوع نخ ترجیحا غیر نایلون و پلاستیک میتونین برای نگه داشتن سیمها استفاده کنین. اگر از ضخامت توصیه شده برای سیم لوپ استفاده کنین نیاز به فاصله اضافی نیست. میتونین تا حد ممکن نزدیک به هم در نظر بگیرین.

سه شنبه 7 دی1395 - 11:43pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

سنه دژ نوشته است:
یه مثال دیگه در مورد کاربرد لوپهای عمودی خدمت دوستان عرض کنم :
مثلا درب ورودی یک فرودگاه رو در نظر بگیرید که افراد مسلح اجازه ی ورود رو ندارند . مانند دربهای حفاظتی شرکت مینه اورو
پس درب باید هم به اندازه ی کافی بزرگ باشه که افراد رو عبور بده و هم لوپش کوچکترین سلاح های کمری رو بتونه سنس کنه . در حالی که لوپهای بزرگ برای اجسام ریز مشکل دارند .
( در این گونه دربها لوپی بزرگ حداقل 1 در 2 متر و گاهی 2در2 متر ، در اطراف درب جاگذاری شده )
اگر از لوپ معمولی استفاده بشه ، برد کافی نداره
اگر از لوپ تخت استفاده بشه ، قبل و بعد از درب ، قدرت داره . اما به خاطر بزرگی درب ،نقطه ی وسط رو نه قبل و نه بعد و نه در وسط ، بخوبی سنس نداره .
پس تنها راه استفاده از لوپ عمودی هست .( لوپی که سیمهایش بصورت استوانه روی هم چیده شده باشد اما کلا ایستاده باشد . یعنی رو به زمین نباشد )
در تصویر زیر میبینید که لوپ تخت برای این کار مناسب نیست و وسط درب رو سنس نداره
اما میدان لوپ با چینش عمودی ، کاملا همه ی نقاط وسطی رو پوشش میده
پیوست:
سنه دژ .png

دوست عزیز با این اطلاعاتی که جنابعالی در خدمت دوست قرار دادین ممنون سپاسگزارم به نظر جنابعالی شما چه لوپی رو پیشنهاد میکنید که برای فلز جو مناسب باشه با تشکر از شما

چهارشنبه 8 دی1395 - 4:54am
استاد
استاد
آواتار کاربر

محل اقامت: کوردستان
بنده لوپ خاصی مورد نظرم نیست . فقط خواستم که دوستان در مورد لوپ عمودی هزینه نکنند و سردرگم نشن . میدونید که یه شایعه بسرعت میتونه در محیط نت پخش بشه و هزاران نفر براش هزینه میکنند و یکی یکی نتیجه براشون معلوم میشه . اما اگر از همین اول هشدار بدیم ، جلو این ضرر گرفته میشه .
بنده برای فلزجو هنوز لوپ مورد علاقه ی خودم رو نساختم . و با سیم های افشان و غیر استاندارد ، زیاد موافق نیستم . بیشتر با سیم لاکی و یا سیمهای خالص ، لوپ میپیچم
لوپ بزرگ هم هنوز نساختم اما اگر بسازم با سیم لاکی میسازم با خواص لوپ عنکبوتی

لا اله الا هو

چهارشنبه 8 دی1395 - 1:04pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

استادحمیدسلام
ممنون ازراهنمایی خیلی لطف کردین.

چهارشنبه 8 دی1395 - 1:48pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: کرمانشاه
سلام .در مورد اهم لوپ مناسب فلزجو ، کدام مناسب تر هست؟
اهم حدود 1 یا اون که یکی از دوستان حدود دو و چهار (2.4) پیشنهاد و به گفته خودش نتیجه گرفته بودن . البته با کت 6 . این که سوال میپرسم برای لوپ تخت 100 تا 70 منظورمه . من به برد مناسب دست پیدا نکردم با کت 6 و اهم 4/2 و میخوام ببینم مشکل لوپ هست یا مونتاژ .ممنون @};-

جمعه 24 دی1395 - 11:12pm
مدیر کل
مدیر کل

ببینید بارها مساله مقاومت لوپ رو توضیح دادم این بار واضح تر عرض میکنم. بنده خودم لوپ از 0.5 اهم دارم تا 10 اهم! همشون هم نسبتا خوب کار میکنن. این مساله اتفاقا ربطی به مدار پالسی فلزجو نداره چون بین تمام فلزیاب ها اتفاقا فقط این مدار هست که با توجه به داشتن تمامی تنظیمات ممکن قابلیت کار با تمامی لوپها رو داره و فقط باید از نظر تاثیر حالت خازنی روی تفکیک دقت کرد که اون هم ارتباط مستقیمی به مقاومت لوپ نداره. بنابراین جای بحثی نیست. اگر ما رنج خاصی از مقاومت رو توصیه میکنیم با در نظر گرفتن چندین فاکتور هست نه مثل بعضی تستهایی که دوستان از حیث برد و اون هم فقط با یک هدف مثل سکه انجام میدن و بلافاصله نتیجه میگیرن! ما باید شرایط برد رو هم از حیث فلزات کوچک و هم سنس فلزات بزرگ در برد نهایی و همینطور وزن لوپ و حالت خازنی که به ضخامت سیم مورد استفاده بستگی داره و بصورت غیر مستقیم به مقاومت مربوط میشه بعلاوه احتمال اثر نویز و ... همه رو در نظر بگیریم! از این نظر برای لوپهای کوچکتر از 1 متر مقاومت 1 الی 1.5 اهم و برای لوپهای 1 متری یا بزرگتر 1 اهم یا اندکی کمتر مناسب هست و در هر صورت مقاومت زیر 0.5 یا بالای 2 اهم از جانب من اصلا مورد توصیه نیست.
لوپ با کابل کت6 هر چند ممکنه هدفی مثل سکه رو در عمق خوبی سنس کنه ؛ اما از حیث برد نهایی به جهت داشتن مقاومت بالا و محدود شدن جریان لوپ افت برد محسوسی خواهد داشت که با افزایش عرض پالس هم قابل جبران نیست. علت ثبات بیشتری که بنظر میاد این لوپها دارن همین هست که جریان درونشون ضعیف تره و طبیعتا کمتر از زمین تاثیر میپذیرن و خب به همون نسبت هم برد نهاییشون کاهش پیدا میکنه! برای همین عرض میکنم من کاملا ترجیح میدم لوپی با مقاومت کمتر داشته باشم و اگر مشکلی با زمین و ثبات وجود داشت عرض پالس رو کاهش بدم یا فاصله لوپ رو تا زمین بیشتر کنم و در عوض در جاهایی که شرایط زمین مناسبه امکان استفاده از قدرت بیشتر دستگاه رو داشته باشم و مقاومت بالای لوپی که همراه دارم دست من رو نبنده! این موضوع رو با اینکه بارها توضیح دادم و در عمل هم بارها تست کردم نمیدونم چرا دوستانی که دنبال بهترین جوابگیری هستن باز هم ساز خودشونو میزنن!

جمعه 24 دی1395 - 11:40pm

یه سوال در مورد کابل کت6 دارم.طول سیم رو کمی کوتاهتر کنیم اعداد سه گانه کمتر میشن یا بیشتر؟الان 4.5 متر کابل اعدادش با کابل رابط a292 b687 c793 بخام 4متر بشه اعداد چه تغییری میکنن؟

شنبه 9 بهمن1395 - 8:07pm
مدیر کل
مدیر کل

به فلزجو خوش اومدین.
در مورد طول کابل رابط و اثر اون روی اعداد ؛ این بستگی به نوع کابل داره. با بعضی کابلها طول بیشتر میتونه عدد اول رو کمتر کنه و در بعضی هم برعکس هست. ولی چون رنج اعداد شما درست هستن ؛ طول بیشتر کابل نمیتونه اعداد رو از رنج صحیح خارج کنه و کماکان قابل قبول خواهد بود. نکته مهم تر این هست که برای کابل لوپ باید همیشه و در همه فلزیاب ها مقداری رو در نظر بگیرین که با توجه به شرایط مختلفی که حین کاوش پیش میاد کافی باشه و از اون حد طولانی تر نباشه. وگرنه مشکل افت برد و بی ثباتی رو به همراه داره! مثلا برای لوپ 60 فکر نمیکنم کابل طولانی تر از 2 متر لزومی داشته باشه. بهرحال خودتون باید حساب کنین و طولی رو در نظر بگیرین که بیش از حد نیازتون نباشه.

شنبه 9 بهمن1395 - 8:53pm

مرسی.بله 4متر کت شش 2دور برا لوپ60 درست درمیاد و توصیه شده واسه اینم میخام کوتاه کنم چون بیشتر خریدم.دو تا کابله یکی4/5 متر با اعدادی گفتم و مقاومت2/3 اهم دیلی +22 یکی با مارک دیگه 5متر مقاومت 3/3 اهم دیلی +24 اعدادش a317 b723 c 814 حالا موندم 4متر کنم یا بزارم بمونه؟

شنبه 9 بهمن1395 - 10:46pm
مدیر کل
مدیر کل

متوجه نشدم منظور شما طول کابل کت6 هست که در ساخت خود لوپ بکار بردین یا طول کابل رابط لوپ؟! اگر کابل رابط رو میفرمایین که پاسخ همون توضیح قبلی هست. اما در مورد ساخت لوپ 60 با کابل کت6 باید 2 دور استفاده کنین. کمتر و بیشتر دیگه برای این سایز لوپ امکان نداره چون اندوکتانس تغییر زیادی پیدا میکنه. هر دو سری اعداد 3 گانه هم که فرمودین خوب هستن. لازم نیست اعداد دقیق رو مد نظر داشته باشین.
در مورد کابل کت6 و مقاومت لوپ بالای 2 اهم هم بارها توضیح دادم. با اینکه به ثبات بالا و برد خوب برای اهدافی نظیر سکه میرسین ولی برد نهایی این لوپها برای اهداف بزرگ کمتر هست! میتونین خودتون با دقت تست و مقایسه کنین. بهرحال لوپ با مقاومت بالای 2 اهم بلحاظ افت محسوس برد نهایی مورد توصیه من نیست. با همه اینها در نهایت تصمیم با شماست.

شنبه 9 بهمن1395 - 11:34pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 633 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 8 , 9 , 10 , 11 , 12 , 13 , 14 ... 64  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 18 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure