انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 10 فروردین1403 - 12:26pm

پاسخ به موضوع  [ 974 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 51 , 52 , 53 , 54 , 55 , 56 , 57 ... 98  بعدی
 PD 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

من فعلا رو کالیبره کار نکردم فریت رو هم نبستم اما ی گوشی سامسونگ رو تا ۳۵ زدم اما از صب تا شب ب این نتیجه رسیدم اخرشم سیم rxنازک بود پاره شد همونطور ک طراح گفته کالیبره بسیار بسیار سخته حالا من ب اون مرحله نرسیده خسته شدم چون حداقل ۱۰ساعت واس تنظیم این وقت گزاشتم.چون نمیدونم چیکار باید بکنم وقت زیادی برد...

یکشنبه 5 دی1395 - 10:22pm
کاربر فعال
کاربر فعال

این مدار ایرادی نداره اما چون سخته هر کی نمیتونه بسازدش متاسفانه مشکل ما اینه ک قطعات همه نامرغوب .اونی ک میگه بده نتونسته جواب بگیره ...این مدار اگر رو اصول و دقیق ساخته نشه یکم خطا داشته باشه حداقلش اینه ۲مترو بهت میده..من هیشکیو تشویق نمیکنم واسه ساخت چون واقعا اینهمه وقت بزاری نشه هیچ کاری نمیتونی بکنی کسیم کمکت نمیکنه .یاعلی دوستان

دوشنبه 5 دی1395 - 1:29am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

hoshyar191 نوشته است:
دوستان خدا قوت
مهندس سنه دژ، مهندس بهرام و سایر دوستان
بنده طبق راهنمایی های جناب سنه دژ مطالعاتی انجام دادم و به این نتیجه رسیدم که هیچ کدام از مدارات موجود کامل نیست و اونا یک چیزی کم دارند و اون کاستی چیزی مهم و اساسی است.
من فکر میکنم اگر این فرضیه ما مبنی بر یونیزه شدن خاک و هوای روی فلز طلا درست باشه پس ما به یک گیرنده و آشکار کننده یون احتیاج داریم ، بنظر من نه آنتن تلسکوپی نه فریت و نه کویل حلقوی یا امگا مناسب این کار نیست.
ما باید مطالعاتی در زمینه فیزیک هسته ای داشته باشیم و درک صحیحی از رفتار یونها.
من معتقدم ما باید یک ساختار جدید برای آشکار سازی خلق کنیم.
این ساختار جدید باید این طور باشد
یونها را تحریم کنیم یا مسیر عبور آنها به داخل سنسور خود را فراهم سازیم.
آنها وقتی وارد محفظه گیرنده شدند با میدانهای مغناطیسی و الکتریکی به آنها شتاب بدهیم، سپس آنهارا وارد لوله آنالیزر کنیم ، این آنالیزر بر اساس نیروی جرم به بار باید کار کند ، سپس یون های اضافی خارج شوند و یون های مورد نظر ما از آنالیزر به سمت محفظه چامبر یون ورود نماید. و در این محفظه یونها آشکار شوند و هشدار صوتی یا بصری توسط مدارات الکترونیکی فعال گردد. البته کار بسیار سختتر از چند خط نوشته من است.

درود برشما هوشی جان بله درسته اما این ایده خیلی وقت پیش کشف شده انتنهای یونیابهای fg مینیرو همین کارو دارن انجام میدن اما چیزی که دقیقا مشکل داره اینه اگه یونها به صورت نامحدود ودر عمقهای بالا میتونن خودشون رو به سطح برسونن پس چرا این یونیابها همشون سطح زن هستن ونمیتونن بیشتر از حدی سنس رو داشت هباشن واگه برعکسش باشه و هیچ یونی در کار نباشه ویونیزاسیون فلز هم مورد بیموردی باشه پس سنس چرا اتفاق میفته اینها مشخصه مشکلات سیستمهای یونی هست که یا کلا سیستمهای ازمایشگاهی به درستی کارشون رو درست انجام نمیدن یا کلا مباحث یون ویونیزه شدن فلزات قدمت بالا کاملا متفاوت هست و بدتر اینکه تمام اینها رو شرایط محیطی بشدت تضعیف هم میکنه و این میتونه خیلی بد باشه پس بیشتر ازاین نمیشه سیستمهای یونی رو متهم کرد :)

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

دوشنبه 5 دی1395 - 3:06am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

alamut777 نوشته است:
این مدار ایرادی نداره اما چون سخته هر کی نمیتونه بسازدش متاسفانه مشکل ما اینه ک قطعات همه نامرغوب .اونی ک میگه بده نتونسته جواب بگیره ...این مدار اگر رو اصول و دقیق ساخته نشه یکم خطا داشته باشه حداقلش اینه ۲مترو بهت میده..من هیشکیو تشویق نمیکنم واسه ساخت چون واقعا اینهمه وقت بزاری نشه هیچ کاری نمیتونی بکنی کسیم کمکت نمیکنه .یاعلی دوستان

خب ایراد که نمیشه گفت اما یک جاهایی باید تقویت بشن یک جاهایی هم باید تضعیف بشن فیلتر هم باید دستکاری بشه..من یک ایده خوب دارم برای شما چون من یونیابی طراحی کردم که میتونه نوسانات گوشی همراه رو با همون شکل اصلی که نوسان میکنه مشخص کنه به این نتجیه رسیدم که برای یونیابی باید در حد مطلوبی گیرندگی داشته باشیم اما برعکس برای هر دو حالت اکتیو وپسیو باید تضعیف زیادی تو گیرنده بوجود بیاریم تا بتونه سنس رو ایده ال داشته باشه برای همین شما یک کلید دیگه تعبیه کن و مقامت بایاس بیس و کلکتور گیرنده فریت رو در حالت پسیو که هیچ در حالت پسیو واکتیو به نصف اون مقدار برسون ببین چی میشه... البه نظر من استفاده از یک قطعه فراموش شده هست که کاملا چهره این یونیاب رو تغییر میده ومیتونم بگم بهترین میشه ..تو این زمستون اگه وقت کنم میخوام یک یونیاب به همین شیوه طراحی کنم که کاملا ایزوله شده باشه وفقط طلا رو بزنه که این هم زمان میبره تا حدودی چون مطابقت دادن با این مدار مشکل هست ویا کلا باید مدار دیگه ایی طراحی کرد اما مطمئنن خیلی بهتر از این مدار خواهد بود :)

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

دوشنبه 5 دی1395 - 3:21am
کاربر فعال
کاربر فعال

درود اقا بهرام غیب شده بودی ...اقا این مدار اندریاسه اکتیو پسیو نداره منم تا حدی جواب گرفتم من اگه میگم گوشی یعنی فلز نه اینکه تماس بگیرم سنس کنه سپاس ان شا ع الله بهتر میشه

دوشنبه 6 دی1395 - 11:45am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: کرمانشاه
سلام .خسته نباشید .منم ی ادرس تلگرامی رو که در مورد این وسیله بود دیدم و بچه بدی نیست . شاید بتونید ازش سوالاتی بپرسید.خودش داره پی دی میسازه و میفروشه .اما من پرسیدم میگفت باید دقت روی سیمپیچ ها باشه و نتیجه میگیری و بدنیست .دیگه نمیدونم . منم میخام بسازم ولی احتیاج به کمک و راهنمایی دارم .راستش یکم ناامید شدم صفحات رو خوندم .اما اگه بشه چند نفری کار کرد و نظرات و تجربیات باشتراک گذاشت خیلی خوبه. @};-

یکشنبه 19 دی1395 - 9:42am
استاد
استاد
آواتار کاربر

محل اقامت: کوردستان
به تبلیغات اینترنتی و تلگرامی اعتماد نکنید ، اخیرا دهها مدل از مدار پی دی و پی دی کی توسط سودجویان ساخته شده که هیچکدام توانایی سنس دفینه ی واقعی رو ندارند و فقط به لامپ و سیم برق و ترانس و جرقه و اینا ، حساسیت دارند . و چون دفینه ی واقعی ، برای تست وسیله ، در دسترس نیست ، خیلی راحت با تست لامپ و تست وسایل الکتریکی ، سیستمشون رو به خریدار بیچاره میفروشن . بعدش که خریدار کلی سرگردان بیابونا میشه ، تازه میفهمه که فقط یک تقویت کننده ی میدانهای مغناطیسی خریده که مدارش در نت موجوده یا اینکه فقط قسمتی از مدارهای معروف رو بهش دادن و بقیه ی مدار رو نداره و ناقصه . ( بقیه ی مدار ، همون قسمتهای عمومی نشده هست که در دسترس نیست و مدار بدون آن ، توانایی دفینه یابی نداره)

اگر کسی واقعا تونسته پی دی بسازه ، میتونه بیاد تو همین سایت و در بخش فروش فعالیت داشته باشه . سازندگان نیز از وجود این سایت بیخبر نیستند و به نامهای دیگری در سایت هستند و دارن از اطلاعات دوستان استفاده میکنند. تنها دلیل اینکه اینجا بعنوان فروشنده پی دی حضور ندارند اینه که میدونن اگر بیان اینجا ، باید ادعاشونو عملا ثابت کنن و حداقل پی دی شون رو بعد از تائید کارکرد توسط بزرگان این انجمن ، میتونن بفروشن .
اخیرا در سایتهای مختلف و تلگرام و اینور و اونور ، انواع پی دی رو در شکلهای مختلف دارن میفروشند و تبلیغ میکنند ، اما همانطور که میبینید ، هیچکدامشان جرات بیان چنین ادعایی رو در این سایت ندارند . چون بخوبی میدونن که آخرش دستشون رو میشه . حداقل بنده براحتی میتونم صحت کارکرد سیستمشون رو بررسی کنم و ناکارامد بودنشو ثابت کنم .
در تلگرام کار بجایی کشیده که سیستمشون فقط و فقط طلا رو میزنه و اگر نقره بزنه خطاست =))
بنده نمیگم که چنین چیزی غیر ممکنه اما هنوز خیلی مونده که امثال شماها بتونن (کل فلزات باارزش ) رو سنس داشته باشند ، چه برسه به تفکیک فقط ( طلا )
اگر واقعا به چنین سیستمی با توانایی چنین تفکیکی رسیدید ، چرا به جیب بدبخت بیچاره ها چشم دوختید ، برید با همون پی دی خودتون دفینه های ایران رو جارو کنید :ymhug:

لا اله الا هو

یکشنبه 19 دی1395 - 12:42pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سنه دژ نوشته است:
به تبلیغات اینترنتی و تلگرامی اعتماد نکنید ، اخیرا دهها مدل از مدار پی دی و پی دی کی توسط سودجویان ساخته شده که هیچکدام توانایی سنس دفینه ی واقعی رو ندارند و فقط به لامپ و سیم برق و ترانس و جرقه و اینا ، حساسیت دارند . و چون دفینه ی واقعی ، برای تست وسیله ، در دسترس نیست ، خیلی راحت با تست لامپ و تست وسایل الکتریکی ، سیستمشون رو به خریدار بیچاره میفروشن . بعدش که خریدار کلی سرگردان بیابونا میشه ، تازه میفهمه که فقط یک تقویت کننده ی میدانهای مغناطیسی خریده که مدارش در نت موجوده یا اینکه فقط قسمتی از مدارهای معروف رو بهش دادن و بقیه ی مدار رو نداره و ناقصه . ( بقیه ی مدار ، همون قسمتهای عمومی نشده هست که در دسترس نیست و مدار بدون آن ، توانایی دفینه یابی نداره)

اگر کسی واقعا تونسته پی دی بسازه ، میتونه بیاد تو همین سایت و در بخش فروش فعالیت داشته باشه . سازندگان نیز از وجود این سایت بیخبر نیستند و به نامهای دیگری در سایت هستند و دارن از اطلاعات دوستان استفاده میکنند. تنها دلیل اینکه اینجا بعنوان فروشنده پی دی حضور ندارند اینه که میدونن اگر بیان اینجا ، باید ادعاشونو عملا ثابت کنن و حداقل پی دی شون رو بعد از تائید کارکرد توسط بزرگان این انجمن ، میتونن بفروشن .
اخیرا در سایتهای مختلف و تلگرام و اینور و اونور ، انواع پی دی رو در شکلهای مختلف دارن میفروشند و تبلیغ میکنند ، اما همانطور که میبینید ، هیچکدامشان جرات بیان چنین ادعایی رو در این سایت ندارند . چون بخوبی میدونن که آخرش دستشون رو میشه . حداقل بنده براحتی میتونم صحت کارکرد سیستمشون رو بررسی کنم و ناکارامد بودنشو ثابت کنم .
در تلگرام کار بجایی کشیده که سیستمشون فقط و فقط طلا رو میزنه و اگر نقره بزنه خطاست =))
بنده نمیگم که چنین چیزی غیر ممکنه اما هنوز خیلی مونده که امثال شماها بتونن (کل فلزات باارزش ) رو سنس داشته باشند ، چه برسه به تفکیک فقط ( طلا )
اگر واقعا به چنین سیستمی با توانایی چنین تفکیکی رسیدید ، چرا به جیب بدبخت بیچاره ها چشم دوختید ، برید با همون پی دی خودتون دفینه های ایران رو جارو کنید :ymhug:

لایک داری داداشش دمت گرم

دوشنبه 19 دی1395 - 12:15am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

این مباحث کلا بیهوده و غیر قابل درک هستش این نوع سیستمها فقط برای ترکه کردن جیب مردم‌ بییچارست من دوسال رو این سیستمها کار کردم هیچ جوابی نگرفتم. فقط انتن میشه بهش امیدوار بود اونم بدون دستگاه و فرکانس دادن. که بخش عظم کارکردش برمیگرده به ضمیر ناخودآگاه خود شخص بقیه همش حرف. شرکتهای خارجیم خیلی کار بلد باشن بجای اینکه دستگاه انچنانی بسازن با خلاقیتشون حداقل معدن طلا پیدا میکنن

چهارشنبه 22 دی1395 - 6:12pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

محل اقامت: کوردستان
دوستان توجه داشته باشن
منظور بنده از حرفهای بالا ، فقط برای سیستمهای ناکارآمد جدیدی هست که اخیرا دهها مدل رو روانه ی بازار کردن و شرکت خاصی برای تولیدشون معرفی نشده و همه ادعای سنس از راه دور رو دارن
وگرنه بنده به هیچ وجه به کارکرد پی دی شک ندارم و صحت کاردکردشو تائید میکنم . اما اون کجا و اینا کجا
طبق آزمایشات بنده ، هم سیستم PD و هم سیستم PDK توانایی سنس دفینه ی واقعی رو دارند
و اینکه تقریبا نزدیک به 100درصد علاقه مندانی که پی دی رو ساختن ، ازش نتیجه ی مطلوب رو نگرفتن ، برای بنده کاملا طبیعی است

دو مبحث دفینه یابی و معدن یابی در کشور ما نسبت به اغلب کشورهای خارجی کاملا حالت عکس دارند: در ایران معدن یابی فلزات باارزش برای افراد معمولی هیچ نتیجه ای نخواهد داشت اما دفینه یابی شانس بیشتری دارد
در خارج معدن یابی برای افراد معمولی نیز امکان دارد و بیشتر معادن تا حالا کشف شدن
اما
در بیشتر کشورهای خارجی ، بدلیل نداشتن تاریخ کهن ، خبری از گنج و دفینه نیست و فقط موارد کمیابی وجود دارند که از نظر قدمت به ایران نمیرسند . پس به آن صورت که در ایران ( و چند کشور انگشت شمار )دفینه های بیشماری موجود است ، در آن کشورها به این تعداد و این قدمت نیست .
سیستم هایی نظیر PDK را اگر به مناطق معدنی ببرید ، کلا همه ی منطقه رو سنس دارند . در حدی که فکر میکنید ، سیستم قاطی کرده و مشکل داره
متاسفانه اخیرا هم از اسم PD و هم از اسم PDK بشدت داره سواستفاده میشه . سازندگان و فروشندگان محترم ، هر سیستمی رو که بتونه به هر صورتی یه واکنشی به لامپ کم مصرف و تلویزیون و جرقه داشته باشه ، به اسمهای مختلف در شکل و قالب پی دی در میارن و به علاقمندان بیخبر میفروشند . اما دریغ از فقط یک واکنش کوچلو برای دفینه ی واقعی

لا اله الا هو

چهارشنبه 22 دی1395 - 7:13pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 974 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 51 , 52 , 53 , 54 , 55 , 56 , 57 ... 98  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 40 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure