انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 9 فروردین1403 - 4:10pm

پاسخ به موضوع  [ 6468 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 568 , 569 , 570 , 571 , 572 , 573 , 574 ... 647  بعدی
 دستگاه زمین شناسی Earth Resistivity Logger 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

شکارچی نوشته است:
شکارچی نوشته است:
سلام به همه دوستان واساتید
چندوقتی هست تاپیک دنبال نکردم
وبا توجه به اینکه مبتدی هستم از دوستان 1خواهش داشتم اینکه
روشهای جدید اسکن گرفتن به زبان ساده توضیح بدن یا اینکه بصورت پی دی اف مهندس حمید عزیز لطف کنند درصفحه اول قرار بدن
مثلا این روش دوقطبی /یا خطی /یا روشهای دیگه رو لطفا خیلی میتدی یا باعکس توضیح بدین ممنون میشم

کسی نحوه اسکن گرفتن توضیح نمیده؟
روش جدید با روش سنتی قبل چه فرقی داره ؟
کدوم پراب ها ثابت کدوم متحرک فاصله ها چقدر؟
افقی یا عمودی؟ ازچپ براست یا عکس؟
لطفا

سلام دوست عزیز جناب مهرآفرین زحمت کشیدن یه فایل در صفحه 552گذاشتن که فایله خوبیه نمیدونم مطالعه کردید یا نه
اگه مطالعه نکردید مطالعه کنید کمکتون میکنه
البته در صفحات قبل فایل های دیگه ای هم هست که میتونید مطالعه کنید @};-

جمعه 3 دی1395 - 9:42pm

سلام دوستان و سروران گرامی ایا امکان اضافه کردن ماژول بلوتوث برای ارسال اسکن به این مدار شدنی هست ؟

شنبه 4 دی1395 - 6:32pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوست گرامی "شکارچی" ترجمه شده همون فایل در صفحه اول هست میتونید دانلود کنید.

یکشنبه 4 دی1395 - 12:30am
کاربر فعال
کاربر فعال

درود
مدتی بود با انواع نرم افزارها برای انالیز داده های زمین شناسی سر و کله زدم تا بتوا نیم راهی برای تحلیل بهتر تصاویر پیدا کنم متاسفانه یا خوشبختانه نتیجه ایی که گرفتم این بود :
از این دستگاه میشود برای معکوس سازی استفاده کرد اما بعلت اینکه سیستم ساده و تنها 4 پراپ را ساپورت میکند و قابلیت سویچینگ روی پراپ ندارد بسیار کار مشکلی میباشد در صورتیکه بخواهیم بصورت دستی این فرایند را انجام دهیم زمان زیادی میبرد که با توجه به شرایط زمانی و مکان اسکن ممکن است عملی نشود . بطور مثال برای برداشت با ارایه ونر فقط در لایه اول با فاصله یک متر نیاز به 17 برداشت می باشد و برای لایه دوم با فاصله دومتر 14 برداشت الی اخر که اگر قرار باشد مرتب برای هر لایه پراپها را روی زمین جابجا کنیم بعد از انجام اسکن کلا دیسک و صفحه کمر اپراتور محترم پیاده شده بستری میشوند .
لذا دوباره سراغ فایل مرحوم جان بکر رفتم ایشان نرم افزاری را معرفی کردند که در مشخصات نرم افزار در ابتدای فایل گفته :
Facility to invert data values for viewing as “valleys” or “peaks” تسهیلات برای معکوس کردن مقادیر داده برای مشاهده به عنوان "دره" و یا "قله"
چون فعلا داده های برداشت ما یک بعدی هستند باید بصورت یک بعدی هم تفسیر شوند مگر اینکه بصورت دو بعدی اسکنها برداشت شوند تا بتوان در نرم افزار های دیگر انالیز کرد. من تا بحال با نرم افزار فایل اصلی کار نکردم گویا روی xp نصب میشود اگر دوستان کار کرده اند لطفا توضیح دهند .

یکشنبه 5 دی1395 - 12:26pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

خب پس ظاهرن دوباره باید دست بدامان ویندوز xp بشیم! :))
ولی بنظر من برای تست این دستگاه مهمترین فاکتور داشتن زمینی مناسب که از عمق و آنومالیهای زیر سطحی اون آگاه باشیم تا بتونیم بهترین روش اسکن رو پیدا کنیم :D
بعد از اون دیگه معما حل شده ;)
ولی این هم معضلیه :-?

یکشنبه 5 دی1395 - 3:37pm
کاربر فعال
کاربر فعال

پیرو فرمایش شما اگر بخواهیم اسکن ازمایشی را جایی بزنیم که از لایه های زیر سطح باخبر باشیم یک راه ازمایش لبه ترانشه یا محل گود برداری شده است اینجوری میشه فهمید عمق و تفکیک لایه ها چقدر بوده و حتی میشه از بغل حفره ایی ایجاد کرد و اسکن با حفره هم گرفت مثل چاله تست دستگاه پالسی ولی در ابعاد بزرگ .
من چند بار سعی کردم ولی متاسفانه هیچوقت محل خلوت و بدون تردد پیدا نکردم. این دستگاه هم که وقتی بساطش پهن بشه جمع کردنش مصیبته.
توی این عکس بصورت تصویری وجود حفره را در لایه های زیرین نشان داده

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

یکشنبه 5 دی1395 - 5:19pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوستان من دوبار با این دستکاه به روشp1c1 ثابتp2 c2متحرک اسکن کردم ظاهرا با تصوری که بنده داشتم جواب خوبی داده. ولی بهترین کار اینه که داخل یه زمین شخصی با ایجاد حفره و و دفن فلزات بزرگ و ایجاد خاک دستریز این ازمایش انجام داد وگرنه بدون تست نمیشه نتیجه گرفت و بجزسردرگمی سودی نداره

یکشنبه 5 دی1395 - 6:40pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

تستی که دوست خوبم جناب فرخ فرمودن خیلی هم خوبه اما زمین مورد نظر باید قبل از ایجاد حفره اسکن شده باشه اونهم در چهار جهت(به روش ایرانی) و همچنین به روشهای اصولی..تا بتونیم شواهد مستندی از تغییرات در نتیجه اسکن بعد از ایجاد حفره رو داشته باشیم :-?

دوشنبه 6 دی1395 - 5:27pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

مهرافرین نوشته است:
دوست گرامی "شکارچی" ترجمه شده همون فایل در صفحه اول هست میتونید دانلود کنید.

جناب مهرافرین مقاله رو خوندم ولی باز نتونستم تحلیل کنم که تعدادسطر وستون ها وهرستون چند خانه میشه ذخیره گرفت
اگه از دوستان کسی لطف کنه توضیح بده روش خطی پراب های متحرک چندبار ودر چند ستون تغییر میکنه ممنون میشم
اگه بصورت تصویر باشه که بهتر

علم اگر درثریا بود مردانی از سرزمین پارس بدان دست پیدا میکردن

پیامبراکرم(ص)

پنج شنبه 8 دی1395 - 2:11am
YIM
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

درود بر شما جناب شکارچی در صفحه قبل دوست خوبم جناب فرخ توضیح دادن..
اما به لحاظ مشکلاتی که در معکوس سازی و آنالیز پیچیده این نوع از اسکنها وجود داره توصیه میکنم از همون روش قبل یا ایرانی استفاده کنید..
بهرحال امتحان خودشو در عمل پس داده اگرچه هیچ مدرک مستند و معتبر و آکادمیکی پشتش نیست که این خودش جای بسی تاُمل داره..

پنج شنبه 8 دی1395 - 3:21am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6468 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 568 , 569 , 570 , 571 , 572 , 573 , 574 ... 647  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 48 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure