انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 10 فروردین1403 - 2:05pm

پاسخ به موضوع  [ 1562 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 135 , 136 , 137 , 138 , 139 , 140 , 141 ... 157  بعدی
 ردیابی با موبایل ساخته ایران 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

نوروزخان نوشته است:
جناب مهندس عزیز ؛ با توجه به اشکالاتی که خودتون از این سیستم گرفتید نظیر (سیستم حذف کننده رو نمیشه باهاش پیاده کرد*** سیستم خروجی هدفون یا هندزفری موبایل برای کار صوتی طراحی شده و حالت آنالوگ داره ؛شکل موج بسته به سخت افزار گوشی کمی از حالت ایده آل خارج میشه*** نقطه ضعف دیگش هم همین مساله قدرت هست که بدلیل ضعیف بودن خروجی هدفون موبایل ؛ برد کمی داره. برای افزایش قدرت باید از آمپلیفایر صوتی استفاده بشه که باز به علت آنالوگ بودن کمی میتونه خطا رو بیشتر بکنه.*** ضمن اینکه مشخص نیست عدد فرکانسی که روی نرم افزار گوشی نشون میده تا چه حد دقیق همون فرکانسی هست که واقعا بعنوان خروجی ارائه میکنه) آیا باز هم بنظرتون کارآمدی مناسبی در جهت اهداف دوستان خواهد داشت ؟؟؟ [-(

از این برداشت شما تعجب میکنم! چون توضیحات فنی رو قبلا عرض کردم.
1- وجود حذف کننده در ردیاب فرکانسی یک ضرورت نیست! بلکه یک فاکتور کمکی جهت حذف شدن برخی خطاهای اضافه هست.
2- درسته که خروجی هدفون یا هندزفری موبایل یا تبلت بهیچ وجه برای موج مربعی مناسب نیست اما برای موج سینوسی کاملا مناسبه و حتی برای موج مثلثی هم تا حدودی قابل استفادست. برای ردیابی فرکانسی هم استفاده از شکل موج خاص مثلا مربعی الزامی نیست و موج سینوسی هم جواب خوبی میده.
3- مساله قدرت که در مورد ردیاب بیشتر به معنی دامنه ولتاژ شکل موج هست به سادگی با یک تقویت کننده مثل امپلی فایر معمولی حل میشه. امپلی هم روی موج سینوسی خیلی خوب جواب میده.
4- نرم افزار فانکشن ژنرانوری که بنده توصیه کردم توسط خودم از نظر دقت تست شده و حداقل در برابر همه مدارات قابل ساخت برای تولید موج سینوسی و همینطور از برخی ردیابهای گرانقیمت هم فرکانس دقیق تر و شکل موج پایدارتری داره!
موارد فوق همگی در طول تاپیک هم ذکر شدن. اگر کل تاپیک رو مطالعه میکردین این شبهات براتون پیش نمیومد. ولی ایرادی نداره شاید بهانه ای شد که بنده همه این نکات رو بطور خلاصه و یکجا عرض کنم بلکه برای برخی دوستان هم مفید باشه.

سه شنبه 16 آذر1395 - 10:28pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
نوروزخان نوشته است:
جناب مهندس عزیز ؛ با توجه به اشکالاتی که خودتون از این سیستم گرفتید نظیر (سیستم حذف کننده رو نمیشه باهاش پیاده کرد*** سیستم خروجی هدفون یا هندزفری موبایل برای کار صوتی طراحی شده و حالت آنالوگ داره ؛شکل موج بسته به سخت افزار گوشی کمی از حالت ایده آل خارج میشه*** نقطه ضعف دیگش هم همین مساله قدرت هست که بدلیل ضعیف بودن خروجی هدفون موبایل ؛ برد کمی داره. برای افزایش قدرت باید از آمپلیفایر صوتی استفاده بشه که باز به علت آنالوگ بودن کمی میتونه خطا رو بیشتر بکنه.*** ضمن اینکه مشخص نیست عدد فرکانسی که روی نرم افزار گوشی نشون میده تا چه حد دقیق همون فرکانسی هست که واقعا بعنوان خروجی ارائه میکنه) آیا باز هم بنظرتون کارآمدی مناسبی در جهت اهداف دوستان خواهد داشت ؟؟؟ [-(

از این برداشت شما تعجب میکنم! چون توضیحات فنی رو قبلا عرض کردم.
1- وجود حذف کننده در ردیاب فرکانسی یک ضرورت نیست! بلکه یک فاکتور کمکی جهت حذف شدن برخی خطاهای اضافه هست.
2- درسته که خروجی هدفون یا هندزفری موبایل یا تبلت بهیچ وجه برای موج مربعی مناسب نیست اما برای موج سینوسی کاملا مناسبه و حتی برای موج مثلثی هم تا حدودی قابل استفادست. برای ردیابی فرکانسی هم استفاده از شکل موج خاص مثلا مربعی الزامی نیست و موج سینوسی هم جواب خوبی میده.
3- مساله قدرت که در مورد ردیاب بیشتر به معنی دامنه ولتاژ شکل موج هست به سادگی با یک تقویت کننده مثل امپلی فایر معمولی حل میشه. امپلی هم روی موج سینوسی خیلی خوب جواب میده.
4- نرم افزار فانکشن ژنرانوری که بنده توصیه کردم توسط خودم از نظر دقت تست شده و حداقل در برابر همه مدارات قابل ساخت برای تولید موج سینوسی و همینطور از برخی ردیابهای گرانقیمت هم فرکانس دقیق تر و شکل موج پایدارتری داره!
موارد فوق همگی در طول تاپیک هم ذکر شدن. اگر کل تاپیک رو مطالعه میکردین این شبهات براتون پیش نمیومد. ولی ایرادی نداره شاید بهانه ای شد که بنده همه این نکات رو بطور خلاصه و یکجا عرض کنم بلکه برای برخی دوستان هم مفید باشه.

خیلی ممنون و متشکرم که زحمتی شد دوباره این مطالب رو اعلام کردین به امید موفقیت در تمامی عرصه ها...

*** به بار رسیدن ؛ به باور رسیدن است ***

سه شنبه 16 آذر1395 - 10:33pm
مدیر کل
مدیر کل

نوروزخان نوشته است:
عرضم بحضورتون که در مورد عکس ارسالی این دستگاه قدیمی متعلق به خودمه نه مسجد محل ... بنده با توجه به موجودیت این آمپلی فایر و ساختن ردیاب موبایلی و تست های متعدد اون خواستم ببینم که با توجه به آیتم هایی که این آمپلی فایر و وات بالایی که داره آیا جوابگویی بهتری نیز داره یا اصلا فرقی با آمپلی های معمولی نمیکنه .

بنده اون تصویر رو نوعی تمسخر محسوب میکنم چون بنظرم خیلی واضحه که با چنین امپلی فایری کسی نمیتونه جایی بره چه برسه به کاوش! همونطور که در توضیح قبلی عرض شد در ردیابی فرکانسی بخصوص اگر قصد بر استفاده از ترانس نباشه ؛ صرفا ولتاژ خروجی اهمیت داره. لذا وات امپلی هم زیاد مهم نیست و بهرحال اکثر این کیت ها یا ماجولهای آمپلی کوچک و ارزانی که در بازار وجود دارن و با باطری کوچکی هم قابل تغذیه هستن جواب میدن. چون ما در ردیابی جریانکشی نداریم که مقوله توان و وات مطرح باشه ؛ طبیعیه که یک امپلی کوچک فرقی با امپلی فایر منزل شما نداره! کافیه ولتاژ خروجی موبایل چند برابر بشه. البته واضحه که تقویت ابتدایی داخل خود موبایل انجام شده و دیگه نیاز به پری آمپلی فایر یا پیش تقویت کننده هم نیست.

سه شنبه 16 آذر1395 - 10:34pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
نوروزخان نوشته است:
عرضم بحضورتون که در مورد عکس ارسالی این دستگاه قدیمی متعلق به خودمه نه مسجد محل ... بنده با توجه به موجودیت این آمپلی فایر و ساختن ردیاب موبایلی و تست های متعدد اون خواستم ببینم که با توجه به آیتم هایی که این آمپلی فایر و وات بالایی که داره آیا جوابگویی بهتری نیز داره یا اصلا فرقی با آمپلی های معمولی نمیکنه .

بنده اون تصویر رو نوعی تمسخر محسوب میکنم چون بنظرم خیلی واضحه که با چنین امپلی فایری کسی نمیتونه جایی بره چه برسه به کاوش! همونطور که در توضیح قبلی عرض شد در ردیابی فرکانسی بخصوص اگر قصد بر استفاده از ترانس نباشه ؛ صرفا ولتاژ خروجی اهمیت داره. لذا وات امپلی هم زیاد مهم نیست و بهرحال اکثر این کیت ها یا ماجولهای آمپلی کوچک و ارزانی که در بازار وجود دارن و با باطری کوچکی هم قابل تغذیه هستن جواب میدن. چون ما در ردیابی جریانکشی نداریم که مقوله توان و وات مطرح باشه ؛ طبیعیه که یک امپلی کوچک فرقی با امپلی فایر منزل شما نداره! کافیه ولتاژ خروجی موبایل چند برابر بشه. البته واضحه که تقویت ابتدایی داخل خود موبایل انجام شده و دیگه نیاز به پری آمپلی فایر یا پیش تقویت کننده هم نیست.

خیلی ممنون از حسن توجهتون و متشکر از راهنماییتون.

*** به بار رسیدن ؛ به باور رسیدن است ***

سه شنبه 16 آذر1395 - 10:37pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

از اساتید کسی لطف میکنه جواب سوال منو بده؟

چهارشنبه 17 آذر1395 - 6:51pm
کاربر فعال
کاربر فعال

با سلام خدمت دوستان تقریبا ده صفحه قبل مطلب گذاشته بودم که ردیاب موبایلی من فوق العاده بوده و خیلی خوب توی یک روز تجربه با اولین ردیابم جواب گرفتم وقرار شد فیلم بگیرم اما متاسفانه نمیدونم چرا اما طی تست های بعدی متوجه شدم تماما خطای ذهن بوده و به آنتن هام بگم برقصین فکر کنم دوتاشون شروع به رقص کنن حرکتشون خیلی تند و تیزه یعنی فوری واکنش نشون میدن چه با آمپلی چه با ترانس چه بدون اینها اما متاسفانه بشدت تحت تاثیر ذهنم هستن شاید هم اینقدر اینو تلقین کردم دیگه اینجوری شده شمارش اعداد پرت کردن حواس و .... هم جواب نمیده یعنی آنتن بی حرکت میشه کسی میتونه کمک کنه؟

جمعه 19 آذر1395 - 11:17am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

haji نوشته است:
با سلام خدمت دوستان تقریبا ده صفحه قبل مطلب گذاشته بودم که ردیاب موبایلی من فوق العاده بوده و خیلی خوب توی یک روز تجربه با اولین ردیابم جواب گرفتم وقرار شد فیلم بگیرم اما متاسفانه نمیدونم چرا اما طی تست های بعدی متوجه شدم تماما خطای ذهن بوده و به آنتن هام بگم برقصین فکر کنم دوتاشون شروع به رقص کنن حرکتشون خیلی تند و تیزه یعنی فوری واکنش نشون میدن چه با آمپلی چه با ترانس چه بدون اینها اما متاسفانه بشدت تحت تاثیر ذهنم هستن شاید هم اینقدر اینو تلقین کردم دیگه اینجوری شده شمارش اعداد پرت کردن حواس و .... هم جواب نمیده یعنی آنتن بی حرکت میشه کسی میتونه کمک کنه؟

سلام دوست من .
خدا رفتگان شما رو رحمت کنه که میاین اینجا به اشتباه خودتون اعتراف میکنین چون بعضیا رو توهم شخصیشون میان میگن ما تونستیم جواب بگیریم و بعدم میرن پیداشون نمیشه و جواب هیچ پستی رو نمیدن و فقط یه جو کاذب ایجاد میکنن که بقیه تصور میکنن همه میتونن به راحتی با موبایل کار کنن . در حالی که تقریبا از هر 100 نفر یه نفر میتونه با این روش کار کنه و از هر 100 نفری که میتونه با این روش کار کنه یه نفر میتونه باهاش دفینه شکار کنه .
موفق باشین .
@};-

خداوندا آرامش و سلامتی عطا فرما .

جمعه 19 آذر1395 - 12:31pm
کاربر فعال
کاربر فعال

یه مرد پیدا شه فرکانس های فلزات مختلف رو اینجا دوباره بذاره، مرسی :x :x @};-

پنج شنبه 25 آذر1395 - 11:48am
کاربر فعال
کاربر فعال

قبلا تو همین تایپیک خوندم ک نرم افزار فانکشن ژنراتور ک عکسشو میذارم الان خوب نیست چون نمیشه دوتا موج رو همزمان بفرسته ولی میشه اینکارو کرد ، ابته شاید قبلا دوستان به این نتیجه رسیدن من خبر ندارم ، تازه خوبیش هم اینه ک فرکانس رو تو این نرم افزار میشه تا صدم هرتز مشخص کرد...، تازه خود این نرم افزار یه آمپلی فایر داخلی هم داره ک قدرت فرکانس رو کمی افزایش میده...

اگه یه چیز تکراری رو دارم میگم یا قدیمی من رو ببخشید...

لطفا فرکانس های فلزات مختلف رو یه بار دیگه اینجا بذارید مرسی دوستان ، به امید موفقیت... :-\

پنج شنبه 25 آذر1395 - 11:55am
کاربر فعال
کاربر فعال

این نرم افزار

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

پنج شنبه 25 آذر1395 - 11:58am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 1562 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 135 , 136 , 137 , 138 , 139 , 140 , 141 ... 157  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 50 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure