انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 9 فروردین1403 - 6:29pm

پاسخ به موضوع  [ 6 پست ] 
 معكوس كننده جهت چرخش موتور 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: ايران
سلام دوستان
دنبال يه مدار ساده هستم كه بتونه يك الميچر ١٢ ولت رو در هر ثانيه جهت چرخش رو عوض كنه
ممنون ميشم اگر كسي اطلاعاتي داره اينجا قرار بده

ترس باعث ميشود كه بسياري از مردم به روياهايشان نرسند

جمعه 19 آذر1395 - 2:53pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

محل اقامت: کوردستان
اگه اصولی بخواید با استپ موتور و موتور مخصوص این کار رو انجام میدن که هم مدارش پیچیده است و هم موتورش ساده و ارزان نیست ( مانند دستگاههای CNC یا ربات ) .
اما اگر مدار ساده بخواید فکر نمیکنم که مداری ساده با توان خروجی بالا ، گیر بیاد و اگه مداری هم باشه ، نمیتونه که زمان چرخش موتور در یک دور رو اندازه گیری کنه و در زمان لازم ، قطب ها رو عوض کنه .
پس ساده ترین راه ، استفاده از روش مکانیکی هست . که هم ارزون هست و هم با دقت و بدون خطا
در این روش مانند استپ موتور ، افت زمانی نیز نخواهیم داشت
اگر این روش را می پسندید ، بنده خدمتتون عرض خواهم کرد که باید چیکار کنید .
ضمنا یه توضیح کوچلو در مورد کارش بدید که :
چقدر دقت داشته باشه ؟ یعنی هر دور گردش ، کمتر از 360 درجه کامل باشه ، اشکالی نداره یا باید کامل باشه ؟
و چون زمان معکوس کردن بستگی به سرعت موتور داره ، آیا مشکلی نیست و همان سرعت را میخواهید ؟
آیا موتور گیربکس دار است یا ساده و سرعتی ؟

لا اله الا هو

جمعه 19 آذر1395 - 6:20pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

این آرمیچر رو برای ساخت دستگاه خالکوبی میخوای ؟البته شرمنده این رو گفتم منظور خاصی نداشتم

خدايا مددی کن

جمعه 19 آذر1395 - 10:14pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

غضنفر نوشته است:
این آرمیچر رو برای ساخت دستگاه خالکوبی میخوای ؟البته شرمنده این رو گفتم منظور خاصی نداشتم

نزديك شدي :ymsmug:
نه براي دستگاه بندانداز برقي ميخوام كه مربوط به لوازم ارايشي ميشه يك موتور dc كوچيك ١٢ ولت هست كه بايد بعد از تقريبا ١٠/١٥ دور جهتش عوض بشه

جمعه 19 آذر1395 - 11:38pm

adnistor_6 نوشته است:
غضنفر نوشته است:

نزديك شدي :ymsmug:
نه براي دستگاه بندانداز برقي ميخوام كه مربوط به لوازم ارايشي ميشه يك موتور dc كوچيك ١٢ ولت هست كه بايد بعد از تقريبا ١٠/١٥ دور جهتش عوض بشه
سلام:مدار زیر رو من برای یک دستگاهی طراحی کردم؛فکر کنم به درد کار شما هم بخوره؛توجه داشته باشید که دو منبع تغذیه داره(5-12 )به جای مقاومت 20اهم آرمیچر بزارید و دیودها رو 1N4007بزارید واگر احساس کردید که زمان چرخش کم یا زیاده به جای مقاومت82کیلو پتانسیومتر بزارید و تنظیم کنید بعد بجای اون مقاومت ثابت مرغوب بگذارید سعی کنید تمام مقاومتها از نوع یک درصد ومرغوب باشند؛(مقاومت82کیلو که برای کار شما در نظر گرفتم احتمالا مناسب باشه)خازن یک میکرو از نوع تانتال بزارید:موفق باشید

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

دوشنبه 24 بهمن1395 - 1:05am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ممنونم دوست عزيز

چهارشنبه 27 بهمن1395 - 9:36pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6 پست ] 

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 17 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure