انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 9 فروردین1403 - 6:33pm

پاسخ به موضوع  [ 275 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 21 , 22 , 23 , 24 , 25 , 26 , 27 , 28  بعدی
 آموزش ساخت لوپ یک متری برای فلزیاب پالسی فلزجو 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
ماشالا دوستان هر روز تصمیم به ساخت یک شکل جدید از لوپ میگیرن! :D برای من جالبه بدونم اصلا لوپ 1 در 1.5 به چه صورتی کاربرد داره؟! چون نقطه زنی با لوپ مستطیل و دراوردن محدوده حجم هدف به نوعی سخت تر از فریم مربعی هست!
بهرحال برای لوپ 1 در 1.5 مناسبترین رقم 9 دور هست.

جمعه 16 مهر1395 - 12:29pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام مهندس :D

بعضی از لوپ ها رو من دیدم به صورت مسطتیل هست مثل لوپ گلدکینگ البته من لوپ 1.5 در 1.5 دارم برای نقطه ای که من میخام استفاده کنم یکم سخته لوپ 1 در 1 هم دارم زانوهاشو طوری درست کردم که بشه یک طرفشو تغییر داد یعنی با دو تا لوپ میتونم در سه اندازه استفاده کنم 1در 1 1در 1.5 1.5 در 1.5 در بعضی شرایط بخصوص شب کنترل فاصله از زمین با لوپ مسطتیل کمی راحتتر از مربع هست . با سپاس مهندس عزیز @};- @};-

جمعه 16 مهر1395 - 12:58pm
کاربر فعال
کاربر فعال

با سلام خدمت جناب مهندس و دوستان
میخواستم بپرسم برای لوپ 1.5 اگه از سیم روکش ضخیم استفاده کنیم در بهترین حالت اعداد حدودا چند در میاد؟آیا به مقدار ایده آل300-700-800 میرسه؟
من موقعی که میخواستم سیم برای لوپ 1.5*1.5 بخرم سیم روکش ضخیم پیدا نکردم و از سیم معمولی استفاده کردم.البته سپردم یکی از دوستان که تهرانه برام تهیه کنه حالا تا بیاد شاید کمی طول بکشه. من که از 9 دور سیم 1*1 معمولی استفاده کردم اعداد حدود 375-785-825 و دیلی اتو 21 در اومد و حذف آهن روی 20 عمل میکنه و بردشم که مناسبه.
الان میخوام طبق فرمایش شما یه دور کم کنم تا بشه 8 دور.میخواستم بپرسم با توجه به اینکه دیلی مناسبه و حذف آهن هم عمل میکنه آیا با این کار اعداد بهتر میشن؟
ممنون

یکشنبه 18 مهر1395 - 9:04pm
مدیر کل
مدیر کل

خسته نباشین.
رنج اعداد در صورت مطلوب بودن وضعیت سیم در لوپ بزرگ تفاوت چندانی با لوپ کوچک نداره. بشرطی که حتما در محیط باز و دور از فلزات تست گرفته بشه! وگرنه برای لوپهای بزرگ ؛ فلزات اطراف بیشتر اعداد رو تغییر میدن.
اعداد شما بد نیستن ولی میتونن خیلی بهتر باشن. سیمی که استفاده کردین زیاد خوب نیست ولی قطعا اگر یک دور کم کنین نتیجه بهتری بدست میاد. اصولا برای لوپ 1.5 در 1.5 میزان 9 دور زیاد هست و بهترین حالت با 8 دور بدست میاد.

یکشنبه 18 مهر1395 - 9:21pm
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
خسته نباشین.
رنج اعداد در صورت مطلوب بودن وضعیت سیم در لوپ بزرگ تفاوت چندانی با لوپ کوچک نداره. بشرطی که حتما در محیط باز و دور از فلزات تست گرفته بشه! وگرنه برای لوپهای بزرگ ؛ فلزات اطراف بیشتر اعداد رو تغییر میدن.
اعداد شما بد نیستن ولی میتونن خیلی بهتر باشن. سیمی که استفاده کردین زیاد خوب نیست ولی قطعا اگر یک دور کم کنین نتیجه بهتری بدست میاد. اصولا برای لوپ 1.5 در 1.5 میزان 9 دور زیاد هست و بهترین حالت با 8 دور بدست میاد.

خیلی ممنون از راهنمایی شما
حقیقتش همون موقع گشتم که سیم با روکش ضخیم پیدا کنم ولی پیدا نکردم و چون کمی مریض بودم دیگه حوصله نکردم بیشتر بگردم و همون معمولیشو گرفتم. ایندفعه حتما طبق فرمایش شما از سیم ضخیم استفاده میکنم.فعلا همین سیمو 8 دور میکنم استفاده میکنم.
با تشکر از شما @};-

یکشنبه 18 مهر1395 - 9:33pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوستان چه مارکی روکش مناسب برای ساخت لوپ یک در یک و بزرگتر رو داره تا مستقیم برم سراغ همون سیم.
لوپ یک در یک با سیم کرمان ساختم بد نیست میخوام یک و نیم در یک ونیم بسازم.
سیم افشان سمنان 1.5×1 با 7 دور دارم بردش از یک در یک کمتره.
اهمش هم 0.9 هست

دوشنبه 19 مهر1395 - 9:32am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام دوستان.
من برای ساخت فرم لوپ یک در یک به جای لوله پولیکا از حلقه ورزشی که دور کمر میندازن و تاب میدن استفاده کردم که موقع باز کردن به ده تیکه 40 سانتی تبدیل میشه که می تونی قشنگ بزاری تو کوله پشتی و حملش کنی. من کابل رو با چسب برق میچسبونم رو لوله ها و استفاده میکنم.
در این حالت چون لوپ به صورت دایره میشه قطر کابل میشه 1.25 که باعث میشه عمق زیادی هم بزنه.حتما از این روش استفاده کنید چونکه راحت تو کوله جا میگیره و کسی هم شک نمیکنه.
البته شما باید دو بسته ازش بخرید چون داخل هرکدوم 8 تا لوله داره و شما ده تا نیاز دارید و موقع خرید یادتون باشه که حتما 40 سانتی بگیرید حتمااااااااااا.

شنبه 14 آبان1395 - 2:45am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام خدمت اساتید و دوستان . من تمام مطالب این تاپیکو مطالعه کردم و کلا گیج شدم . مثلا الان میخوام لوپ 1 بسازم و از بس گفتند این سیم خوبه و اون خوبه و نه اون بهتره گیج شدم و نمیدونم واقعا چی خوبه .از استاد حمید عزیز که طراح این دستگاه هستند و به همه ی قلق ها و فوت و فن دستگاه اشنایی دارند تقاضا دارم یه لیستی تهیه کنند از لوپ سایز30 تا 2 و در اینجا ارائه بدند تا همه بتونیم بهترین تنیجرو بگیریم .

سه شنبه 16 آذر1395 - 5:13pm
مدیر کل
مدیر کل

شما فایل راهنمای اخیر رو ملاحظه کنین مشخصات انواع لوپ قید شده! مارک سیم هم مساله ای نیست که بخوایم روش بحث کنیم. همون نکات فنی که قید شده رو در نظر بگیرین کفایت میکنه.

سه شنبه 16 آذر1395 - 6:05pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

از جناب مهندس حمید عزیز و اساتید و دوستان محترم خواهشمند است لطفا راهنمایی فرمایید : یکدستگاه فلزیاب دست ساز فرکانس پایین دارم با کویل 50 سانت . با توجه به اندوکتانس 720 و اهم 2.3 که با مولتی متر گرفتم میخوام براش لوپ 1*1 و 1.5*1.5 و 2*2 بسازم . البته با کابلهای cat6 ساختم اصلا خوب جواب نداد حتی سیم ها رو هم موازی کردم تا سطح مقطعشون زیاد بشه ولی بازم خوب جواب نداد . لطفا راهنمایی کنید . در مورد تست با کویل 50 یک حلب 17 کیلویی را در تست هوایی 2.50 متر میزنه.متشکرم

*** به بار رسیدن ؛ به باور رسیدن است ***

سه شنبه 16 آذر1395 - 10:48pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 275 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 21 , 22 , 23 , 24 , 25 , 26 , 27 , 28  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 24 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure