انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 9 فروردین1403 - 8:10pm

پاسخ به موضوع  [ 14 پست ]  برو به صفحه 1 , 2  بعدی
 اطلاعات جامع و کلی درباره توباکس ها 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: کردستان
دوستان لطفا کسانیکه اطلاعاتی درباره نحوه اپراتوری , طرز کار توباکس ها در انواع خاک صاف و ناهموار , حساسیت توباکس ها به طلا,آشکار سازی حفره وحساسیت به ذرات و همچنین خطا رایج توباکس ...
دارند در میان بزارید تا در این زمینه اطلاعات انجمن نیز کامل بشه
ممنون از همه @};-

یکشنبه 13 تیر1395 - 9:26am
YIM
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

با اجازه سنه دژ عزیز من این سوال رو ایشون به طور خصوصی پرسیدم: X_X
نقل قول از سنه دژ:
توباکسها یکم با هم تفاوتهایی دارند .

1- بالانس توباکسها زیاد حساس نیست و براحتی بهم نمیخوره . البته بستگی به انواعش داره . و دو نوع بالانس داره یکی نال کردن لوپها نسبت بهم است که در سری کارخونه ای قبلا انجام شده و در سری دستساز هر بار که لوپها را سوار میکنیم باید نسبت بهم نال بشن . یکی بالانس نسبت به خاکه که در ارتفاع تقریبا 30 به بالا و گاهی تا 50 هم انجام میشه . اما نسبت به خاک حساس نیستند و با مقداری بالا پائین هم تغیر نمیکنند و سروصدای اضافی ندارند .( توباکس ساشو را هرچه ببری بالا یا بچسبونی به زمین بالانسش خراب نمیشه . فقط شایط مقداری بردش کم و زیاد بشه )
2- توباکسها در مواجه شدن با حفره بزرگ ،صداشون تغیر میکنه . یا صدای زمینه دارند که قطع میشه . اما برای فلز زیاد میشه . اینم یه نوع شگرد بالانسیه . در توباکس ساشو اینطور نیست و حفره نمیزنه ، مگر اینکه حفره بزرگ باشه و اپراتور مهارت داشته باشه .
3- از نظر خطا خیلی کم خطا میکنند و به ذرات و خاک و این چیزها حساس نیستند و تقریبا باید حجم فلز زیادی اون زیر باشه تا صداشون دربیاد .
4 - ساشو تفکیک نداره و برای بقیه هم نشنیدم که داشته باشند . اما یک مزیت بزرگ دارند که برعکس فلزیابهای پالسی ، به فلزات غیرآهنی واکنش عجیبی دارند و بهتر از آهن تشخیص میدن .( مثلا یک فلز روی را اگر جلو فلزیاب پالسی بگیری باید تقریبا نزدیک لوپ بشه تا تشخیص بده اما برای توباکس چندین برابر پالسی قدرت تشخیص داره )
5 - اپراتوریش سخت نیست اما از پالسیها سختتره . مخصوصا اگر دستگاه دستساز و بد باشه . اونوقت به سختی بالانس میشه - به سختی نال میشه - به بعضی سنگها و سفال واکنش داره - زودبه زود بهم میخوره . اکثر کاربرانی که توباکس ساشو را ساختند از این مشکلات دم میزنند و گذاشتنش کنار . اما بنده تائید میکنم که توباکس ساشو از اکثر مدلهای کارخونه ای قویتره و اگر درست ساخته بشه و درست اپراتوری کنیم ، هیچ مشکلی نداره و عمق خوبی میزنه .
- توباکس تام معروفه و مدارش دوبرابر ساشو پیچیده است اما نصف ساشو قدرت داره
توباکس جیمینی از تام بدتره
توباکس گرت خوبه و ارزانه و همراه فلزیابه ( دوحالته است )
توباکس مینیرو بالاترین عمق رو گفته میزنه اما دست کسی نیست و کسی تا حالا نگفته که دارم یا حتی آزمایش کردم ، برای همین مشکوکه . عمق خیلی زیاد
اگر خریدی گرت بخر و اگر ساختی ساشو بساز
موفق باشی

یکشنبه 13 تیر1395 - 9:37am
YIM
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

https://www.youtube.com/watch?v=O71H3gx ... tliEtCbXhH

شنبه 26 تیر1395 - 7:56pm
YIM
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام مهندس @};-
یه سوال در رابطه با توباکس ها داشتم بنظر شما توباکس ها برای قبرستان کاربرد داره؟ (در صورت جواب بله . جنس داخل قبر ها رو با توجه به ریز بود میزنه یا بخاطر حالت حفره ای)
درسطوح شیب دار میشه باشون کار کرد؟
یک فلز 10 در 10 توسط یک توباکس متوسط تو چه فاصله سنس میشه؟
حداقل فلزی که توسط یک توباکس سنس میشود چقدر هست؟
ممنونمیشم پاسخ بدید @};-

جمعه 15 مرداد1395 - 1:40pm
YIM
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
اصولا توباکس برای فلزات کوچک مناسب نیست و نقطه دقیق رو هم بسختی مشخص میکنه. لذا برای منظور شما چندان مناسب نیست. فلز 10 در 10 رو یک توباکس معمولی حدود 1 متر سنس میکنه. کار کردن با توباکس در سطح شیبدار خیلی مشکل هست. حداقل سایز فلزی که با توباکس بطور مطمئن سنس بشه 5 در 5 سانت هست.

جمعه 15 مرداد1395 - 3:55pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

حمید نوشته است:
خواهش میکنم.
اصولا توباکس برای فلزات کوچک مناسب نیست و نقطه دقیق رو هم بسختی مشخص میکنه. لذا برای منظور شما چندان مناسب نیست. فلز 10 در 10 رو یک توباکس معمولی حدود 1 متر سنس میکنه. کار کردن با توباکس در سطح شیبدار خیلی مشکل هست. حداقل سایز فلزی که با توباکس بطور مطمئن سنس بشه 5 در 5 سانت هست.

ممنون از پاسختون @};-
مهندس امکان سنس حفره رو دارند توباکس ها ؟
از هم دوستان که در این رابطه تجربه دارند تقاضا دارم تجربه شون رو در میان بزارند ممنون

جمعه 15 مرداد1395 - 8:37pm
YIM
مدیر کل
مدیر کل

بله بعضی توباکس ها این قابلیت رو دارن. در واقع از نظر فنی این کار امکانپذیره ولی خود اون دستگاه خاص هم باید مکانیزمی برای اعلام حفره داشته باشه. وگرنه نیاز به روش اپراتوری خاص هست و شاید با بعضی مدلها هم اصلا نشه تشخیص داد.
در مجموع توصیه میکنم قید توباکس رو بزنید! طی این چند سال و بخصوص بعد تجربه توباکس ساشو بنده نتیجه گرفتم توباکس دستگاه خوب و روانی برای کاوش نیست. دهها نفر مدارات توباکس رو ساختن یا دستگاههای بازاریش رو تهیه کردن اما درصد واقعا کمی رضایت داشتن یا نتیجه خوبی گرفتن. با توجه به زمینه کاربری توباکس پیشنهاد میکنم در عوض از یک فلزیاب پالسی با لوپ بزرگ استفاده کنین. در این صورت همون برد بالا برای اهداف بزرگ رو خواهید داشت و بعلاوه ثبات سیستمهای پالسی اصولا از توباکس بهتر و کار کردن باهاشون راحت تر هست.

جمعه 15 مرداد1395 - 9:19pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

حمید نوشته است:
بله بعضی توباکس ها این قابلیت رو دارن. در واقع از نظر فنی این کار امکانپذیره ولی خود اون دستگاه خاص هم باید مکانیزمی برای اعلام حفره داشته باشه. وگرنه نیاز به روش اپراتوری خاص هست و شاید با بعضی مدلها هم اصلا نشه تشخیص داد.
در مجموع توصیه میکنم قید توباکس رو بزنید! طی این چند سال و بخصوص بعد تجربه توباکس ساشو بنده نتیجه گرفتم توباکس دستگاه خوب و روانی برای کاوش نیست. دهها نفر مدارات توباکس رو ساختن یا دستگاههای بازاریش رو تهیه کردن اما درصد واقعا کمی رضایت داشتن یا نتیجه خوبی گرفتن. با توجه به زمینه کاربری توباکس پیشنهاد میکنم در عوض از یک فلزیاب پالسی با لوپ بزرگ استفاده کنین. در این صورت همون برد بالا برای اهداف بزرگ رو خواهید داشت و بعلاوه ثبات سیستمهای پالسی اصولا از توباکس بهتر و کار کردن باهاشون راحت تر هست.

ممنون مهند س
تو این مدت به این نتیجه رسیدم بدی سیستم های حال حاضر جواب گو بود نیست . تمام اپراتور ها می دونن که با یه نقطه زن چقدر زمان می بره که یه منطقه رو درست دستگاه بزنی و چقدر خسته کننده هست . حالا اونم تو شب جای خودشو داره
من فیلم ها ی که از توباکس ها دیدم کاری به اندازه شون ندارم ولی کاوش یک منطقه با توباکس خیلی راحت تر هست تا بایک نقطه زن .

جمعه 15 مرداد1395 - 11:02pm
YIM
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: ايران
كاملا موافقم با نظرتون من چند سالي هست با لورنز كار ميكنم با لوپ ١ در ١ خيلي حوصله ميخواد زمين رو اسكن كني خودم نظرم روي توباكس هستش همين كه فلز كوچيك رو نميزنه خودش خيليه خودم دارم روي مدار ساشو كار ميكنم تا به بهترين روش بشه بدنه رو درست كرد ايشالا كه جواب خوب هم بده

ترس باعث ميشود كه بسياري از مردم به روياهايشان نرسند

شنبه 24 مهر1395 - 3:02pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

از نظر من بهترین سبستم برای ما ایرانیان یه وی ال اف با تفکیک خوب و عمق یه متر و یه توباکس برای کاوش منطقه و قبرستان هست البته با ثبات خوب

شنبه 1 آبان1395 - 8:49pm
YIM
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 14 پست ]  برو به صفحه 1 , 2  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 6 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure