انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 9 فروردین1403 - 10:44pm

پاسخ به موضوع  [ 485 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 43 , 44 , 45 , 46 , 47 , 48 , 49  بعدی
 آموزش و نحوه استفاده از شاقول 
نویسنده پیغام

جالب بدونید این حقیر یه سفید خونه رو در عمق تقریبا 32 متری سنس کردم ولی باهاش یه چندمتری فاصله داریم

سه شنبه 30 شهریور1395 - 12:38pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوست عزیز عمق رو از رو نسخه میگین یا با شاقول در اوردین؟

انان که دستی را که نانشان میداد گاز گرفتند
محکومند به بوسیدن پاهایی که لگدشان می زند.

سه شنبه 30 شهریور1395 - 1:50pm

نه دوست عزیز از روی زمین زدم . ولی ماجراش هم طولانی هم باورنکردنی که تو این مقال نمیگنجه.
ولی در حال حاضر با خود بار یه چند متری فاصله دارم.
این رو هم بگم بنده قبل از اینکه از تجربیات پوریا خبر داشته باشم تمام تجربیات ایشون رو تجربه کردم و بعد از خوندن مطالب ایشون به همه دوستان از همینجا میگم که شاقول بهترین و کاملترین و بی نقصترین دستگاهی هستش که میتونه هر باری رو ردیابی وشناسایی کنه. چون شاید باور نکنید من عمق 32 متری رو با خطای یک متر تونستم بزنم.
البته توساخت شاقول ومقدار جیوه و خوراکش با پوریا یه مقدار اختلاف سلیقه دارم.

سه شنبه 30 شهریور1395 - 9:35pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

انشاالله که موفق میشین .اگه کسی بتونه عمق ۳۲ متری رو با تضمین بگه رد زده حتما باید محل کارش تومولس و یا تپه خاکی باشه.
به هر حال دوست عزیز نحوه عمق گیری شما با شاقول چطوریه یه توضیحی میدین.با تشکر

انان که دستی را که نانشان میداد گاز گرفتند
محکومند به بوسیدن پاهایی که لگدشان می زند.

سه شنبه 30 شهریور1395 - 10:08pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

mmmbm نوشته است:
نه دوست عزیز از روی زمین زدم . ولی ماجراش هم طولانی هم باورنکردنی که تو این مقال نمیگنجه.
ولی در حال حاضر با خود بار یه چند متری فاصله دارم.
این رو هم بگم بنده قبل از اینکه از تجربیات پوریا خبر داشته باشم تمام تجربیات ایشون رو تجربه کردم و بعد از خوندن مطالب ایشون به همه دوستان از همینجا میگم که شاقول بهترین و کاملترین و بی نقصترین دستگاهی هستش که میتونه هر باری رو ردیابی وشناسایی کنه. چون شاید باور نکنید من عمق 32 متری رو با خطای یک متر تونستم بزنم.
البته توساخت شاقول ومقدار جیوه و خوراکش با پوریا یه مقدار اختلاف سلیقه دارم.

ممنون دوست عزیز ما همگی خوشحال میشویم روش کار و نوع شاقول شما رو بدونیم.

سه شنبه 30 شهریور1395 - 11:07pm

دوستان عزیز سلام
اول باید بگم به قول پوریا جان 90 درصد کار دست اپراتور و تمرین و تمرکز خود شخصه. ولی اینم بدونید که بعد از اون شما ماهرترین تکنیسین هم که باشید بدون ابزار خوب نمی تونید نتیجه مطلوب رو به دست بیارید. از اونجا که تقریبا تونستم خطای ردیابی و نقطه زنی رو نزدیک به 0 کنم از خدای خودم ممنونم که این علم رو در اختیارم گذاشت چون به قول پوریا جان هیچ کس این علم رو در اختیار کسی نمیذاره.
مضاف به تمام مطالب وتجربیات دوست خوبم پوریا باید بگم که علم شاقل خیلی فراتر از استفاده برای ردیابیه در واقع شما هرطور که تربیتش کنید و با قدرت خودتون بهش برنامه بدید براتون کارمیکنه ومثل یه دستگاه هوشمند که برنامه ریزی شده عمل میکنه دلیلشم اینه که از قویترین کامپیوتر دنیا که مغز انسانه فرمان میگیره و بدون پیچیدگی خاصی مطالب رو به صورت حرکات فیزیکی نشون میده که هر انسانی هم میتونه درک کنه. هرچه تمرین بیشتر باشه نتیجه قویتر و بهتره.

چهارشنبه 31 شهریور1395 - 10:51am

اما در مورد شاقولی که بنده ساختم باید بگم از جنس مس مرغوب تهیه شده .
به طول اسمی 85mm و قطر پرداخت شده 20mm .
که توسط دستگاه تراش از یه سمت بازاویه 14 درجه به صورت کله قندی در اومده
ودر سمت دیگه اون سوراخ 8 خورده و با قلاویز M10 دنده شده و آماده برای بستن پیچه 10 میشه. در ضمن پیچ پلمپ درش هم باید از جنس مس باشه. میتونید اونم بدید براتون بتراشه.
البته این کار باید توسط یه تراشکار انجام بشه چون قبل از قلاوز کردن باید با مته 6 و 4 از داخل تا نزدیک و نوک کله قندی شاقول رو خالی کنید بخاطر اینکه جیوه داخل اون تا جایی که امکان داره ازداخل به مرکز ونوک شاقول نزدیک بشه.
اما در مورد سیم شاقول بنا به تجربه اساتید وتجربه خودم 56 بهترین اندازه ای بوده که تونستم حتی داخل زمین هم ازش جواب بگیرم چون شاقول داخل و زیر زمین معمولا عمل نمیکنه اما این حقیر با این سیم و خوراک و اضافه کردن یه سری مواد به جیوه تونستم از شاقول به همون صورت روی زمین در داخل زمین استفاده کنم.
در مورد جیوه هم بنده این شاقول رو از جیوه کاملا پر و پلمپ میکنم که حدودا 50 گرم جا میگیره.

چهارشنبه 31 شهریور1395 - 11:30am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

mmmbm نوشته است:
اما در مورد شاقولی که بنده ساختم باید بگم از جنس مس مرغوب تهیه شده .
به طول اسمی 85mm و قطر پرداخت شده 20mm .
که توسط دستگاه تراش از یه سمت بازاویه 14 درجه به صورت کله قندی در اومده
ودر سمت دیگه اون سوراخ 8 خورده و با قلاویز M10 دنده شده و آماده برای بستن پیچه 10 میشه. در ضمن پیچ پلمپ درش هم باید از جنس مس باشه. میتونید اونم بدید براتون بتراشه.
البته این کار باید توسط یه تراشکار انجام بشه چون قبل از قلاوز کردن باید با مته 6 و 4 از داخل تا نزدیک و نوک کله قندی شاقول رو خالی کنید بخاطر اینکه جیوه داخل اون تا جایی که امکان داره ازداخل به مرکز ونوک شاقول نزدیک بشه.
اما در مورد سیم شاقول بنا به تجربه اساتید وتجربه خودم 56 بهترین اندازه ای بوده که تونستم حتی داخل زمین هم ازش جواب بگیرم چون شاقول داخل و زیر زمین معمولا عمل نمیکنه اما این حقیر با این سیم و خوراک و اضافه کردن یه سری مواد به جیوه تونستم از شاقول به همون صورت روی زمین در داخل زمین استفاده کنم.
در مورد جیوه هم بنده این شاقول رو از جیوه کاملا پر و پلمپ میکنم که حدودا 50 گرم جا میگیره.

دروود دوست عزیز و ممنون از به اشتراک گذاشتن تجربیاتتون
یه چند تا سوال داشتم اگر جواب بدین ممنون میشم
جنس سیمتون که به شاقول وصل میشه چیه؟
و برای خوراک و اون سری مواد دیگه آیا یه محفظه دیگه به شاقول اضافه کردین؟

با سپاس

شاید همین شفق، فلقی برای رهروان ره عشق باشد.

چهارشنبه 31 شهریور1395 - 10:00pm

در مورد سیم شاقول خدمت دوست گرامی باید بگم هر چه رساناتر باشه بهتره(به ترتیب طلا.نقره.مس) .
مخصوصا به شکل زنجیر باشه انعطاف بیشتری داره و بهتره.
در مورد مواد افزودنی به جیوه باید بگم در دست آزمایش برای نتیجه نهایی هستش و فعلا نمیتونم توضیحی بدم

چهارشنبه 31 شهریور1395 - 11:39pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

mmmbm نوشته است:
در مورد سیم شاقول خدمت دوست گرامی باید بگم هر چه رساناتر باشه بهتره(به ترتیب طلا.نقره.مس) .
مخصوصا به شکل زنجیر باشه انعطاف بیشتری داره و بهتره.
در مورد مواد افزودنی به جیوه باید بگم در دست آزمایش برای نتیجه نهایی هستش و فعلا نمیتونم توضیحی بدم

دوست عزیز ممنون از پاسختون، البته منظور من نوع مواد ترکیبی و مورده استفادتون نبود بلکه فقط نوع و نحوه قرارگیریش
در شاقول بود، باز هم از وقت و پاسختون ممنونم.

شاید همین شفق، فلقی برای رهروان ره عشق باشد.

پنج شنبه 31 شهریور1395 - 12:12am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 485 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 43 , 44 , 45 , 46 , 47 , 48 , 49  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 6 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure