انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 9 فروردین1403 - 1:59pm

پاسخ به موضوع  [ 124 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 9 , 10 , 11 , 12 , 13
 باور به ردیاب 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

ممنون از شما. من کماکان پاسخ اصلی رو دریافت نکردم! فکر میکنم بهتر باشه به جای برخی بحث های حاشیه ای تمرکز رو روی مسائل علمی و فنی بذاریم بلکه بتونه برای همه ما مفید باشه.
شما میفرمایین انرژی فیزیکی یا حتی میدان مغناطیسی عامل حرکت آنتنهاست و قدرت دریافت به نوع دستگاه بستگی داره! ولی مطمئنا نوع دستگاه یا ردیاب که نمیتونه میزان انرژی مزبور رو تغییر بده. اگر شما اعتقاد به وجود این انرژی در اثر هر عاملی داشته باشین ؛ باید این نیرو یا انرژی از نظر فنی قابل اندازه گیری با سنسورهای مربوطه باشه. چیزی که بنده در محیط آزمایشگاهی بررسی کردم این بوده که میله های برنجی روی یک پایه ثابت و با محور چرخشی بسیار روان و تراز ؛ درصورتیکه دارای آهن نباشن بهیچ وجه در اثر وجود میدان مغناطیسی یا امواج الکترو مغناطیسی بخودی خود ذره ای حرکت نمیکنن! در توضیحات اقای عمادی هم اصلا به میزان نیرو و نحوه وارد شدن اون به میله های آنتنی و حرکت اونها اشاره ای نشده و هیچ فرمولی ارائه نشده. حالا سوال اصلی باز مطرح میشه که با وجود این استدلالات ظاهرا علمی چرا هنوز نیاز به دست گرفتن آنتن وجود داره؟ چرا نمیشه این انرژی رو توسط سنسور دریافت و آشکار سازی کرد؟ جالب اینجاست بین انبوه کسانی که به داوزینگ به صور مختلف خودش اعتقاد دارن و یا قالب علمی خاصی براش ساختن ؛ تا این لحظه حتی یک نفر هم موفق به این کار نشده! خب علت واقعا چیه؟
شما میفرمایین برای اجرای این طرح بهترین گزینه انتخاب ردیاب با شمای سنتی بوده ؛ در این صورت گزینه های دیگه چی میتونسته باشه؟ اگر منظور نوع دتکتور دیگری هست باید عرض کنم شما از هر سیستم دیگری برای جوابگیری از این روش استفاده کنین میتونه معتبر تر و از نظر علمی بیشتر مورد پذیرش باشه تا آنتنهای مرسوم در روش داوزینگ! پس بد نیست به سایر انتخابهای ممکن هم اشاره کنین.
در مورد آبار علی هم ظاهرا شما تعصب مذهبی خاصی دارین ولی من خواهش میکنم مقدسات مذهبی رو به این مباحث علمی مرتبط نکنیم چرا که قطعا متاسفانه ما به سرچشمه علم الهی بر خلاف اون بزرگان متصل نیستیم و نمیتونیم بهره ای ببریم. لذا مجبوریم به دانش بشری خودمون تکیه کنیم. در همین ارتباط من میخوام از آقای عمادی که متخصص آب هستن سوالی بپرسم که در دوران باستان انسانها محل چاه آب رو چطور مشخص میکردن؟! نمیتونیم بگیم که این کار همیشه تصادفا انجام میشده! من میدونم یکی از روشها همین داوزینگ بوده ولی قطعا روشهای دیگری هم توسط پیشینیان ما مورد استفاده قرار میگرفته که آقای عمادی آشنایی بیشتری دارن.

پنج شنبه 11 شهریور1395 - 3:10pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: زمین
دوست گرامي
من ميتونم به شما در مورد کليات اين روش توضيح بدم ولي در صدد اثبات و تبيين جزئيات نيستم و نخواهم بود يک وقت اشتباه نشه؛ اما اينکه در هر پيغام خودتون ميگيد بحث فني کنيم و به حاشيه نريم هم بنوعي لفاظي محسوب ميشه! شما داريد ميگيد حضرت علي در زمان خودش چطور آب يابي ميکرده؟ خب اين چه بار فني داره؟ مگه کسي بوده در اون زمان يا مکتوب صريحي وجود داره! اون چيزي که مسلمه يکي از مرسوم ترين و قديمي ترين روش ها همين آب يابي با ترکه هاي چوبي بوده که هنوز هم انجام ميشه حالا اون بزرگوار به چه کيفيت مکان حفر چاه رو انتخاب ميکردند چيزي نيست که شما روي اون مانور ميديد و در کتاب آبار صرفا يک مطالعه ي زمين شناسي و هيدروژئولوژي در مورد چاه های مزبور انجام شده که به دور از کوچکترین مسئله ی حاشيه اي کاملا تخصصي و فنی بوده؛
از نظر اين روش خورشيد بعنوان عامل و حامل و منبع اصلي انرژي محسوب ميشه و اينکه شما با هر نوع سيستم آنتني با هر مقدار ضريب خطايي که حالا داره اگر هدفي رو هم پيدا ميکنيد نشات از چيزي داره که عرض کردم و اعتقاد این روش اینه که این عملیات در بازه مشخصی از فرکانس که گفته شد انجام میشه و با دلایل و قراین در مورد جزء جزء اینها به مراکز ذی صلاح توضیح و اثبات شده
در سيستم دوزينگ قديمي که بصورت مرسوم با ترکه هاي چوبي انجام ميشده بنای کار بر دريافت امواج انکساري از هدف بوده نه ارسال موج؛ اين رهگيري همیشه با محدوديت هايي اعم از زمان؛ مکان؛ شرايط فيزيکي اپراتور؛ شرايط جوي؛ شعاع تحت پوشش؛ عمق و... مکان مورد مطالعه همراه بوده و هست؛ در سيستم و روش جديد تمام اين محدوديت ها با طراحي کپسول هايي با وظايف مشخص و ارتباط صحيح بین اونها از بين رفته به طور کامل و با دقت کار بسيار بالا؛ ولي بنده هم اين مسئله رو پذيرفتم و در پيام قبلي خودم هم گفتم که بيس کار بر مبناي دريافت امواج و اون شمای سنتی دوزینگ هست اصلا تمام ردیاب هایی که بطور مشخص در بین عامه به دو آنتنی معروفه (حال به هر شکلش با ژنراتور یا بی ژنراتور؛ خوراک خور؛ mfd ها و حتی سیستم طراحی شده توسط شما و غیره ذلک.....) پایه و بیس دوزینگ دارند و در دستان اپراتور هست که کار میکنه ( حالا چه رابطه ای وجود داره خودش علت کاملا مشخص و توضیحات مفصل داره که قصد ورود بهش ندارم اما همینقدر بگم که امکان نداره ردیاب بدون ارتباط با دستان اپراتور کار کنه) شاید کسی در الکترونک تخصص داشته باشه و بتونه سنسوری طراحی کنه که این عمل بدون دخالت فیزیکی اپراتور انجام بشه ولی در ردیابی دریافت امواج وابسته به اینه که سیستم در دستان اپراتور باشه
اما صحبت بنده اینه من میگم شما یک قیاس ساده و اولیه بین تمام طرح هایی که اسم بردم و طرح مزبور داشته باشید:
محدودیت عمق ( که در دوزینگ نهایتا در خوشبینانه ترین حالت شما 30 تا 50 متر عمق رو میتونید پوشش بدید)؛ محدودیت زمانی (شب و روز)؛ محدودیت مکانی (داخل یا خارج شهر با هر نوع بافت خاکی یا سنگی)؛ بحث گروه خونی؛ سن؛ جنسیت و مگنت بدن اپراتور! که اصلا هیچ محدودیت اینچنینی برای اپراتور در استفاده از سیستم وجود نداره و فقط یکسری شرایط عمومی و اولیه مطرح هست که اون هم برمیگرده به آموزش صحیح استفاده کردن و البته "یکسان" برای تمام افراد مختلف؛ بحث دمای هوا (در برف و بارون و گرما و سرما)؛ شعاع کار و از همه مهم تر دقت و تطبیق پذیر بودن سیستم با مکان مطالعه و چندین مولفه ی دیگه که عملا این محدودیت ها در روش مذکور ازبین رفته پس کار نو و جدید و بزرگی صورت گرفته پس حرفی برای گفتن وجود داشته و جدا این کم لطفیه که ما بگیم دوزینگ باستانی!
اما کار شما در انجمن بسیار ارزشمنده و تخصص شما در الکترونیک بر کسی پوشیده نیست این رو هم در خاطر دارم با اینکه از فلزیاب فلزجو استفاده نکردم ولی بصورت خصوصی از شما بابت کمک به دوستان تشکر کردم در هر صورت براتون آرزوی موفقیت دارم و ترجیح میدم همینجا این بحث رو تمام کنیم چون من توضیح دیگری ندارم و ادامه دادن این بحث فایده ای نخواهد داشت؛ موفق باشید دوست من

امام حسن مجتبی (ع): لو سکت الجاهل لما وقع الخلاف
اگر جاهل سکوت کند اختلافی پیش نمی آید

یکشنبه 14 شهریور1395 - 2:45pm
کاربر فعال
کاربر فعال

وقتی این تایپیک رو مطالعه میکردم یاد ماجرایی افتادم پارسال پاییز رفته بودم پیش دوستم در شهرستان که در ردیابی
اپراتور خیلی واردی هست با انواع اقسام ردیابها کار کرده
یه نفر ردیاب آورده بود پیشش که امتحان کنه ببینه که ردیابی که خریده چطور هست اون طرف با اون ردیاب خیلی الاف
شده بود و هیچ نتیجه ای نگرفته بود دوست من یه زمینی داره که در جاهای مختلف اونجا فلزات مختلف دفن کرده
و دستگاههای مختلف رو در اون مکان تست میگیره این ردیاب رو همونجا امتحان کرد اما همش خطا زد و بی نتیجه بود
حتی در یه جایی که تومولوس هست و بار سنگینی داره امتحان کرد اما ردیاب اصلا اونجا رو نگرفت خلاصه به اون طرف گفت که این ردیاب اصلا به درد نمیخوره
اون طرف میگفت که این ردیاب رو از سید نامی از ساری تهیه کرده اگر خاطرم باشه حدود شش میلیون هم پرداخت کرده مثلا ردیاب برای طلا بهینه شده اما همش خطا زد
هدفم ازگفتن این مطالب این بود که ردیابی که من دیدم شبیه همین ردیابی بود که دکتر عمادی برای آبیابی استفاده
میکرد به نظر میرسه که از نام آب یابان داره سو استفاده میشه برای گنج یابی و طلا یابی که در عمل این طور نیست
وکلاهبرداری محسوب میشه مواظب جیبتون باشید

یکشنبه 22 مرداد1396 - 10:47pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: نیویورک
سلام دوستان
بحث عملکرد ردیاب هنوز سوال همه هست که هر کسی به عاملی مربوطش میکنه.....انرژس اسکالر و تشدید امواج.... اصن بحث سر دست آدمی هست که چه عنصر مادی به حرکت آنتن منجر میشه....دوستان بنظرم بجای تفکر راجع به چگونگی عملکرد به بحث پتانسیل بدن بپردازیم که آیا دست آدم مرده میتونه آنتن رو حرکت بده......خلاصه مطلبی دیدم راجع به آنتن ثابت که دو صفحه فلزی که به منفی و مثبت یک باتری وصل بود و آنتن وسطش بود خلاصه گفتم شاید با همین آزمایشهای کوچیک کم کم چیزی دستگیرمون بشه

دوستان بریم تو کارش که دستمون رو بازنشت کنیم اول :YMBRINGITON:

جمعه 14 مهر1396 - 9:09pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 124 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 9 , 10 , 11 , 12 , 13

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 31 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure