انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 10 فروردین1403 - 6:50pm

پاسخ به موضوع  [ 3615 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 318 , 319 , 320 , 321 , 322 , 323 , 324 ... 362  بعدی
 توباکس ساشو - قویترین فلزیاب جهان! 
نویسنده پیغام
استاد
استاد
آواتار کاربر

محل اقامت: کوردستان
گرفتن نتیجه ی مطلوب از هر سیستمی ، مونتاژ و ساخت مطلوب و اپراتوری مطلوب میخواد . در سیستمهایی که راه برای کارهای من در آورردی و سلیقه ای و تخصصی و علاقه ای باز هست ، هرکسی به سلیقه ی خودش یه بلایی سر سیستم میاره . و چون تخصص کمتر است ، معمولا کارهای غیرمعمول و بدون دلیل و غیر تخصصی و سلیقه ای انجام میشه و طبیعیه که از آن سیستم نتیجه ی مطلوب را نخواهند گرفت
متاسفانه در توباکس ساشو هم چون راه برای کارهای سلیقه ای و علاقه ای و نظری و... باز هست ، میبینیم که هر کسی به یه شکلی ساخته و یک نتیجه ی متفاوت گرفته . حتی در اپراتوری هم سلیقه ای عمل میکنند
یکی از دلایل برد کم توباکس ، همون شیلد است که اگر خیلی نازک نباشه ، افت برد چشمگیری خواهید داشت
و نکته ی مهمتر ساخت اسکلت هست که بنده تابحال توی تایپیک توباکس ساشو دهها مدل اسکلت دیدم که بیشترشون کاملا مشخص هست که در کاوش واقعی مشکل خواهند داشت . حالا میخواد تو خونه ثابت بزارید و بگید چند متر میزنه اما بنده برای بیرون قبول ندارم و مشکل اساسی خواهد داشت .
هنوز هم بهترین سیستمی که بین پالسیها و والفها قرار گرفته و برد خوب ( مانند پالسیها ) و حساسیت خوب به فلزات باارزش ( مانند والفها ) رو داره ، همین توباکس هست .

لا اله الا هو

پنج شنبه 4 شهریور1395 - 7:53pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

واقعا گل گفتی من به شخصه وقتی این سیستم رو دست میگیرم احساس قدرت میکنم.چندین مرتبه این سیستم رو بهینه کردم حتی الان هم مشغول هستم و روی اون کار میکنم تا دستگاه استاندارد تر باشه فعلا جعبه روبستم و طرح لوپ و اسکلت جدید رو هم مشغول هستم حتی ولوم افزایش ولتاز قسمت فرستنده و همچنین تنظیم حساسیت گیرنده رو هم بیرون جعبه اوردم تا حسابی دستم تو اپراتوری باز باشه.

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

پنج شنبه 4 شهریور1395 - 11:05pm

Good replacement for 2N2219 can be 2N5682

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

یکشنبه 7 شهریور1395 - 10:53pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: ايران
سلام
ميخواستم بدونم ديود ١٠٠٧ داخل مدار بهتر نيست مثل بقيه مدارها روي مثبت مدار وصل كنيم ؟ دليلش چيه به اين صورت وصل شده ممنونم

ترس باعث ميشود كه بسياري از مردم به روياهايشان نرسند

دوشنبه 22 شهریور1395 - 6:57pm
مدیر کل
مدیر کل

اون دیود برای محافظت مدار در برابر اتصال معکوس باطری در نظر گرفته شده. اگر بطور معکوس به دو سر باطری متصل باشه مزیتی که داره افت ولتاژ ایجاد نمیکنه و این برای مداراتی که به افت ولتاژ باطری حساس هستن بهتره! ولی در عوض اگر بمدت طولانی باطری رو معکوس وصل کنین دیود میسوزه و دیگه کارکردی در محافظت مابقی مدار نداره. روش دیگه این هست که دیود بصورت سری با مثبت باطری قرار بگیره. در این روش دیود باعث افت ولتاژ مدار میشه که در مواردی که افت ولتاژ باطری اهمیت داره زیاد مناسب نیست ولی در عوض در صورت اتصال معکوس باطری هیچ اتفاقی نمیفته و دیود هم سالم میمونه. در صورتیکه از این روش استفاده بشه بهتره جهت کاهش افت ولتاژ از دیودهایی نظیر 1N5819 استفاده بشه که نسبت به دیودهای سری 4000 افت ولتاژ کمتری ایجاد میکنن.

دوشنبه 22 شهریور1395 - 7:23pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ممنون مهندس عزيز از راهنماييتون

سه شنبه 23 شهریور1395 - 8:36am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سوالي خدمت اساتيد داشتم
ولتاژ ٨ من ٨.٣٠ هستش و ولتاژ ٤ هم ٤.١٥ مشكلي پيش نمياد چون تا اونجا كه يادمه گفتن ولتاژ بايد دقيقا ٨ باشه

سه شنبه 23 شهریور1395 - 8:03pm
مدیر کل
مدیر کل

نه فکر نمیکنم مشکلی داشته باشه. مهم این هست که ولتاژ 4 نصف 8 باشه که برای شما کاملا درسته. در ضمن اکثر مولتی مترها در این رنج ولتاژ حدود 0.1 ولت خطا دارن!

سه شنبه 23 شهریور1395 - 10:18pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

بازم ممنونم مهندس جان

سه شنبه 23 شهریور1395 - 10:59pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام دوستان
ولتاژ خروجي فرستنده من ١٧ ولت ac هستش مشكل از كجاست ؟

دوشنبه 29 شهریور1395 - 11:23pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 3615 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 318 , 319 , 320 , 321 , 322 , 323 , 324 ... 362  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 17 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure